» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
256 / 658
»»

icemare ::

kranc je izjavil:

Evo, jst sm še mal pogledal po internetu in sem našel dva prenosnika ki se mi zdita vredu. Bi blo res fajn če bi kej pokomentiral glede teh dveh, oz. dal še kakšen predlog. Me pa res zanima če je kakšna razlika v kvaliteti med asusom, dellom, itd...

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.mimovrste.com/artikel/275039...

Lep pozdrav


Tule je praktično isti Asus za nekaj € manj, če prav vidim:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Ne vem, ampak trenutno se tudi sam nagibam k Asus.

kranc ::

Ja tistega na enaa sm tut gledou, in sta ista samo 25 € ceneje. A drugače so asusi uredu al so kakšne težave z njimi ker nimam izkušenj .

icemare ::

Pojma nimam tudi jaz :) Eni pravijo za nič izdelava, eni da se grejejo in da so glasni....a eni da ponujajo največ za svojo ceno.
Danes sem ga gledal v bigbangu. Za enkrat ne dobim nekih hudih minusov, da ga ne bi imel. No ja, svetleč/bleščeč ekran je vseeno zame malo moteč.

alex32 ::

kmetek je izjavil:

alex32: torej ciljaš na višjo resolucijo?


Absolutno, dosedaj sem imel na HP (nw8240)1680X1050 in je bilo super. Visja locljivost (1920x1080) je za moj okus za 17".

Pri Lenovo Thinkpad e520 me skrbi edino graficna in pa mogoče kvaliteta zaslona, ostalo je vse v prid HP (ohisje, design, ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alex32 ()

eziga ::

Imaš pa na izbiro tudi kake Sonije, samo so malce dražji: SONY Vaio VPC-F13L4E
www.epaket.si

icemare ::

Kaj pa porečete na prenosnike HP Envy 17. Ga kdo ima, je ok?
lp
m

Niko_ ::

Zdravo, rabim eno pomoč in se obračam na vas. Kupujem prenosnik v cenovnem rangu nekje do 600€ (+-50€),velikost 15.6" ali manj. Prenosnik se bo uporabljal za programiranje, gledanje filmov(tudi HD filmi), surfanje po internetu, pisanje dokumentov ...
Razmišljam nekako v to smer, procesor i3 ali i5(bolj se nagibam na i5),potem 4gb ramov z možnostjo nadgradnje na 8gb ali pa kar že na začetku 6gb. Za grafično nočem, da je integrirana,pač neka dokaj solidna.Disk velikosti 500gb+.
Želja je da bi baterija zdržala na začetku vsaj kake 3-4 urce. Mnenja sem da je bolje kupit malo boljši prenosnik da bo mi služil več časa.
Zanima me kaj mi predlagate?
Hvala za predloge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Niko_ ()

icemare ::


?

eziga ::

Tale: HP Pavilion dv6-3125sa,
bolj poceni: MSI CX640
Tale je pa 14": HP Pavilion dm4-1300et
www.epaket.si

Kybernetes ::

Živjo,
mene pa zanima, a kdo ve za kak laptop, ki kombinira tako SSD kot HD? Npr. 64/128 gb SSD + 500 Gb HD? Zame bi bila to idealna kombinacija. Naj ne bo Mac, cena pa okoli 1500 eur (+/- nekaj).
Oziroma vsaj takšnega, ki ima vgrajen SSD, ampak ima tudi prost slot za posebej kupljen HD (DVD enoto bi imel).
Hvala!

Brias ::

ibm vsaj dokler ga ni kupil lenovo je imel resitev da das disk v prostor za opticno enoto ...

2nd hdd caddy ...

saj se se najde ... tako da oglej si kakega lenovo, z SSDjem, do 1300 eur nekje, in nato isci ce obstaja caddy za opticno enoto.... se to z diskom te bo prislo okrog 200 - 250 eur ...

SATA., IDE ...







Brias ::

al pa pisi njim ...

Kontaktirajte Lenovo

Pot za Brdom 100, stavba G (Tehnološki Park Ljubljana)

Splošne informacije
+ 386 1 620 71 86
fax number :
+ 386 1 620 71 89
e-mail:
lenovoslovenija@lenovo.com

Odnosi s poslovnimi partnerji
Stefano Božiček
stefanob@lenovo.com
+386 1 620 71 81

pa reci da rabis prenosnik z SSDjem kot primarno in CADDY z 500 gb diskom, kaj ti lahko ponudijo ...

Kybernetes ::

Hvala ti!
A take variante pa ni, da bi bili SSD, HD in še optična enota vsi naenkrat v laptopu? Sicer CDjev in tega skoraj ne uporabljam več, ampak bi pa vseeno imel...če prav razumem to rešitev, je treba dat ven optično enoto ko hočeš met notri disk in obratno?

Zheegec ::

Kybernetes je izjavil:

Hvala ti!
A take variante pa ni, da bi bili SSD, HD in še optična enota vsi naenkrat v laptopu? Sicer CDjev in tega skoraj ne uporabljam več, ampak bi pa vseeno imel...če prav razumem to rešitev, je treba dat ven optično enoto ko hočeš met notri disk in obratno?

Lahko si nabaviš HP Elitebook 17" (8760W) in imaš notri:
1. HDD+SSD+optično enoto
2. SSD+2x HDD v RAID1
3. 3x HDD v RAID5
4. 3x SSD v RAID5 :)
5. 2x HDD/SSD v RAID1 in optično enoto

Lahko HP Elitebook 15" in imaš notri:
1. HDD+optično enoto
2. HDD+SSD
3. 2xHDD/2xSSD v RAID1

Lahko pa kakšen dober prenosnik, recimo HP Probook in pa namesto optične enote HDD caddy (ebay vabi) namesto optične enote. Potem opcije RAID ni, pa tudi HDD v reži namesto optične enote bo najbrž samo na SATA1, ker pač optična enota več ne rabi...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Kybernetes ::

A da bi pa v 15'' stlačil vse troje pa ne gre, ane? Jao sem zahteven :))
Kaj pa tole- SSD-HDD hibrid? ma kdo kake izkušnje s takim diskom, se pohitritev pozna? A kdo ve za kak laptop model s tem noter...saj verjetno je možnost da bi vrgel ven navaden disk in ga nadomestil s tem naknadno?

Zheegec ::

Momentus XT ni ravno na hitrosti SSD, je pa večinoma dosti hitrejši od klasičnih diskov. Prenosnika, ki bi imel vse troje v 15" še nisem videl, ne bom pa rekel, da ne obstaja. Pa koga briga optična enota? :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

pijanec ::

Jutri bom kupil prenosnik in me zanima kaj pravite za tega, in ali predlagate katerega drugega za ta denar? Pogoj je velikost 17. Hvala

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

miller31 ::

DELL Alienware M11x i7/6/750/W
Intel&reg; Core™ procesor i7-2617M (1.5 Ghz)
29 cm (11.6" ) Wide HD WLED (1366x768) svetleč
ram 6 GB DDR3, trdi disk 750 GB, DVD+/-RW
NVIDIA&reg; GeForce&reg; GT 540M 2 GB
HDMI, Bluetooth, Wlan, spletna kamera, USB 3.0
Microsoft&reg; Windows™ 7 Home Premium 64-bit ANG
garancija 1 leto
--------------------------------------------------
Ostali podatki:
nabor vezja: Mobile Intel&reg; GS45 Chipset
RAM DDR3 1333 MHz, 2 od 2. rež zasedeni, do 8GB
hitrost vrtenja trdega diska: 7200 obr/min
Črne barve (Base Black)
Integriran zvok HD 5.1 + WavesMAXX Audio
Multitouch drsna ploščica,tipkovnica Qwerty
LAN 1000 Mbit, 3 v 1 čitalec kartic
--------------------------------------------------
vmesniki:
1xHDMI 1.4, 1x VGA, 1xMini Display Port
2x USB 3.0, 1x USB 2.0 s Powershare Firewire
1x RJ45, 2x stereo audio out, 1x mikrofon
--------------------------------------------------
8 celična baterija HR Li-Ion 63 Whr

A bi se splačalo tole nabavit za 800€? Ali bi igre dosti normalno delovale?

kmetek ::

zelo hud, samo kje hudiča samo 800€?

aja 11,6EUR...sem mislil 15,6 hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

D3m ::

kaki 11,6EUR!!! 11,6" to iščeš :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

miller31 ::

Ja ker mam doma Asusa G73 17 inčnega. Mel bi pa tega zmogljivega malčka za na šiht pa tko k grem km naokoli za kakšen špil film, serijo...
Ker sedaj imam malega Asusa mislim da je 1215 z 1,0mhz dual core procesorjem nadgrajen na 2gb rama samo je gnil ne zmore predvajati niti hd serije-filma.

Zakaj kmetek a misliš da je 11.6'' full premalo, ker sej pravim tole bi bil bl laptop na poti. Recimo ko grem na vikendico za kakšn teden da lahko kej odšpilam gor če mi je dolgcajt. Ker sem gledal malo youtube pa to in folk kr špila na temu laptopu od call of duty do crysis II.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miller31 ()

Nika1 ::

Pozdravljeni

Izbiram med dvema osnovnima laptopoma pa me zanima kateri je boljši

http://www.mimovrste.com/artikel/275001...
http://www.comshop.si/shop/RaCunalniStv...

smucar ::

Nika1 - med njima ni velike razlike, jaz pa sem kupil tega:
http://www.dobrokupi.si/prenosniki-156-...
približno ista cena, novejši od HP 635, več rama in diska...

tattoo ::

Komentar ali dva o Lenovo Z570 M556SGE. Gre za i5 procesor, GT 540M grafično, 8GB rama in disk s 750GB + Windowsi. Za 660€ mislim, da je to price/performance top. Kaj pa sama kvaliteta prenosnika, glasnost, prednosti in slabosti. Hvala.

Brias ::

to je ideapad serija, visji srednji razred od lenovo ... visji srednji razred glede izbire materialov, same izdelave ...

dobro hlajenje sploh za to klaso ... ( razmerje glasnost ventilatorjev Vs komponentam prijazna temperatura )


pod slabost bi mu dal edino skoda da ni thinkpad :)

absolutno priporocam nakup


LP

tattoo ::

Kako je pa potem kaj z garancijo Lenovov, če se kaj pokvari moram po pošti nazaj pošiljat ali lahko v Sloveniji koristim uradni servis?

kmetek ::

dober nakup, ptt gratis? vprašaj uradni servis.

tattoo ::

Nisem še pogledal koliko stane poštnina, sem pa pravkar pisal Lenovo Slovenija glede garancije, čakam na odgovor.

tattoo ::

Dobil sem odgovor:
Pozdravljen,

v kolikor se model Z570 prodaja tudi v Sloveniji potem lahko garancijo uveljavljate tudi v Sloveniji. Ne moremo pa mi

Lep pozdrav, Peter


Nekaj podobnega se prodaja tudi v SLO, tak da tukaj ne vidim težave. Ne vem pa, kaj je mislil z "Ne moremo pa mi".

B560 ::

Pozdravljeni.
Zanima me, kakšen se vam zdi tale prenosnik (Acer Aspire 7750G-2678G87Bnkk). Koliko obratov ima HDD, se kaj pregreva itd.
Zanimajo me tudi vaše izkušnje s trgovino Amazon, kako je kaj z garancijami v Sloveniji? A sploh pošiljajo v Slovenijo?

Hvala za odgovore.

lp

Gregor P ::

Z Amazonom imam sam pozitivne izkušnje, kupujem redno tako iz ameriškega, britanskega, nemškega kot tudi japonskega Amazona in da vsi pošiljajo tudi produkte v Slovenijo (sicer je običajno poštnina dražja); so pa seveda izjeme, nekaterih produktov ne pošiljajo vsepovsod, tako se lahko večkrat tudi zgodi, da kakšen elektronski produkt ni dostavljiv v Slovenijo (včasih piše to že ob opisu produkta, najkasneje pa pred oddajo naročila; torej ne moreš sploh potrditi naročila dokler ne popraviš naslova, kamor je produkt mogoče poslati).

Sedaj ker gre za nakup prek spleta, lahko produkt običajno vrneš nemudoma brez vprašanja (potrošniška pravica) na njihov račun; sem pa Amazonu tudi že vračal oz. reklamiral produkte (zaradi stvarne napake) kasneje in so mi jih zamenjali brez težav ter celo povrnili stroške poštnine (le da v tem primeru pa sem moral navesti razlog).

Garancije produktov kupljenih na Amazonu v Sloveniji oz. pri slovenskih pooblaščenih servisih še nisem uveljavljal, načeloma mislim, da ne bi smelo biti težav, ampak ker nimam praktičnih izkušenj bom prepustil ostalim, da ti svetujejo glede tega.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

B560 ::

Aha, hvala za odgovor. Jaz imam v mislih prav tega za katerega sem dal link, če ve kdo.

lp

Gregor P ::

Kar ti torej jaz lahko še odgovorim je, da kot kaže ta računalnik (cena je za nekaj evrov dražja, druga država drugi davki) pošiljajo tudi v Slovenijo; pri meni piše, da je poštnina (Verpackung & Versand) EUR 7,20 (poleg tega, da piše tudi, da ga imajo na zalogi in da ga bodo najverjetneje poslali v ponedeljek 12.12. in da bi moral prispeti vsaj do božiča).

Pooblaščeni servis za Acer v Sloveniji je očitno ALTERNA INTERTRADE d.d. (http://www.alterna.si/) tako da lahko njih konkretno vprašaš, kako je z garancijo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

B560 ::

Aha, hvala. Bom se še pozanimal, če se ga splača kupiti. Če pa mi kdo lahko še kaj svetuje glede zgornjih vprašanj, pa kar na dan z besedo. Vsaka informacija bo prav prišla ;)

lp

Dr Lex ::

Pozdravljeni,
Kupujem prenosnik, uporabljal pa bi ga za igre, internet, filme...Najbolj sem se ogrel za ta dva prenosnika:

Asus K53SV-SX652V
Intel(R) Core™ i7 procesor i7-2670QM (2.20 GHz)
39,6 cm (15.6") HD LED (1366x768) svetleč
ram 6 GB DDR3, trdi disk 750 GB, DVD+/-RW
NVIDIA(R) GeForce(R) GT 540M 2GB
HDMI, Bluetooth, Wlan, spletna kamera
Microsoft(R) Windows™ 7 Home Premium 64-bit SLO/ANG
garancija 2 leti (baterija 1 leto)
--------------------------------------------------
Ostali podatki:
nabor vezja: Intel HM65 Express
RAM DDR3 1333 MHz,2 od 2. rež zasedena, do 8GB
hitrost vrtenja trdega diska: 7200 obr/min
Delno ALU ohišje, rjave barve
Spletna kamera
Multitouch drsna ploščica
LAN 100/1000 Mbit, čitalec kartic
--------------------------------------------------
vmesniki:
1x HDMI, 1x VGA
3x USB 2.0 - mislim da bi še moral ta imeti 1x USB 3.0 (ponekod piše, da ima)
1x RJ45, 1x stereo audio, 1x mikrofon
CENA: 800 €

in

Asus N53SN-SZ186V
Zaslon: 39,6 cm (15.6") FullHD LED (1920x1080)
OS: Windows 7 Home Premium 64bit SLO
CPU: Intel QuadCore i7 2630QM, 2.0GHz, 6MB L2
RAM: 8 GB DDR3; HDD: 750 GB 7200; DVD+/-RW SM
VGA: NVIDIA(R) GeForce(R) GT550M 2GB DDR3, HDMI
Povezave: GLAN, WLAN N, BT3.0+WiDi, Wcam, USB3.0
Garancija: 2 leti (baterija 1 leto)
--------------------------------------------------
OPERACIJSKI SISTEM:- Windows 7 Home Premium 64bit SLO
ZASLON:- 39,6 cm (15.6") FullHD LED (1920 x 1080)
PROCESOR:- Intel QuadCore i7 2630QM (Sandy Bridge)- 2.0GHz, 6 MB SmartCache- Turbo frekvenca 2.90GHz
CHIPSET:- Mobile Intel(R) HM65 Express
POMNILNIK:- 8 GB DDR3 1.333 MHz (2 x 4GB)
TRDI DISK:- 750 GB SATA, 7.200 obratov/min
GRAFIKA:- NVIDIA(R) GeForce(R) GT550M, 2GB VRAM DDR3
DVD-RW:- DVD Super Multi Double Layer
GLAN,WLAN:- 802.11 B/G/N
BLUETOOTH:- 3.0 + EDR
- Intel WiDi - brezžični prenos slike na TV
- potrebujete še WiDi sprejemnik, ki ni priložen
ČITALEC SPOMINSKIH KARTIC
WEB-KAMERA:- 2 Mpixel s pokrovčkom
ZVOČNI SISTEM:- Bang & Olufsen ICEpower(R) SonicFocus
PRIKLJUČKI:- 1x HDMI- 1x D-sub (VGA)- 3x USB 2.0- 1x USB 3.0- 2x Audio (slušalke + mikrofon)- 1x LAN
BATERIJA:- Li-ion, 6 celična, 5.200 mAh
DIMENZIJE:- 39.1 x 26.6 x 3.05~4.05 cm
TEŽA:- 2,71 Kg
GARANCIJA:- 2 leti (1 leto za baterijo)
CENA: 1066,00 €

Res je, da je ta spodnja (2. opcija) občutno dražja, ne vem pa če je res toliko boljša, da je vredno dodati še cca. 250 €.
Zanima me kaj predlagate vi? Ali poznate kakšno boljšo opcijo? Se morda splača malo počakati in kupiti po novem letu?
Naj dodam še to, da mi je Asus znamka še najbolj pri srcu zaradi oblike, cene glede na zmogljivost.
Vesel bom kakršnihkoli predlogov.
Hvala.

tattoo ::

@Dr Lex
Grafični 540 in 550 sta srednji rang grafičnih kartic, tako da na dolgi rok to ni dobra naložba kar se iger tiče. Ker če že i7 kupuješ, potem še neko solidno grafično kupiš, ker drugače komot vzameš i5 in enako grafično, pa boš imel rezultate podobne - imam občutek, da se tukaj samo denar pobira od kupcev. Ampak to je samo moje mnenje, upam da še kakšno drugo dobiš :)

Dr Lex ::

@tattoo
Najprej hvala za tvoje mnenje.
Naj povem, da nisem nek velik poznavalec prenosnikov pravzaprav bo to moj prvi. Sam sem bil mnenja, da bo i7 procesor tud kaj pripomogel pri igrah glede na to koliko mi je znano, da so i7 procesorji 4 jederni. Vem, da največjo vlogo pri igrah igra seveda grafična. Naj povem še to, da nisem tako zahteven, da bi moral igre igrati na ultra high nastavitvah tako da na kakšnih medium nastavitvah bi bil tud zadovoljen. Sem pa pogledal malo po internetu, kako se da igrati na taki grafični in moram povedat, da kar spodobno.

Glede na ceno za Asusa K53SV-SX652V = 800 € se pa mi še vedno zdi, da je ta cena ZMAGA :)
Razen če kdo pozna kakšno boljšo opcijo?
Torej, vprašanje še vedno ostaja isto ali je Asus N53SN-SZ186V (cena 1066,00 €) res toliko boljši, da je vredno dodati še cca. 250 €?
Hvala.

tattoo ::

Za tvoje potrebe pomoje ni oz. nikjer ne vidim dodane vrednosti pri drugem prenosniku, ki bi nadomestila teh 250€. Si pogledal za model brez Windowsov? Ker ponavadi še tukaj lahko prihraniš kakšnih 100€, razen če jih seveda rabiš :)

Dr Lex ::

@tattoo
Hvala še enkrat za tvoj odgovor in ja se strinjam s teboj. Moram ti povedat, da na windowse sploh nisem poštudiral tako, da si mi dal dobro idejo in sem malo pogooglal ampak nisem najdo takega, ki bi bil isti brez windowsov.
Poznaš morda podobni prenosnik za podobno ceno ali celo za nižjo ceno?

avgustin0 ::

Živjo!

Imam plan zamenjati prenosni računalnik, ker je sedanji že star in ni dovolj dober za nekater gradbene-projektktne programe in bi vaslepo prosil, da mi svetujete pri nakupu.
Leptop naj bi bil v cenoven razredu med 400 in 500 €.

nekaj jih mam že nagledanih, zdaj me pa zanima še vaše mnenje

-http://www.mimovrste.com/artikel/275040...
-http://www.mimovrste.com/artikel/275039...
-http://www.mojcomp.net/index.php?page=s...
-http://www.mimovrste.com/artikel/275040...

Hvala, Lp

Dromar ::

Če boš imel ogromno sreče, boš še dobil kakšnega:
http://www.hofer.si/si/html/offers/2867...
Ampak res res pohiti, ker ko so prodajali računalnike predprejšnji četrtek za 550€ v posebni ponudbi, ki se je res splačala, jih 20minut čez osem v Hoferju na Celovški več niso imeli. Je pa to zagotovo za 400€ največ, kar boš kdajkoli dobil, pa še hoferjevo odlično 3letno garancijo in cel nabor programov dobiš.

tattoo ::

@Dr Lex, ne, vendar ti kar išči, če te ne ovira nakup iz Avstrije, poglej tudi tukaj.

@Dromar, jaz osebno od ChiliGreena ne bi kupil nič, je pa to stvar vsakega posameznika.

P.S. Če kupite prenosnik znamke Lenovo v tujini, lahko garancijo uveljavljate v Sloveniji pri pooblaščenem serviserju Alterna. Sem danes dobil odgovor :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tattoo ()

Vragec_sc ::

B560 ::

Odločam se za nakup prenosnika, ki bi ga uporabljal kot svoj glavni računalnik vendar ne vem,za katerega naj se odločim. Trenutno izbiram med:
Acer Aspire 7750G-2678G87Bnkk;
ASUS N75SF-V2G-TY212V
Zanima me, če kdo mogoče uporablja tega acerja, kako je kaj s tipkovnico.
Hvala.

lp

Dr Lex ::

@tattoo
Ne, rajši bi kupil v Sloveniji. Sem pa najdo podobnega za manjši denar s tem, da nima windowsow pa malo manj ramov pa malo manjši disk za 150 € ceneje.
Hvala ti za vse odgovore. ;)
Lp

Phantomeye ::

Okej, kupujem laptopa in nekako izbiram med naslednjimi (moj prvi laptop, poleg tega se ne spoznam preveč na hardware, pac v smislu, kaj je solidno):

(lahko mi kdo priporoči tudi kaj drugega, samo da je do max 700€). Pa po možnosti v bigbangu (ali kakšni drugi kranski trgovini, kjer omogočajo kredit)

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

laptop st. 2 je edini, ki je 43,9. ostali so 39,6. To je prva dilema v bistvu. Crknil mi je stacionarc in želim, da laptop postane moj primarni računalnik. Se mi potem bolj splača vzet večji zaslon?

laptop st.3 je edini i5. Kakšna je razlika med i3 in i5?

hvala :)

tattoo ::

Uporabnik kranc, mi je včeri poslal ZS in ga bom delil tukaj, za širšo diskusijo oz. da opozori, če je kje moj pogled na zadevo napačen.

Zdravo,

torej zdi se mi da se kar spoznaš na prenosnike oz. v splošnem na računalnike in bi mi res veliko pomagalo če bi mi svetoval glede nakupa prenosnika, saj je to prvi prenosnik ki ga nameravam kupiti in mi ni prav jasno kaj se da dobiti za čim nižjo ceno :) Torej malo sem pobrskal po internetu in našel nek prenosnik na mimovrste, in sicer Asus ki se mi zdi kar vredu glede na ceno in komponente. Prej sem bral malo po forumu in sem zasledil da si omenil da je grafična od nVidie g450M srednji razred al nekaj tazga. Zdaj prenosnik bi uporabljal za vse namene, še vedno pa bi prevladoval za igranje iger in bi res rad da mi nebi zastarel prekmalu˙(pogoj za to je verjetno procesor i7 in čimoblšja grafika). Poleg tega me še zanima če so Asus računalniki kvalitetni, in bi mi zdržal nekaj let. In pa preden mi svetuješ oziroma, če mi boš svetoval, bi rad povedal še to da bi raje kupil prenosnik v sloveniji ker z naročanjem iz tujine so pogosto problemi z uveljavljanjem garancije in ostalega sranja.

Evo klele še link omenjenega prenosnika ki se mi zdi vredu, bi pa res bil hvaležen če bi mi svetoval kakšen prenosnik ki se ti zdi boljši po komponentah ali kakorkoli, cena naj se giblje okoli 1000€ oz. 100 € gor al pa dol.

http://www.mimovrste.com/artikel/275039...

Torej povzetek XD : Čimbolšji prenosnik za normalno ceno, 15 inch. Ni mi težko dat malo več denarja če bo prenosnik zaradi tega opazno bolšji.


Spoznam se ravno ne, ker pa sem sam iskal enega, sem malo potpipal tržišče kaj ponuja. Na kratko ti bom opisal kaj sem prebral po reviwih in forumih po spletu. I5, ki ima v prenosnikih 2 jedra, je hladnejši, porabi manj elektrike in je tišji, napram I7, ki ima štiri jedra pa porabi več elektrike, se posledično bolj greje in je glasnejši. Kar se iger tiče je do sedaj veljalo prepričanje, da tako ali tako večina iger še ne izkorišča 4 jeder. No to se počasi spreminja in se verjetno tudi v prihodnje vedno bolj bo - torej, 4 jedra znajo biti že koristna glede iger. Grafično, ki si izbral GT540M je srednji rang grafične kartice in na (very) high, ti ne dopušča igranja iger. Če želiš igrati na high igre, boš rabil High End Graphics Card, poglej si tukaj katere grafične spadajo v to skupino. Vendar se zavedaj, da i7 procesor in močna grafična kartica zmanjšujeta avtonomijo prenosnika. Ko kupuješ prenosnik za igre, se je dobro vprašat zakaj raje ne kupiš stacionarnega računalnika.

tt2 ::

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

kaj menite o tem laptopu, če ga lahko dobim za 450€? V bistvu rabi kolega samo zgolj za brskanje po netu oz. nobenih težkih stvari ne bo delau na njem.

eziga ::

podhudd6, maš tudi pri nas, npr. HP Pavilion dv7-6190ed
www.epaket.si

markosismis ::

Pozdravljeni!

Iščem prenosnik do max 700€.Uporabljal bi ga za Solidworks,AutoCAD in pa tudi kakšno igro (NBA 2k12,Assasians creed itd.)
Malo sem si že pogledal in sem našel naslednji prenosnik (asus):

http://www.mimovrste.com/artikel/275039...

Če ma še kdo kakšno idejo oz. za takšen dnar dobiit bolšji prenosnik mi naj prosim prilepi link :D
««
256 / 658
»»