» »

Plazma ali LCD televizor?

Plazma ali LCD televizor?

««
91 / 154
»»

gpavlo ::

Kaj pravite na Toshibin LCD, ki sem ga zasledil v katalogu od Jagerja? TV bi bil za stare starše, ki bodo gledali DVB-T.
Katalog: http://www.trgovinejager.com/pdf/tehnik...

Model naj bi bil Toshiba 32XV685DG, cena 500EUR, problem je, ker tega modela ne najdem na uradni strani od Toshibe, kar me malo skrbi...
Real Madrid CF

d0rK ::

Evo, osvezeno vprasanje: Iscem LCD do 1500eur, 50+ incev, vgrajena DVB-T in C sprejemnika, FullHD. Kaj je najboljsa izbira?
Oce ima kabelsko televizijo, po nakupu novega TVja bo šaltal na digitalni signal. Skoraj izkljucno gleda televizijo in le redko filme.
Jaz ga bom sem ter tja razvajal s kaksnim HD filmom.

LG LCD TV 55LH5000
SONY LCD TV KDL-52W5800
SONY LCD TV KDL-52V5500

Ni mi jasno zakaj je cenovno V serija Sonya tako blizu W serije. 60hz panel ni tako pomembna hiba? LG se mi zdi najboljsi. Kaj menite? Kasken renome imata proizvajalca pri nas in na splosno? Sony vem, da je uveljavljena znamka. Kaj pa LG? Nekdo je omenil, da so pocasni? Kako kakovosten panel imajo?


Havla!

Volk| ::

Kaj pravite na plazmo, ki jo zdaj ponuja interspar(glejte prospekt na 18 strani - ponudba od 10.2.) za 519EUR ?
Je Panasonic TX-P42X10Y

Je vredna svojega nakupa? predvaja samo HD
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

e-marko ::

Kako predvaja samo HD? To si pomešal. NI HD.

LP
...somebody, somewhere...

BlackHole ::

Predvaja 720 vrstic. To, kolikor vem je HD, ni pa Full HD.
DoRK, o tem aparatu se je precej pisalo. Odličen aparat za ta denar (ga imam) in se mi zdi nesmiselno kupovat FHD za takšno velikost, kajti moraš gledat na manj kot 2m, da opaziš razliko med 1080 in 720.
LP Marko

Volk| ::

BlackHole, si me malo prehitel:)
Koliko je meni jasno je 720p = HD(ta tv to omogoča), 1080p = fullHD

Torej je ta TV ok. Kakšna pa je kaj poraba el.? Če gledaš fullHD na tem ali na LCD ki podpira fullHD verjetno res kake velikre razlike ne vidiš.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volk| ()

d0rK ::

BlackHole, o katerem, LGju? Sem iskal pa ne najde slotek search nic.


Kaj potem predlagas, da najdem kaj drugega? Gledalo se bo z razdalje treh metrov.

BlackHole ::

Aja, pardon. Mislim sem Panasonic plazmo za 500EUR.

BlackHole je izjavil:

Aja, pardon. Mislim sem Panasonic plazmo za 500EUR, za katero je spraševal Volk.
LP Marko

Zgodovina sprememb…

d0rK ::

Torej je bil cel komentar namenjen Volku?

e-marko ::

Imate prav, seveda. Sam drugače pojmujem HD, ker pač kupujem nekaj drugega.

LP
...somebody, somewhere...

Volk| ::

Sem bil ravnokar v sparu in so imeli eno to panasonicovo plazmo prižgano poleg drugih. Vhodni signal je bil bolj tak-tak, na vseh tv enak. Moram reči da je na eni LG-jevi fullHD iste velikosti lepša slika kot na plazmi. Tiste kaj so pa manjše pa je itak bila lepša slika.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Spock83 ::

Za punčevo sestro bom definitivno nabavil LG SL8000 serije.

taghag ::

Živjo,

no, da še jaz pristavim svoj lonček firbca.

Stvar je taka; rabim nov tv. Tukaj se pa vse zakomplicira. Zato moledujem za vsakršno pomoč in/ali prijazno besedo vzpodbude :)

Evo, detajli:

Če grem tv tlačit v regal, je razdalja do njega med 1-2 metra (odvisno od pozicije na kavču); prostora je pa za 32-ko, pa še to ne čisto vsako (ŠxVxG = 85 x 58 x 40 cm). Moje gledalske navade so približno take: 50% bluray filmi, hd serije in gaming ter 50% old school televizija (imam t2 optiko). Če prav razumem, v tem kontekstu lahko razmišljam le o lcdjih, najraje full hd (zlasti zaradi prve postavke mojih navad). Želela bi si, da tv suvereno predvaja čim širši nabor formatov (recimo raznorazne variante, skrite v končnici .mkv), navdušuje me možnost povezovanja s home networkom in/ali internetom; pa ne zato, da bi gledala youtube videe na tv, ampak, da bi "streamala" z računalnika vsebino direkt na tv. Usb priključek za hiter pregled kakšnih fotk je dodaten bonbonček. Po identifikaciji teh nekih osnovnih potreb sem prišla nekako do Philipsovih serij 8000 in 9000, konkretno imam v paci modela: Philips lcd tv 32pfl8404h in Philips lcd tv 32pfl9604h. Zlasti me zanima razlika med njima - po specifikacijah jo razumem, v praksi pa ne vem, koliko bi se poznalo ... razlika v ceni je 200 eur, pa nisem prepričana, če je serija 9000 res toliko boljša. Primerjava med modeloma - KLIK.

Obstaja pa še ena možnost. Tv lahko obesim na steno, za regal, ki je globok 40cm; s tem pridobim nekaj na razdalji, predvsem pa seveda na prostoru za večji tv, ki postane neomejen. Je pa problem, ker bi tv moral biti relativno visoko, saj je regal visok 115 cm, kar bi pa najbrž bilo čudno. Kakšna je optimalna višina za obesit tv, če ga večinoma gledaš leže ali sede s kavča - najbrž ni pametno preveč pod strop, anede? :) Lahko pa bi tudi stal na regalu na podstavku, ampak to je še vedno visoko ... Žal omare ne morem zabrisat ven iz stanovanja, ker sem v podnajemu :). Če je sploh smiselno razmišljati o tej opciji, potem je nabor tvjev naenkrat ogromen - glede na mojo rabo, ki gre čedalje bolj v korist hd in gejmanja, kar ostanem pri lcdjih ali se začnem razgledovati tudi po plazmah? Glede na višino, bi bila razdalja gledanja potem nekoliko večja, tudi 3 m ... problem je, ker bi ostala kar približno v istem cenovnem rangu tudi pri večji varianti ... pod 1000 eur, najraje do 800; več si enostavno ne morem privoščiti. Prav nič narobe ne bo, če bo predlagan tv stal tudi, recimo, 600 eur :)

Hvaležna bom za vsako utemeljeno mnenje!

LP,
Eva

Corny ::

Zakaj mi pri Tx-p42g10 noče predvajati filma na SD kartici?

kelly1 ::

Vsi tisti, ki kolebate,.. morda zeloo zanimiv članek, ki podaja kar precej odgovorov na večno dilemo !

http://www.hdtehnika.com/index.php?opti...


lp:)

polde66 ::

a si slučaj tud vidu da je to novica od julija 2008?
polde

bizi72 ::

Imam eno vprašamje imam Lcd televizor LG 55500 in mi vsake toliko zašteka kar temen ekran in se ne da upravljati z daljincem in ne ugasniti s stikalom,tako da moram izvleči kabel iz vtičnice potem vklopim in je
normalno to se mi dogaja kar pogosto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bizi72 ()

djordjevic ::

Fantje, kaj pravite na LG 42SL8000? Zadeva naj bi bila sodeč po EISI za ta denar vrhunska. Si jo kdo lasti in lahko poroča iz prve roke? Za 900 evrov se mi zdi v klasi klasičnih LCD-jev best buy.
No grave is deep enough to keep us in chains.

alsl ::

Tudi jaz se nagibam k LG SL8000 al SL9000.

Zanima me kako imajo LGji rešen prikaz 4:3 formata na 16:9 zaslonu. Ali imajo kakšen pameten zoom način, da sliko raztegne vendar nelinearno ( na sredini manj levo in desno pa bolj. Npr. kot Smart način pri Soniju :\

djordjevic ::

Kolikor sem bral teste, naj bi bil zaenkrat SL8000 dejansko boljša izbira od SL9000.
No grave is deep enough to keep us in chains.

fpbs ::

TAGHAG: Zakaj gledaš samo Philipsa. Imaš še veliko znamk, ki so enako kvalitetne, pa dosti cenejše.
djordjevic: SL 9000 ima veliko večje kontrastno razmerje od SL8000.

djordjevic ::

Preberi test s povezave spodaj, potem pa na tej strani poišči še test za 8000-ko.
http://www.avforums.com/reviews/LG-42SL...
No grave is deep enough to keep us in chains.

fpbs ::

Glede kvalitete slike bi moral imeti pred seboj oba televizorja in jih primerjati. SL 8000 je izdelan še z
CCFL osvetlitvijo ozadja, medtem ko ima SL9000 naprednejšo LED osvetljavo ozadja. Tehnične karakteristike se
razlikujejo predvsem v manjši porabi energije in mnogo večjem kontrastnem razmerju. Medtem, ko ima SL8000
razmerje 150 000:1, ima SL9000 razmerje 3 000 000 :1.
Zaenkrat se mi zdijo najboljši tisti, ki imajo tako imenovano : LED-Backlight (Local Dimming)
Sicer se je pa med LGjem in Samsungom že razvnela prava vojna, kdo bo prevladal v 3D tehnologiji.

Mravlek ::

fpbs je izjavil:

Sicer se je pa med LGjem in Samsungom že razvnela prava vojna, kdo bo prevladal v 3D tehnologiji.



Potem pa pride Panasonic in raztura....8-)
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

polde66 ::

samo za panasonic fane:D
polde

fpbs ::

Mravlek: Panasonic je špecialist za plazme.

djordjevic ::

Hja, meni se vseeno zdi, da serija 9000 ni toliko boljša, da bi upravičila razliko v ceni, poleg tega pa naj bi imela precej večji input lag kot 8000-ka, kar mi je kot uporabniku PS3 precej pomemben kriterij.
No grave is deep enough to keep us in chains.

d0rK ::

No, a lahko za bozjo voljo kdo ze meni pomaga izbrati nekaj televizij nad 50incev in za najvec 1500eur?

Jutri grem na ogled, na seznamu imam: LG LCD TV 55LH5000, SONY LCD TV KDL-52W5800 in LG Electronics 47LH9000 [izjema, ker je LED].

Volk| ::

glas za LG(zato ker je led in ima najboljšo sliko, za ostale podatke pa ne vem).
sony odsvetujem ker je itak narejeno vse na kitajskem(verjetno še v isti tovarni), plačaš pa več zaradi imena.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

d0rK ::

Pogledal bom vse tri ker se bom na pogledi v zivo vtisa odlocil.

Me pa zanima, ima kdo se kaksen model ki bi ga priporocil?

d0rK ::

Klinac. Gledal Sonya in se enega Samsunga z LED displayem pa ne vem. Ta z LED ni neki bistveno boljsi.

Tako da se zaenkrat odlocam samo še med SONY LCD TV KDL-52W5800 in LG LCD TV 55LH5000. Kaj naj vzamem? Sony je malo manjsi in cirka 50eur drazji. VELIK, VELIK minus za Sony je, da nima vgrajenega DVB-C tunerja, ker fotr je na kabelski. Ima pa malo boljsi kontrast. LGja nisem imel priloznosti videti v akciji ker imajo v BB enega samo v skatli.

Torej, kako naj se odlocim?

Spock83 ::

Skoraj ne verjamem da nima DVB-C. Mater moj 40W4500 ga ima. Tudi serija W5500 ga ima. WTF je serija W5800? Zelo malo informacij je o tej seriji. Zakaj ne bi vzel LG SL8000 ?

djordjevic ::

Spock83 je izjavil:

Zakaj ne bi vzel LG SL8000 ?

Mene tudi svinjsko mika tale. Sem že kanil počakati na 3D teveje, pa je naneslo tako, da bom morda vseeno zamenjal sedanji televizor in se mi zdi, da bi bil ta (po vseh ocenah in testih sodeč) pravšnja izbira. Mogoče me še najbolj skrbi morebiten odblesk od steklenega sloja.
No grave is deep enough to keep us in chains.

d0rK ::

SL8000 ne pride v izvedenkah nad 50 incev. Danes ko pridem iz trgovine bom se enkrat izmeril razdaljo do TVja. Mislim, da je blizu 4.5m.

In imas prav, ima Sony tudi DVB-C. Podatek na ceneje.si je napacen. Kako naj se torej odlocim? :(

djordjevic ::

Mah, oblikovno sta oba pri eni glihi. Kupi tistega, ki ima na papirju boljše performanse - neke bistvene razlike imo sicer ne bo. Odloči se po občutku.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

Lahko pa pogledaš še druge lastnosti, če jih boš uporabljal - predvajanje videa na USB, internet ...

O.

d0rK ::

TV je za fotra, ki bo poleg gledanja uporabljal se tisto kar bom jaz uporabil ko pridem k njemu. :]


Skoraj sigurno bo padel Sony. 1520 eur.

d0rK ::

Dobro, cincam 100 na uro ker LGja bi kupil na slepo... Edini ki je v Lj je v BB in je zapakiran v skatli. Nisem ga videl v zivo.

Je 100hz panel Sonya velika hiba napram LGjevei 200hz? Ali je to ponovno kaksna marketing fora?

djordjevic ::

Samo veš, jaz bi na tvojem mestu res kupil 47SL8000 in se požvižgal na tiste tri inče. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

Je 100hz panel Sonya velika hiba napram LGjevei 200hz
Ne. Tega LG-ja sicer nisem videl, ampak pri teh višjih frekvencah je bolj kot sama frekvenca pomembno, kako dober procesor in program za interpolacijo vmesnih sličic ima televizor. In Sony je v tem pogledu IMHO boljši od LG-ja.

O.

fpbs ::

Tukaj so podatki za Sony KDL-52W5800:
Diagonale: 52"/132cm • Auflösung: 1920x1080 • Format: 16:9 • Betrachtungswinkel (h/v): 178°/178° • Anschlüsse: 4x HDMI, Komponenten (YUV), 2x SCART, VGA, S-Video, Composite Video • Stromverbrauch: 164W • Maße (BxHxT): 126.2x87.1x35.8cm • Gewicht: 35.5kg • Besonderheiten: integrierter DVB-C/-T/-S2-Tuner (MPEG-4 AVC), 100Hz-Panel, 24p-Unterstützung, DLNA-Client, USB-Schnittstelle, CI+-Slot
http://geizhals.at/a458294.html

Volk| ::

TALE tudi ni slab pa ugodna cena
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

HunterMan ::

Ima kdo izkušnje z Samsung UE-40B7000?

Spock83 ::

Okapi je izjavil:

Je 100hz panel Sonya velika hiba napram LGjevei 200hz
Ne. Tega LG-ja sicer nisem videl, ampak pri teh višjih frekvencah je bolj kot sama frekvenca pomembno, kako dober procesor in program za interpolacijo vmesnih sličic ima televizor. In Sony je v tem pogledu IMHO boljši od LG-ja.

O.


To lahko rečeš samo, če si imel oba TVja postavljena en zraven drugega. Jaz sem nad tem LGjem navdušen. Kolegica ga gre v soboto kupit.

asimo ::

Pozdravljeni!

Ali je kdo že v živo primerjal modela LG LH9000 in SL9000? Razlika?
Kateri model od teh dveh je novejši?

Ali je sedaj pravi čas za nakup TV-ja, ali je bolje počakati na nove modele?

fpbs ::

Po načinu osvetlevanja ozadja LCDeja ja LH 9000 nadgradnja modela SL 9000.
Razlika je v veliko večjem kontrastnem razmerju.
Glede na razvoj novih tehnologij in izboljšav , ki so na vidiku verjetno nebo nikdar pravi čas za nakup. Vedno bodo prihajali novi in boljši modeli.

mamomu ::

Sam imam 47SL9500 in ko nastaviš sliko tako kot je treba je slika res odlična! LH9000 je še boljši TV, ampak je dražji cca. 150 euro. Ni mi žal, da sem vzel SL9500 model. TV je skoraj nemogoče tanek ( manj kot 3cm - imam ga montiranega na steno ). LH model je zaradi backled tehnologije debelejši.
mamomu j....!

mamomu ::

Še stran, kjer lahko primerjate kvaliteto slike LCD/LED/Plazma : http://www.digitalversus.com/duels.php?...
mamomu j....!

zile ::

Mogoče kdo ve ali bo Lg serija 9000 kdaj na voljo tudi v 32 in 37" okvirju.
Ali so bili pri seriji 8000 takoj na voljo vsi 4 okvirji 32-47?

Gogo ::

Zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje z LED LCD Sharp LC40LE700, ki je v ponudbi Big Bang-a?
Muči me ali podpira AAC zvok, ki naj bi bil na multiplexu B?

thx folk.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|Gainward RTX 2060 Ghost, 6 GB GDDR|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|
««
91 / 154
»»