» »

Plazma ali LCD televizor?

Plazma ali LCD televizor?

««
138 / 154
»»

SkyEye90 ::

3D efekt najbolje vidi tisti, ki sedi ravno pravokotno na TV, tisti levo in desno malo manj, zgoraj in spodaj pa nič :)

fpbs ::

SkyEye90 je izjavil:

3D efekt najbolje vidi tisti, ki sedi ravno pravokotno na TV, tisti levo in desno malo manj, zgoraj in spodaj pa nič :)

To drži za aktivno 3D.

Janac ::

Janac je izjavil:

pubeci katero plazmo priporocate velikost da je cim vecja, 3D nerabim, zazeljeno je da prikljucis na net in Full HD, cena do okoli 650eur

BigSmoke ::

LG 50PV350 plazma res odlična edino je na net ne moreš priključiti :D
slika je zelo dobra in je primerljiva z vsakim TV-jom v vrednosti 1000€

Sssaga ::

FIFA12 na 50 colarc = :)

Janac ::

net je obvezen, ce nima neta ne pridobim skoraj nic, imam sedaj ene 5 let staro LCD TV od toshibe 100Hz, HD je ma 2 hdmi-ja pa se malo premajhna je(samo 37''). Super Tv.

PrimozR ::

Kaj pa boš z internetom počel?

Spock83 ::

So še prepočasni in zelo nerodni za uporabo interneta ti TVji. Raje imam ločeno PC + npr. Boxee Box za multimedijo.

Dami ::

Samsungova nova ES serija je out. Zaj pa ne vem al dat 1300€ za ue40es8000 al ne :|. Tisga smart sranja niti ne bom rabu ker bo htpc zadaj, rabim pa top 2d/3d HD sliko (pa da malo porabi in zgleda hudo na steni:)).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Okapi ::

in zgleda hudo na steni
Potem moraš vzeti Philips z ambilightom.

O.

Janac ::

PrimozR je izjavil:

Kaj pa boš z internetom počel?


za stremanje in uporabo androida kot remote control ha!

PrimozR ::

Ja ampak za remote control more potem TV imeti podprt app. Si preveril to?

Sicer pa zakaj ne bi kupil kar HTPC-ja? BO zadeva BISTVENO bolj fleksibilna, kot internet connected TV. Če ne drugega te ne bo zaklala sprememba kodekov, če bo do nje prišlo. Vsi DivX predvajalniki so z današnjimi h264 sourci bolj ali manj neuporabni :)

CWIZO ::

Ok tut jest "morm" nabavit nov TV in se rahlo ne spoznam na zadeve.
Kaj iščem:
- okoli 700€ (lahko kake 100€ več če je res boljše)
- za igranje xbox 360, se pravi da ne bo laga
- full HD
- da se ga da na steno monterat
- za gledat filme/serije (zdej jih stremam iz maca na xbox, nebi blo pa švoh če bi dal loh sam usb v TV al pa kr direkt iz compa na TV prek wi-fija)
- 3Dja in brskanja po netu ne rabim (sam kolkor sem gledal je to skor povsod ze zravn)
- za velikost se še nisem odločil (mal nerodno vem), ampak tam nekje med 40/42 in 52 recmo. Ne rabim ogromne TV ker bom sedel relativno blizu, bi pa rad mel TV k bo dobr tut za v kako vecjo dnevno ker se bom prej ali slej selil ...

Neke smernice če mi lahko kdo pove, al pa kake konkretne predloge, ker se res ne spoznam na TVje ...
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

pegaso ::

mogoče LG

CWIZO ::

Bom preveril, hvala!
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

trackerman ::

Živjo, kupujem nov 32" TV, nazadnje sem kupoval TV pred letom in pol, od takrat se je mnogo stvari spremenilo, tehnologija pač napreduje.

1. LCD, LED LCD ali plazma? ---> kakšne so razlike, prednosti in slabosti, so LED LCDji že povsem LED ali samo edgeLED?
2. Kako je z priključki ---> HDMI imajo že vsi TVji sem opazil, USB tudi večina predvaja filme, zvok in sliko, bi moral biti pozoren na kakšen poseben priključek?
3. obvezen DVB-C!
4. priporočljivo 32"
5. zasledil sem neke funkcije smart TV, wi-fi ready (kaj pomeni to da je wi-fi ready), uglavenm funkcije povezane z internetnim dostopom na TVju, delujejo te funkcije nomralno ali je še bolj v razvoju, glede interneta ali lahko brskaš kot na računalniku recimo po mozilli, chromeu ali ima samo funkcije kot so FB, youtube in podobno?
6. večina TVjev danes je že 3D, nekaj sem prebral o pasivnih in aktivnih 3D TVjih, kakšna je razlia? če je TV 3D, to pomeni da je vedno v 3D ali je slika ko ni predvajana vsebina 3D povsem normalna, recimo ob spremljanju nogometne tekme?

upam da se bo našel nekdo ki mi bo lahko odgoovril na čim več uprašanj... pred nakupom se rad pozanimam, da vem kaj kupujem

hvala usem za pomoč že v naprej;)

Okapi ::

Večino teh odgovor lahko najdeš na preprost način na netu, malo poguglaj. Če ti potem še kaj ne bo jasno, pa konkretno vprašaj in ti bo sigurno kdo pomagal.

O.

trackerman ::

nisem seznanjen s tehniko in ni kr tko pogledat kakšna je razlika ;) morda se tebi zdi mariskej samoumevno ker živiš s tem, meni in marsikomu drugemu pa ni jasno in vas ne bi spraševal tukaj če bi vse vedel in lahko našel.

Okapi ::

Hočem ti povedati, da so vse te stvari že dobro in na razumljiv način razložene na netu (in v bistvu tudi v različnih temah na slo-techu). Moraš razumeti, da je hudo utrujajoče vsaka dva meseca komu razlagati razliko med pasivnim in aktivnim 3D, ali med edge in full LED, samo zato, ker se mu ne ljubi malo poguglati.

O.

MrStein ::

Če se ti ne da, pač ne klikni na "pošlji".

Če rabiš 32", potem plazma odpade, ker pod 37 ne več če je kaj. Pa še tisti so nižje ločljivosti (sicer se pri tej velikost niti ne opazi, ampak toliko, da se ve - torej 1024x720 so).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CWIZO ::

Kaj pravite na tega: Samsung UE40ES6100?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

kmetek ::

izredno hud tv CWIZO, priporočam....jaz si bom zase vzel ta model 37''. če hočeš boljšo ceno mi piši ZS, jaz ne morem.

CWIZO ::

Men tut dobr deluje, sem bil včerej v Big Bangu. Najprej v tavelkem in je bil en smotan prodajalec, k mi je komaj kej pametnega povedal. Pol sva šla pa s punco še v tamalega v citypark, in je bil en drug prodajalec, ki je bil izjemno prijazen in je res razložil vse, pa je tega priporočil. Sem gledal tut lanskoletni model, pa mi je ta nekak bolši. Tut vizualno (starejši ma ful velik roba okol).
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

kmetek ::

"Ampak kolega iz avstrije, ki ima tako kot jaz treninge pravi da je 6100 res soliden TV = stabilen in dovolj hiter, hkrati pa ima res dobro sliko.

ralike med 6100 in 5500.
Hitrejši procesor, boljši panel (lanski D6530 ampak HW zaklenjen na 200 cmr + izboljšana matrika), podpora za več tipkovnic in mišk (ok, tudi na ES5500 lahko daš tipkovnico ampak če že imaš kako BT gre brez vmesnika na ES6100 + ima podporo za samsung tipkovnico).
Potem 3D - pravi FHD 3D, dvoja očala priložena.
Je pa letos brskalnik kar izboljšan. delajo 24 ur posnetki (nekateri sicer samo full screen), potem v googlu lahko bereš in urejaš .doc, .xls, bereš .ppt in .pdf... pa tudi podpora za tipkovnice je zmaga.
ko si vprašal ES6710 je recimo temu novi model 6770, ki ga pri nas ni bilo. Ima microdimming, ki ga recimo D6530 nima. "

CWIZO ::

Od appla keyboard (bluetooth) se bo dal priklopit kle gor?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Dami ::

Kmetek, kak je pa postopek za predvajanje fajlov preko mreže na teh novih ES? Ne vem al vzet 6710 al se izprsit za 8000 :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

kmetek ::

CWUIZO i dont ne znam :) Postopek bolj preprost pomoje ne more biti, daš direktorij v sharing (guest varianta)in to je to...

ES8000 sploh za dobiti uradno pri nas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

kmetek ::

opis ES8000, 40'' model je 1200€ cca predrago.

Samsung ES8000 (LED)

PrimozR ::

kmetek je izjavil:

CWUIZO i dont ne znam :) Postopek bolj preprost pomoje ne more biti, daš direktorij v sharing (guest varianta)in to je to...

ES8000 sploh za dobiti uradno pri nas?

'I don't ne znam'? Torej 'ne ne veš'? Dvojno zanikanje, kar naredi zadevo pritrdilno? o_O

kmetek ::

- (-) = + :P

ES6100 tipkovnica preko BTja bi morale delati, spiska katere pa nimam oz. ni na netu, ali pač? verjetno bi delalo, i guess.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

kmetek ::

tukaj je pomoje vse napisano

LCD Flat Panel Displays

trackerman ::

SAMSUNG UE32S6100 599€

Mi znate povedat ker 32" TV ma podprt flash za brskanje po netu? Vem samo za tega Samsunga...

Yossarian ::

OK, verjetno bom naslednji mesec kupil še en LED TV in sicer ali 40" ali pa 42". Karakteristike:

- da bere čimveč avdio in video formatov iz USB-ja, ker ne bo playerja (vem, da DTS bere samo Samsung)
- tekoče bere podnapise s šumniki
- vsaj 100 HZ (več ni potrebe)
- snemanje TV programov na USB
- 3D ni pogoj
- vsaj 2 USB vhoda in seveda HDMI
- vgrajen WiFi za brezžični dostop do interneta
- super bi bilo, da bi lahko imel vgrajen brezžični dostop do računalnika in bi lahko filme gledal direkt iz računalnika (sploh obstaja kaj takega?)

Pripravljen sem dat do jurja ojrof.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

kmetek ::

4007 in 5007 philips....????

Yossarian ::

Zanimiv tale Philips. Kakšna je razlika med njima? Kako bere podnapise? katere filme bere iz USB-ja?
Kateri Samsung ali pa LG sta primerljiva?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

kmetek ::

5007 ima 400 PMR, vgrajen WIFI, napredno odpravo MPEG artefaktov ima ter DVB-S2 sprejemnik.
4007 ima 200 PMR, WIFI ready.

Oba ne bereta DTS zvoka, podnapise ok. Tukaj prednjači Samsung, tako, da ES6100 32'' je kar hud izbor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

polde66 ::

Samsungi berejo DTS zvok, imajo pa tudi več možnosti urejanja podnapisov, pa še kaj se najde,
+1 za Samsung
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

mat xxl ::

Kot zanimivost povem eno zanimivo stvar Philips vs Sony...

Imam v spalnici 2 leti star model Sonya 22 col v dn. sobi pa prejšenj špica serija 7 model Philipsa 37 col (večji mi ne gre v pohištvo) in se je na Telemachu, ker je naš blok zadnji v zanki močno padel signal in ....... kljub temu, da sem opazil da najosnovnejši Sony po elektroniki vsaj 1/3 sekunde hitreje in naprej predvaja DTV je zanimivo sledeče ob slabem signalu je Philips kljub temu, da gre za vrhunsko elektroniko ( med modeli ima Philips nekje 3 verzije elektronik po različno velikih Tv jih ta je top) začel veselo kockati, celo zvok je prekinjal občasno in to je bilo zaradi slabega signala redno, kockal vsako minuto zvok prekinjalo na 2 - 3 minute, no presenetilo pa me je, da Sony z osnovno elektroniko ni ne kockal ne zvoka prekinjal in sem zaradi objektivnosti ta Sony (z osnovno elektroniko serija 3) nesel v dn. sobo in ga priklopil namesto velikega Philipsa.... in ni nič kockal na DTV niti zvok ni prekinjal. Moram reči, da sem pač spoznal, da ob slabem signalu celo slab model Sonya premaga vrhunskega Philipsa.

kmetek ::

SAMSUNG 40ES5500 bomo imeli zelo ugodno.

kmetek ::

Yossarian ::

Glede na več različnih tem se najbolj nagibam k Samsungu ali LG-ju. Kateri od teh dveh že ima vgrajeno za brezžično omrežje?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

kmetek ::

es6100 ima wlan....
lg ima od serije lm660s wifi vgrajen če se ne motim.

pardon lm620s ima vgrajeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

mihco ::

tudi lg-ji imajo podporo za DTS!

Yossarian ::

mihco je izjavil:

tudi lg-ji imajo podporo za DTS!

A res? kateri modeli?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

kmetek je izjavil:

es6100 ima wlan....


Uf, ta kandidat je zelo močen. Doma že imam enega Samsunga C 652 in tisto, kar bom snemal na USB pri 6100, bom verjetno lahko gledal tudi pri C 652. Vidim tudi, da ima brezžični VLAN že vgrajen, torej sem bom lahko brezžično povezal v stacionarni računalnik in gledal tiste filme, ki jih imam na trdem disku?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

kmetek ::

da

CWIZO ::

A to deluje sam na windows-ih al lahko na macu tut tkole šeraš zadeve?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

kmetek ::

verjetno bi moralo povsod ne glede na OS.

sash69 ::

Imam pa eno vprašanje:

po prebranih testih, reviewih, mnenjih uporabnikov itd, sem (bi) se nekako odločil za model plazme LG 50PA6500 (letošnji model). Ta model je izjemno ugodno na voljo na amazon.de, sploh v navezi z nosilcem, težava pa je v tem da v SLO tega ne pošiljajo. Na tem forumu sem prebral da so ljudje naročali tehniko do Sloveniji najbližje pošte v Avstriji, in zadevo prevzeli tako. A je to mogoče že kdo počel z amazon.de. Me zanima kakšen je tudi postopek, koga je potrebno kontaktirati itd?

Ali pa če mogoče kdo najde trgovino v SLO s primerljivo ponudbo oz. ceno omenjenega modela, ki je jaz nisem našel. :)

Zico4 ::

««
138 / 154
»»