» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
595 / 658
»»

Zimonem ::

Ah v naslednji temi imaš enega, ki dela na računalniku ne zgolj srfa. Večini ki delajo je stvar neadekvatna.

Pa bt problemi, pa usbc problemi,.. glorificiran telefon v glavnem.

Mike_Rotch ::

Ok fanboy. Bomo zanemarili realnost, da se boš ti boljše počutil.

Zimonem ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ok fanboy. Bomo zanemarili realnost, da se boš ti boljše počutil.

Kakšno realnost le? Da stvar ne dela z pol periferije računsko je pa impotentna?

Djole ::

Zdravo,
10let stari acer je ze malo prepocasen, zato bi nabavil kaj novejsega. Laptop se ne bo uporabljal za gaming ali kaksne zahtevnejse zadeve, bolj za net, filmi, teamsi, office, video klici, itd.
Kaj se trenutno dobi v rangu 400-600(max)€? Je pa zaželjeno vsaj 500ssd, 15" velikost, morda 16gb rama(ali sem prevec optimist?) in pa, da je kolikor toliko future proof, glede na to, da je stari laptop bil tudi cca 500, 600€ in se deluje:) Rabljeno ne pride v postev :)

Ajnstajn` ::

Djole je izjavil:

Zdravo,
10let stari acer je ze malo prepocasen, zato bi nabavil kaj novejsega. Laptop se ne bo uporabljal za gaming ali kaksne zahtevnejse zadeve, bolj za net, filmi, teamsi, office, video klici, itd.
Kaj se trenutno dobi v rangu 400-600(max)€? Je pa zaželjeno vsaj 500ssd, 15" velikost, morda 16gb rama(ali sem prevec optimist?) in pa, da je kolikor toliko future proof, glede na to, da je stari laptop bil tudi cca 500, 600€ in se deluje:) Rabljeno ne pride v postev :)

iščem nekaj podobnega, zato bi bil tudi jaz vesel predlogov.
//

scipascapa ::

0

Gtonek1 ::

https://www.belbled.si/prenosnik-lenovo...

Prosim za mnenja, kje so šibke tocke, oziroma kje dobit boljse za tak denar?
Lp

jabe ::

Gledam tole: https://m.banggood.com/Xiaomi-RedmiBook...

Za slabih 800€. Z GeForce mx450 slabih 900€. Z nekimi kuponi in to. So to zdaj normalne cene po tej korona mrzlici? Se mi ne mudi, moja trenutna yoga se vedno solidno dela, samo malo se včasih nacakam. Kje bi mi prav prišla geforcova kartica? Včasih res rada SketchUp zalaufam, drugo kaj bolj grafično zahtevnega pa ne uporabljam.

zimskospanje ::

zdravo. kupujem prenosni računalnik in bi bila res vesela pomoči, ker se ne spoznam preveč in mi odločitev predstavlja veliko breme.
najverjetneje bi pc-ja, moj budget je med 1000-2000EUR (kot vsi iščem najboljše razmerje med kvaliteto in ceno).
želim si, da je zmogljiv, uporabljala ga bom za oblikovanje (photoshop, illustrator, indesign) in montiranje (premiere al pa kaj podobnega...), mogoče tud za kak 3d program pa filme in seveda ostalo klasiko. :) zaslon med 15"-17", vsaj 16GB rama in 256 GB SSD. dobra vzdržljivost baterije, nesvetleč ekran, po možnosti kovinsko ohišje. ne bi želela, da je težek in masiven oz. po izgledu preveč gamerski. pa tudi ne, da ima težave s pregrevanjem.

vesela bom konkretnih predlogov pa tudi napotkov, na kaj je dobro bit pozoren, npr.
- kak naj bo procesor
- katera grafična je dobra za tako delo
- katero znamko priporočate
- ...

pardon za toliko vprašanj in najnajlepša hvala že vnaprej! pa lep pozdrav.

Zgodovina sprememb…

sentiš ::

jabe je izjavil:

Gledam tole:


Kaj pa raje kar MacBook Air M1? Tile novejši z M1 čipom so baje bomba.


zimskospanje je izjavil:

zdravo.


Mogoče Gigabyte AERO 15 OLED, HP Spectre x360 OLED ali pa Dell XPS 15 s 3840 x 2400 zaslonom na dotik?
Ali pa nekaj zmogljivega s slabšim zaslonom, pa si vzameš en zunanji ekran za kreativno delo doma.

jabe ::

Zdej sem nabavila tole:
https://www.mimovrste.com/poslovni-pren...

Pa še en 8gb RAM tak kot je že zdaj notri na amazoni za 40€. Pa bo že moral biti ok...

Gtonek1 ::

jabe je izjavil:

Zdej sem nabavila tole:
https://www.mimovrste.com/poslovni-pren...

Pa še en 8gb RAM tak kot je že zdaj notri na amazoni za 40€. Pa bo že moral biti ok...


https://www.belbled.si/prenosnik-lenovo...

Enak? Windowsi imajo svojo ceno.
Rame že v novega, kako je pol z garancijo?
Lp

jabe ::

Ja, meni se zdi na prvi uč enak, samo brez windowsov.

Zakaj bi bil problem z ramom, saj oglašujejo kako je še en prosti slot, da lahko nadgradiš? Enako za disk.

Mare2 ::

Ena kolegica bi rabila prenosnik 15 inčni, na razpolago je cca. 800 EUR. Ima kdo kakšno dobro priporočilo?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Kebo ::

Han ::

V ProBook G7 lahko daš poleg dodatnega RAM modula še klasičen 2,5" SATA SSD.

https://www.enaa.com/prenosni-racunalni...

https://www.enaa.com/prenosni-racunalni...

Nekateri letošnji G8 imajo režo za sekundarni NVMe. Ta na povezavi spodaj žal ne.

https://www.enaa.com/prenosni-racunalni...

klempo ::

za dodatni disk enako velja tudi za zgornji Thinkbook

Kvinta ::

Rame že v novega, kako je pol z garancijo?


Ne bo ti nič škodlo če boš malo search uporabo.
A.C.A.B

FireSnake ::

Gtonek1 je izjavil:

jabe je izjavil:

Zdej sem nabavila tole:
https://www.mimovrste.com/poslovni-pren...

Pa še en 8gb RAM tak kot je že zdaj notri na amazoni za 40€. Pa bo že moral biti ok...


https://www.belbled.si/prenosnik-lenovo...

Enak? Windowsi imajo svojo ceno.
Rame že v novega, kako je pol z garancijo?
Lp


8GB palčka je prilotana.
Je pa še ena prosta reža.
Imaš dve varianti:
- kupiš RAM pri njih in ga kar oni dajo notri,
- vprašaš, če ga lahko vgradiš sam in garancija ostane.

Pred kratkim sem delal na prenosniku s procesorjem 4500U in bil pozitivno presenečen.
Menim, da je, za ta denar, to zelo dobra zadeva (malo sem pogledal tudi ostalo).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

jabe ::

Koga naj vprašam? Ram2?
Če ne smem, bom pač preklicala naročilo za dodatni RAM in ga dala notri čez eno leto, če bo treba.

Ne pa nekaj zanima. Škatla je bila parkrat zaselotejpana z Lenovo trakom, pa tista črna nalepka,kinjenkot vinjeta. Nič ni izgledalo prej odprto ali kaj takega, je pa vidna serijska številka na zunaj. Polnima Lenovo nek svoj program kjer preveriš garancijo in to in meni teče že od 1.2.2021. v čem je fora, če sem kupila računalnik par dni nazaj.

Han ::

Takrat so ga pač dali v evidenco kot prodanega, verjetno uvozniku. Tebi velja garancija glede na račun.

jabe ::

Hvala za pojasnilo.

FireSnake ::

jabe je izjavil:

Koga naj vprašam? Ram2?
Če ne smem, bom pač preklicala naročilo za dodatni RAM in ga dala notri čez eno leto, če bo treba.

Ne pa nekaj zanima. Škatla je bila parkrat zaselotejpana z Lenovo trakom, pa tista črna nalepka,kinjenkot vinjeta. Nič ni izgledalo prej odprto ali kaj takega, je pa vidna serijska številka na zunaj. Polnima Lenovo nek svoj program kjer preveriš garancijo in to in meni teče že od 1.2.2021. v čem je fora, če sem kupila računalnik par dni nazaj.


Ni nekako logično, da glede garancije vprašaš prodajalca?
Imamo še kakšno drugo varianto?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

jabe ::

Na soboto kaki forum...

Lahko je to običajna praksa pri nas in zato vedno zahtevajo račun. Samo včasih pac ni bilo variante takole preveriti, zdaj pa ti je to ta prva stvar ki ti jo v ksiht vržejo. Registriraj svoj...karkoli...od barvice dalje. Vem, da zaradi drugih zadev, ampak spotoma se pa še to vidi.

Pat_MaGroin ::

Jaz sem kupil na lenovo.de in je začela garancija na dan pošiljanja paketa + 7 dni.

Prav tako sem kupil prek otto.de in je garancija začela par dni PO nakupu.

Tako da 1 mesec zaostanka garancije je bullshit. Verjetno je bil vrnjen trgovcu po xy dneh, 1.2 kot začetek garancije bi rekel, da je bil kupljen med 20. in 27. januarjem.

ThinkBooka lahko odpreš tako, da se ne vidi, ThinkPadi imajo pa tudi vrečko na seal, ki se polomi, ko odpreš vrečko :).

Zgodovina sprememb…

Han ::

Enako je npr. pri Dell Inspironu 3793 - garancija začne teči pred dejanskim nakupom. Za prvega sem se pritožil, pa so zadevo popravili, za ostale tri, ki smo jih kupili kasneje, se nisem več sekiral, ker itak velja garancija glede na datum na računu.

Pri novih HP vidiš v biosu, kdaj je bil prvič vklopljen (born date).

jimyboy ::

Lahko gdo pove kaj je bolje za baterijo v prenosniku, ki ga uporabljaš doma, da je priklopljen na napajanje ali da napolneš baterijo in ga uporabljaš dokler se ne sprazni in ponovno napolneš, tudi do dvakrat dnevno.

Boobiz ::

A je komu do špekuliranja, zakaj se po raznih trgovinah vidi cel kup B-Ware (vrnjenih) Acer prenosnikov. So Acerji tako slabi al v čem je fora?
I'm drunk, what's your excuse?

MrStein ::

jimyboy je izjavil:

Lahko gdo pove kaj je bolje za baterijo v prenosniku, ki ga uporabljaš doma, da je priklopljen na napajanje ali da napolneš baterijo in ga uporabljaš dokler se ne sprazni in ponovno napolneš, tudi do dvakrat dnevno.

Da je na napajanju ves čas.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sentiš ::

Preveri nastavitve, če lahko narediš napajanje baterije do 60%. Npr. nekateri laptopi imajo opcijo "Battery Health Charging" in spremeni iz "Full Capacity Mode (100%)" na "Maximum Lifespan mode (60%)". Nekateri laptopi imajo tudi tako, da zaobidejo baterijo, ko dosežejo naštiman limit, in pustijo moč direktno iz napajalnika v komponente.

NejcSSD ::

Kaj pravite na tegale
https://www.mimovrste.com/multimedijski...

Bi bil direktna zamenjava za MacBook Air 2014 13" 1,3kg.

Zdi se mi dober po specsih in ugodna cena
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

buttcrack ::

sentiš je izjavil:

Preveri nastavitve, če lahko narediš napajanje baterije do 60%. Npr. nekateri laptopi imajo opcijo "Battery Health Charging" in spremeni iz "Full Capacity Mode (100%)" na "Maximum Lifespan mode (60%)". Nekateri laptopi imajo tudi tako, da zaobidejo baterijo, ko dosežejo naštiman limit, in pustijo moč direktno iz napajalnika v komponente.

kaj pa če odstraniš baterijo? je bolje zanjo ali ne?

Morbid ::

Zdravo.

Zanimam se za nakup Razer Book 13 vendar imam težave pri izbiri trgovine oz. kje...

Povprečna slo trgovina za njega hoče okol 1.7kEUR. Prav tako cyberport. Medtem ko gre na nemškem Amazonu za cca 1.5k.

Ima slučajno kdo izkušnje z garancijo pri Amazon.de?

(baje uradna garancija pri razerju za prenosnike neha veljati, če zamenjaš OS s katerim je prenosnik prišel....yuck)

Hvala za pomoč

M

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Morbid ()

mtosev ::

Idi na uraden website in si preberi pogoje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mike_Rotch ::

Ima slučajno kdo izkušnje z garancijo pri Amazon.de?


Ja. Ne komplicirajo. Pošljejo ti nalepko, ki jo sprintaš, pride dostavna služba iskati paket. Oz., lahko zahtevaš vračilo denarja, pa ti nakažejo.

Karen ::

buttcrack je izjavil:

kaj pa če odstraniš baterijo? je bolje zanjo ali ne?

Ne kompliciraj preveč. Če jo res ne potrebuješ jo nafilaj na nekih 80% in spravi v omaro, če je odstranljiva. Se pa baterija stara v vsakem primeru, samo malce manj če ni v uporabi. Če ni odstranljiva ne kompliciraj (če ti zmanjka elektrike pa imaš baterijo notri boš ohranil podatke)... Drugače: baterija na prenosniku je zato da jo uporabljaš, tako kot ostale stvari ima pač svoj namen. Verjetno ne računaš, da jo boš čez 3 leta prodal za novo, ker ne bo imela kapacitete nove, tako da mastno zaslužil na tem ne boš.

Morbid ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ima slučajno kdo izkušnje z garancijo pri Amazon.de?


Ja. Ne komplicirajo. Pošljejo ti nalepko, ki jo sprintaš, pride dostavna služba iskati paket. Oz., lahko zahtevaš vračilo denarja, pa ti nakažejo.



Hvala za nasvet.

also, @mtosev sem bral, vendar sem potem vedno še bolj nesiguren : D

Lp

buttcrack ::

Karen je izjavil:

buttcrack je izjavil:

kaj pa če odstraniš baterijo? je bolje zanjo ali ne?

Ne kompliciraj preveč. Če jo res ne potrebuješ jo nafilaj na nekih 80% in spravi v omaro, če je odstranljiva. Se pa baterija stara v vsakem primeru, samo malce manj če ni v uporabi. Če ni odstranljiva ne kompliciraj (če ti zmanjka elektrike pa imaš baterijo notri boš ohranil podatke)... Drugače: baterija na prenosniku je zato da jo uporabljaš, tako kot ostale stvari ima pač svoj namen. Verjetno ne računaš, da jo boš čez 3 leta prodal za novo, ker ne bo imela kapacitete nove, tako da mastno zaslužil na tem ne boš.

to bo to ja, prodaja za novo čez 3 leta :D

gre se za to, da če je večino časa "stacionarni", da je vseeno če ni baterijo not. Seveda v primeru, da bo imela zaradi tega čez 3 leta mogoče 10% boljšo avtonomijo.

bajsibajsi ::

sentiš je izjavil:

... Nekateri laptopi imajo tudi tako, da zaobidejo baterijo, ko dosežejo naštiman limit, in pustijo moč direktno iz napajalnika v komponente.


Tako bi morali imeti vsi oz. nek pameten dizajn, da ne dopolnjuje non stop po nepotrebnem.

@buttcrack
V tvojem primeru uporabe, bi sam zagotovo odstranil baterijo (ce ni vgrajena oz. prevec komplicirano).

elrado ::

NejcSSD je izjavil:

Kaj pravite na tegale
https://www.mimovrste.com/multimedijski...

Bi bil direktna zamenjava za MacBook Air 2014 13" 1,3kg.

Zdi se mi dober po specsih in ugodna cena

Tudi sam iščem nekaj solidnega za nadaljnih 5-6 let in tole zgleda super, prosim še kaki komentar, ker
zaenkrat mi zgleda best(ish) buy za tak denar.
Pa še Lenovo je precej prijazen do Linuxa.

NejcSSD ::

Vzel sem ga in zaenkrat BP. Teče 14dnevni rok za vračilo ampak mislm da ga bom obdržal. Je pa cca 1,42kg in je kar "debel". Ekran super, izredno tih. 16gb rama, Windowsi že gor, zadnji i5. Skratka super nakup. Kakovosten kljub delno plastičnem ohišju.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Boobiz ::

a opaža kdo, da imajo ryzen based laptopi vedno precej nikakav zaslon? intel based laptopi tu pa tam imajo do 300 nitov svetlosti in vsaj 72% NTSC pokrivnosti, medtem ko je vse kar je ryzen (serija 4 in 5000) večinoma na bednih 250 nitov (izjeme večinoma lenovo do 300 nitov) in z bledim 45% NTSC (brez izjem)?

v čem je fora??
I'm drunk, what's your excuse?

Zimonem ::

Šparajo...
V mojem je
Panel HardwareID: AU Optronics LEN889A (B140HAN06.8);
Coverage: 99.3% sRGB, 73.5% AdobeRGB, 77.0% DCI P3;
Measured gamma: 2.23;
Max brightness in the middle of the screen: 395.88 cd/m2 on power;
Min brightness in the middle of the screen: 9.58 cd/m2 on power;
Contrast at max brightness: 2026:1;
White point: 6900 K;
Black on max brightness: 0.19 cd/m2;
PWM: No.

Pat_MaGroin ::

Za 99% ljudi je tak zaslon več kot dovolj(važna je cena). Za vse ostale je pa upgrade zaslona :). Itak so pa Intel prenosniki v startu drazji kot AMD, tako da je tam zaslon ze v ceni ocitno.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Mogoce so se pa Ryzni podrazili do te mere, da morajo proizvajalci vgrajevati slabse komponente, da obdrzijo cene na ravni Intela.

Pat_MaGroin ::

Razlika je manjša, lani so bili Ryzni precej cenejši, letos so se pa podražili (govorim za Lenovo). Še vedno pa moraš biti malo usekan, da kupiš en brezvezen i5 za več kot AMD :).

En lep primer:

https://imgur.com/t6eBmH2
vs
https://imgur.com/BNtcVZ9

60 eur več za idiotsko boljši procesor. S tem da je bil AMD lani pod 1000 eur cena za isti prenosnik, Intel ima pa skoz isto ceno...

Pri E seriji ThinkPadov je pa razlika v ceni v prid AMD še večja (pred podražitvijo).

LP

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

Mislim da je imel ko sem kupoval svojega tudi Asus enega flipa z oledom.

dxx ::

Iščem prenosnik.
Pogoji so:
Zaslon najraje 17
Procesor 4 jedrni, firma ni važna
Slovenska tipkovnica, nujno
Dobavljivo v sloveniji
Ram 8gb, vsaj.
Cena 500-700eur, raje manj kot več.
Ali kdo ve za kakšnega, približno po teh zahtevah?

Boobiz ::

meni so thinkpadi res všeč, ampak niti enega v rangu do 1000€ ni z vsaj povprečnim zaslonom (recimo 72% ntsc). če temu dodaš še matiran zaslon, je pomoje tak ekran precej dolgočasna afera. pri svetlečem zaslonu je morda ta bednost manj očitna.

@zimonem, za kateri laptop si nalimal to specifikacijo?
I'm drunk, what's your excuse?

Zimonem ::

Slim 7( glanz zaslon)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()
««
595 / 658
»»