» »

Plazma ali LCD televizor?

Plazma ali LCD televizor?

««
111 / 154
»»

sulicar ::

Ali lahko gledaš bluray zapis preko računalnika na lg50pk350?In če kakšna je kvaliteta?

PrimozR ::

Zakaj en bi mogel? Omejuje te samo računalnik, TV zgolj prikazuje sliko.

SkyEye90 ::

Če priklopiš računalnik na TV, je predvajanje formatov pogojeno s podporo računalnika, v tem primeru TV ne igra nobene vloge. Resolucijo moraš na PC-ju nastaviti na FullHD (torej 1920x1080) in če ti računalnik zmore predvajati bluray, potem dobiš odlično sliko.

sulicar ::

Kakšen program pa bi rabil oz. kje se ga da dol potegnit??

Tsunamii ::

Hvala SkyEye90 in Dromar za hiter odgovor.
Seveda grem še osebno pogledat omenjeno plazmo.. in mislim da za tako ceno bo cisto dovolj dober Tv.
Vazno mi je da ni preveč očitnih 'napak'.
Zdaj če ima sivo barvo, ko je ugasnjena me ne moti.. važno je da ima dovolj črnine med samim delovanjem.
Sam lag med preklapljanjem, da ni prevelik. In seveda dovolj dobro sliko.. da ni sprana oz prewec nasičena. ( preveč..)
Zdaj samo steklo.. to bo verjetno problem,ker je prostor s velikimi povrsinami oken. Vendar so tudi žaluzije..tako da se bo delno problem rešil podnevi.
Sicer jih bo malo šokiralo.. ker ne pričakujeta tako velikega Tv. Vendar sta le na razdalji ( od prejsnega 81cm Tv ) 4m in se bosta prilagodila.

Sam imam Panasonic 50V10E 1 leto in sem s plazmo zelo zadovoljen. Res pa je...da je namenjena samo HD filmov in nanizank !
Lp vsem.

Double_J ::

Kako je pa s temi USB ključi... a jih moraš potem sformatirat v NTFS, da daješ gor 1080p filme?
Dve šivanki...

whatever ::

Če zasede film več kot mislim da 4 giga, potem ja.

Jaz sem predvajal navaden Divx, ki je zasedel 730 mb, pa imel ključek sformatiran v fat32, pa je šlo bp. Slika je bila boljša kot pri navadnem SD digitalnem kanalu.

Laga med preklapljanjem TV kanalov je kar nekaj, jaz nisem občutljiv na to in me ne moti.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

Dromar ::

No, jaz TVja še niti priklopil nisem na anteno ali kabelsko, tako da ne vem kako je s preklapljanjem kanalov. Sem pa definitivno prepričan, da en Panasonic V pri SD kanalu ne da nič kaj boljše slike od sebe, ker je SD signal pač za en drek. Glede na ceno 660EUR je TV zakon

whatever ::

Vseeno je bolje SD kanal na 127cm plazmi, kot SD kanal (pri katerem rabiš še set-top box in ekstra daljinca) na 51cm katodniku.:)
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Double_J ::

Na c652 zgleda da čist vse dela, že to je dovolj velika prednost pred ostalimi. Edino me moti ker so očitno tej blu ray ripi večinoma 1920x816. To pomeni, da bosta žal črna robova očitno.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

matonson ::

Ko sem videl ceno LG 50PK350 sem kar malo debelo pogledal. Zdaj me pa nekaj zanima. Tukaj je že 111 postov strani tako, da se opravičujem, če je že kje to bilo. A se pri teh plazmah še pojavlja burn-in? Imel bi priklopljeno na pc, kjer je slika včasih dosti dolgo na nekih delih nepremična.

lalan ::

lalan je izjavil:

Kaj pa tale akcija:
http://www.panasonic.si/html/sl_SI/inde...

Nikjer ne najdem, kateri predvajalnik je to?
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

Dromar ::

matonson, burnina na tej plazmi ni, vendar ti kot računalniški monitor kljub temu bolj priporočam LCD

Karen ::

ni burn in-a. Še več: zadeva statično sliko občasno premakne, da do tega ne pride. Imam pa 60PK550, pa je čist kul. Edino tistega tv3 ne najdem pa da sem bog (na mux b). Dam autosearch, pa mi vedno najde samo 7 kanalov (vse tri slo, pop, kanal a, info tf in vaš kanal, vse na mux a). Pa Krvavec imam na vidni liniji, vsega skupaj par km stran, tako da signal bi moral bit. Če ima kdo kako idejo se priporočam.

Maximus ::

Razmišljam o nakupu LCD TV-ja LG 42LD565. Razdalja gledanja bi bila cca od 2,3m do cca 3m. Glede na nekatere sheme, naj bi ta velikost bila prevelika na to razdaljo. Bi bilo mogoče bolje vzeti manjšo diagonalo (40")?


lp,

M

djordjevic ::

Eh, čisto okej je. Večina ti bo rekla, da je še premajhen. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Double_J ::

40 diagonala ni kul zelo utesnjeno... 42 se bistveno bolje vidi, pa ne vem zakaj, če je tako majhna razlika.:)
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Dromar ::

Če boš 42" mel na 2.3metre bo glih okej, če boš mel na 3m je premajhna in lahko rečeš adijo HD sliki

Spidi ::

Živjo

Rabim nasvet pri nakupu novega TVja. Najbolj mi je padel v oči tale: LG 32LD350

Bi ga pa imel za gledanje filmov iz računalnika preko HDMI porta. TV bi gledal preko antene, saj je sedaj skoraj povsod že digitalni siganl (če še ni pa še bo). Odigral bi tudi kakšno igro in pa za uporabo poleg računalniškega LCDja. Montiral bi ga kar na steno pred mizo.

Večja diagonala na žalost ne pride v poštev ker imam prostora ravno za mere, ki jih ima tale TV. (mogoče kakšen cm več)

Dromar ::

Res škoda, da maš samo tolko placa :S Ker že za slabih 100EUR več dobiš 10 col večjo plazmo od Panasonica, ki ima 10x lepšo sliko...Sicer ni full HD, ampak le-ta je itak precenjen, če ravno ne gledaš vsak na mesec vsaj 5 bluray filmov.

No ja, kljub se bom zdaj na tvoje vprašanje obrnil. Torej, pri punci sva kupila LG 32LD320 in je za svoj dnar bla zelo dober nakup. Kupla sva jo poleti, ta tvoj model je bil mislim da enih 50EUR dražji in je imel zraven še pač Full HD in malo več kontrasta pa mogoče še kak bonbonček. Ker pač gledava serije kot so House, Lost, CSI in podobno, ki niso v Full HD tehniki, sva se odločila, da je bolj smiselno kupiti slabšega, poleg tega pa je ona pač ženska in ji je LD320 bil lepši, kar je zanjo itak največji faktor pri izbiri TVja heh :D
No ja, malo mi je kljub temu žal, ker ga gledava z dobrih treh metrov in bi rekel, da je kar premajhen, sploh ker imam doma 50" plazmo in mi je malo žal da nisva vzela HD ready plazme za 450EUR, pa še slika bi bila boljš.
No, za 330EUR al kolkerkoli je že bla je bla kljub temu odličen nakup in dobila sva zelo poceni montažo za na steno v Leclercu, ki je koštala zgolj enih 10 al 15EUR pa lepo drži teve na steni in se da nastavljat nagib.
Glede na to, da je LD350 eno stopnjičko višje, bo za ta denar res best buy, ne pričakuj pa neke extra slike, kot jo vidiš na nekih Panasonic G, V, in VT serijah plazm, ali high-end LEDov za 2000EUR

errhec ::

Ker sem sam tudi pred nakupom 50PK350 me zanimati dve stvari:

Podpira USB NTSC ?
In podpira sprejemnik DVB-T in DVB-C Full hd signal?

Lp
dd

ZaLoMaT ::

Je morda tukaj kakšen potencialni kupec za LG 47 LE8500 oz. če jo kdo že ima, kako je zadovoljen?

SkyEye90 ::

errhec, USB NTSC podpira, disk enostavno priklopiš na USB in bere vse.
DVB-T podpira, DVB-C nisem siguren. Za FullHD podporo pa se mi zdi kot sem zastopil potrebuješ zunanjo napravo, ker je TV FullHD ready (nisem pa 100%).

errhec ::

S temi informacijami so tako skopi pri LG-ju ;). ( na nemšekm LG-ju so bolj založeni :) )

Sedaj sem pa spet v dvomih ;) naj vzamem 50PK350 ali 42LD751 za isto ceno.
Piše da podpira vendar ne če podpira sprejemnik DVB-T(C)??

42LD751 podpira : Eingangssignal
PAL/SECAM/NTSC,HDTV (480p - 1080p @ 24fps, 50fps,30fps,60fps, VGA~SXGA)

50PK350 pa : Eingangssignal
PAL/SECAM/NTSC,HDTV (480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1.080i, 1.080p @ 24fps, 50fps,30fps,60fps, VGA~SXGA)

Bom poslal email pa poročam ;)
dd

bauci ::

Imam LG 42LD751 in ima DVB-T. Gledam digitalne programe brez problema. Za kakšno ceno ga lahko dobiš?

errhec ::

Saj ni problem sedaj s sprejemom, sčasoma bodo prešli na HD signal.

42LD751 = 680EUR

24 v42 ;)
dd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: errhec ()

Maximus ::

Sedaj sem malo v dilemi, našel sem dobro recenzijo plazminega TV-ja PANASONIC TXP42S20E. Sedaj pa ne vem ali kupim LCD LG 42LD565 ali plazma PANASONIC TXP42S20E?

Dromar ::

Kako lahko sploh razmišljaš med 42" in 50" pri isti ceni? Pa slika na 50PK350 je izvrstna za ta denar, definitivno boljša kot na tem LCDju, pa še večja diagonala! Pa od kod folku informacija, da je PK350 HD ready??? Full HD je!

mataur ::

Mal po domače...čim večji ekran, za čim manj denarja in spodobno(dobro)kvaliteto...50PK350...vse ostalo so nianse
8-) srečni lastnik omenjenega modela plazme 8-)

Bellzmet ::

@bauci: kako pa si zadovoljen s tem TV-jem? Je v redu slika, predvsem navadni TV programi - so ostri?

bauci ::

Gledam TV preko antene, imam Siol TV (optiko), gledam DVD in "modrizob". Nisem "strokovnjak" kot nekateri tukaj ampak čisto navaden družinski uporabnik. V stanovanju imam 42 in 37 LG751 oz. 750 in na vikendu dva 42 750. Slika je ostra, črna je črna, zvok je bolj tako tako - priporočam hišni kino vsaj za ploščke - za navadnega uporabnika, ki mu je še DIVX slika čisto OK, sem zelo zadovoljen. Zamenjal sem vse CRT TV in ni mi žal. Slika ni čisto nič slabša.
Jaz sem dobil svojega lg42751 za dobrih 660EUR - preveri na mojedom.si zraven dobiš še hdmi kabel.
Ne spuščam se v debato LCD - Plazma. Vsak naj se odloči po svoji pameti. Veliko sreče pri izbiri. Samo majhen nasvet - ko se boš odločil za LCD ali plazmo ali LED boš na koncu ugotovil, da je vse skupaj en marketinški nateg in da "normalen" uporabnik pri sprejemu TV signala skoraj ne vidi razlike.
Povdarjam to je moje mnenje.

errhec ::

42LD751 je manjša vendar ima: Wireless AV, NetCast,Bluetooth
Veličina ni na prvem mestu,

@bauci Ali kaj uporabljaš Wireless AV, NetCast,Bluetooth, DLNA?

Kaj ne dela oz kaj dela. ( ker TV bazira na Linux verjamem da bo hitro dobilo podporo :) za razne stvari)
dd

bauci ::

Žal še ne.

mataur ::

bauci je izjavil:

Gledam TV preko antene, imam Siol TV (optiko), gledam DVD in "modrizob". Nisem "strokovnjak" kot nekateri tukaj ampak čisto navaden družinski uporabnik. V stanovanju imam 42 in 37 LG751 oz. 750 in na vikendu dva 42 750. Slika je ostra, črna je črna, zvok je bolj tako tako - priporočam hišni kino vsaj za ploščke - za navadnega uporabnika, ki mu je še DIVX slika čisto OK, sem zelo zadovoljen. Zamenjal sem vse CRT TV in ni mi žal. Slika ni čisto nič slabša.
Jaz sem dobil svojega lg42751 za dobrih 660EUR - preveri na mojedom.si zraven dobiš še hdmi kabel.
Ne spuščam se v debato LCD - Plazma. Vsak naj se odloči po svoji pameti. Veliko sreče pri izbiri. Samo majhen nasvet - ko se boš odločil za LCD ali plazmo ali LED boš na koncu ugotovil, da je vse skupaj en marketinški nateg in da "normalen" uporabnik pri sprejemu TV signala skoraj ne vidi razlike.
Povdarjam to je moje mnenje.


točno tko, za gledanje TV programov, pa naj bo baker ali optika, ni vredno niti 100€, kaj šele kak jur € preplačevati TV, ker razlike niso očitne (saj za nas laike). Kar se pa tiče "modrega zoba" se mi pa ne gledajo filmi, neglede na Fuul HD kvaliteto, katere sem že pred letom dni gledal na divx-ih. Moram pa še dodat, da sem priklopil PS2 in zalaufal GT3...slika para gate :D si ne predstavljam kako bi šele zgledal GT5 na PS3...no pri taki kvatiteti zapisa, kakor so video igre, bi se pa dalo debatirat o smiselnosti nakupa nad dva jurja €...sam ne jest...

Dromar ::

Jes mam PS3 in GT5 in Uncharted 2 in GOW3 in Heavy rain in vse mogoče špile in lahko povem pač takole...
Začel sem špilat PS3 na CRT Sony, stari 15let, diagonala 72cm. Slika mi je bla ajd, ok.
Pol sem kupil 40" Toshibo LCD in je bla slika res res res zakon in sem skor jokal, ker sem nekatere najboljše naslove že preigral na CRTju.
In pol sem se odločil, da prodam LCDja in kupim plazmo...Zdaj mi je žal, da nisem sploh z vsemi špili počakal nanjo, ker je slika čist adijo no...Mam volan Logitech Driving Force GT, ki se ga te dni v BB prodaja za 90EUR-džabe, ker je volan isti kot G25, samo zgleda drugač (no, če nisi obseden s H shifterjem in sklopko...) in je res enkratn filing špilat to na 50" plazmi.
Pa ko daš avatar bluray v PS3 in gledaš to kvaliteto-priceless!

sasoe ::

panasonic VT20

izostanak Film mode deinterlacinga -> nema 3:2 i 2:2 kadence

kaj to v praksi pomeni?

mataur ::

Dromar je izjavil:

.
Pa ko daš avatar bluray v PS3 in gledaš to kvaliteto-priceless!


E, to pa priznam, koj ko zberem za PS3, pade avatar...

Dromar, eno podpitanje...špili od PS2 ne gredo na PS3... a obstaja karkoli, da bi se dalo jih špilat...sej vem, da nima smisla, glede na razliko v kvaliteti špilov, pa vendar mulci majo tolk teh špilov ki jih še niso obrlni, pa ko bo enkrat PS3 pri bajti...baj, baj PS2.

Dromar ::

Amm, pravzaprav je to odvisno od modela PS3. Večina nima podpore za starejše igre, vendar prvi model 60gb jo je imel.
Tako da, če boš na bolhi nabavil PS3, vzami 60gb in boš komot igral PS2 igre gor.
Samo drži se enega načela, da v PS3 ne vtakneš spraskanega ploščka, ker je škoda laserja!
Aja, pa 60gb modeli so mimogrede zelo dovzetni za YLOD in bi ti priporočal, da vzameš rabljenega samo v primeru, da ima še garancijo. Saj veš, da ne bo joka :)

mataur ::

Hvala za odgovor, sam če bom nabavljal, bom vzel kar to tazadnjo, ki ima HDMI izhod, pa PS2 na skart, pol pa nej špilajo, kar se im da

errhec ::

errhec je izjavil:

S temi informacijami so tako skopi pri LG-ju ;). ( na nemšekm LG-ju so bolj založeni :) )

Sedaj sem pa spet v dvomih ;) naj vzamem 50PK350 ali 42LD751 za isto ceno.
Piše da podpira vendar ne če podpira sprejemnik DVB-T©??

Bom poslal email pa poročam ;)


Del odgovora se glasi takole :
Beide Geraet verfuegen ueber einen HD-tauglichen Tuner fuer DVB-T und DVB-C.

Približen prevod ;) :Obe napravi imata HD tuner za DVB-T in DVB-C.


NetCast podpira pri nas le 3 spletne strani Youtube, Yahoo in Picasa

Sedaj čakam še kaj podpira Wireless AV in Bluetooth od uvoznika za LG Slovenija.
dd

Dromar ::

mataur, kateri PS3 pa ni imel HDMI izhoda? :D Vsi PS3ji imajo HDMI izhod!
Le pametno kupi. Najbolj se splača kupit bundle z move-om če mene vprašaš!

simon2704 ::

sem danes gledal v BB lg 50pk350, in se mi zdi za ta denar res dober tv, samo mi je padla v oči poraba (je bil priklopljen merilec), cel cajt je blo nekje okoli 320 W (gibalo se je med 300-340 w). a se vam to kaj pozna na mesečnem računu, ker led lcd menda dosti manj trošijo (po kvaliteti pa tudi niso slabi)?

Dromar ::

A si ti ziher, da si od pravega TVja porabo gledal? Jaz sem jo imel priklopljeno na merilec in sem mel en teden povprečno porabo okrog 125W...In še en na tem forumu je rekel, da jo je priklopil in je žrla okrog 130...
Mogoče je v trgovini nastavljena svetilnost res tisto na full in zato tolko žre, kaj pa vem...

simon2704 ::

merilec je bil postavljen pred tv-jem in sem tudi vprašal prodajalca, če meti ta tv in je potrdil, da meri lg 50pk350, čeprav mi je vseskup zgledalo sumljivo, ker nisem videl kje je bil priklopljen kabel (pod mizo)

edit: sem našel članek o porabi tega tv-ja, ki pravi, da je povprečna poraba okoli 220w:
http://www.avforums.com/review/LG-PK350...

Zgodovina sprememb…

mailer ::

Poglej tehnične podatke, Sony ima navedeno porabo v trgovini in porabo doma. Poraba energije za 40" nx700 LCD:
(stanje pripravljenosti) (W) 0,2
(način Trgovina) (W) 109
(način Doma) (W) 81

SkyEye90 ::

Ta plazma res porabi 300W+, ampak samo ko imaš vse na 100%, kar pa doma itak nikoli nimaš. Poraba doma je nekje med 100 - 150W.
Enako velik LED zaslon bi porabil nekje 100W, tako ta pretirane razlike ni. Na letnem računu ob gledanju nekaj ur dnevno je razlike dobrih 20evrov. Tako da razmislite, kdaj boste noter prinesli tistih 1000evrov za dražji LED ;)

errhec ::

Še kaj so mi odgovorili pri zastopniku LG za Slovenijo :
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Pozdravljeni,

Hvala, da ste kontaktirali center za pomoc strankam LG!

V okviru NetCasta imate na voljo v slovenskem omrezju tri vsebine:YouTube, AccuWeather in Picasa.
NetCast je spletna storitev, torej placate za spletno povezavo.
Vec informacij najdete tle: http://www.lg.com/us/netcast/index.jsp

Kar se tice protokolov Wireless in Bluetooth - zal Vam teh specifikacij ne moremo zaupati.


Ce imate še kakršna koli vprašanja Vam bomo z veseljem pomagali v Našem klicnem centru. Doseglivi smo na telefonski številki 080 543 543 med ponedeljkom in petkom, med 9:00 in 17:30 uro.

Suzana Zajec
LG Slovenija Service Team

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""


Bo treba kar 50PK350 vzet ;)
dd

mataur ::

Dromar je izjavil:

mataur, kateri PS3 pa ni imel HDMI izhoda? :D Vsi PS3ji imajo HDMI izhod!
Le pametno kupi. Najbolj se splača kupit bundle z move-om če mene vprašaš!


e, to pa nisem vedel, sem mislil, da ima samo ta 320Gb, ker tolk to poudarjajo...predno se odločim, te kontaktiram, ker sem na tem področju bolj švoh, da mi boš malo svetoval.

MH0 ::

A je kdo od tukaj prosotnih pogruntal kakšno prijazno metodo za konverzijo mkv v PK*** kompatibilni mkv? Torej, da imaš na koncu npr. samo eno avdio špuro, ki je AC3 in en track s podnapisi. MKVtoolnix, Avidemux in FormatFactory se mi niso najbolj izkazali.

Double_J ::

The fact that our test equipment couldn't measure how dark the black shown on screen was means that it is somewhere between a perfect 0 and 0.0049 cd/m², working out as a contrast ratio of between infinity and 73 000:1. Either way, it's much better than what we've seen so far. Until now, the record was held by the Panasonic VT20 at 15 000:1.


http://www.digitalversus.com/lg-47lex8-...

Plazmi se slabo piše...:D

Dve šivanki...
««
111 / 154
»»