» »

Plazma ali LCD televizor?

Plazma ali LCD televizor?

««
140 / 154
»»

BlaY0 ::

@SkyEye90: Jaz govorim o dejanski frekvenci osveževanja in softverskih "izboljšavah" vendorjev (Samsung ima CMR). Trdijo, da njihov softverski pristop izboljša "gledljivost" televiziji z osveževanjem 50 Hz na nivo televizije z osveževanjem recimo 100 Hz. Se pravi imajo recimo en in isti panel za 3 različne kvalitetne razrede televizij. Razlikujejo se samo po moči procesorja in softveru/firmveru.

@nicksonn: Potrebo po višjih frekvencah osveževanja pa izhaja iz t.i. (kot praviš) zatikanja, ki naj bi se (kot jaz razumem) pojavljalo zaradi velikih resolucij in posledično velikih količin podatkov, ki jih je treba prenašati na ekran. Mogoče se motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

SkyEye90 ::

To da elektronika podvaja sličice mi je jasno, ampak pretiran napredek pa ni. To se opazi le pri mirnih enakomernih premikih slike, če je kader živ elektronika že ne zmore več, poleg tega pa itak nebi opazil. Kot sem že večkrat dejal sem testiral Sony LCD 100Hz in LG LED LCD 200Hz in slika na Sony-ju je bila tekoča, na LG-ju kot da ne bi imel pameti. Vsekakor preverite vedno sami, če razlike ne opazite, potem jo tudi na papirju ne glejte.

Konzole pri igranju iger imajo tudi do 60slik/s, za to zadošča torej osveževanje 60Hz, več nima smisla, kajti preko HDMI se prenaša vseh 60slik/s, več ne, da bi jih pa TV morala dodajati pa tudi ni potrebe, saj človeško oko zazna pri 25slik/s tekoče gibanje (filmi, tv signal), čisto tekoče pa recimo pri 35-40, več pa je brezveze če ne moreš zaznat :)

Pazite, FPS (slike na sekundo) in REFRESH RATE (osveževanje slike v Hz) ni isto. Filmi imajo 25fps-jev, za kar zadošča 25Hz osveževanje. Torej en refresh zaslona (en izris slike) nariše točno en frame filma. Če elektronika med teh 25sličič filma doda dodatne in dobi ven recimo 50fps (pa jih ne), potem zadostuje osveževanje 50Hz.
Zakaj je potrebno vsako sliko filma s 25fps osvežiti 4x (če imamo 100Hz) nevem, tako ali tako slika na LCD-ju stoji, ali stoji ena torej 40ms, ali pa se 4x nariše ista in vsaka traja 10ms.
Dober primer je naprimer ogled filma v načinu 24p, če imate predvajalnik ki to podpira. Filmi imajo 24fps in osveževanje TV-ja se prilagodi slikam in osvežuje s 24Hz. Pa zato slika nič ne šteka :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

BlaY0 ::

Se strinjam, zato pa tudi jaz navijam za HW refresh in ne za SW mumbo-jumbo. Baje da je pri konzolnih variantah celo dobro izklopiti te reči, ker ti slika drugače lahko zaostaja. Določeni LG modeli imajo poleg LCI-ja (ekvivalent CMR-ju) še nek TruMotio, ki pa se ga baje pri novih modelih ne da izklopiti in zna biti pri špilanju s konzolami zelo moteč.

Pa še tole branje:

Motion interpolation @ Wikipedia

MrStein ::

SkyEye90 je izjavil:


Zakaj je potrebno vsako sliko filma s 25fps osvežiti 4x (če imamo 100Hz) nevem, tako ali tako slika na LCD-ju stoji, ali stoji ena torej 40ms, ali pa se 4x nariše ista in vsaka traja 10ms.
Dober primer je naprimer ogled filma v načinu 24p, če imate predvajalnik ki to podpira. Filmi imajo 24fps in osveževanje TV-ja se prilagodi slikam in osvežuje s 24Hz. Pa zato slika nič ne šteka :)


Saj zato ravno gre, ker slika 40 ms stoji, nato pa preskoči na naslednji frejm, pa spet stoji.
Vsa umetnost je tu spremeniti "stoji, skoči, stoji, skoči, stoji, skoči,.." v "tekoče gibanje".

Se pa vizualni aparat človeka v kaki minuti navadi na preskakovanje med frejmi in ne opaža. Razen tega eni celo pogrešajo "stoji/skoči" učinek, ko gledajo film na TV, ki sliko "utekočini".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Buggy ::

...jaz bi imel se eno vprasanje in prosim za nezen odgovor poznavalcev, saj se ne spoznam najbolje.

Vcasih je bilo potrebno plazma televizor transportirati pokoncno, je to se vedno potrebno oz. kje se lahko naredi skoda? Imam za prepeljat LG 50PA6500 cca 50km oz cca 1 uro voznje v lezecem polozaju. Naj se tega izognem ali je za tvegati?

Buggy ::

hvala za dobre ljudi. Je sodelavec peljal z enoprostorcem tako da je plazma prisla domov pokoncno ravo tako kot se je naselila na nas star regal. Trenutni obcutki....ni mi zal da je zamenjala 6 let starega 32" CRT-ja.

zdej pa tako. Kontrast je bil default nabit na 100, sem ga zmanjsal na 70, saj naj bi bilo v prvih urah delovanja to priporocljivo. Se kaksen zacetni nasvet morda, da kaj ne zajeb** ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

MrStein ::

Če na škatli ni znaka za "this side up", potem verjetno gre grez problema.
(blef odgovor, dokler kdo kaj več ne napiše)

Če ne veš za tvoj model, lahko v kaki trgovini pogledaš iste ali podobne modele. Ali vprašaš prodajalca, čeprav niso vsi ravno poznavalci.

------ eh za par sekund ;) ------
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Buggy ::

MrStein je izjavil:

Če na škatli ni znaka za "this side up", potem verjetno gre grez problema.
(blef odgovor, dokler kdo kaj več ne napiše)

Če ne veš za tvoj model, lahko v kaki trgovini pogledaš iste ali podobne modele. Ali vprašaš prodajalca, čeprav niso vsi ravno poznavalci.

------ eh za par sekund ;) ------

thx MrStein

...sem klical na LG servis in jih povprasal (prodajalec je sicer trdil da brez problema peljem leze) pa so tam tudi potrdili, da ni neke hude bojazni ce je ravno dno.

A kot sem previden...raje spreci nego ljeci :) ...pa se star CRT je sedaj dobil nov dom.

se eno butasto vprasanje. Zdaj mi TV zaradi velikosti pride direkt pred wireless router. Lahko ta na sliki ali kakorkoli povzroca WLAN kaksne motnje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

kmetek ::

katere zvočnike svetujete zraven xtreamerja in pa kako se zveže, se priklopi na tv itd? laik :P

buggy: ne.

kmetek ::

Evo update firmware na 1017 je vse rešil, zadeva dela sedaj super :D

bigbug ::

Kaj je trenutno best buy za cca. 1.000 EUR velikosti 42" LED TV 3D?

jernejl ::

Kakšna velikost TV-ja bi bila primerna za razdaljo 3m, na kateri se bo gledalo pretežno digitalno kabelsko tv (Telemach)?
Seveda bi rad čimvečji TV, npr. LG 55LM660S, pa se bojim, da na 55" ne bom imel lepe slike. Bi bilo bolje izbrati 47" (npr. LG 47LM660S)?

Se lahko pojavi kakšna težava, če omenjeni TV kupim v Avstriji (včasih televizorji niso imeli ustreznih tunerjev ali rež za conax module in je bilo treba uporabljati zunanji digitalni sprejemnik - tega pa si ne želim)? Med uradnimi specifikacijami ne najdem podatka, ali ima televizor DVB-C mpeg4 (ali pa je to danes že samoumevno?).

Hvala.

Nikonja ::

odpri še enkrat ta link in poglej kaj je na slikah direkt pod tv, prva je 3D, pol pa......

Isti drek je dans plus to da tv-eji za AT in DE imajo še zravne DVB S2 tuner (satelitska)

Janac ::

kmetek je izjavil:

katere zvočnike svetujete zraven xtreamerja in pa kako se zveže, se priklopi na tv itd? laik :P

buggy: ne.


en Hi-Fi system

fpbs ::

Nikonja je izjavil:

odpri še enkrat ta link in poglej kaj je na slikah direkt pod tv, prva je 3D, pol pa......

Isti drek je dans plus to da tv-eji za AT in DE imajo še zravne DVB S2 tuner (satelitska)

In zakaj te vse to moti? Kaj je narobej s 3D? Zakaj ne še zravne DVB S2 tunerja?

jernejl ::

Kaj pa velikost TV za razdaljo 3m (gledala se bo digitalna tv - telemach)? Je bolje 47" ali 55"?

bkorpi ::

Pozdravljeni!

Doma imam par let star CRT TV (10-15 let).dela ok, BP,ampak mi neki prav da bi blo pa zdej že cajt na LCD preklopit...
No pa sem mal začel iskat lcd do 400-500€...In ugotovil,da se mi za ta denar najbolj splača kupit plazmo...
in sem si nagledal tole

http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...

Sicer se jo da dobit ceneje,to sem sam prilepil...okol 590€. Kak boljši predlog?

1.Kar me edino moti je,da pri dnevni sletlobi lahko pride do bleščanja.v sobi desno od TV je okno oz balkon (loža) občasno pa se glede TV iz leve strani. Sonce nikoli ne sveti v sobo.A bi to znal bit kak problem?
2. Sicer sem gledal TV do 40 inch,ta pa je 50ska...a bi to znal bit kak problem če se gleda na razdalji od 2m do 3,8m. kolk sem ugotovil na internetu, za HD je super, bolj me skrbi za navadne TV programe.Imam pa optiko od T-2 in me skrbi da bi bla slika slabša...
3.PC pa ta plazma kot sekundarni monitor za gledat filme gre ne?Al ne? PRek HDMI. sicer neven zakaj nebi šlo,vendar ne bi rad prišel domov pa ne bi delal :S
4.glede plazme ne razumem najbolj te burn in težave...RAzumem,da po dalj časa miroča slika ostane gor...Al to za vedno al samo za določen čas? Recimo, doma je TV prižgan precej časa in je 3/4 časa (razen ko jaz gledam šport) priklopnjen TRAVEL CHANEL. A se ti logoji lahko potem poznajo dalj časa al samo za kratek čas?
5. budget je bil najprej 400€,nakar sem ga dvignil na 500€.no zdej sem na 600€,ampak več pa ziher ne..če bi se dal še kakšno cenejšo z FHD dobit tu ne bi bilo slabo..ne nucam interneta pa tut 3d mi ni pogoj oz. ga ne potrebujem

Prosim,pomagite mi naštet razloge,da punci razložim,da je CRT slabša od plazme/lcd?JE zelo nenaklonjena novemu TVju:S. Problem je nastal,ker so starši kupil LCD,vendar še vedno imajo kabelsko povezano, zato je slika slaba, posledično pa zaupanja v LCDje ni. Jaz pa uporabljam Optiko od t-2,kjer bi pa signal moral bit precej boljši od kabelske in stem lepša slika!al ne :S?

thx

Buggy ::

@bkorpi

Sam sem kupil tocno to LG 50PA6500 plazmo in tudi jaz sem presedlal na njo iz 32" CRT-ja, na tvoja vprasanja pa ti bom poizkusal odgovoriti glede na svoje izkusnje...za kaksen bolj tehnicni odgovor pa se bo nasel kdo drug.

1: Jaz imam (vecje)terasno okno na levi od TV-ja in hujsega/mocnejsega odseva, kot je bil prej na CRT-ju ne opazam, seveda proporcionalno z diagonalo zaslona.

2: to 50" plazmo gledam na razdalji 3-3,5 metra in je bila prvi dan impresivno velika slika, sedaj po dveh tednih pa je povsem normalna in popolnom nic vec posebno izstopajoca. Sam uporabljam ADSL SIOL TV preko HDMI (BOX-S) in SD kanali so po kvaliteti primerljivi prejsnemu prikazu CRT-ja preko SCART-a. Sem se tudi jaz bal kaksnih grsih prikazov slike, pa je bilo celo kontra oz. me je kvaliteta slike pozitivno presenitila.

3: PC-a se nisem priklapljal gor, imam pa na HDMI 2 priklopljen 1080p player in stvar dela krasno. Mislim da kaksne vecje bojazne, da ti nebi prikazovalo slike kot sekundarne ni.

4: Ko sem TV pripeljal/prinesel domov (pokoncno) sem iz privzetega kontrasta, ki je bil nastavljen 100, spustil na 75 in bil prvih par dni pazljiv, da se ni gledalo dalj casa kanala, ki ima spodaj in zgoraj crne robove, to je pa tudi vse kar sem naredil.

5: tudi jaz ne rabim te 3d&stuff sare, ki jo mecejo sedaj v vse TV-je in mi je bila zato ta plazma kot nalasc.

Za razloge glede nakupa pa good luck :D...jaz sem imel ta problem, da mi je CRT ze od prvega dneva neprijetno piskal/cvilil in zadnje leto je ta zvok (pitch noise) postal tako nadlezen (ko se je pojavila svetlejsa slika), da sem se odlocil za menjavo tega 5 let starega CRT-ja, ki mu drugace ni kaj dosti falilo...pa se cas je bil za malce vecji ekran in novo tehnologijo, ki je sedaj koncno nekako "zrela" :D

bkorpi ::

Hvala za hiter odgovor...

razloge sem že našel...vsaj mislim :)

Zdej me pa edino bega še velikost...sem še enkrat premeru sobo in običajno gledanje je med 2,30-3,30
sem pa našel stran od pjilpsa,ki ti priporoča velikost - kupi-televizor.si in za to velikost je primerna razdalja najmanj 2,9m+

manjše pa za tak dnar ni(590€)...ki bi imela FHD...bom šel pogledat v trgovino pa se bom potem odločil...
hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bkorpi ()

Sssaga ::

SkyEye90 je izjavil:


Konzole pri igranju iger imajo tudi do 60slik/s, za to zadošča torej osveževanje 60Hz, več nima smisla, kajti preko HDMI se prenaša vseh 60slik/s, več ne, da bi jih pa TV morala dodajati pa tudi ni potrebe, saj človeško oko zazna pri 25slik/s tekoče gibanje (filmi, tv signal), čisto tekoče pa recimo pri 35-40, več pa je brezveze če ne moreš zaznat :)



Problem je za nas, ki imamo nad 60 FPS zmožno zaznavanje, krepko več ;)

SkyEye90 ::

Mislim da ga nimaš :)
1. Če misliš, da je igra pri 80fps bolj tekoča kot pri 60fps, to vsekakor ni zaradi večih slik na sekundo. Pri igrah je problem, ker fps-ji niso enakomerni in to daje občutek zatikanja, pa čeprav imaš 100fps, film s 50fps-ji pa teče gladko da bolje že dejansko ne more.
2. Če pa misliš zaznavanje utripanja, to pa pride v poštev naprimer pri starih TV-jih ali plazmah, utripanje pa se zazna lahko tudi nad 100Hz. Ampak to s fps-ji nima veze :)

Sssaga ::

Vsekakor se ne zadovoljim s 40 FPS-ji. Zakaj nekateri kupujejo 120Hz LCD je? Ker vidijo razliko med 60 FPS ( pri 60Hz).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

SkyEye90 ::

Vidim, da imaš v mislih predvsem fps-je v igrah ane? No, če bi imel 40 konstantnih fps-jev, verjemi bi bil zadovoljen. Ampak pri grafiki zadeva pač niha in ti to ustvari občutek zatikanja. Več fps-jev pa seveda priporore k temu, da se ta nekonstantnost recimo temu 'skrije' in je manj opazna.

Dober primer, filmi imajo 24fps in ne 'štekajo'. Igra pri 24fps?
Zato, ker pri filmu so fps-ji konstantni, prav tako je razmak med eno in drugo sličico zmeraj enak :)
http://boallen.com/fps-compare.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

PrimozR ::

A be be, nič ni zaradi konstantnih FPS-jev gladek film. Film je gladek zaradi motion blura. Ustavi na eni sličici, praktično vsaka, na kateri je gibanje, bo zmazana. Na računalniku oz. v igri ni zmazana nobena (motion blur, ki ti da ZOMG!!! HITROST!!! fake feeling, sem ne paše). Velika razlika, ki pomeni, da za gladkost potrebuješ neprimerno večje število sličic, da pofejkaš gladkost.

Sssaga ::

Res je v neki meri.

Igre na 1. mest in filmi na 2..
Ampak, sovražim 24 FPS (23.976 FPS) bluraye, ki štekajo na displejih in sm jih interpoliral na 48/50/60 FPS in nato ugotovil, da režiserji nalašč snemajo še zmeraj v tej tehniki ne le zaradi recesij in manjše porabe role, disk placa.. temveč tudi zato, da naši možgani med temi slikami ustvarijo svoje podobe, čustva... kar je ločigno po enis strani, hočejo, da se nam vtisne filmsko doživetje kot nekaj unikatnega in ne kot nekaj navadnega-''tekoči'' 30 FPS navadnik kamer-''soap opera''-ampak to sem iskal in sem se zadovoljiv s 24 FPS-ji na plazmi, ker vem kaj je poanta vsega tega.

Filmi so na TV ''gladki'' zaradi inerpolacije slik. To sm delal na PC-ju in sicer izkoristu mašino in kodiral v 50/60 FPS iz original 24 FPS. Efekt? TV film mode feeling.

James Cameron je že zdavnaj izrazil željo za prehod na 48/50 FPS, kar mu dam prav, vendar ostali ''bitchajo''. Ima keš in moč in upam, da kdaj splavi kaki ''Avatar-like'' v tej tehniki :)

V glavnem film ŠTEKA, štekaš? :P
Imam polno kompov po bajti in verjemi, 30 FPS ni zame, nikakor. Prešpilal mnogo stvari pri različnih FPS-jih, različne tipe iger in ni da ni.

Vzemiva pod drobnogled NFS The Run, ki naj bi bila bolj filmsak izkušnja in so jo portali naPC 2 30 FPS lock-om - vsync-om. Misliš, da nisem ugotovil? Bljak pa tak šmorn. Na srečo je prišel ven patch, ki mi je omogočil 1FPS na 1 Hz -> 60FPS. Razlika kot noč in dan.

Seveda je odvisno od tipa igre; COD, BF3 verjemi, da nisem zadovoljen s 30 FPS locked framerate. Dirkačina na volan-simulacija->odzivnost volana, reakcija-tudi tu nucaš večji framerate. Kar igraj pri 30 FPS, veliko slabša izkušnja za moje pojme.

Overall: jaz nisem average person ;)

PrimozR ::

Če je to zame, nisem govoril, da je za igre 30 FPS dovolj. Govoril sem samo, zakaj to po drugi strani drži za filme.

SkyEye90 ::

Pipi imaš prav, motion blur tudi naredi svoje. Nisem rekel, da so filmi pri 24fps gladki, so pa za večino gledalcev gladki. Tudi sam sicer opazim razna zatikanja, utripanja in še kaj zelo dobro, a pri igrah priznam nisem ravno domač. Je pa tako, do neke mere se opazi, naprej pa ne. Vsekakor pa je nekonstantnost tudi vzrok.
24fps film ponavadi še bolj šteka zaradi tega, ker ga TV predvaja pri osveževanju 60Hz. To pomeni, da se vsah sodi frajm pokaže 2x, vsak lihi pa 3x. Torej, zaradi te neenakomernosti se film zatika še bolj, kot je mišljeno. Če vam TV podpira 24p način, pri ogledu filmov s prevajalnika nastavite match framerate, osveževanje TV-ja se zniža na 24Hz in vsak refresh pokaže ravno en frajm. Rezultat: slika teče lepše, pa ni potrebne nobene interpolacije. (no, za večino, seveda če gremo v detajle lahko odpremo novo temo ker je ozadja še veliko).

MrStein ::

SkyEye90 je izjavil:

Vidim, da imaš v mislih predvsem fps-je v igrah ane? No, če bi imel 40 konstantnih fps-jev, verjemi bi bil zadovoljen. Ampak pri grafiki zadeva pač niha in ti to ustvari občutek zatikanja. Več fps-jev pa seveda priporore k temu, da se ta nekonstantnost recimo temu 'skrije' in je manj opazna.

Dober primer, filmi imajo 24fps in ne 'štekajo'. Igra pri 24fps?
Zato, ker pri filmu so fps-ji konstantni, prav tako je razmak med eno in drugo sličico zmeraj enak :)
http://boallen.com/fps-compare.html

Joj, ne že spet en, ki trdi, da zvezd ne moremo videti...*

Na tem linku, ki si ga dal, se čisto lepo vidi razlika med 30 in 60 FPS. Predvsem pri padanju kocke.

* - dam link, če se kdo ne spomni te teme oz. ni bral
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

bkorpi ::

Sam še eno informacijo bi prosil,če bo kdo vedel...

Sem že skor prepričan da bom kupil lg 50Pa5500 oz. 50Pa6500- kolk sem oprazil gre za identično plazmo,razlika je samo v oznaki...Ali se motim?

torej,moje vprašanje je, v kateri trgovini naj naročim lg50pa6500

http://www.ceneje.si/avdio-video/televi...

oz

lg505500

http://www.ceneje.si/avdio-video/televi...

Namreč, pri drugem linku, kjer je več ponudnikov enakih po cenah...Za prvo nevem,ampak bi me transport košttal še 25€,pa deluje mi nezanesljivo, media market sem neki bral,da je bolj mutna trgovina, za Av direkt ne vem...big beng predrag

pri prvem linku pa je prva trgoniva v celovcu(avstrija) od kjer sem že naročeval,vendar nimam izkušenj kako je po nakupu,če so kaki problemi...
pri ostalih je pa cena že višja....mimovrste je nekje 640€,kar je za 40€ več, vendar pri njih kopujem v večini primerov (če le cena ne odstopa preveč) in imam tudi zelo dobre izkušnje z njimi....sploh glede rokov vračila do 60 dni...

a je kdo že kaj naročeval pri trgovinah v drugem linku...

če se da kje dobit kaj za podobno ceno, pa ne bo odveč ime trgovine :)

hvala

Buggy je izjavil:

...jaz bi imel se eno vprasanje in prosim za nezen odgovor poznavalcev, saj se ne spoznam najbolje.

Vcasih je bilo potrebno plazma televizor transportirati pokoncno, je to se vedno potrebno oz. kje se lahko naredi skoda? Imam za prepeljat LG 50PA6500 cca 50km oz cca 1 uro voznje v lezecem polozaju. Naj se tega izognem ali je za tvegati?


A si jo kupu v media marketu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bkorpi ()

Buggy ::

big bang + se zgodi 5 let..imam dva malobudbeza, pa ce bo kaksen vecji problem na koncu garancije, gre plazma po stengah :)

...kar se pa tice oznak, gre pa zgolj za tip TV-ja za razlicne trge z istim drobovjem, vsaj tako je meni uspelo razbrati iz tujih forumov..mislim da nimas kaj falit :)

pogumno in srecno!

PrimozR ::

MrStein je izjavil:

SkyEye90 je izjavil:

Vidim, da imaš v mislih predvsem fps-je v igrah ane? No, če bi imel 40 konstantnih fps-jev, verjemi bi bil zadovoljen. Ampak pri grafiki zadeva pač niha in ti to ustvari občutek zatikanja. Več fps-jev pa seveda priporore k temu, da se ta nekonstantnost recimo temu 'skrije' in je manj opazna.

Dober primer, filmi imajo 24fps in ne 'štekajo'. Igra pri 24fps?
Zato, ker pri filmu so fps-ji konstantni, prav tako je razmak med eno in drugo sličico zmeraj enak :)
http://boallen.com/fps-compare.html

Joj, ne že spet en, ki trdi, da zvezd ne moremo videti...*

Na tem linku, ki si ga dal, se čisto lepo vidi razlika med 30 in 60 FPS. Predvsem pri padanju kocke.

* - dam link, če se kdo ne spomni te teme oz. ni bral

Zdaj naj ti pa nekdo 60 FPS kocko posname pri 24 FPS s kamero in naj ti predvaja to. Zadeva bo še vedno bistveno bolj tekoča, kot 30 FPS animacija. Spet, motion blur vgrajen v same sličice.

MrStein ::

Odvisno od nastavitev kamere (in predvajalnika).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bkorpi ::

Buggy je izjavil:

big bang + se zgodi 5 let..imam dva malobudbeza, pa ce bo kaksen vecji problem na koncu garancije, gre plazma po stengah :)

...kar se pa tice oznak, gre pa zgolj za tip TV-ja za razlicne trge z istim drobovjem, vsaj tako je meni uspelo razbrati iz tujih forumov..mislim da nimas kaj falit :)

pogumno in srecno!


aha...garancija vedno prav pride.tut jaz razmišljam,da bi kupil kar na mimovrste pa dodal garnacijo na 5 let...sam pol smo že na 700€,kar je pa že kar krepko od začetnega predvidenega kapitala...

mam pa še tole opcijo,ki bi jo pa lahko kupil za 300€ (neke pike in boni) in bi plačal na koncu 500€
http://www.mimovrste.com/artikel/135022...

ima vse kar bi jaz hotu,skrbi me sam da je slika verjetno slabša kot na plazmi...sploh kontrastni prizori.pa verjetno je za športne tekme tut plazma boljša...Hotu sem jo kupit preden bo konc finala NHL,da bi vsaj zadnjo tekmo gledu na novem LCDju/plazmi...pa ne bo nč iz tega:)

hvala za pomoč

Janac ::

dejte mi predlagat eno plazmo do 500eur, idealno je da je velika max. 40 oz 42 inch, internet port in vsaj 3 hdmi inpute...Tudi snemanje na usb bi blo fajn met

hazlhof ::

Za nekatere firme tevejev sem prebral, da posnetih stvari na usb ključku ne moreš gledati na računalniku. Ali je to pri vseh tako ali se kje da gledati?

Na petrolu imajo akcijo za ta tv:
http://www.ceneje.si/avdio-video/televi...

Je primerna za gledanje SD slike in za tako ceno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hazlhof ()

klemenSLO ::

buggy:
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Razen tega, da je 5500 lepo fHD.

klemenSLO ::

primerjava 5500vs6500

zgleda da ni bistvene razlike
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Tsunamii ::

Zdravo.

Starši se zanimajo za nakup novega TV. Gledalo se bo samo kabelski prenos. Je v dnevni sobi zraven panoramske stene, kar pomeni veliko svetlobe in tudi sonca direkt v prostor. Sami se zanimajo za sledeči model : LED LCD GRUNDING 46VLE7131BF. Na voljo je v PETROL klubu za 600€. Ker sta oba v penziji in z zelo slabimi prihodki(ne moreta dobit nikjer na obroke..zalostno!!) imata tam možnost na 6 obrokov.

Zanima me, če kdo pozna ta model oz če je spodoben TV z dobro sliko. V kolikor to ne bo to..bi z vašimi izkušnjami vzel kaj drugega na sebe.kakšna plazma recimo..vidim, da so kar popularne..in tudi delno primerne za sončno dnevno.

Hvala za pomoč.

M-XXXX ::

Kater TV bi se najbolj splačal trenutno? Nekje 47-50", po možnosti tudi 3D....

sash69 ::

bkorpi je izjavil:

Sem že skor prepričan da bom kupil lg 50Pa5500 oz. 50Pa6500- kolk sem oprazil gre za identično plazmo,razlika je samo v oznaki...Ali se motim?


Hja, tako je. Specifikacije na vseh straneh, tudi na LG-jevi so med modeloma 5500 in 6500 enake oz. zelo podobne. Kar je mene "prepričalo" v nakup 6500 modela, je bilo naslednje: isto so se spraševali na AVS forumih, tudi tam niso našli razlike v specifikacijah, nobenemu pa (takrat) ni uspelo videt in primerjat modela side-by-side. Omenjali so pa razliko v ceni, ki je v tujini nihala med 150-200$. Tako da to je mene nekako "prepričalo" da modela dejansko nista ista. Navsezadnje imaš tudi 4500 model, tako da po moje ima 6500 "nekaj več" - verjetno kar se tiče samega prikaza slike/procesorja/črnin/etc.

Kupil sem jo pa 2 tedna nazaj za 590€ (50PA6500) pri Makspro v Ljubljani, zaenkrat zelo zadovoljen. Slika iz SD signala (kabelska) na TVSLO2 je presenetljivo dobra, kar najbolj šepa je slika na SportKlub-u - ampak tu sem prepričan da je težava pri našem lokalnem ponudniku (slaba kvaliteta).

ttommy ::

Ali ima kdo ta model LG-ja:
http://www.mimovrste.com/artikel/135022... ?
V Big Bangu je akcija za 800€ in me zanima, če dela Youtube na njemu? DVB-C sem opazil, da je omenjen, torej mora delati na kabelski, zanima me samo za Youtube...
Gamer

Macketina ::

Kaksne so te nove plazme od Panasonica, modeli 2012? Starih (G30) se baje ne da vec dobiti.

Recimo vstopni razred:
PANASONIC TX-P42X50E
ali
PANASONIC TX-P42ST50E

za tole drugo sem bral nek ful pozitiven review, ampak ne vem. Je kaka posebnost ce gledas non-3D stvari na 3D zaslonu?

chinko ::

Iščem kaj podobnega (ali boljšega) kot Panasonic TX-P42G20E? Kak predlog?

destiny ::

Je kaka posebnost ce gledas non-3D stvari na 3D zaslonu?

Lepša slika, ker so 3D paneli bolj kvalitetni, vsaj pri seriji 30 je blo baje tko :)

gvidovic ::

Torej s punco opremljama dnevno sobo, torej TV obvezna oprema in sicer, ker nisem ravno neki poznavalec tvjev se obraÄŤam na vas in vaĹĄa mnenja kaj mi priporoÄŤate. Cena tja do 700â‚Ź max! Pa nakup bo v BIG BANGU. Sam sem malo pobrskal in izbral par favoritinj, sedaj pa me ĹĄe zanimajo vaĹĄa mnenja in ponudbe.

http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...

http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...

http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...

http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...

http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...

http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...

http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...

darkolord ::

Enega od tavečjih (47).

d0rK ::

Če bi vas nekdo vprašal, kater TV kupiti za malo denarja in naslednjimi specifikacijami:

plazma
50+col
LAN port, WLAN, USB, DLNA
CI slot
standardni set vtičev zadaj (HDMI, scart, vga, komponente..)
DVBC tuner

Kaj bi priporočili? Dolgo časa sem imel ogledanega Samsungovega PS51D550, se vse poklopi. A je šel iz prodaje. Je kaj novega od Samsunga?

migaj ::

Na koncu kupil LED TV Philips [url=http://download.p4c.philips.com/files/4... in sem s sliko HD in SD in zaenkrat z vsem razen z grajenim multimedijskim predvajlnikom zelo zadovoljen.
Normna lena poraba energije: 63 kWh :D
Noran letna poraba energije v stanju pripravljenosti: 1,1 kWh 8)
Zakaj na koncu ne plazma?
Ker me odblesk/filter ekrana od plazme zelo moti, premaz od LED pa ne, pa tudi slika plazem, tudi Panasonic G serije tudi na SD kanalih po moji oceni še zdaleč ni boljša.

Vendar Philipsov vgrajen predvajalnik ne zna pobrati srt podnapisov iz direktorija, ali pa samo ne znam kaj nastaviti?

bdoxx ::

Hay
rabim neki predlog za TV od 37' do 42' cena max 450€
Lp
««
140 / 154
»»