» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
423 / 657
»»

gugugaga ::

gugugaga je izjavil:

Lep pozdrav,

tudi jaz bi potreboval nekaj vaše pomoči....

Sicer se odločam za nakup med in

meni se zdita prenosnika kar podobna, zanima me, če je tistih 100€ več vrednih za 1cm tanjši prenosnik oz katerega mi bolj priporočate in bi ga sami izbrali

za windowse mi je vseeno, lahko jih dobim preko fakultete

ali naj vzamem sploh katerega tretjega?



ups, očitno neznam linkat:
https://www.mimovrste.com/prenosniki/as... in
https://www.mimovrste.com/prenosniki/ac...

boolsheat ::

Ima kdo kak nasvet, workstation tam med 1200-1500€ (brez DDV) za delo v AutoCAD-u (torej Quado ali FirePro GPU?). Lahko je iz DE.

krneki0001 ::

Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

boolsheat ::

Dobra zadeva, ne vem kako bo pa všeči kupcu podatek, da gre za razstavni model, bom predlagal.

Gledal sem še te:
http://www.amazon.de/dp/B00K09XIZK/ref=...
http://www.cyberport.de/?DEEP=1C32-2XA&...

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Sam dellu in hp-ju ne zaupam, tako da jaz bi vzel Lenovo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

ST-777 ::

krneki0001 je izjavil:

Sam dellu in hp-ju ne zaupam, tako da jaz bi vzel Lenovo.
Vsaka firma ima serijo, kamor uvršča modele višjega in s tem dražjega razreda. Če naštejem le tri firme so to:
Lenovo ... ThinkPad
HP... Elitebook
Dell ... Latitude

Seveda to ne pomeni, da so druge serije slabe, so pa cenejše.

krneki0001 ::

Tukaj govorimo pa o W seriji (W kot workstation). In nekak grafičnim postajam v prenosniku hp-ja in della ne zaupam. Slabe izkušnje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

boolsheat ::

Ja, to mi je jasno, sam sem imel HP serijo pred Elitebook pa je zdržal 6-7 let precejšnje uporabe predno je odpovedal zaslon. Sedaj ta nova serija ZBook pa mi ni poznana, enako nimam pojma kako je z Dell Precision-i?

ST-777 ::

krneki0001 je izjavil:

Tukaj govorimo pa o W seriji (W kot workstation).
Tema je: Kateri prenosnik? in ne kateri workstation prenosnik. Kot delovno postajo se mi zdi bolj smiselno imeti stacionarni PC, če že workstation prenosnik, pa nekaj v rangu do 800 € (brez DDV), ki ima Intel Core i7, grafiko NVIDIA Quadro, licenčni Win 7, 256 GB SSD.

mat xxl ::

krneki0001 je izjavil:

Sam dellu in hp-ju ne zaupam, tako da jaz bi vzel Lenovo.


Sam pa ravno Lenovu ne zaupam prav NIČ ! Beri : https://slo-tech.com/novice/t650402#crta

krneki0001 ::

ST-777 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Tukaj govorimo pa o W seriji (W kot workstation).
Tema je: Kateri prenosnik? in ne kateri workstation prenosnik. Kot delovno postajo se mi zdi bolj smiselno imeti stacionarni PC, če že workstation prenosnik, pa nekaj v rangu do 800 € (brez DDV), ki ima Intel Core i7, grafiko NVIDIA Quadro, licenčni Win 7, 256 GB SSD.


Odgovarjal sem na post:

boolsheat je izjavil:

Ima kdo kak nasvet, workstation tam med 1200-1500€ (brez DDV) za delo v AutoCAD-u (torej Quado ali FirePro GPU?). Lahko je iz DE.


In tukaj se pogovarjamo o W modelih, torej workstation.

Je tako bolj jasno.

mat xxl je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Sam dellu in hp-ju ne zaupam, tako da jaz bi vzel Lenovo.


Sam pa ravno Lenovu ne zaupam prav NIČ ! Beri : https://slo-tech.com/novice/t650402#crta


T in W modelov tukaj ni vključenih.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

ST-777 ::

krneki0001 je izjavil:

T in W modelov tukaj ni vključenih.
V prej omenjenem članku, kjer je govora o Lenovo, je zapisano: "Po aferi Superfish so najprej na forumih in kasneje tudi uradno odkrili nadležno programsko opremo na vseh računalnikih Lenovo, ki so izdelani med oktobrom 2014 in letošnjim aprilom."

Invictus ::

mat xxl je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Sam dellu in hp-ju ne zaupam, tako da jaz bi vzel Lenovo.


Sam pa ravno Lenovu ne zaupam prav NIČ ! Beri : https://slo-tech.com/novice/t650402#crta

Pač ne kupiš laptopov na listi.

Thinkpad je še vedno eden najboljših laptopov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

ST-777 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

T in W modelov tukaj ni vključenih.
V prej omenjenem članku, kjer je govora o Lenovo, je zapisano: "Po aferi Superfish so najprej na forumih in kasneje tudi uradno odkrili nadležno programsko opremo na vseh računalnikih Lenovo, ki so izdelani med oktobrom 2014 in letošnjim aprilom."


Na T in W modelih tega ni. Preveri. Bi izgubili preveč.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

technolog ::

Lenovo ima isti procent okvar po treh letih, zadnje mesto si deli s HP.

krneki0001 ::

technolog je izjavil:

Lenovo ima isti procent okvar po treh letih, zadnje mesto si deli s HP.


Mogoče, ampak do sedaj meni še vsi delajo. Celo prastari Thinkpad T60 deluje brez problemov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

mtosev ::

jaz sem vido tud acerja iz leta 2007 pred kratkim in še vedno dela samo btw
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

hotig ::

Moj Thinkpad T52 je delal 9 pa pol let, dokler ni disk crknu. Zamenjal disk, porihtal pomnilnik in grafično pa seveda proc in zdej spet dela!

ST-777 ::

Stari prenosniki so precej vzdržljivi. Moj HP prenosnik iz leta 2005 dela še vedno, le disk je imel glasen in sem ga zamenjal, pa pomnilnik nadgradil, ker je bilo 512 MB res malo.

krneki0001 ::

Včeraj sem v Thinkpada T60 z core duo T2400 (1.83GHZ) in 2.5GB rama dal 120GB samsung 840 SSD disk. Ne vem če je bilo 25 minut, pa je bil windows 10 zložen gor in operativen (home edition). Potem pa še nekaj minut za office 2013.
Pa zadeva sploh ni počasna, v bistvu je vse tekoče, brez zatikanj in vse deluje kot mora (tudi driverji so vsi že v sistemu, tako da tudi tukaj ni bilo problemov).

Rihtat sem ga pa šel zato, ker ima wwan kartico in sem hotel sprobat, če pod win 10 vse to deluje.

Pa je zadeva iz leta 2006 (v bistvu jih je že lenovo delal, oznaka je pa bila še vedno ibm na ohišju.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Katia ::

technolog ::

Če te ne moti 17 inčev, vsekakor drugi.

Katia ::

Ma mal je velik ampak....kaj pa mogoče še kak drug predlog ;)

broken/link ::

Predlog vsekakor lahko damo, ampak če pokveš okvirni budget, želje, za kaj bi potrebovala laptop itd, bomo vsekakor lažje svetovali ;)

Katia ::

Ok :)

Nekje v tem rangu, kot so ti na linkih.

Cca 15' ekran
Najmanj 8gb rama
Cena nekje do 1100€
Dobra grafična kartica
Baterija, ki zdrži v nedogled :)
Rabim za službo večinoma....

V glavnem neki kar bo delalo cca 10 let. Prvo sem mela Fujicu Siemens 10let, zdaj mam Toshiba Techra že 8 let...(žal Techre ne dobim nikjer v slo trgovinah :(.)

Tko nekako okvirno. Hvala za pomoč, ker se mi že meša od tega :)

ets2 ::

Tudi sam se odločam za nakup prenosnika. rabu bi ga za šoli pa tudi za igre. rad bi da je 17 palični ekran da ma ssd diska al pa free slot za disk i po možnosti windows vseeno ker 7 al 8 ne pa 10. cena do res max 900€ in pa grafična naj ma vsaj 2 gb GDDR5

Gejspodar ::

Pozdravljeni!

Za študentko kupujem prenosnik. Ker nima pojma, hoče, da je HP. Ni treba pametovati kako bo zgisnu čez par let, saj vem kakšni so.
Kaj največ dobim za ~600 eur iz Slovenije?
i5-4210U, 8GB ram, fullhd in pa ločeno grafično na nivoju HD 5850?

ST-777 ::

Gejspodar je izjavil:

Za študentko kupujem prenosnik. ... hoče, da je HP ... za ~600 eur iz Slovenije
Za 600 € dobiš že i7 in grafično Nvidia Quadro FX3800.
HP EliteBook 8740w: http://www.outletko.si/notebook-hp-elit...

njyngs ::

Soforumaš prodaja ThinkPad T410

Si ga kdo lasti / si ga je lastil? Iščem nekaj takega za na teraso/posteljo/dnevno, kar bo dovolj za web/skype/multimedio. Noter bi porinil SSD, naložil pa kako Debian izpeljanko. Je vredno tega denarja za laptop iz leta 10? Nekaj takega gledam ker se mi zdi škoda dati 200-300 eur za eno mutavo tablico.

Koliko je zadeva "bulky", ker je iz teh videov na YT težko določiti.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

jinzo ::

Jaz sem pred kratkim sicer nabavil T420 od ene firme - cena me je iz nemčije prišla ~240€. Zdaj nevem klko je razlik med T410 in T420, ampak kljub temu da zadeva ni najmanjša, je fajn prenosljiva in res kvalitetno narejena (no nekaj verjetno odvisno tud od ohranjenosti). Zdaj jaz sem iskal nekaj bolj robustnega ker dosti prenašam sem pa tja in uporabljam na raznih mestih (ki ponavadi niso miza) in bi rekel da je za tako uporabo vsekakor vredna svojega denarja. Zdaj za po hiši pa verjetno take trde gradnje najbolj ne rabiš in bi verjetno ceneje dobil kaj manjšega (tanjšega) in zmogljivejšega. Mene je sama teža prijetno presenetla, tud performance je kul (SSD pa bo itak še pomagal).

krneki0001 ::

njyngs je izjavil:

Soforumaš prodaja ThinkPad T410

Si ga kdo lasti / si ga je lastil? Iščem nekaj takega za na teraso/posteljo/dnevno, kar bo dovolj za web/skype/multimedio. Noter bi porinil SSD, naložil pa kako Debian izpeljanko. Je vredno tega denarja za laptop iz leta 10? Nekaj takega gledam ker se mi zdi škoda dati 200-300 eur za eno mutavo tablico.

Koliko je zadeva "bulky", ker je iz teh videov na YT težko določiti.



T410 sem imel ene 3 komade. Najbolje se je obnesel s procesorjem I5-560M in nvidia guadro grafiko. Z 180GB SSD, 750GB HDD namesto dvd-ja in 8GB rama ter docking postajo in extended 9 celično baterijo sem ga že pred časom prodal za 300 evrov.

Na tem laptopu deluje vse brez problemov in je dovolj tudi za kaj več od standardnih offica, interneta in mailov.

jinzo je izjavil:

Jaz sem pred kratkim sicer nabavil T420 od ene firme - cena me je iz nemčije prišla ~240€. Zdaj nevem klko je razlik med T410 in T420, ampak kljub temu da zadeva ni najmanjša, je fajn prenosljiva in res kvalitetno narejena (no nekaj verjetno odvisno tud od ohranjenosti). Zdaj jaz sem iskal nekaj bolj robustnega ker dosti prenašam sem pa tja in uporabljam na raznih mestih (ki ponavadi niso miza) in bi rekel da je za tako uporabo vsekakor vredna svojega denarja. Zdaj za po hiši pa verjetno take trde gradnje najbolj ne rabiš in bi verjetno ceneje dobil kaj manjšega (tanjšega) in zmogljivejšega. Mene je sama teža prijetno presenetla, tud performance je kul (SSD pa bo itak še pomagal).


Razlika je v procesorju, T410 ima I5 prve generacije in ločeno grafiko ter malo večjo porabo kot T420, ki ima že sandy bridge procesorje (2 generacija) z grafiko v procesorju.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

zeeecho ::

rabo bi pomoč pri nakupo prenosnika

cena bi bila tja do 1000€ uporaba bi pa bila za visual studio, unreal engine, pa najnovejse igre
setorej bi bilo potrebno;
procesor i7
pomnilnik najmajn 8GB se kaksen prost vhod
graficna zmogljiva 4GB ce se da
prostor na racunalniko najmajn 1TB, ssd se mi nezdi pomemben ga lahko dokupim
zaslon pa seveda 17"inch

prosil bi za linke do predlaganih računalnikov, če ima kdo kakšen bolsi predlog glede
specifikacij bom hvaležen :) lep pozdrav

krneki0001 ::

Namesto navadnega diska SSD in disk namesto DVD-ja. Še bolje, če ima 2 slota za diske in daš v prvega SSD, v drugega pa navaden disk.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Freakylion ::

Lep pozdrav,

Sedaj pa imam izbranih tudi jaz nekaj favoritov in sicer:

HP ProBook 470 (G6W63EA)
HP ProBook 470 G2 (K9J42EA#BED)
Asus NoteBook F751LN-T4043D

Ciljam na cenovni rang okrog 600,00€ ali kaj čez. Zanima me, kakšna je razlika med procesorjema i5-4210U in i5-5200U. HP-jeva prenosnika sta drugače popolnoma enaka, samo procesorja sta različna, razlika v ceni pa 100,00€. Ali se splača?
Asus mi je zanimiv, ker ima Ful HD monitor. Koliko je to smiselno? Prenosnik bomo uporabljali za pisarniško delo, občasno pa se ga zna uporabiti za kakšen CAD program. Iger se ne bo igralo.

Hvala.

ST-777 ::

Freakylion je izjavil:

... Asus mi je zanimiv, ker ima Ful HD monitor. Koliko je to smiselno?
... Zanima me, kakšna je razlika med procesorjema i5-4210U in i5-5200U.
Na zaslonu Ful HD so manjši piksli, slika je videti lepša.

Intel Core i5 5200U vs 4210U: http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-5...
Winner Intel Core i5 5200U ... Better performance per dollar .....

technolog ::

Še več, i5 5200 ma 30% manjšo porabo baterije zaradi manjšega proizvodnega procesa.

Freakylion ::

Lep pozdrav,

Hvala za odgovore. Glede monitorja bom šel malo pogledati, da vidim kakšna je razlika.
Glede procesorjev; glede na spodnjo primerjavo jaz ne najdem bistvene razlike, seveda pa o tem ne vem nič (sem zadnjih 5 let bolj odsoten od računalnikov). Ali je res vredno dati 100EUR več? Če se splača mi seveda ni problem, še posebej ker ga mislim imeti za dlje časa. Neumno pa bi bilo plačevati kakšne marketinške fore. Zanimivo pa je dejstvo manjša poraba energije.

Hvala.

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Skala je logaritemska, 0.1 pike je več kot si misliš.

Freakylion ::

OK

Potem se že rahlo nagibam k i5 5200U. Sploh če je še kakšen argument.

LP

direstrait ::

Tale asus ima željeni i5 in HD, pomojem top cena tukaj: https://www.altstore.si/asus-f555lb-dm0...

Drugače pa tale thinkpad meni zgleda vrhunsko, nima pa HD: https://www.altstore.si/lenovo-thinkpad...

Predlagam, da pogledaš še kake i7 modele: KLIK
Jaz odkar imam refurbished prenosnik to zagovarjam 100% in naslednji bo tudi!

hojnikb ::

Za dobrih 100€ manj od tistga asusa dobiš nasledn tedn mediona, ki ima zelo podobne specse (nižji clock na procu in grafi), profitiraš pa (poleg 100e) še ssd in ips display.

No brainer za 599e
#brezpodpisa

Freakylion ::

Hvala,

Pozabil sem še dodati, da pa je nujna zahteva 17 palčni monitor.

LP

noob96 ::

http://www.bbt.si/hp-elitebook.8464p
se tole splača?
iščem nek best buy za cca. 250 max 300EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noob96 ()

Martin2 ::

Živjo js pa se zanimam za en laptop do 1100 evrov. Naj ma usaj 6gb rama, grafična vsaj 2 gb, vsaj 250 gb disk, pa naj ma čim večji zaslon, nej ma naložen Windows ,ni pa nujno. Imel bi ga pa za šolo in pa kdaj igrce. Pa prosm če mi svetujete kšne modele pa lahko se izogibate tistih ki piše da so slabi( nekateri modeli dell in hp..).

Fridolin ::

A morda kdo ve, če so na trgu že kakšni prenosniki z Iris Pro 6200 karticami?

technolog ::

Počak še mal, komi 2 mesca nazaj je izšla.

bogdann ::

rabim pomoč.ima kdo izkušnje z dell prenosniki.razmišljam o nakupu.nisem zahteven uporabnik.večinoma ga potrebujem le za internet,emaile.v mislih pa imam tega
http://www.harveynorman.si/oddelki/racu...

mtosev ::

jaz sn imel dell inspiron 1520 in je bil ok prenosnik.
btw v nemčiji za isti denar dobiš boljši prenosnik kot je tale
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bogdann ::

ja zarad tega ne grem v nemčjo.a pol je tole cenovno predrag?nobenih problemov nisi mel?

ST-777 ::

bogdann je izjavil:

ima kdo izkušnje z dell prenosniki ...v mislih pa imam tega
http://www.harveynorman.si/oddelki/racu...
Je brez operacijskega sistema. Za manj denarja sem na spletu videl Dell prenosnik z operacijskim sistemom in močnejšim procesorjem. Ima pa Dell različne serije, ki so bolj ali manj uspešne, serija Latitude ima precej ugodne ocene na testih.
««
423 / 657
»»