» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
528 / 657
»»

Tomson ::

Če ti Gaming look in lastnosti pri Y530 (robustnost, teža) niso v napoto, vsekakor solidna opcija, ohišje je res plastično, a iz kvalitetne plastike, zaslon sicer IPS, a ne med kvalitetnejšimi, barve delujejo precej neživahno, sprano, tudi vgrajeni SSD je med počasnejšimi na trgu, a še vedno občutno hitrejši od klasičnega HDDja. E580/E590 je overall malo boljši, gre za poslovni prenosnik (dizajn, teža), ima odlično tipkovnico in sledilno ploščo, je zelo tih, ima učinkovito hlajenje ter zelo dobro ALU ohišje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Raindancer ::

Oj.
Kolega zamudil tisto laptop opcijo, in zdaj so mu dali drugo ponudbo za skoraj 800 €

Zanima me, če se mu splača, glede da je račuunalnik refurb in se bo veliko uporabljal za grafično oblikovanje (v podjetju).

Specsi:

LENOVO IdeaPad 330s
15,6", procesor i7 8550U, spomin 16GB RAM, disk 256 GB SSD, grafa intel UHD grafika (refurbished). Prodajalec pravi, da je laptop kot nov, ker se ga naj ne bi uporabljalo.

Skrbi me predvsem grafa, če bo dovolj zmogljiva. Če da, ali bi se splačalo?

Eden od vas je predlagal Mediona, ki naj bi bil dobra izbira, vendar ne vem, kako bi se obnesli tistih 8 GB na DDR4 RAM proti tistim 16 RAM na opisanem računalniku za grafično delo. Če si kdo lasti Mediona, prosim da pove, če deluje BP, da bi računalnik bil dober za grafično oblikovanje.

Hvala za odgovore in mnenja ter lep predvelikonočni pozdrav,

Raindancer

Tomson ::

Mediona lahko tudi nadgradiš z dodatnih 8GB in imaš 16GB RAMa, grafika v Medionu MX940 pa ni občutno zmogljivejša od UHD 620 v Lenovu, mogoče nekje 30% tako čez prst ... Je pa Lenovo 330S kar soliden prenosnik, svetilnost ni najvišja, a IPS zaslon, sicer pa brez večjih pomanjkljivosti, je dober overall ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Raindancer ::

@ Tomson: Če se nadgradi spomin, ali se s tem niči tovarniška garancija, glede na to, da gre za poseg v laptop?

Han ::

Z menjavo ali dodatkom RAM modula ne izgubiš garancije, razen če povzročiš fizično poškodbo na recimo osnovni plošči.

5er13 ::

Pozdravljeni!
Zanima me ali se splaca vzet ta laptop za 1200 eur. 3 leta garancija. Je pa graficna 3gb

OMEN 15-DC0026NM I7-8750H HP 8GB/256+1T/GTX1060/DOS

bitalinebit ::

Tomson je izjavil:

Če ti Gaming look in lastnosti pri Y530 (robustnost, teža) niso v napoto, vsekakor solidna opcija, ohišje je res plastično, a iz kvalitetne plastike, zaslon sicer IPS, a ne med kvalitetnejšimi, barve delujejo precej neživahno, sprano, tudi vgrajeni SSD je med počasnejšimi na trgu, a še vedno občutno hitrejši od klasičnega HDDja. E580/E590 je overall malo boljši, gre za poslovni prenosnik (dizajn, teža), ima odlično tipkovnico in sledilno ploščo, je zelo tih, ima učinkovito hlajenje ter zelo dobro ALU ohišje ...


Look res ni prioriteta. Vzdržljivost pa je. Garancijo (na mimovrste) nudijo daljšo za Y530. Medtem ko naj bi bilo ohišje boljše na E590. Torej tu ni logike...
Jaz sem bolj mislil na to, da bi mi boljša grafična prišla v poštev, a ne za igre, temveč če se pojavi potreba po uporabi kakšnih CAD programov... glede na podobno ceno med tema dvema je potem grafika boljša lastnost Y530 napram E590 ostalo pa je nekje slabše? Moram še malo premisliti, oba se mi zdita v redu in cena je primerna. Hvala.

urbecar ::

E580/590 je sposoben zadovoljivo hladiti samo variante z integrirano grafiko. Prav tako bi zaradi preslabega hlajenja priporočal 8250u /8265u in ne 8550u z višjim taktom. E serija pač ni T serija. In hlajenje v teh modelih je precej slabo. Ohišje prav tako ni na nivoju dražje T linije a je za mobilno uporabo vsekakor bolj primerno kot Yoga.

Torej; Če je namen prenosnika samo zamenjava stacionarca (+monitorja?) in se ne bo dnevno selil je Yoga boljša izbira. Sploh pa, če se bo uporabljal za strojno zahtevna dela (CPU + dGPU) je zaradi boljšega hlajenja Yoga boljša opcija.

MrStein ::

Upoštevaj, da je tudi velika razlika v kvaliteti in podpori. (recimo težave z WLAN)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bitalinebit ::

@urbecar
prenosnik se bo vsak dan spravil v torbo. Obenem pa se bo 3-4x na teden fizično preselil na drugo lokacijo. Mislil sem kupiti E580, vendar so imeli vsi testirani PWM skoraj prek celotne jakosti osvetlitve. Sedaj E590 naj tega ne bi imel, zato razmišljam o nakupu. Vendar sem vmes naletel na Legion Y530 in se mi zdi tudi v redu (in tudi naj ne bi imel PWM). Razumem, da je PWM odvisen tudi od dobavitelja display-a, na kar pač ne morem vplivati in se bom v tem primeru zafrknil...
No zdaj sem si ustvaril še mnenje da je E580 boljši za prenašanje, pa vendar bi verjetno vsakodnevno prenašanje zdržal tudi Legion Y530 in še boljšo grafiko bi imel. Pri Legion me moti še nekoliko slabši trackpad in glasni gumbi, zato bom še malo po trgovinah pogledal danes. Pri Thinkpadih pa se mi zdi v redu, da dajejo prednost vzdržljivosti pred ostalimi stvarmi... Za T linijo še kar nekaj časa ne bo EUR-ov :-).

@MrStein
če sem prav razumel Thinkpadi imajo boljšo podporo? OK, to je plus, definitivno. Wifi je lahko problem pri Legion kot vidim...hvala

urbecar ::

Seveda je tudi yoga dovolj mobilna, da se vsak dan prinese na delo in nazaj domov. Ekran na E580 je slab (mogoče ne slab , ampak vsaj neimpresiven). Vsekakor neprimeren za delo z grafiko a za CAD najbrž dovolj dober. Yoga ima sicer malo boljši ekran a tudi ni presežek. PWMja na E580 nisem opazil, pa sem bil na njem po 8 ur. A sem na utripanje precej neobčutljiv.

Tipkovnica na E580 je prva liga. Osebno mi je neosvetljena tipkovnica boljša saj je nekako manj drseča. Nipple je odličen ali pa totalno neuporaben. Odvisno kakšen tip si. Vmesnega mnenja o njem ni. Žal tega v nekajminutnem testu v trgovini ne boš ugotovil. Trackapd je na E580 boljši.

Vsekakor je najbolje, da ju primerjaš v živo.

D3m ::

Počakal bom na E595 z Ryzen 3500U.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

urbecar ::

E585 so bili vsaj zame rahlo razočaranje.

Praktično enaka zmogljivost napram E580 a za višjo ceno. S tem da baterija zdrži manj in nima čitalca prstnih odtisov in celo plastično ohišje (sicer imo nepomembno). Pričakoval se minimalne prednosti v vseh treh pogledih: cena/zmogljivost/vzdržljivost.

A očitno je cena prestopa na temno stran previsoka. Ali pa se je prodaja zaciklala v paradoksu kure in jajca. Zaradi nizke prodaje (in količine izdelave) je cena višja. In zaradi previsoke cene je prodaja prenizka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urbecar ()

D3m ::

Ga imam. Boljši od E545 je že.
|HP EliteBook|R5 6650U|

nerro32 ::

Iščem laptop/ultrabook do 14", 8gb RAM, ekran full hd, vsaj 128gb SSD, win10 in z dobro baterijo, ki bi zdržala vsaj 8 ur. Procesor pa najraje 8. gen. i5, če ne ta, pa i3-8130u ali potem i5-7200u, odvisno od cene. Osvetljena tipkovnica bi bila plus. Dobim kje tak komplet za cca 600eur?
Na geizhals sem gledal tale seznam, katerega izmed teh bi priporočali?

Tomson ::

Precej zahtev za malo denarja. :)

Preveri Acer Swift 3 za 686€ (14" FHD IPS, 5-8265U, 8GB RAM, 256GB SSD, ALU ohišje), mislim da tukaj dobiš največ ... HP Pavilion X360 je ok, ima slabši procesor, plastično/ALU ohišje, ki sicer deluje lepo, a kar rado spušča zvoke ob odpiranju/zapiranju. Tipkovnica tudi ne navduši, malo bolje je sledilna plošča, zaslon sicer IPS, a ima podpovprečno svetilnost, baterija ok, zdrži dobrih 7h, zadnji minus pa so precej glasni ventilatorji. Omenjeni Acer je precej tišji in hladnejši, IPs zaslon sicer tudi ni med najsvetlejšimi, a boljši overall, tipkovnica je dosti boljša, baterija zdrži do 10h, skratka za to ceno je to to ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

MrStein ::

bitalinebit je izjavil:

No zdaj sem si ustvaril še mnenje da je E580 boljši za prenašanje, pa vendar bi verjetno vsakodnevno prenašanje zdržal tudi Legion Y530 in še boljšo grafiko bi imel.

Grafika ja taka, kakšno vzameš. Od 1050, preko 1050 Ti do 1060 (za Y530).
Za E580 pa integrirana ali Radeon RX 550


@MrStein
če sem prav razumel Thinkpadi imajo boljšo podporo? OK, to je plus, definitivno. Wifi je lahko problem pri Legion kot vidim...hvala

Ja, thinkpadi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Generton ::

nerro32 je izjavil:

Iščem laptop/ultrabook do 14", 8gb RAM, ekran full hd, vsaj 128gb SSD, win10 in z dobro baterijo, ki bi zdržala vsaj 8 ur. Procesor pa najraje 8. gen. i5, če ne ta, pa i3-8130u ali potem i5-7200u, odvisno od cene. Osvetljena tipkovnica bi bila plus. Dobim kje tak komplet za cca 600eur?
Na geizhals sem gledal tale seznam, katerega izmed teh bi priporočali?


Pred kratkim sem sam kupil HP Pavilion x360 14" in moram rect, da sem zelo zadovoljen.

V harveynormanu je zdaj tudi akcija in ga dobis za 595e kar je very good, sploh za i5-8265U.

Ohisje je kvalitetno narejeno, kljub temu, da je zunanji del plasticen. Veliko govora je bilo o glasnosti ventilatorja, a je ta v primerjavi z mojim prejsnjim prenosnikom zelo tih.

Tako, da za tak denar zelo dobra opcija. Edino baterija ob normalni uporabi (svetilnost na 80%, wi-fi) zdrzi cca 6-7ur.

voltaire ::

Tole je mašina vredna greha?

https://www.mimovrste.com/multimedijski...

voltaire ::

MatejC ::

Kupujem v rangu 1500-1800€ prenosnik, manjši od 14" in imam nagledanega Huawei MateBook X Pro 13,9"

Računalnik bom izključno uporabljal samo za internet (youtube itd..), Izdelava videov (Sony Vegas) in občasno modeliranje 3D (Solidworks, Creo).

Tudi to, ali je ta trgovina O.K?

Prosil bi za komentarje in predloge o morebitnih alternativah.

Hvala
Matej

Tomson ::

@voltaire:
v cenovnem rangu 400-500€ je omenjeni Lenovo Ideapad 300 solidna opcija, sicer TN zaslon (slabi vidni koti, nizka svetilnost, nizko kontrastno razmerje), kar pa je razumljivo za cenovni razred, le baterija ni med zmogljivejšimi, zdrži okoli 4h. Boljša opcija overall je npr. Lenovo Ideapad 330S model za 535€, z IPS zaslonom in novejšim, zmogljivejšim in varčnejšim procesorjem, kar se tudi pozna na avtonomiji baterije.

@MatejC:
odličen prenosnik overall, tole je sicer lasnki model, ki je bil po marsikaterem testu najboljši model v svojem rangu, letošnji model sicer ne prinaša dosti novega, le nekje 8% zmogljivejši, a občutno dražji, tako da je tale v povezavi dober nakup, top prenosnik. Trgovina tudi povsem ok. Dobra opcija tudi v malo manj zmogljivi verziji, med i5 in i7 je le nekje 10% razlike, koliko tu RAM pomeni itd, imaš npr. tole opcijo za 1.330€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

rini ::

Tomson je izjavil:

Precej zahtev za malo denarja. :)

Preveri Acer Swift 3 za 686€ (14" FHD IPS, 5-8265U, 8GB RAM, 256GB SSD, ALU ohišje), mislim da tukaj dobiš največ ... ...


Ali je to nemška tipkovnica? Zdaj je že 610 eur, kar je res super in tudi sicer mi je Acer kul.

Ne razumem tega:

Unsere Meinung:Cashback: -Produkt im Zeitraum vom 03.04.19 bis 03.05.19 kaufen -Innerhalb von 10 Tagen ab Kaufdatum hier anmelden: de-cashback.acer.com -Cashback abholen

Alexius Heristalski ::

Če kupiš med 3. 4. in 3. 5. in se v 10 dneh od nakupa prijaviš na de-cashback.acer.com, dobiš vračilo denarja. Koliko, je odvisno od pogojev:
https://de-cashback.acer.com/terms-and-...

e: 100 EUR za ta model, lepo.
e2: Je nemška tipkovnica, ja.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

rini ::

Hvala, vse super, a nemška tipkovnica mi res ne sede (že tako bi moral slo črke lepit)

Kebo ::

rini je izjavil:

Hvala, vse super, a nemška tipkovnica mi res ne sede (že tako bi moral slo črke lepit)

Se navadiš v eni uri.

Motion ::

nemška postavitev je dokaj podobna slovenski.

nerro32 ::

je pa teh 100eur popusta pri Acerju aktualnih menda samo za kupce s prebivališčem v Nemčiji...

urosz ::

Oj. Kaj je bestbuy (ali pa vsaj good buy) za cca 500EUR? Računalnik se bo uporabljal 99% za web, yt in urejanje dokumentov. Želja je nekje i3+, 8gb ram, 256gb ssd, full hd zaslon in win10h.

Zasledil tole: https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp...

Mnenja?

Edit: cena s kodo je 425EUR se zdi zelo poceni?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosz ()

weasel ::

Jaz sem ravno vceraj tu narocil taksnega (sicer 4GB RAM-a za 407EUR s popustom).

urosz ::

Prej sem gledal še 1x in je že bil razprodan, zdaj pa je spet na voljo :D

Druga podobna varianta pa je tole: https://www.bigbang.si/prenosni-racunal...

Skupaj s kuponom in MS Office 2019 za 1c, je cena 467€ se spet zdi kul cena.

Je sicer cpu slabši od prejšnjega (https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp... za 425€), tako da dilema.. :P

weasel ::

Zmotilo me je edino 1 leto garancije v primerjavi s podobno konfiguracijo, npr. Lenovo, ki ima 2 leti garancije. Ce ti je to pomembno.

rini ::

Lenovo Ideapad 330-15IKBR
i5-8250u, 4gb, ssd 256 ssd, linux

430 eur je dobra cena za ta procesor (Leclerc)

Tomson ::

Odlična cena za omenjeni model, ga tudi v tujini pod 500€ ni ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

YuriY ::

Kaj se da dobiti za cca 350 EUR? Osnovna uporaba, 15,6" ali 17", zaželjen SSD (lahko tudi naknadna vgradnja)?

Tomson ::

V SLO največ dobiš pri npr. Acer Aspire 3 za 370€ (15.6" FHD, i3-7020U, 8GB RAM, 256GB SSD), pa npr. Lenovo V130 za 380€ (15.6" FHD, i3-7020U, 4GB RAM, 256GB SSD) in Lenovo IdeaPad 330, čez mejo npr. še Lenovo IdeaPad 330S z IPS zaslonom za 341€ pa kakšen Asus X540 za 380€ s podobno konfiguracijo kot pri Acer ali pa overall tudi odličen Teclast F15 za 355€ (EU skladišče), občutna višja kvaliteta materialov in izdelave, FDH IPS zaslon, 8GB RAM, 256GB SSD, Windows 10, ima pa malo slabši procesor, nekje 20-30% (Intel Pentium N5000), a za vsakdanja opravila povsem primeren ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

YuriY ::

Super, hvala! Kaj pa 17"?

Tomson ::

Nekaj 17" modelov se najde, a večina ima ločljivost 1600x900, niso FHD, kar bi osebno odsvetoval, eden redkih FHD modelov pod 400€ je npr. HP 17 za 399€, a je brez SSDja ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

prepelica ::

Pozdrav,

kolegica se odloča za nakup novega prenosnika v rangu med 700-900.

Vsebovati mora:
* 15 inch FHD (ne TN) ekran
* 8 GB rama
* 256 SSD
* zunanja grafična kartica NI nujna je pa zaželjena
* prenosnik bo 3x na teden mobilen, tako da teža/debelina je kriterij
* v igri so bolj procesorji tipa i7-8750H ter i5-8300H kaj pretirano nižjega odpade, da smo future-proof


Zaenkrat sva gledala:

legion-y530

pavilion-15-cx0028nm

vivobook-pro-15-i7


To je nekako top 3. Obstaja pa pomislek glede serije Thinkpadov, npr. 580/590, ki imajo slabši performans, ampak boljši sloves.
Pozna kdo zgornje 3 iz prve roke?

prep

Zgodovina sprememb…

IcyFox ::

prepelica je izjavil:

Pozdrav,

kolegica se odloča za nakup novega prenosnika v rangu med 700-900.

Vsebovati mora:
* 15 inch FHD (ne TN) ekran
* 8 GB rama
* 256 SSD
* zunanja grafična kartica NI nujna je pa zaželjena
* prenosnik bo 3x na teden mobilen, tako da teža/debelina je kriterij
* v igri so bolj procesorji tipa i7-8750H ter i5-8300H kaj pretirano nižjega odpade, da smo future-proof


Zaenkrat sva gledala:

legion-y530

pavilion-15-cx0028nm

vivobook-pro-15-i7


To je nekako top 3. Obstaja pa pomislek glede serije Thinkpadov, npr. 580/590, ki imajo slabši performans, ampak boljši sloves.
Pozna kdo zgornje 3 iz prve roke?

prep

Tale Vivobook ima TN panel...

prepelica ::

No to mi je gladko ušlo. Torej back to the drawing board.
Potem je najbližje temu, vendar zajetno debelejši, HP pavilion xc0028 za 929€. Kake izkušnje s tem?

YuriY ::

Tomson je izjavil:

V SLO največ dobiš pri npr. Acer Aspire 3 za 370€ (15.6" FHD, i3-7020U, 8GB RAM, 256GB SSD), pa npr. Lenovo V130 za 380€ (15.6" FHD, i3-7020U, 4GB RAM, 256GB SSD) in Lenovo IdeaPad 330, čez mejo npr. še Lenovo IdeaPad 330S z IPS zaslonom za 341€ pa kakšen Asus X540 za 380€ s podobno konfiguracijo kot pri Acer ali pa overall tudi odličen Teclast F15 za 355€ (EU skladišče), občutna višja kvaliteta materialov in izdelave, FDH IPS zaslon, 8GB RAM, 256GB SSD, Windows 10, ima pa malo slabši procesor, nekje 20-30% (Intel Pentium N5000), a za vsakdanja opravila povsem primeren ...


No, tale Aspire 3 ni ravno pohvaljen preveč, glede na prebrano je precej plastična in nerobustna zadeva ...

https://www.digitaltrends.com/computing...

Tomson ::

Res je, dobiš pa najevč v smislu strojne opreme, sicer pa so skoraj vedno neki kompromisi, potem pa se vsak zase odloči kje jih bo delal. Najboljši kompromis kvalitetnih materialov, izdelave, strojne opreme in cene pa je omenjeni Teclast F15 ...

@prepelica:
dobra opcija je npr. HP G3 15 za 950€, sicer rahlo "gaming" model, ki po izgledu sicer deluje bolj kot multimedijski prenosnik, ima pa 2.4kg, kar res ni malo, sicer pa z i7-8750H procesorjem, a 128GB SSDjem ... Zanimiva opcija je tudi malo bolj robusten HP ZBook 1¸5 za 938€ z i5-8400H procesorjem, zelo trpežen prenosnik, tudi dober overall, a pri 2.15kg tudi ni med najlažjimi. Precej solidna opcija tudi Acer Aspire 7 za 938€, a tudi z 2.3kg teže. Kolikor gledam s xxH procesorjem skoraj nič izbire do 900€, našel sem sicer le tale gamerski model MSI GF63 za 839€, ki ima dobre specifikacije, dobro ceno in tudi težo 1.8kg, le izgled je značilno gamerski ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

YuriY ::

Tomson je izjavil:

Res je, dobiš pa najevč v smislu strojne opreme, sicer pa so skoraj vedno neki kompromisi, potem pa se vsak zase odloči kje jih bo delal. Najboljši kompromis kvalitetnih materialov, izdelave, strojne opreme in cene pa je omenjeni Teclast F15 ...


Če pa gledamo 17", pa do 500 eur, kako se ti zdi Medion iz Hoferja, ki je trenutno v ponudbi?

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Meni deluje zelo solidna zadeva za ta denar, tudi nemški review ga je še kar pohvalil. Mogoče kakšne alternative?

w4nkst4 ::

raj stisn se mau pa uzem top deal

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

YuriY ::

No tole sigurno ne, ker je 2x čez budget, pa tudi povsem nepotrebno.

Tomson ::

@YuriY:
Medioni so zelo solidni kar se tične razmerja cena, zmogljivost, kvaliteta, če računaš še na brezplačno dostavo, možnost vračila, Windows 10 in 3-letno garancijo, skoraj težko najdeš kaj boljšega. Omenjeni Medion ima IPS zaslon, povsem ok procesor za vsakodnevna, nezahtevna opravila, 4GB RAMa je sicer res minimum, a če ne bo nekega multitaksinga oz. hudega števila odprtih zavihkov v brskalniku, sploh ne bo težava, ima velik SSD, skratka za 500€ ena boljših opcij ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

YuriY ::

Se strinjam, tudi sam si sicer lastim low budget Mediona in sem zaenkrat zadovoljen. Glede RAM-a mislim da bi moralo zadostovati, sicer pa bi zadeva morala imeti kakšno prosto režo za razširitev, ker piše da je mogoče imeti maksimalno 32GB RAM-a.

GrX ::

Tomson je izjavil:

@YuriY:
Medioni so zelo solidni kar se tične razmerja cena, zmogljivost, kvaliteta, če računaš še na brezplačno dostavo, možnost vračila, Windows 10 in 3-letno garancijo, skoraj težko najdeš kaj boljšega. Omenjeni Medion ima IPS zaslon, povsem ok procesor za vsakodnevna, nezahtevna opravila, 4GB RAMa je sicer res minimum, a če ne bo nekega multitaksinga oz. hudega števila odprtih zavihkov v brskalniku, sploh ne bo težava, ima velik SSD, skratka za 500€ ena boljših opcij ...

Pred leti sem kupil Medion prenosnik in sem bil precej razočaran nad njim. Mogoče sem imel samo smolo ali pa so ti prenosniki danes boljše kvalitete.

MrStein ::

Ne moreš celega podjetja oceniti na enem primerku enega izdelka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
528 / 657
»»