» »

Plazma ali LCD televizor?

Plazma ali LCD televizor?

««
139 / 154
»»

kmetek ::

PA5500 se dobi, PA6500 v SLO ne.

blblb ::

In to je iz kje: link?

Sicer pa tudi jaz kupujem LCD ali plasmo velikosti 50 ali 47.

Iscem pa nekaj kar ima lepo sliko v cudnih pogojih (na desni od TV-ja je okno) in je ugodno. Torej do 700EUR, raje manj, ce je nuja lahko tudi malo vec :>
Gledal sem LG 50PV350 ampak je nikjer nimajo na zalogi edino v neki trgovini Jana je ampak nisem preprican v trgovino
samo.

Panasonicov TX-P50G30E ki naj bi bil zelo dober v svojem razredu je pa malo predrag.

Kaksen predlog?

lp, blblb

BigSmoke ::

Imam problem pri plazmi LG 50 PV350
in sicer ko predvajam hd in full hd posnetek mi ne predvaja zvoka, ko pa je končnica posnetka .mkv mi pa ne zazna filma. Mogoče ve kako težavo odpraviti?

kmetek ::

moj-tv kupuje v tujini in ne preko uradnega dobavitelja v slo.

dancelj ::

Pozdravljeni!

Kupujem tv v velikosti 40 ali 42.

Želel bi kupiti kar se da najbolje, za 600 EUR. Nekaj sem razmišljal o
o tem tvju vendar pa ne vem veliko o tv-jih čeprav sem bral zadnjih nekaj strani. Kasneje nameravam kupiti xtremer za predvajanje filmov iz računalnika, rugače pa imamo kabelski signal. Pomembno je, da ima čim boljšo sliko.


Lp

blblb ::

kmetek je izjavil:

moj-tv kupuje v tujini in ne preko uradnega dobavitelja v slo.


Aha nisem vedel. Ampak ali ni vseeno kje prodajalec dobi artikel? Garancijo mora zagotavljati v vsakem primeru le da je mozno, da pri uradnem dobavitelju hitreje poteka. Ampak ni pa tako poceni :>

lp, blblb

kmetek ::

http://forum.setcombg.com/index.php/top...

obstaja kaj podobnega v angleščini?

VelikiTun ::

Google Translate

opeter ::

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SkyEye90 ::

Vedno se bo bolje prodajalo tisto, o čemer se govori da je bolje (in je dobro reklamirano) kot pa tisto, ki to dejanko je. Odličen primer LCD in LED LCD:)

BlaY0 ::

Če znaš švasane črke brat pa vsaj približno srbsko, se da bolgarščino precej dobro razumet.

fpbs ::

SkyEye90 je izjavil:

Vedno se bo bolje prodajalo tisto, o čemer se govori da je bolje (in je dobro reklamirano) kot pa tisto, ki to dejanko je. Odličen primer LCD in LED LCD:)

Ne razumem, kaj si s tem hotel povedati. Za LED LCD se govori, da je boljši, in tudi dejansko je bolši od klasične osvetlitve ozadja LCDeja.

Janac ::

to ni res, meni osebno je na LCD-ju veliko lepsa slika in pa naravne barve, ne pa LED LCD s umetnimi in PREVEC zivimi barvami!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihco ()

fpbs ::

Janac je izjavil:

to ni res, meni osebno je na LCD-ju veliko lepsa slika in pa naravne barve, ne pa LED LCD s umetnimi in PREVEC zivimi barvami!

Okusi so različni. Ko se je začela barvna televizija, so tudi nekateri trdili, da jim je črnobela slika lepša.

kmetek ::

Voila 37ES6100 urejeno, edino sranje imam z ALLSHARE...nikakor ne morem dodati direktorijev, kakšen namig? Preko Xtreamerja je bilo na easy.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

SkyEye90 ::

Hotel sem reči, da naprimer med LCD in LED LCD ni tako hudega napredka kot pravijo. LED je prihodnosti, so še enkrat boljše kot LCD ;((
Isto sranje, še vedno je LCD le z drugo osvetlitvijo. Sama bela LED osvetlitev nima tako širokega barvnega spektra kot CCFL, zato so barve manj natančne. So pa zato bolj žive. LED je dražja, a z manjšo porabo tega denarja ne dobimo povrnjenega niti v 10letih. Za debelino tistih nekaj cm manj se sekira verjetno le 5% ljudi. Hočem reči, da je napredek v nekaj alinejah, v nekaj alinejah pa je zadeva celo slabša.
Seveda kupujte po okusu, vendar ne bodite prepričani, da je LED LCD kakšen hud skok naprej, kot to trdijo trgovci ;)

Dami ::

kmetek je izjavil:

Voila 37ES6100 urejeno, edino sranje imam z ALLSHARE...nikakor ne morem dodati direktorijev, kakšen namig? Preko Xtreamerja je bilo na easy.

Mam 40es6750 in isto probleme z allshare. Mam v mreži qnap 219PII in upnp dlna media server in lepo najde vse. Vendar delajo samo divxi, mkvji pa ne (prek usbja dela bp). Zaj pa ne vem al je ta dlna jajc al obstaja kak drugačn način kako prek mreze gledat mkvje? To da mi vse slike predvaja v 160x100 (čeprav nimam vkloplen rescale) je verjetno kriv crap dlna server).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

kmetek ::

daj prosim probaj še serviio...

http://www.serviio.org/

kmetek ::

jaz sem glede 37ES6100 zaenkrat ful razočaran glede zvoka, pri predvajanju mkv filmov:

vse filme in serije, ki sem sprobal zvok zaostaja, out of synch...na predhodni LG mi tega ni delalo...sprobal sem preko mreže, direkt na usb in preko xtreamerja....ful sem jezen, ker ravno to mi je primarno, gledanje mkvjev....

ideje?

sama slika je dobra, samo je ful tweakanja in igranja z nastavitvami....

BlaY0 ::

Se pravi mkv-je ti špila prek dlna-ja ampak ti zvok zaostaja? Enako ti zvok pri mkv-jih zaostaja, če špilaš direktno z USB diska?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

kmetek ::

tako je in zato mi ni nič jasno kaj bi lahko sploh bilo.

BlaY0 ::

Daj za štos probaj prekonvertirati iz mkv v mp4. Samo kontejner, kodeke za zvok in sliko pusti enake (verjetno boš izgubil podnapise).

kmetek ::

uf že dolgo časa nisem, s čim naj pretvorim?

BlaY0 ::

Uff, jaz v Linuxu to delam z Avidemux-om:

http://avidemux.sourceforge.net/downloa...

Dami ::

No sem ugotovil da ta jajca od twonkya (ki je default na qnapu) ne podpira mkvjev. Zato sem instaliral samsungov allshare in pol z pcja lepo streamal mkv (vsaj 720p je delal bp prek wifi v drugo sobo). Jutri bom probal še serviio, ki mi ga je celo ratalo spravit na qnap.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

kmetek ::

pri allshare je to smotano, da ti doda k vsakemu direktoriju .mta fajl hehe.

CWIZO ::

Men na Samsung UE40ES6100 mkvje predvaja bp prek USBja, prek wifija še nisem probal.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

kmetek ::

nobenih zamikov zvoka ipd? kateri firmware imaš?

CWIZO ::

Vse je blo qul, pa fajl je bil tam okol giga velik se mi zdi. Verzijo nebi vedel dele kera je, se mi je pa TV updejtal ko sem ga priklopil, tako da predvidevam da zadnjo ki je navoljo.

Edino ko sem gledal kako uro dolg video je vmes ene 3x zadeva skočila ene 10 sekund nazaj in se playala od tam naprej. Samo to nevem ali je kriv TV ali je bil pač fajl sfukan, moram še s kako drugo datoteko probat.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

kmetek ::

dej mi prosim email na ZS, da te lahko vprašam kdaj kaj pa da si izmenjava nastavitve slike itd....
moj problem je šel na samsung oddelek, pa da vidimo....

BigSmoke ::

Imam problem pri plazmi LG 50 PV350
in sicer ko predvajam preko USB-ja hd in full hd filme mi ne predvaja zvoka
Mogoče ve kako težavo odpraviti?

SkyEye90 ::

Ker ne podpira DTS formata zvoka, ki je ponavadi v HD filmih. Glej, da bo film imel AC3 oznako, torej da bo imel Dolby Digital zvok, ali pa uporabi kakšen program za spremembo zvoka v filmu iz DTS v DD.

BigSmoke ::

ja to vem da je edina rešitev da spremenim zvok z MKV2AC3, sam sm mislu a se da kako na tv-ju naštimat, z updatem firmware???

SkyEye90 ::

Mislim da ne, problem je, ker TV nima dekoderja za DTS zvok, tega se ne da programsko naložit kot vem. Sicer pa je za DTS podporo potrebna DTS licenca ki stane proizvajalca, zato večina TV-jev DTS-a žal ne podpira.

BigSmoke ::

no hvala, sem lihkar ugotovil da mi siol box podpira dts zvok tako da stvar rešena :DDD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigSmoke ()

blaz_89 ::

Dober dan,
ponovno se obračam na vas, kupujem nov lcd in me zanimajo vaše izkušnje in mnenja kaj izbrat. Malce sem gledal po internetu in v ožjem izboru imam naslednja dva tv-ja:
http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...

http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...

Koliko sem gledal večje razlike med njima ni razen to da je drug tv tudi 3d in pri tem imam vprašanje ali se splača kupiti sedaj 3d tv glede na to da bo vedno večje število 3d kanalov na tržišču? Namen imam tudi da bi mi služil tudi kr nekaj let.
Drugače pa lahko predlagate tudi kakšen drug tv, ki je LED, velikost 32" (več ne zaradi prostorske stiske), FULL HD, ima smart tv, dlan, frekvenco osveževanja vsaj 100Hz, ostalo pa ni tolk pomembno. Cena pa nekaj takšnega kot zgornja dva okoli 450€.
Hvala za odgovore.

Lp Blaž

kmetek ::

šmenta oba sta dobra.

Buggy ::

Tale LG 50pa6500 50" plasma je morda letosnji nadomestek za 50PV350 in je v isti kakovostni kategoriji? Ima kdo kaksen info ali je to soliden nakup glede na P/P? in kaj naj bi bilo od prejsnjega modela drugacno?

LG 50pa6500

THX

sash69 ::

Tudi sam pogledujem za to plazmo.

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthre...

Tema na AV forumih - imetniki so navdušeni nad P/P. Če ne potrebuješ 3D (jebemti Panasonic ki je v vse letošnje modele uturil 3D in s tem tudi nabil cene vseh modelov tako da s(m)o najebali tisti ki jim je za 3D švedsko jedno) je baje to TV za imet. Spremenili so dizajn (tanek okvir), črne so še bolj črne, barve zelo naravne, poraba je solidna (130w, 90 kwh/y), out-of-the-box slika je baje zelo dobra, veliko nastavitev za tweakanje, dodali so še en HDMI, ... mislim da se za tako ceno res splača vzeti.

Je pa res da se za cca. 250€ več zaenkrat še vedno dobi lanski model Panasonica TX-P50G30E. Ampak to pa (vsaj za nekatere) ni več tako malo in če si povprečen uporabnik in ne nek videofil, zna PA6500 zmagat. Ne smeš pa it v nakup s pričakovanji da boš dobil flagship model TV-ja za tak denar.

nicksonn ::

Pozdravljeni, tv guruji.
Načeloma sem se zanimal za Samsung 40ES5500.
xxES6100 vsi precej hvalite.

Saj vem, da se vam ne da odgovarjat, zato prosim na kratko.

1) Je 50Hz (oz 100 CMR) premalo; se opazi utripanje, zatikanje, itd, ... (Y/N?)

2) Recimo, da je 50Hz premalo.
3D ne rabim, pa tudi, 40ES6100 je malo predrag, ostajam tam pod 650€.
Je boljši ta: LG LV5590 (opcija 1)
ali ta: Philips 6606H (opcija 2)
(opcija1?/opcija2?)
(def boljši: lepša, gladka slika, predvajanje vsega živega (+subs) brez komplikacij)

3) Če je boljši Philips - ali je novejša serija (4007) vredna razlike (ok, pridobim tudi 2", za kar mi ni mar)? - (Y/N)?

Torej, ne zahtevam veliko, vseeno bom vesel odgovora - trije znaki so dovolj :)

p.s. če se vam pa mogoče ljubi, potem pa lahko podate best buy za cca 650€, pa da ima vsaj 100Hz.
Lep dan še naprej.
x n!

MrStein ::

Utripa nič ne. Je pa na osnovnem 50 Hz LCD gibanje opazno zatikajoče.
(se pa človek navadi. Najbolj se stvar vidi, če imaš dva TV en zraven drugega)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SkyEye90 ::

1) Noben LCD nič ne utripa. 50Hz je dovolj, razlika pri zatikanju se opazi le pri določenih kadrih če gledaš različna TV-ja istočasno. 100Hz tehnologija je čez glavo, več je nategovanje. Kaj je CMR, MCI pojma nimam, vsekakor pa spet en nateg.
2) Jaz bi vzel LG-ja, ker se mi zdi da ponujajo več, Philips pa ima po mnenju nekaterih za odtenek lepšo sliko
3) Vsekakor ni vredna razlike v ceni

kmetek ::

40ES5000 ima 100hz

TV sprejemnik SAMSUNG 40ES5500

tudi PHILIPS 42PFL4007H ni slaba, je pa dražja...če se ne motim, ima Samsung edini DTS podporo glede mkv zvoka itd.

nicksonn: starosta foruma vidim ;)

Yossarian ::

SPet jaz: kaj pa tale stroj? Je vreden svojega denarja ali je precenjen? Big Bang ga da na 36 obrokov brez obresti.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

kmetek ::

jurja ceneje

TV sprejemnik Samsung 55ES6100 + 26EH4500

tv monitor sam po sebi cca 350€, prodaš nekomu za 250 z lahkoto in prideš na 1450€ za tv :P

BlaY0 ::

@kmetek: ES5500 je 50Hz s CMR-jem na 100Hz.

kmetek ::

no sej tako se poimenuje sedaj CMR.

BlaY0 ::

Ja, dočim serija 6 ima pa dejansko max. vertikalno osveževanje 100Hz in CMR 200 oziroma 400Hz.

SkyEye90 ::

Kaj je to CMR? Kar se tiče osveževanja in slik na sekundo vedite, da je to čisto druga zadeva. Osveževanje 100, 200, 400Hz nič ne pomaga, če ima film 25 slik/s. Vsaka se osveži 4x, ali 8x ali 16x. Utripanja pa itak ni, ker LCD stalno sveti in prikazuje sliko.
Ne pustite se zavajat s podatki, številkami, ki sploh ne veste kaj pomenijo, prodajalec pa klobasa nekaj na pamet, itak ne ve zakaj se gre. Pa še to so številke privlečene za nos in ne izražajo nobene mere, po kateri bi primerjal kvaliteto slike. Isto kontrast, ne glejte številk ker so samo zato, da so :)

In še enkrat, pojdite v trgovino, kjer imajo prižganih goro TV-jev in tam primerjajte slike po lastnem občutku in kriterijih. Samo tako boste kupili nekaj, kar bo za vaše oči dobro. In še enkrat, čim dlje stran od podatkov (razen od podatka diagonale zaslona).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

nicksonn ::

Hvala za odgovore :)

No, saj pod prvo sem mislil zatikanje, nevem zakaj sem napisal utripanje, vem da pri lcdjih slika na utripa.
In ja, 100 CMR je še vedno 50Hz, ampak je nekako "interpolirano" na kvazi 100Hz.
Kot pravim, rajši bi imel "pravih" 100Hz...če je razlika opazna, ali pa sam zgolj podlegel marketingu - se bo pa očitno res treba prepričati na lastne oči v trgovini.

p.s. -filmi ja - imajo tistih 25Hz, kaj pa konzole? ;)
Lp
x n!
««
139 / 154
»»