» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
258 / 658
»»

kmetek ::

Kaj haloo? Pa bi pisal bogu za vreme in poplave ;)

j3rn3jk ::

Dilema... HP vs. ASUS..

HP dv-6150

2.3 Ghz Intel Core i5-2410M
Memory 8 GB DDR3
Video Graphics AMD Radeon HD 6770M (2 GB GDDR5 dedicated)
Display 43,9 cm (17,3") HD+ High-Definition LED HP BrightView Display (1600 x 900)
Hard Drive 750 GB SATA (5400 rpm)
..
860€

vs.

ASUS K73SV-TY357v

Intel(R) Core™ i5 2430M 2.4ghz
4gb DDR3 1333 MHz SDRAM
17.3" 16:9 HD+ (1600x900) LED backlit
NVIDIA(R) GeForce(R) GT 540M with 1GB/2GB DDR3 VRAM
750GB 5400rpm/7200rpm
..
830€

Katerega priporočate ??? Jaz osebno nagibam k Hp-ju.

drzni86 ::

ja dobro in kaj mi to pomeni če je K72F stara serija?

Jaz sem samo v dilemi ali se splača za malo boljši hardware odpovedari 1 letu garancije!?

še kako mnenje ki bi prevesilo tehtnico na stran ASUSa oz. DELLa?

kmetek ::

Če ti je Dell boljši vzami še 3 letno garancijo za 50€ pa mir.

minkye ::

Živjo! Omislil sem si prenosnika in bi rabil vašo pomoč.. Katerega bi vsi vzeli, če bi kupovali po teh pogojih:

- max. do 500€
- 15,6 zaslon
- multitouch pad (videl sem nekaj prenosnikov ki to podpirajo...)
- grafična kartica (da ni integrirana)

Hvala vnaprej!

Zheegec ::

sulaco je izjavil:

Hvala Alien, sem vmes našel neka pri Avteri, a dodajo 320Gb HDD !?!? Haloo, leta 2012 dobiš 320Gb disk za 800€!!

Heh, Enaa, Bigbang in Mimovrste so imeli model z i5, 4gb, 640gb in usb 3.0 za okoli 800€.

Je pa res, da je 320GB disk leta 2012 dražji, kot 500GB disk leta 2010 :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

lopov ::

Danes naročili, plačali in prevzeli HP 4730s, novi model z USB 3.0 (A1D61EA#BED)
Prenosnik 790 evrov, dodatna garancija (3 leta) 68 evrov -- oboje z davkom.
Dodatno 4Gb spomina za 22 evrov, tudi z davkom.

Kar zamerim je, da je še vedno prednaložen Win7 *brez* SP1 in pa da je pod pokrovom še vedno precej "plastičen". Ne vem kako imajo ostali HP a nadzor nad preklopno grafiko je (IMO) slabši kot recimo pri Lenovo.

Se pa strinjam, za to ceno super zadeva (lastnica je predvsem navdušena na čitalcem odtisov za prijavo v računalnik in internetne strani, dobrodošla je tudi HD kamera ker smo pričakovali klasiko od VGA :P)

Dodatek -- novejši model ima hitrejši procesor s podporo avtentikaciji (zato ima tudi FPR), 1x USB 3.0 in 3x USB 2.0 ter za razliko od starega modela zelo svetel *mat* zaslon, tako da ni problema delati zunaj (stestirano danes ob lepem sončnem dnevu). Nima modema -- saj ne, da se rabi, a kakšna izjema se najde :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

lopov ::

Okej, en minus za 4730s -- prednameščeni so Win7 in na vsakem spodobnem laptopu dosedaj sem lahko naredil "recovery DVD". Bolj ko brskam po programju manj mi je jasno, če ta laptop to sploh zna.

Google tudi ne najde nič. Upam, da je kriva zgodnja ura ...

Zheegec ::

Start - recovery manager - recovery media creation. :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::

Kje 790, ko je priporočena 880?

Zheegec ::

880 je za model z Win7 Pro ane :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lopov ::

Zheegec je izjavil:

Start - recovery manager - recovery media creation. :)


Žal, na tem laptopu program "recovery manager" ne obstaja. Najde windows B&R ter nek "Theft recovery".

Obe servisni particiji HP_RECOVERY in HP_TOOLS obstajata in tudi zagon z F11 požene ustrezen program ki (seveda) ponudi le povrnitev v tovarniško stanje.

Sem pognal HPSoftPaqDownloadManager in ne ponudi nobenega "recovery" programa.

Lp,
b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

lopov ::

Update -- danes sem poklical na HP in v kakšnem tednu dni dobim iz tujine CD/DVD z manjkajočim programom. Kolikor sem razbral iz pogovora vedo za "problem" in vse skupaj je bilo urejeno v manj kot 5. minutah. No, še en plus za podporo ;)

ameba ::

lopov ::

ameba je izjavil:

A je tole TOP ?

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...


To je ceni primeren povprečen lapTOP.

Tu imaš nek "review" s tem, da je testiran model z i5 (ta v ponudbi je i3):
http://www.techtree.com/India/Reviews/R...

Sicer piše "stellar performance" a po sliki WEI sodeč je res povprečje.

kmetek ::

Čisto v redu je.

minkye ::

Imam Hp Probook 4730s in lahko rečem, da sem imel tudi jaz težave z namestitvijo operacijskega sistema WIN7 namreč, kupil sem ga z operacijskem sistemom LINUX SUSE, dodatnih 4G rama (8G) in pa seveda priložena HP torba kar pa je skupaj naneslo 629 € v trgovini Big Bang v Novem mestu. Sam sem prvo namestil OS WIN7 Ultimate, a ugotovil sem, da 4730s ne podpira tega OS. Naložil sem OS WIN7 Home Premioum in lahko rečem, da sem zelo zadovoljen z delovanjem. Sicer me pa skrbi 8-celična baterija, za katero sem bil prepričan da mi zdrži več kot običajne 6-celične baterije kar je res, ampak spet ne toliko več kot sem pričakoval, ali pa imam pač nastavitve take, da mi baterijo kar lepo ''shlapi'' :)

Me pa zanima, če mogoče kdo ve, kar se tiče grafične podpore, katere imam ATI in pa AMD grafične kartice, med katerimi mi na določenih igrah spremeni podporo. (Novejše igre podpirajo ATI grafično, starejši pa AMD) Kako vključim samo grafično ATI da bo nato delovalo brezhibno? :)


Hvala vnaprej in lep pozdrav

Zheegec ::

4730S ne podpira Win7 Ultimate? O_o. To predvidevam, da licenčno verzijo, ane? :)
Baterija mora držati vsaj 5ur, če je vse tako, kot mora biti (gonilniki, nastavitve), kolegu z SSD zdrži celo okoli 6. No,za prenosnik za ~700€ je OK :)
AMD in ATI sta isto podjetje, gre se za isto stvar. Samo včasih še nekje piše ATI namesto AMD.
Namesti gonilnike iz hp.com, ne pa iz amd.com za grafično.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

minkye ::

Probal sem 2 verziji OS WIN7 Ultimate, a na žalost mi ni nobena tako lepo delovala kot ta Home Premium, že zgolj zaradi driverjov.

Vse gonilnike sem dl iz uradne strani HP, in vse lepo deluje. Me pa zanima, če je kakšen poseben gonilnik za baterijo oz nastavitve.

Kar se pa tiče gonilnikov glede grafike, pa sem dl iz hp in vse tako kot mora bit, ampak mislim, da moraš nekje vključiti ali izključiti procesorsko grafiko, kajti kot sem že rekel, starejši špili (npr. COD2) mi zazna procesorsko grafično, kar mi dela preglavice glede grafike, novejši špili pa mi omogočijo delovanje grafične ATI.

Hvala :)

DaniloKuhar ::

Pozna kdo kakšen prenosnik ko ima več kot 8GB rama? Ali da bi bilo mogoče ga nadgradit.

trnvpeti ::

DaniloKuhar je izjavil:

Pozna kdo kakšen prenosnik ko ima več kot 8GB rama? Ali da bi bilo mogoče ga nadgradit.

Kaj pa delas na prenosniku, da nimas dosti 8G?

DaniloKuhar ::

Jah pač potrebujem. Večinoma gre za video obdelavo.

trnvpeti ::

prvo pogledas, ce chipset na prenosniku podpira vec kot 8G
če ja, potem pa v iskanje dragih 2x8G modulov

DaniloKuhar ::

Zato pa me zanima če je kakšen prenosnik na trgu ki že ima toliko rama.

Zheegec ::

v sloveniji je največ, kar lahko dobiš takoj 32GB - Hp elitebook 8760W.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lopov ::

kmetek je izjavil:

Čisto v redu je.

Hja, ni definiral, kaj misli s "TOP".

Cena? OK. Zmogljivost računalnika? Povprečje in to bolj na spodnjo stran. Cel paket (cena + računalo) je povprečje oziroma ni tisto, kar si *jaz* predstavljam kot "TOP".

lopov ::

minkye je izjavil:

Probal sem 2 verziji OS WIN7 Ultimate, a na žalost mi ni nobena tako lepo delovala kot ta Home Premium, že zgolj zaradi driverjov.

Vse gonilnike sem dl iz uradne strani HP, in vse lepo deluje. Me pa zanima, če je kakšen poseben gonilnik za baterijo oz nastavitve.

Kar se pa tiče gonilnikov glede grafike, pa sem dl iz hp in vse tako kot mora bit, ampak mislim, da moraš nekje vključiti ali izključiti procesorsko grafiko, kajti kot sem že rekel, starejši špili (npr. COD2) mi zazna procesorsko grafično, kar mi dela preglavice glede grafike, novejši špili pa mi omogočijo delovanje grafične ATI.

Hvala :)


Bučke. Vsaj tisti del o razlikah med HomePremium in Ultimate :) Lej, pri windows 7 gre dejansko za eno in isto namestitev, katera različica se namesti je odvisno od ključa. Malce sem poenostavil zaradi še parih faktorjev a je dejstvo, da je vsebina namestitvenega DVD/USB/ISO ista (ne samo enaka, ista!).

Ker nisi dobil prednameščenih windows tudi nimaš vseh potrebnih drajverjev in aplikacij kar poskrbiš sam s pomočjo "HP SoftPaq Download Manager".

Najdeš ga tu: http://h20331.www2.hp.com/Hpsub/cache/5...

Sicer ne vem, kako si usposobil windows (so legalni?) ampak OK, to ni moj problem :)

& srečno!

Edit: še o grafiki -- kot sem nekje zapisal je HP rešitev (IMO) inferiorna, obe delata ves čas in vpliva na to imaš bolj malo. Drugače pa poženeš CCC in tam imaš opcijo "switchable graphics" kjer nastaviš, da preklaplja samodejno, odvisno od aplikacije ali pa ročno. Če nastaviš ročno bo po preklopu na integrirano grafiko CCC izginil in za ponovni preklop ga moraš pognati ročno.

Po eksperimentiranju sem naredil takole: pustil sem da preklaplja samodejno a določil, da me za vsako neznano aplikacijo posebej vpraša in nato sam določim (=ustvarim profil), katero grafiko naj uporablja posamezna aplikacija -- za igre in ostale grafično intenzivne aplikacije "high performance", za ostalo pa "energy saving". Je pa zanimivo -- v navodilih opozarjajo, da pri OGL aplikacijah privzeto deluje integrirana grafika kar se je potrdilo v primeru programa SketchUp. Nekaj sem poskušal z ročnim preklopom na ATI kartico a nisem opazil bistvene razlike v hitrosti delovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

minkye ::

Lopov, hvala ti lepa za vse informacije :)

Glede OS pa, sam osebno nebi dal 123 € za OS, ampak mislim, da že vsak drugi ima nekatere verzije dl iz tako imenovanega partisa...

Tako da mislim da je vse res kar se tiče ključa za izdelka OS...


Hvala in lep pozdrav :)

zassx ::

cau
da ne bom nove teme odpiral napišem oz. vprašam za mnenje kar tukaj..
Iščem namreč laptop, do nekje 900€. Zanima me, kaj bi vi priporočali. Seveda, za ta denar, ki ga bom dal, hočem dobiti res kar se da kul zadevo.
V mislih sem imel kaj takega
http://www.mimovrste.com/artikel/275036...
Testiral sem ga že, s specifikacijami lahko rečem, da je kar ok. Seveda sem našel tudi za manjši denar dosti več: recimo 750GB 7200rpm diskovje pa 6GB DDR3. Dopade se mi alu ohišje, zgleda kar trpežno.
No gaming scena mi ni pomembna, tako da neka huda grafikulja ni pomembna. Če je že pač zraven, še boljše.

najlepša hvala za pomoč! ;)

kmetek ::

Jutri bo v Comshop katalogu nekaj zanimivega.

ameba ::

Kerga se najbol splača uzet na tem katalogu do 600€ ?
Rabil se bo tudi občasno za kako igro tako, da mora imeti "vse".

papasmrk ::

Jaz sem pred kratkim za 650 EUR kupil Sony Vaio VPC-F13J0E/H

Za ta denar je bomba!

Zheegec ::

papasmrk je izjavil:

Jaz sem pred kratkim za 650 EUR kupil Sony Vaio VPC-F13J0E/H

Za ta denar je bomba!

sicer je starejši model, ampak takšen ekran za to ceno je pa fenomenalna kupčija.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MI5Ek- ::

Kaj pravite na ta prenosnik Acer Aspire AS5733, se da dobii kaj boljšega za ta denar?

kmetek ::

Prenosni računalnik ACER Aspire AS5733

Isti model z Windowsi 499,90 - 10% v četrtek 19.1.2012.

Oberyn ::

lopov je izjavil:

Danes naročili, plačali in prevzeli HP 4730s, novi model z USB 3.0 (A1D61EA#BED)

Dodatek -- novejši model ima hitrejši procesor s podporo avtentikaciji (zato ima tudi FPR), 1x USB 3.0 in 3x USB 2.0 ter za razliko od starega modela zelo svetel *mat* zaslon, tako da ni problema delati zunaj (stestirano danes ob lepem sončnem dnevu).


Za tale ProBook 4730s se na forumih zelo pritožujejo nad zanič zaslonom. Lopov pa pravi, da je zaslon OK. V spec piše LED-backlit HD, Anti Glare.
A lahko še kdo pove kaj o tem zaslonu. Kupujem prenosnik za ženo, pa je tale zaenkrat prvi kandidat.

Zheegec ::

Ja pač ni fensy bleščeč ekran ane... Ima manj žive barve, kot večina ostalih, so pa zato bolj realne, pa ne blešči se. Stvar preference.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lopov ::

Oberyn je izjavil:

lopov je izjavil:

Danes naročili, plačali in prevzeli HP 4730s, novi model z USB 3.0 (A1D61EA#BED)

Dodatek -- novejši model ima hitrejši procesor s podporo avtentikaciji (zato ima tudi FPR), 1x USB 3.0 in 3x USB 2.0 ter za razliko od starega modela zelo svetel *mat* zaslon, tako da ni problema delati zunaj (stestirano danes ob lepem sončnem dnevu).


Za tale ProBook 4730s se na forumih zelo pritožujejo nad zanič zaslonom. Lopov pa pravi, da je zaslon OK. V spec piše LED-backlit HD, Anti Glare.
A lahko še kdo pove kaj o tem zaslonu. Kupujem prenosnik za ženo, pa je tale zaenkrat prvi kandidat.



Res je, preferiram mat zaslon -- imel Acer 5920G z bleščečim zaslonom in sem si rekel nikoli več. Lastnica tega 4730s da prav tako da prednost mat zaslonu in je bil en izmed pogojev za nakup.

Ne vem, kaj gledajo ostali, a ta se na dnevni svetlobi vidi super. Najdi, če se da kje videti v živo in preveri, bo še najbolj objektivno :)

tosho84 ::

Pozdravljeni računalniški geek-i :)

Kupujem prenosnik do 450 eur. Do 15 inch. Rabim za papirologijo, filme, kako v izi špilo.

Kak predlog?

Hvala :)

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kmetek ::

tosho84: jutri pojdi v najbližji Comshop, kjer imaš 10% na nekataloške prenosnike.

Zheegec ::

Tale kombinacije ja pa čisto dih-jemajoča in čeljust-izpahujoča glede na ceno. Hudo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

__X__ ::

si dal link od b2b od Avtere, daš še user in pass, da vidimo pravo nenavito ceno :)

D3m ::

Zheegec je izjavil:

Tale kombinacije ja pa čisto dih-jemajoča in čeljust-izpahujoča glede na ceno. Hudo.


U mater. :O
|HP EliteBook|R5 6650U|

kmetek ::

__X__ je izjavil:

si dal link od b2b od Avtere, daš še user in pass, da vidimo pravo nenavito ceno :)


ko boš ti zrihtal od mercatorja,lidla, hoferja, spara itd....njihove 3x navite cene itd ;)

__X__ ::

sem že zrihtal, nenavita cena 805€.

Moskri ::

Živjo!

Kupujem prenosnik in me zanima vaše mnenje:

http://www.mimovrste.com/artikel/275040...

ali

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Katerega kupiti? A je zelo velika razlika med obema prenosnikoma?

Hvala!

CitroX ::

Zheegec je izjavil:

Tale kombinacije ja pa čisto dih-jemajoča in čeljust-izpahujoča glede na ceno. Hudo.

Hm...
Malo poglej tukaj:
http://www.so-doo.si/prenosniki.html
Imajo veliko zanimivih zadev za dobro ceno.

Zheegec ::

CitroX je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Tale kombinacije ja pa čisto dih-jemajoča in čeljust-izpahujoča glede na ceno. Hudo.

Hm...
Malo poglej tukaj:
http://www.so-doo.si/prenosniki.html
Imajo veliko zanimivih zadev za dobro ceno.

Jajca večinoma :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T-Majo ::

Zheegec je izjavil:

CitroX je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Tale kombinacije ja pa čisto dih-jemajoča in čeljust-izpahujoča glede na ceno. Hudo.

Hm...
Malo poglej tukaj:
http://www.so-doo.si/prenosniki.html
Imajo veliko zanimivih zadev za dobro ceno.

Jajca večinoma :)


HP Renew.

Je čisto ok, garancija in cena.
««
258 / 658
»»