» »

AMD želi 50-odstotni tržni delež

1
2
»

kody ::

@ICE
daj nehaj raje.....nima smisla....
zaradi tekih 100% intelasev, ki ne znajo pogledat preko plota ali pa vsaj objektino tese bret...mi gre se vse skupaj bolj na zivce...
ce je sempron za 5-20% hitrejsi v igrah....celeron pa za malo v dolocenih aplikacijah..to ne pomeni, da je celeron hitrejsi..
ti casi so minili in sprijazni se, aja pa se ceno precenjenega celerona poglej...
so stali enako kot athloni xp s tem, da so bili obupno pocasnejsi...s tem, da se zdaj ni nic spremenilo..veliko prevelika cena za podn performans

Utk ::

Ah pusti takšne, sami bojo plačali največjo ceno...več keša za slabši procesor:D

Azrael ::

Zabavno branje, res.

In dovolite mi eno vprašanje. Ali ne pomeni cifra pri Sempronu, da je zmogljiv toliko kot enako Mhz P4? In potem ga dohaja enako MHz (baje čisto zanič in oskubljen) Celeron?:\

In še moje razmišljanje AMD vs. Intel:

Drži, da je imel in ima AMD inovativne rešitve, samo v marketingu so pa že dolgo veleznani lulčki.

Po drugi strani, seveda so AMD procesorji v nekem trenutku lahko boljši od Intelovih ali obratno, ampak problem je dokler bodo chipseti za AMD konstantno imeli težave z ostalimi komponentami(RAM), stabilnostjo, hitrostjo ali kar z vsem (vsaj kar sledim forumu), bo AMD ostal točno tam kjer je. Zanimiv za domače mojstre, za velike firme pa pač ne. OEMi so pa veliko $$$.

In da se ne bo komu strgalo:D .Jasno tudi Intel ima chipsete, ki se jih lahko enači s smetmi (FX, LX, 810, 848,...), samo ostajajo tudi odlični (TX, BX, 850, 865/875,...) In ravno tukaj se lahko vidi, kako na zanič chipsetu nek procesor ne gre nikamor, na odličnem pa leti. Zame je izbira chipseta mnogo bolj pomembna kot procesor. Kdor gleda samo na pluse in MHzje, špara pa pri matični, špara na povsem napačnem koncu.

Samo največja loterija, težava in hec vsega v tej branži je to, da vsaka stvar, ko se pojavi v prodaji je po (pristranskih?) testih in specifikacijah super duper, potem pa šele čas pokaže realno vrednost.

Veselo kreganje še naprej:))
Nekoč je bil Slo-tech.

CCfly ::

In dovolite mi eno vprašanje. Ali ne pomeni cifra pri Sempronu, da je zmogljiv toliko kot enako Mhz P4? In potem ga dohaja enako MHz (baje čisto zanič in oskubljen) Celeron?:\
To je veljalo za Athlon XP, Sempron pa konkurira Celeronu.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Myth ::

Jaz ne počnem nič. Vi se trudite. Meni gre samo na smeh. Nisem niti za Intel niti za AMD, pač kdo je boljši kje. Ne zagovarjam nobenega. Mogoče pa ste vi takšni da ne morete prek plota pogledat? In nehajte že osebno žalit nekoga, če vam nekaj pokaže kar ni njegovo, ker samo glupo vi izpadete. Jaz veliko berem in še bom, če komu kaj ne paše kaj preberem naj začne sam brat. Pa obilico prerekanja še naprej... jaz sn končal v tej debati... pa sploh nisn jaz začel. :)

en LP in BZ
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

WarpedGone ::

Neki omenjate probleme z AMD čipseti? Koliko je tu lastnih izkušenj in koliko ponavlanja slišanega?
To je FUD.

Edin kompatibilnostni problem v svoji 10letni komp karieri sm imel z Matrox G200 kartico, ki v moji Epox BX plati ni hotla delat. Sm zamenu kartico in je delala, isti model.

Vse mašine z AMD proci so mi delale brez težav, brez okvar, bolj ali manj overclockane dokler jih ni povozil čas.

Edina stvar, ki mi je do sedaj dejansko crknila (črn dim in smrad) je bila Epox BX plata. Ja, intel čipset.
Zbogom in hvala za vse ribe

OwcA ::

Neki omenjate probleme z AMD čipseti? Koliko je tu lastnih izkušenj in koliko ponavlanja slišanega?

Prve revizije nForce 2 so si lahko pri shranjevanju nastavitev pohabile CMOS.
Izboljšana revizija istega nabora (nForce2 400 Ultra) je imela težave z mnogimi vrhunskimi RAM-i (recimo HyperX), tako da niso delovali niti pri privzetih nastavitvah.
To so lastne izkušnje. Niso pretirano sveže, priznam, niti me niso odvrnile od AMD-ja (če bi zdajle kupoval novo sploh ni dileme kaj bi vzel), ampak zatiskati si oči pa tudi ni treba.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Alexius Heristalski ::

Ali ne pomeni cifra pri Sempronu, da je zmogljiv toliko kot enako Mhz P4?

Ne, ne, ne. PR rating je bil uveden pri Athlonih XP in naj bi kazal, koliko MHz bi moral za enako zmogljivost imeti Thunderbird.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD: pomanjkanje procesorjev

Oddelek: Novice / Procesorji
153533 (2569) Piranha
»

Athlon 64 X2 5000+ in FX-62 za s939?

Oddelek: Novice / Procesorji
173497 (2893) Swen F@tt
»

AMD Story >> rabim leto 2004 in 2005

Oddelek: Šola
51103 (1027) Tovaris Stalin
»

a64 voltaza

Oddelek: Navijanje
51302 (1140) Lith
»

Athlon XP ali Sempron?

Oddelek: Kaj kupiti
221668 (1353) boštjan

Več podobnih tem