» »

Zelen LaserPointer

Zelen LaserPointer

4DFX ::

Torej... približuje se čas ko na morju vsak sveti s svojim laserpointerjem... ampak rdeča barva je po moje že hudo iz mode. Zato me zanima, če mogoče kdo ve, kje bi se v (najlepše bi bilo) Sloveniji dalo kupiti ZELEN laserpointer.8-)

Hvala vnaprej :P

crusader ::

There is only one choice :P

4DFX ::

No, saj se mi je kar zdelo..
Pa je že kdo naročal pri ThinkGeek? Je bilo kaj zapletov ipd.?

SleepLess ::

Uf je tale green laser ql, samo skoda da ga ni za pri nas dobit in da je tako drag.

Loki ::

na morju svetijo z lasercki? to mislis kje? diskoteke?:\

4DFX ::

Loki: Res duhovito...

Phoebus ::

4DFX: ne, razloži, mene tudi zanima kam se sveti? Se kaže bejbe, rite? Kaj?

...ker meni se zdi laser pointer primeren za predavanja...ne pa za morje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phoebus ()

4DFX ::

1. če ne veš zakaj bi uporabljal pointer je to tvoj problem
2. če na morju (recimo istra) še nisi opazil da na vsakem štantu visi po 100 pointerjev tudi ne vem kam gledaš
3. kolikor jaz vem, se je vsaj do danes, pod naslovom "Kaj kupiti", govorilo o tem, kaj kupiti, ne pa kje kdo kaj uporablja

meatwaad ::

Samo glej da ne bos kaksni mafiji svetil v oci s tem pointerjem, ker oni imajo se vedno tiste rdece. :D

d0rK ::

Samo glej da ne bos kaksni mafiji svetil v oci s tem pointerjem, ker oni imajo se vedno tiste rdece.


Namontirane na pistole that is >:D.

apollo007 ::

men se pa zdi zelen iz mode;)

Trenutna moda je rumen laser pointer

delovanje

In a 593.5nm yellow DPSS laser (pointer or larger size), there's a BIG infrared laser diode that generates laser light at 808nm, this is fired into a crystal containing the rare-earth element "neodymium". This crystal takes the 808nm infrared laser light and lases at 1,064 and 1,342nm (yes, deeper in the infrared!). This laser light comes out of the NdYV04 (neodymium yttrium vanadium oxide) crystal and is then shot into a second crystal (containing potassium, titanium, & phosphorus, usually called KTP) that roughly doubles the frequency to 593.5nm - the bright orangish yellow color you see. This light is then collimated (focused) by a lens and emerges out the laser's "business end". Just before the lens, there's a filter that removes any stray IR (infrared) rays from the pump diode and the neodymium crystal. You don't want that stuff in your yellow beam, trust me. :-)

najdes ga pa tuki http://www.laserpointers.co.uk/ za samo 180 funtov 0:)
... in še vseeno se vrti ...

4DFX ::

Ne bi se branil rumenega ali modrega laserja... :))
... če bi mi ga le kdo podaril :\
Kakih 30kSIT bi še zbral skupaj za pointer, kaj več pa se mi zdi hudo predrago.

...Tudi Conrad nima česa podobnega? Kako je možno, da v celi Sloveniji ni ene zelene koncentrirane lučke...?

apollo007 ::

na tej strani ko sem napisu ce nisi opazu majo vse barve pointerji in tudi od pocen do dragih pa tud v slovenijo posiljajo

http://www.miljo-el.com/novosti.html tuki ga tud majo sam je izredno dragi no p avseeno da ne bos mogu rect da ga nimajo v sloveniji:D
se jih pa nekaj tudi najde na bolhi....
... in še vseeno se vrti ...

d0rK ::

146.000 SIT !!!


A so tej nori?!?! Za kuli z laserjem??

tx-z ::

Če obstajajo ljudje, k so tok neumni da take stvari kupujejo(predvsem zarad cene), zakaj pa ne bi pol tut obstajal ljudje k bi take stvari za tok prodal?
tx-z


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Laser Pointer

Oddelek: Pomoč in nasveti
9941 (756) dzinks63
»

Laser 200 mW

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
72611 (2205) Assass1n
»

IR senzor in dnevna svetloba

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
72443 (2190) zcetrt
»

Zeleni laser

Oddelek: Kaj kupiti
114257 (3739) opeter
»

Moja osvetlitev kište z led...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291952 (1447) Mitler

Več podobnih tem