» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
579 / 658
»»

facepalm ::

Ampak zakaj to pocnejo? Jim smrdijo Slovenski euri?

5erson ::

Malo primerjam Ryzen in Intel procesorje. V vseh generacijah i7+ procesorjev je to dejansko nekaj, kar človeka prepriča, da bi menjal...

Ali je res taka razlika v praksi kot po benchmarkih?

Kako se grejejo tile Ryzen procesorji v laptopih? Sam imam I7 gen 2, pa je kar pečka.

Choc ::

@facepalm Mislim, da če prodajajo fizičnim osebam in presežejo nek promet za določeno EU državo, morajo zaradi birokracije odpreti slovenski davčno številko pri nas. Verjetno je malce zoprno.

Pat_MaGroin ::

Ne razumete, Nemci nocejo posiljati v NEMCIJO na naslov, ki sluzi kot forwarding naslov za tujino.

Choc ::

Ne vem če davčna to tako enostavno dovoli :) Verjetno siva cona, ki vleče bolj na črno :P

m0LN4r ::

facepalm je izjavil:

Ampak zakaj to pocnejo? Jim smrdijo Slovenski euri?

Problemi z reklamacijami in tecnimi strankami, ki ne znajo nemsko in potem jamrajo z polomljeno anglescino in od trgovine, ki ne prodaja na balkan pricakujejo potem nek support.
Pac slabe izkusnje ocitno.

Drugi razlog je korona. Stornira se tudi en kup narocil za nemce, problem je zelo pogost, da poenostavim. Dobavitelj obljubi, da dostavi 10 prenosnikov v roku enega tedna, potem ti poberes 10 narocil recimo, pol pa dobavitelj dostavi 2 za ostale pa potem rece, da ne ve kdaj. In to se dogaja vsepovsod trenutno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mike_Rotch ::

5erson je izjavil:

Malo primerjam Ryzen in Intel procesorje. V vseh generacijah i7+ procesorjev je to dejansko nekaj, kar človeka prepriča, da bi menjal...

Ali je res taka razlika v praksi kot po benchmarkih?

Kako se grejejo tile Ryzen procesorji v laptopih? Sam imam I7 gen 2, pa je kar pečka.


Razlika je zelo odvisna od tega kaj delaš. Ryzen je načeloma zelo hitrer pri multicore taskih, ampak spet odvisno od tega kako optimiziran je software. Adobe Premiere pro na Intelih z integrirano grafiko načeloma dela veliko boljše, kljub slabšemu "raw powerju".

Glavna prednost, ki jo ima IMHO ryzen je poraba in s tem povezana avtonomija ter tišina. 4700u v tankem in lahkem prenosniku se redko pogreje čez 65 stopinj. Ventilatorji se prižigajo bistveno manj.

11. generacija Intelov ima sicer nekaj dobrih lastnosti. Xe grafika je precej hitrejša od integrirane Vege v 4xxxU, poraba v idle je dokaj nizka pa predvsem nekaterih high end prenosnikov z Ryzenom ni mogoče dobiti, so samo v Intel verziji.

m0LN4r ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Ne razumete, Nemci nocejo posiljati v NEMCIJO na naslov, ki sluzi kot forwarding naslov za tujino.

To je tudi razumljivo, ko bos recimo imel probleme z izgubo paketa ali kakrsno koli drugo komplikacijo, pol pa se lahko s takim jebes po nekaj tednov.
Zravn pa pride se, da se naslov dostave in naslov narocnika ne ujemata, pol pa dokazuj, da si poslal prenosnik na pravi naslov, ce ga ni dobil.
Sem pa ze tudi slisal od praktikanta na mailbox, da so uspeli zamenjati paket in dostavili napacnega dvem strankam pa je bil klusterfuck od vseh, trgovina pa se naj briga za to. Mailbox pa boli kurac in poriva krivdo na stacuno itn.

Pac ni tako enostavno, kot to doma iz kavca zgleda.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Kvinta ::

Problemi z reklamacijami in tecnimi strankami, ki ne znajo nemsko in potem jamrajo z polomljeno anglescino


Točno to ja :D
A.C.A.B

mat xxl ::

5erson je izjavil:

Malo primerjam Ryzen in Intel procesorje. V vseh generacijah i7+ procesorjev je to dejansko nekaj, kar človeka prepriča, da bi menjal...

Ali je res taka razlika v praksi kot po benchmarkih?

Kako se grejejo tile Ryzen procesorji v laptopih? Sam imam I7 gen 2, pa je kar pečka.


Tudi mene tole zanima, pravijo, da neki hujši Asusi ze zelo pregrevajo, za ostale pa še ni, kaj več znanega.

Mike_Rotch ::

Kateri asusi naj bi se pregrevali? Prvič slišim. V povprečju so Ryzeni precej hladnejši od intelov.

facepalm ::

Mike_Rotch je izjavil:

Kateri asusi naj bi se pregrevali? Prvič slišim. V povprečju so Ryzeni precej hladnejši od intelov.

Moj 4500u gre do 89°C in tam ostane med full loadom (cinebench, f1 2018). Ce nastavim tdp na 25w/15w pa dela na cca 80-82°C.
Ce je to "hladno" napram intelu, ne vem.

FireSnake ::

5erson je izjavil:

Malo primerjam Ryzen in Intel procesorje. V vseh generacijah i7+ procesorjev je to dejansko nekaj, kar človeka prepriča, da bi menjal...

Ali je res taka razlika v praksi kot po benchmarkih?

Kako se grejejo tile Ryzen procesorji v laptopih? Sam imam I7 gen 2, pa je kar pečka.


Svet se je spremenil.
Zdaj za pečke velja Core serija.
Bolj je problem zaloga, ker kupci vse pokupijo še preden pride na polico.
Moraš biti hiter dandanes.
Govori se, da bo tako vse do februarja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Sunna ::

Mi lahko kdo priporoči en ali dva v redu laptopa z 17" ekranom, tam do max 1000ev ?
Večino za pisanje, internet, kak film...

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sunna ()

Mike_Rotch ::

Kako boš pa prenosnik uporabljal?

Moraš nujno nositi 17" ekran sabo ali ga boš imel na mizi kot desktop replacement? Če drugo, bi mogoče jaz razmislil o manjšem prenosniku in dodatnem ekranu.

Pri 13, 14, 15 imaš več izbire, poceni 24" ekran bo pa vseeno bolj udoben in uporaben od 17" na prenosniku.

Sunna ::

Prenosnik mora biti 17"

Sunna ::

Mojstri še kaka ideja? Sem gledal tudi malo teste po netu, tudi med dražjimi malo ala Lg gram, Aspire 5, Omen, hp p73, Precision serija etc.. in je prav komično. Kot prvo vsi računalniki ali razprodani iz tistih serij,ki so povsod med najboljšimi in kot drugo, gledaš računalnike npr do 1000dolarjev in potem pri nas.. 2x 2.5x več. Saj sem navajen marž in že dolgo nisem kupoval računala ampak takih pa..., niti en ni bil niti blizu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sunna ()

Mike_Rotch ::

Glede modela žal nimam ideja, ne poznam 17" scene. Glede cen... glej geizhals.at in nemški amazon. So cene veliko bližje ameriškim. Pri nas plačaš DDV, tako, da bo vedno malo dražje, ampak ja, v Sloveniji so zlatarji.

Han ::

Do jurja imaš Acer Aspire, Dell Inspiron 3793, HP 470 G7 in Lenovo IdeaPad. Od teh je še najboljši Dell, vendar ima zelo plitke tipke.

Sunna ::

hvala obema, bom pogledal, tale Dell je tik pod 1000 kar bi bilo res ravno prav. Nemčija pa te zadeve žal ne pridejo v poštev v tem primeru.

EDIT : razprodano :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sunna ()

FireSnake ::

Da bi se kakega ProBooka s 4700U in 16GB RAMa dalo kje v Sloveniji najt je tak zastonj upati, ne?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mike_Rotch ::

Zakaj pa v Sloveniji?

Fizične trgovine so tako ali tako zaprte. Dobiš pa iz Amazona praktično enako hitro ali hitreje kot iz slo spletnih trgovin.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Za kolegico je, pa je pogoj slovenska tipkovnica.
Saj, če ne bo šlo drugače bom naročil iz tujine in zamenjal tipkovnico.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zimonem ::

Težka bo mobilni ryznei 4000 so bolj ali manj razprodani. Kakšna reč še iz Češke brez slovenske tipkovnice. Če je še kje kaj je pa po neumni ceni.

facepalm ::

Zimonem je izjavil:

Težka bo mobilni ryznei 4000 so bolj ali manj razprodani. Kakšna reč še iz Češke brez slovenske tipkovnice. Če je še kje kaj je pa po neumni ceni.

Pomeni to, da so tudi rabljeni kaj vec vredni?:)
Jaz sem oktobra kupil acerja z ryznom 4500u za 610EUR (.de) in bi ga z veseljem prodal za 700EUR :)
Imam namrec se en prenosik, s katerim bi komot shajal do februarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

freesty ::

Jaz sem ravnokar narocil verjetno enakega acerja za 550eur iz .de.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

facepalm ::

freesty je izjavil:

Jaz sem ravnokar narocil verjetno enakega acerja za 550eur iz .de.

Brez ddv?

freesty ::

facepalm je izjavil:

freesty je izjavil:

Jaz sem ravnokar narocil verjetno enakega acerja za 550eur iz .de.

Brez ddv?


Z DDV. Computer universe. Eden redkih, ki posilja v slo in je pisalo "in stock". Upam, samo, da je res "in stock" in bo prisel hitro. Sem hotel najprej vzet preko Notebooksbillinger, vendar bi moral preko posrednikov pa rajsi nisem, ker ni zame. Bi pa tam dobil za 640eur 8GB rama vec in 512GB diska vec, kar pa verjetno za 100eur tak lahk dokupim ce bo potreba.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

FireSnake ::

Jaz iščem nekaj okoli 1000EUR.
Najraje kakega ProBooka.
Imam občutek, da se bo pupa še načakala :))

Tole jen a zalogi:
https://geizhals.eu/hp-probook-455-g7-p...
samo je za tako konfihuracijo mal drag.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

masevc ::

FireSnake je izjavil:

Jaz iščem nekaj okoli 1000EUR.
Najraje kakega ProBooka.
Imam občutek, da se bo pupa še načakala :))

Tole jen a zalogi:
https://geizhals.eu/hp-probook-455-g7-p...
samo je za tako konfihuracijo mal drag.


tole lahko dobiš pri meni.

 lenovo

lenovo



Procesor je 4600u

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: masevc ()

Mike_Rotch ::

4600u in 4700u sta zelo blizu po zmogljivostih, v določenih primerih je 4600u celo hitrejši zaradi SMT (12 threadov pri 4600 vs 8 pri 4700).

facepalm ::

freesty je izjavil:

facepalm je izjavil:

freesty je izjavil:

Jaz sem ravnokar narocil verjetno enakega acerja za 550eur iz .de.

Brez ddv?


Z DDV. Computer universe. Eden redkih, ki posilja v slo in je pisalo "in stock". Upam, samo, da je res "in stock" in bo prisel hitro. Sem hotel najprej vzet preko Notebooksbillinger, vendar bi moral preko posrednikov pa rajsi nisem, ker ni zame. Bi pa tam dobil za 640eur 8GB rama vec in 512GB diska vec, kar pa verjetno za 100eur tak lahk dokupim ce bo potreba.

Si ga dobil res ugodno. Moj je bil 588 + postnina. Skupno malo cez 600€ (tocno se ne spomnem).
Je pa sedaj za 599 in ni na zalogi:
https://m.computeruniverse.net/en/acer-...

Pat_MaGroin ::

Jaz imam tole za 850 (ja vem, slo-tech cena bi mogla bit 450 eur), ako koga zanima:

https://www.cyberport.at/?DEEP=1C30-4VH...

Zgodovina sprememb…

house ::

Kateri prenosnik je naslednik ASUS N75S? Ta mi je služil 8 let in bi nadaljeval v tej smeri.

Han ::

Piše malo nazaj, kaj se sploh še dobi od 17 palčnikov, večinoma čez severno mejo.

house ::

Han je izjavil:

Piše malo nazaj, kaj se sploh še dobi od 17 palčnikov, večinoma čez severno mejo.


To je odgovor zame? Povezavo prosim.

Han ::

house ::

Dobro, kateri je najbližji mojemu ASUSu? Lahko je tudi 15". Berem, da je 8. generacija boljša od 10.? Tu so vsi 10.

Han ::

Narobe bereš. Odvisno od proračuna.

house ::

Proračun je 500 €.

Han ::

Veliko sreče pri iskanju...

house ::

Kolikšen pa bi bil potem strošek?

Han ::

Vsaj takšen kot na povezavi.

house ::

Najceneje torej https://geizhals.eu/dell-inspiron-17-37... A ni i3 že odsvetovan?

Han ::

Za pisarniška opravila, brskanje po spletu, gledanje filmov ipd. povsem zadošča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

house ::

Han je izjavil:

Za pisarniška opravila, brskanje po spletu, gledanje filmov ipd. povsem zadošča.


A je kaj podobnega, da se dobi v Sloveniji?

FireSnake ::

house je izjavil:

Najceneje torej https://geizhals.eu/dell-inspiron-17-37... A ni i3 že odsvetovan?


Je, ja.
Ko malo pobrskaš po tej temi se to hitro vidi.
Za taki denar dobiš že resno mašino.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Priporočam, da dvigneš na 800 EUR pa boš dobil 4 core od Intela al amdja. Če misliš imeti več let vzameš 4 core cpu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

FireSnake ::

Za 800EUR se dobi 6 ali celo 8 jedrnik od AMDja.
Ne enači intel krša z Ryzen (po ceni).

Pa povedal, je, da je za pisarniško delo.
Prav tako, da je proračun 500EUR. Zakaj vreči skozi okno 300EUR več, kaj pridobi?

O čem zdaj ti?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Motion ::

AMD-jev 4 jedernik z 15" ips zaslonom in osvetljeno tipkovnico si dve leti nazaj dobil za 450E

Zgleda da letos je najboljši nakup prenosnika tisti ki ga prestaviš na naslednje leto ali pa še kaj dlje.
««
579 / 658
»»