» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
519 / 658
»»

Tomson ::

@AgiZ:
dober overall prenosnik za ceno in več kot primeren omenjenemu namenu uporabe ...

@Jerry000:
za skoraj vse našteto (Ilustrator je lahko bolj zahteven) in do 300€ kakšen Asus Vivobook 15 za 280€ (sicer TN zaslon) ali Lenovo IdeaPad 320 za 275€ (tudi TN) ali malo manjši, 14" Teclast F7 s IPS zaslonom s kodo: BeatBG04 za 220€ ... Vsi trije s procesorji na podobnem nivoju (N4000 najslabši, N3450 vmes, N4200 najboljši), malo razlik v RAMu in SSDju, Teclast ima ALU ohišje in IPS zaslon.

@jackasclever:
Pri 240GB disku imaš dejansko 223GB prostora, ko pretvoriš v tebi vidne GB, ko je disk prazen. Sistem vzame nekje 17GB (ne pozabi na virtual memory, hibernation, system restore/recovery, bootloader, swap file, ki lahko še dodatno zmanjšajo prostor ki je na voljo). Za ponovno nameščanje sistema ne potrebuješ nove licence, če je le ta že na prenosniku, danes ima večina licenco kar integrirano, po namestitvi se avtomatsko aktivirajo ...

@tey007:
od omenjenih so solidne opcije Lenovo Ideapad 330, ASUS VivoBook X510, Acer Aspire 3, HP 250, Lenovo IdeaPad 320, izloči pa HP ProBook 250 G6 zaradi prenizke ločljivosti. SLO nalepke dobiš za 1.80€ ... Novi AMD Ryzen procosorji so dobra opcija, 4GB RAM je minumum, 8GB je standard.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

laik2018 ::

Pozdravljeni,
prosim za nasvet pri nakupu novega prenosnika, ki bo služil kot edini domači računalnik -predvsem za namen interneta, download filmov, gledanje filmov...s prednaloženimi windovsi, 15.6" (nakup v trgovini ali preko spleta..lahko tudi iz tujine..)cenovno do 700 EUR, oziroma ceneje, če je primerna kvalieta za namen.

Viodim da je nekdo spraševal za Posebna ponudba MEDION AKOYA S6426
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...
ali bi mi priporočili tega?
Hvala za pomoč!:)

Tomson ::

Do 700€ je kar nekaj dobrih opcij z IPS zaslonom in 8th gen CPUjem, od omenjenega Mediona, ki za 600€ ponuja precej, do Acer Aspire 5 za 695€, HP Probook 450 za 650€, ali cenovno precej ugoden Xiaomi Mi Notebook Ruby s kodo: GBNB04 za 538€ ali malo dražjega Xiaomi Mi Notebook Pro s kodo: GBNB05 za 696€ (tega imam sam lahko zelo pohvalim). Največ glede na ceno dobiš pri Medionu za 600€ kjer je všteta 3-letna garancija, Slo tipkovnica ali pri Xiaomi Ruby za dobrih 500€, potem pa dražji omenjeni modeli boljši pri nekaterih specifikacijah, Xiaomi Notebook Pro pa izstopa s kvaliteto materialov, izdelave, kvaliteto IPs zaslona, sledilne plošče, ima enega najboljših zvočnikov (Infinity by Harman), ima bralnik prstnih odtisov, odlično baterijo, je pa potrebno Windows ponovno namestiti v SLO jeziku. Glede na omenjeno uporabo bodo vse opcije več kot primerne, vse imajo IPS zaslon ter 8th gen CPU, pri ostalih lastnostih pa se nekoliko razlikujejo, kar je povezano tudi s ceno ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

rini ::

Všeč mi je Medion, a neumnost da ima dva diska. Bolje bi bilo imeti en SSD 256 mb, saj obstoječe prispeva le dodatni teži in višji porabi baterije.

Kako je kaj s hlajanjem, če je prenosnik na postelji ali v naročju?

Brane3 ::

Glede notesnikov z AMDjevimi Ryzni:

1. Kaj je sedaj neka optimalna izbira z dobro tipkovnico in solidnim displejem in solidno, po mžnosti razširljivo baterijo?

Thinkpad A485 je drag za to, kar ponuja. Poleg tega ni pametne možnosti prilagoditve. Poleg tga ga slovenski Lenovo sploh ne ponuja.

E485/E585 imajo podoben problem, poleg tega pa veliko premajhno baterijo.

S HPjem se ne znajdem najbolje.

2. So pričakovani kaki novi modeli prenosnih AMDjevih APUjev ? Mogoče kaj s prihajajočim prehodom na 7nm ?
Se pričakujejo kaki novi mdoeli notesnikov, zasnovani na njih ?

Predstavljeni so 2600H in 2800H a nikjer ni videti stroja z njimi, poleg tega pa gre samo za modele z višjim TDP na isti tehnologiji.

3. Se kaj približa Thinkpad seriji po kakovosti tipkovnice ?
Kot mi je rečeno, tudi ta ni več to, kar je bila. Najprej je dožživela en update ob T430, sedaj pa drugega.
A še vedno je baje dobra.

carlito149 ::

Gledam nov prenosnik za i5 8250. Zanima me ali za photoshop in lightroom potrebujem boljso graficno ali bo integrirana dovolj? Rabim samo za obdelovanje fotk, ne za video.

Tomson ::

Odvisno kaj točno počneš, s kako veliki datotekami, pri kakšni ločljivosti, kjer pride v poštev še dovolj RAMa, pri Lighroomu pa CPU, sicer pa:

You need to power integrated graphics somehow and the only alternative to the missing GPU is the computers CPU. Integrated graphics will do a reasonable job for web graphics, but start working with anything of multi-megabyte size and you'll quickly regret your choice. Photoshop uses GPU acceleration far more than you might think as it permits multiple threads of code to execute in parallel and that trend is bound to continue into the future. For example all the new blur functions use GPU acceleration as does Select and Mask. Given that graphics cards are not very expensive these days I would suggest going with a dedicated hardware solution.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

carlito149 ::

Torej rabim zunanjo. Pa gre spet vec €€€€ :)

IcyFox ::

Je za pisarniško uporabo ter občasne flash igre dovolj prenosnik z integrirano grafiko in A6 dual core procesorjem? Znanec išče za otroke, uporabljali bi za šolo in kakšno igrico na spletu
Sam sem gledal IdeaPad 320 z A6-9220 proc., 4GB RAMa in SSD diskom (se mi zdi, da je ravno to največja razlika). Mi je pa tudi všeč, da ima FHD zaslon. Kaj menite?

Tomson ::

A6-9220 CPU je res za precej nezahtevne uporabnike, nekje na nivoju Celeron/Pentium N4xxx procesorjev, ki pa so varčnejši. Za omenjeno bo verjetno dovolj, a se najde boljše opcije, če se gre bližje 400€, s precej zmogljivejšimi procesorji. Npr: Medion Akoya (edini IPS a brez SSDja), Lenovo IDeaPAd 320, Lenovo V130 z odličnim i5-7200U procesorjem, HP 250 G6, Lenovo V110 ... Jasno, so kompromisi, nekateri so brez OSa, MEdion brez SSDja, a v osnovi precej boljše opcije od A6-9220 CPUja ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

AStrukelj ::

Iščem prenosni računalnik do točno 500€, pogoji so SSD (256GB), priloženi Windowsi in možnost nakupa na podjetje. Najraje 15,6" fhd ekran.

louser ::

Nekaj prenosnega, najraje 14", da lahko dam v nahrbtnik, lahkega, z vredu avtonomijo in možnostjo polnjenja preko USB-C (powerbank). Nezahtevna raba, zgolj pisarniški programi LibreOffice.
Lahko je refurbished. Nekje do 500eur, po možnosti se stegnem do 600.

Wazzock ::

louser je izjavil:

Nekaj prenosnega, najraje 14", da lahko dam v nahrbtnik, lahkega, z vredu avtonomijo in možnostjo polnjenja preko USB-C (powerbank). Nezahtevna raba, zgolj pisarniški programi LibreOffice.
Lahko je refurbished. Nekje do 500eur, po možnosti se stegnem do 600.


USB-C charging je gladko 1000 € za spodoben prenosnik.

Tomson ::

@AStrukelj:
še najboljša opcija, glede na želje in zahteve, malo čez 500€, mogoče se da za mali popust dogovorit, Lenovo IdeaPad 330 za 519€ (i3-7020U/8GB/SSD256GB/15,6FHD/W10H), sicer pa ista varianta s 4GB RAMa, za 496€ (če je 500€ meja ki se jo ne sme prekoračit) ...

@louser:
zelo dobra opcija je npr. Huawei Honor MagicBook 14 za 523€, zmogljiv Ryzen 5 CPU, IPS FHD 14", 8/256GB, zelo dobra 57.4Wh baterija, polni se preko USB-C, skratka zelo soliden 14" prenosnik overall ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

louser ::

Wazzock je izjavil:

louser je izjavil:

Nekaj prenosnega, najraje 14", da lahko dam v nahrbtnik, lahkega, z vredu avtonomijo in možnostjo polnjenja preko USB-C (powerbank). Nezahtevna raba, zgolj pisarniški programi LibreOffice.
Lahko je refurbished. Nekje do 500eur, po možnosti se stegnem do 600.


USB-C charging je gladko 1000 € za spodoben prenosnik.

Ravno zato gledam tudi po rabljenih. Cilj mi je imeti velik powerbank, na katerem bi lahko polnil vse pametne naprave.

Hvala za predlog, bom razmislil. Čeravno dosti časa glede na timer na strani nimam.

Wazzock ::

Tomson je izjavil:

@AStrukelj:
@louser:
zelo dobra opcija je npr. Huawei Honor MagicBook 14 za 523€, zmogljiv Ryzen 5 CPU, IPS FHD 14", 8/256GB, zelo dobra 57.4Wh baterija, polni se preko USB-C, skratka zelo soliden 14" prenosnik overall ...


Si kdo lasti ryzen laptop od vas? Po reviewih požrejo baterijo dost hitrej + throtlajo dosti bolj kot intel izvedenke.

D3m ::

Kateri review?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Wazzock ::

Notebookcheck
Greš lahko kr po vrsti, vsi majo podobne probleme, nekateri še single channel DDR, ki še dodatno udari po ryznu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wazzock ()

D3m ::

Šparancija z single.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

Throttla vsak proc, ko ga obremeniš tudi Intel. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

igorpec ::

D3m je izjavil:

Throttla vsak proc


Če je ustrezno hlajen potem načeloma ne :)

D3m ::

igorpec je izjavil:

D3m je izjavil:

Throttla vsak proc


Če je ustrezno hlajen potem načeloma ne :)


;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Wazzock ::

D3m je izjavil:

Throttla vsak proc, ko ga obremeniš tudi Intel. :)


Wazzock je izjavil:

+ throtlajo dosti bolj kot intel izvedenke.

Sem omenil ravno to. Zato se pa ne splača kupovat i7 quad-corov ker so na konco enako močni kot i5, lih zarad throttlanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wazzock ()

D3m ::

Ja samo po tvojem linku in prebiranju testov so CPUje obremenili z namenskimi burn-test programi.

Jaz sem mislil, da throttla ob vsaki običajni uporabi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Wazzock ::

Maš prav, čeprav se z leti uporabe stanje poslabša. Nekateri primerki imajo pa že sedaj probleme pri gamingu, tako da previdno. :)

fujtajksel ::

igorpec je izjavil:

D3m je izjavil:

Throttla vsak proc


Če je ustrezno hlajen potem načeloma ne :)


Ustrezno hlajenje je sooooo last century ;)
Zdej je moderno tanko in lahko!
Ampak i9 pa vseeno mora bit...

bojany ::

Pozdravljeni vsi skupaj.
Prišel sem do točke, ko mi obstoječi računalnik ne zadošča več za udobno delo in obdelavo fotografij ter urejanje videla. Torej iščem nov prenosnik, ki bi zmogel udobno in brez laga delati z urejanjem in obdelavo raw fotografij ter vsaj za silo urejati 4K video posnetke. Trenutno se ti obdelujejo v 1080p ampak, da ostane kaj rezerve za nasledne tri leta :)
Trenutno sem na MacBook proju (Early 2011), z 8GB rama in 1T SDD diska. Za internet in office aplikacije je še vedno super, za kaj bolj zahtevnega pa se že pozna zob časa.
Glede na zadnji razvoj pri applu mi ni več kupovati njihovih izdelkov, ker se ne da nadgraditi nič več (vse je zalotano na matično), tako da mac odpade...
Gledam nekaj takega, ker pa že nekaj časa nisem na Win ne vem kaj lahko pričakujem in kako se bo kaj takega obnašalo v real-life situaciji:
https://www.mimovrste.com/multimedijski...

Glavne aplikacije:
- On1 photo RAW
- Adobe LR, Photoshop
- Adobe Premiere. After effects

Finančno gledano bi bil zadovoljen, če bi našel kaj v cenovnem razponu med 1.250 in 1.550€. Kak evro gor ali dol ne naredi razlike (...raje dol :))), ultra-portability ni pogoj, kak prenosnik, ki tehta 5KG pa raje ne bi.

V naprej se zahvaljujem za mnenje in kakršne koli predloge.

LP, Bojan

yayo ::

fujtajksel je izjavil:


Ampak i9 pa vseeno mora bit...

berem, da ga ni enega samcatega gaming laptopa z I9 + GTX1080, ki bi imel zadovoljivo hlajenje in ne bi throttlal, pa naj bo tanek ali heavy duty debel.. Krivijo Intelov zastareli standard tritočkovne pritrditve hladilnika, ki deluje pb. le do I7 + GTX1070.

Jerry000 ::

Imam vprašanje. Frendica kupuje nov prenosnik. Namen uporabe, je arhitektka, tako da tu pa tam kakšno renderiranje, illustrator, photoshop, SketchUp, filmi,...Budget je MAX 1000€, če se da manj, 1000 je pa maksimum kolikor gre lahko. Kakšni predlogi?

hyuga ::

Jerry000 je izjavil:

Imam vprašanje. Frendica kupuje nov prenosnik. Namen uporabe, je arhitektka, tako da tu pa tam kakšno renderiranje, illustrator, photoshop, SketchUp, filmi,...Budget je MAX 1000€, če se da manj, 1000 je pa maksimum kolikor gre lahko. Kakšni predlogi?


https://si.links.eu/prenosnik-asus-ux43...

če ga bo dost vlačila okoli je to to. :)

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Jerry000 ::

Ja, vsaj 15", lahko je tudi 17". Hvala za predlog

fujtajksel ::

bojany je izjavil:

Pozdravljeni vsi skupaj.
Prišel sem do točke, ko mi obstoječi računalnik ne zadošča več za udobno delo in obdelavo fotografij ter urejanje videla. Torej iščem nov prenosnik, ki bi zmogel udobno in brez laga delati z urejanjem in obdelavo raw fotografij ter vsaj za silo urejati 4K video posnetke. Trenutno se ti obdelujejo v 1080p ampak, da ostane kaj rezerve za nasledne tri leta :)
Trenutno sem na MacBook proju (Early 2011), z 8GB rama in 1T SDD diska. Za internet in office aplikacije je še vedno super, za kaj bolj zahtevnega pa se že pozna zob časa.
Glede na zadnji razvoj pri applu mi ni več kupovati njihovih izdelkov, ker se ne da nadgraditi nič več (vse je zalotano na matično), tako da mac odpade...
Gledam nekaj takega, ker pa že nekaj časa nisem na Win ne vem kaj lahko pričakujem in kako se bo kaj takega obnašalo v real-life situaciji:
https://www.mimovrste.com/multimedijski...

Glavne aplikacije:
- On1 photo RAW
- Adobe LR, Photoshop
- Adobe Premiere. After effects

Finančno gledano bi bil zadovoljen, če bi našel kaj v cenovnem razponu med 1.250 in 1.550€. Kak evro gor ali dol ne naredi razlike (...raje dol :))), ultra-portability ni pogoj, kak prenosnik, ki tehta 5KG pa raje ne bi.

V naprej se zahvaljujem za mnenje in kakršne koli predloge.

LP, Bojan


Hočeš obdelovat na vgrajenem panelu ali na zunanjem monitorju?
Veliko lažje je najt zunanjega s kvalitetno barvno reprodukcijo.
Pri vgrajenih panelih je še vedno večina 6-bitnih TN panelov z okrog 50% sRGB in "boljših" IPS panelov z okrog 70% sRGB in le relativno majhen procent prenosnikov z 8-bitnimi paneli s sprejemljivo barvno reprodukcijo, pri FHD se dobi okrog 100% sRGB (4K so tudi blizu 100% AdobeRGB). Zadnja še zelo redka moda so 10-bitni HDR paneli.

bojany ::

fujtajksel je izjavil:

bojany je izjavil:

Pozdravljeni vsi skupaj.
Prišel sem do točke, ko mi obstoječi računalnik ne zadošča več za udobno delo in obdelavo fotografij ter urejanje videla. Torej iščem nov prenosnik, ki bi zmogel udobno in brez laga delati z urejanjem in obdelavo raw fotografij ter vsaj za silo urejati 4K video posnetke. Trenutno se ti obdelujejo v 1080p ampak, da ostane kaj rezerve za nasledne tri leta :)
Trenutno sem na MacBook proju (Early 2011), z 8GB rama in 1T SDD diska. Za internet in office aplikacije je še vedno super, za kaj bolj zahtevnega pa se že pozna zob časa.
Glede na zadnji razvoj pri applu mi ni več kupovati njihovih izdelkov, ker se ne da nadgraditi nič več (vse je zalotano na matično), tako da mac odpade...
Gledam nekaj takega, ker pa že nekaj časa nisem na Win ne vem kaj lahko pričakujem in kako se bo kaj takega obnašalo v real-life situaciji:
https://www.mimovrste.com/multimedijski...

Glavne aplikacije:
- On1 photo RAW
- Adobe LR, Photoshop
- Adobe Premiere. After effects

Finančno gledano bi bil zadovoljen, če bi našel kaj v cenovnem razponu med 1.250 in 1.550€. Kak evro gor ali dol ne naredi razlike (...raje dol :))), ultra-portability ni pogoj, kak prenosnik, ki tehta 5KG pa raje ne bi.

V naprej se zahvaljujem za mnenje in kakršne koli predloge.

LP, Bojan


Hočeš obdelovat na vgrajenem panelu ali na zunanjem monitorju?
Veliko lažje je najt zunanjega s kvalitetno barvno reprodukcijo.
Pri vgrajenih panelih je še vedno večina 6-bitnih TN panelov z okrog 50% sRGB in "boljših" IPS panelov z okrog 70% sRGB in le relativno majhen procent prenosnikov z 8-bitnimi paneli s sprejemljivo barvno reprodukcijo, pri FHD se dobi okrog 100% sRGB (4K so tudi blizu 100% AdobeRGB). Zadnja še zelo redka moda so 10-bitni HDR paneli.

Hi. Obdeloval bi zadeve v glavnem na panelu od prenosnika.

Lp, Bojan

fujtajksel ::

> Hi. Obdeloval bi zadeve v glavnem na panelu od prenosnika.

Hmmm, v tvojem cenovnem razponu bo težka, kvalitetni paneli so v glavnem na dražjih laptopih (včasih serijsko npr japka, Dell XPS, včasih opcijsko, tipično vezana trgovina z resolucijo); pri gejmerskih jih običajno bolj skrbi odzivni čas kot barvni obseg.
Poglej reviewe na Notebookcheck, tam imajo meritve barvnih obsegov in nasploh precej podrobne opise.
Če ne veš v čem je problem... Če ima zaslon premajhen gamut, potem tiste barve ki padejo ven izgledajo radioaktivne (prežgane), čeprav načeloma (po histogramu) v digitalnem zapisu niso. In glede tega v color managementu od LR in nekaterih drugih programih ne moreš nič nastavljat.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

je kakšen prenosnik 13,3-14 z IPS in hudo resolucijo ter hudim zaslon....zadnjič videl na enem tečaju enega macbooks, mali ekran a videl sem vse....še jaz, ko imam težave z vidom.

Tomson ::

@scipascapa:
Dell XPS 13 za 1.200€ je kar dobra alternativa MacBooku ali dražji Fujitsu S938 za 2.200€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

scipascapa ::

ok, nehal bom sanjati :)

mindflash ::

Pozdravljeni,

V kolikor zasledite kakšno dobro Black Friday ponudbo za Surface Pro ali Surface Book 2 jo prosim pripnite sem. I5/8gb bi bil čisto dovolj za moje potrebe.

bojany ::

fujtajksel je izjavil:

> Hi. Obdeloval bi zadeve v glavnem na panelu od prenosnika.

Hmmm, v tvojem cenovnem razponu bo težka, kvalitetni paneli so v glavnem na dražjih laptopih (včasih serijsko npr japka, Dell XPS, včasih opcijsko, tipično vezana trgovina z resolucijo); pri gejmerskih jih običajno bolj skrbi odzivni čas kot barvni obseg.
Poglej reviewe na Notebookcheck, tam imajo meritve barvnih obsegov in nasploh precej podrobne opise.
Če ne veš v čem je problem... Če ima zaslon premajhen gamut, potem tiste barve ki padejo ven izgledajo radioaktivne (prežgane), čeprav načeloma (po histogramu) v digitalnem zapisu niso. In glede tega v color managementu od LR in nekaterih drugih programih ne moreš nič nastavljat.


Hvala za namig in nasvet... morda bi bilo bolje, da razmišljam o prenosniku z ok panelom in dodatnim monitorjem...

DePalmo ::

Sem pregledal zadnji dve strani in vidim da ni nikjer omenjen. Gre se za Medin Akooya E6440 iz Hoferja. Moti me ker nima vsaj i3 procesorja, zato nevem če je prenosnik za kaj. Vglavnem se bo uporabljal za gledanje filmov in brskanje po internetu. Bi ga priporočili ali ne?

RAM in disk ni problem, se zamenja oz. dokupi.

Tomson ::

Za omenjen namen je procesor povsem primeren, SSD bi bilo res smiselno dokupit, potem pa je za 450€ tole zelo soliden prenosnik z IPS panelom.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

DePalmo ::

Hvala za mnenje!

qwea ::

Tole bi bilo za kupit? Malo prebiram mnenja pa so mešana.
https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...

weasel ::

Takrat, ko della, je super. Moras pa imeti veliko sreco, da ti bo. Na zalost sem iz prve roke izkusil, da vec denarja ne pomeni nujno vecje zanesljivosti.

qwea ::

Se mi je zdel, da bo nekaj takšnega :(
tnx

nerro32 ::

Kakšne izkušnje morda s Teclast f6 pro? Tale mi izgleda kar soliden za tak denar. Je morda še kakšna boljša opcija do 500EUR (do 15", full HD, Win10, 8GB RAM, vsaj 120GB SSD, solidna baterija, spodoben procesor, ni potrebe po convertible zadevi ali touchscreenu)?
Za office, YT, ogled filmov, surfanje med zavihki in ostale študentske zadeve.

Sem počakal z nakupom do tedna črnega petka, ste morda že zasledili kako super ponudbo za prenosnik, ki bi ustrezal navedenim kriterijem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nerro32 ()

__Devil__ ::

Pozdravljeni, Da nebi odpiral teme bom vprašal tukaj.

Ali je mogoče posodobiti RAM na Lenovo Thinkpad Carbon x1 2nd gen. (druga generacija), nekje sem prebral, da je intergriran v matično, sem pa našel tudi nekaj ramov 8GB DDR3L SDRAM 1600 MHz po dostopnih cenah 40-80EUR. Zanima me, če ima kdo kakšno priporočilo kje dobiti in kakšen ram za ta prenosnik? 16gb so že predragi.
Edit: tukaj so informacije http://psref.lenovo.com/Product/158?MT=... - kjer piše "Memory (soldered)"

Zadaj na prenosniku piše model: Type 20A7-003DUS

Hvala!

Zgodovina sprememb…

Killermode ::

__Devil__ je izjavil:

Pozdravljeni, Da nebi odpiral teme bom vprašal tukaj.

Ali je mogoče posodobiti RAM na Lenovo Thinkpad Carbon x1 2nd gen. (druga generacija), nekje sem prebral, da je intergriran v matično, sem pa našel tudi nekaj ramov 8GB DDR3L SDRAM 1600 MHz po dostopnih cenah 40-80EUR. Zanima me, če ima kdo kakšno priporočilo kje dobiti in kakšen ram za ta prenosnik? 16gb so že predragi.
Edit: tukaj so informacije http://psref.lenovo.com/Product/158?MT=... - kjer piše "Memory (soldered)"

Zadaj na prenosniku piše model: Type 20A7-003DUS

Hvala!

Specifikacija tvojega modela : RAM :soldered to systemboard, no sockets
Ni mogoče

laik2018 ::

Tomson je izjavil:

Do 700€ je kar nekaj dobrih opcij z IPS zaslonom in 8th gen CPUjem, od omenjenega Mediona, ki za 600€ ponuja precej, do Acer Aspire 5 za 695€, HP Probook 450 za 650€, ali cenovno precej ugoden Xiaomi Mi Notebook Ruby s kodo: GBNB04 za 538€ ali malo dražjega Xiaomi Mi Notebook Pro s kodo: GBNB05 za 696€ (tega imam sam lahko zelo pohvalim). Največ glede na ceno dobiš pri Medionu za 600€ kjer je všteta 3-letna garancija, Slo tipkovnica ali pri Xiaomi Ruby za dobrih 500€, potem pa dražji omenjeni modeli boljši pri nekaterih specifikacijah, Xiaomi Notebook Pro pa izstopa s kvaliteto materialov, izdelave, kvaliteto IPs zaslona, sledilne plošče, ima enega najboljših zvočnikov (Infinity by Harman), ima bralnik prstnih odtisov, odlično baterijo, je pa potrebno Windows ponovno namestiti v SLO jeziku. Glede na omenjeno uporabo bodo vse opcije več kot primerne, vse imajo IPS zaslon ter 8th gen CPU, pri ostalih lastnostih pa se nekoliko razlikujejo, kar je povezano tudi s ceno ...



Hvala za nasvet. Sprašujem kje kupujete Xiaomi Notebook Pro . Model sem našla na spletni strani https://it.gearbest.com/laptops/pp_7864...
ne vem pa ali je to zaupanja vredna stran? kakšen nasvet na to kje kupiti Xiaomi-po možnosti brez carine. Hvala še enkrat

sprašujem
««
519 / 658
»»