» »

Lucidne Sanje

Lucidne Sanje

DimmniBurek ::

Malo sm se poglobil v lucidnost in lucidne sanje, gre nekako tko: telo spi, mi smo pa zavestni, sanje so bolj žive, bolj vidimo(neskončnost), bolje vohamo, barve so bolj izrazite, predvsem pa lahko (ne nujno) kontroliramo kaj bomo naredili, vmes naredimo Reality Check, da vemo če zares sanjamo....

Če kdo kej ve iz prakse nej pove

LUCIDNE SANJE - - - - KLIK
There Is No Stronger Drug Than Reality

meatwaad ::

http://www.ld4all.com/ - cool stran za to tematiko

Matev ::

Stalen gost foruma
www.lucidnesanje.com

Finta je v tem, da se med sanjam zaveš, da sanjaš...

frenk ::

lucidne snaje so ena boljših stvari ki se ti lahko zgodijo...jest že doug cajta nism biu "uploadan" pa se bi blo fajn spet mal

dejte mal povedat kako vam uspe not pridt:)

rh^ ::

men se je to včasih doskrat dogajalo. Zdaj pa že neki časa ne .. se bom eno noč potrudil :)

Ziga Dolhar ::

Huh, to se mi redno dogaja v bistvu skoraj vsako jutro. Najlažje tako, da pač sanjam, nato pa se "zbudim" in lahko še po sobi gledam, vendar se lahko kamot premaknem "nazaj v sanje".

(Moje telo se dela norca iz mene -- po treh urah spanja se zbudi in prične sanjat. Za popeezdeet.)
https://dolhar.si/

BigWhale ::

Em, to je pri meni prakticno vedno tako.

Ziga Dolhar ::

In o čem lucidnosanjate?
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

rh^ ::

O tistem kar je na sporedu določeno noč :).

WarpedGone ::

Mel sem že to srečo da sm to reč izkusu na lastni koži. Zadeva rulls ja :))

Ampak meni se je dogajalo še neki drugega. Včasih sem se sred noči zbudu in se zavedal sobe, postle v kateri sem ležal in vse ampak sem bil totalno brez kontrole nad telesom. Potem pa me je začel po celem telesu grabit krč. Končalo se je s tem da sm ornk prestrašen pršu k seb ko me je brat brcnu naj neham jamrat. Ponavad se mi je pri tem zdel kot da je zraven mene še nekdo, ki je nekako kriv za tisti krč.

Če so to ble le sanje, pol sigurno to niso ble običajne sanje. Na srečo se mi zadnje čase to ne dogaja več tak pogosto. Začel pa se je, ko sem začel resneje meditirat.
Zbogom in hvala za vse ribe

rh^ ::

Jaz imam podobno izkušnjo. Enkrat se mi je zgodilo, da sem bil "umsko" zbujen. Torej sem bil buden, vendar nisem mogu nikakor odpret oči oz. premaknit kak del telesa. Čez par sekund oz. neki časa (namreč nevem, če so bile sekunde al kaj več) sem odprl oči. Poskusil sem premaknit roko vendar ni šlo. Karnaenkrat sem začutil kako mi gre nekaj vročega od srca proti ostalim delom telesa (razlagam si tako kot da je srce začelo močno biti in poslalo kri naokoli) in ful ta topel učinek je v sekundi prišel po celem telesu in potem sem se lahko normalno gibal. Res zanimivo.

Matev ::

Temu se reče spalna paraliza.
Njen namen je da nam preprečuje da bi se premikali skladno z sanjami (počeli neumnosti).
Običajno spalna paraliza popusti tisti hip ko se človek začne prebujati, včasih pa traja tudi dlje.

http://serendip.brynmawr.edu/bb/neuro/neuro00/web1/Takahashi.html

A person may wake up and find himself unable to move or speak as if he is frozen. He also may hear footsteps, see a ghost-like creature, or feel someone sitting on his chest. Throughout the history, people considered this phenomenon as work done by evil spirits. However, the modern science can explain the terrifying event as a Sleep Paralysis.

Tear_DR0P ::

tale spalna paraliza je totalno sranje

mene včasih zagrabi ko bedim. Bokje rečeno največkrat se mi zgodi da se zbudim in mi noge ne funkcionirajo, ko se probam ustat padem. Druga opcija pa je da kadar sem zelo zaspan in nočem it spat, me tud učas pograbi neki tazga, valda se pol vsaj usedem in zaspim.

Lucidne sanje imam pa zelo redko.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

rh^ ::

Uh Matev, tnx za link! Res zanimivo :)

gzibret ::

> dejte mal povedat kako vam uspe not pridt

To je težko, ker moraš hoditi po robu prepada - na eni strani je budnost, na drugi, v prepadu, pa spanje. Če padeš v spanec, pol ne moreš kontrolirat sanj. Je kr zajeban in kakor hitro izgubiš primerno pozornost, zaspiš. Na začetku ti bo morda uspelo le za nekaj sekund, ampak z vajo se da to rastagnat. Vsekakor ne smeš biti (preveč) utrujen.

Prvič, moraš biti naspan. Naštimaj si uro ob 5.00, glih toliko, da te zbudi, pol pa nazaj spat. Samo ni to dovolj. Če si začetnik, moraš vedno imeti še nek "zemeljski" oz. "nesanjski" dražljaj. Najbolja fora je, da te ful na wc. Gre pa še drugače - daj si walkman na uhe in ga navij na večjo glasnost z neko trash muziko in probi zaspat. :))
Vse je za neki dobr!

depresija ::

Matev: vem da obstajajo tehnike za vzpodbujajnje LS.
A obstajajo tudi tehnike za zaviranje - se pravi da preprečiš LS?

Doživela sem jih samo enkrat, je pa to bla najhujša možna mora - že sama "klasična" mora je grozljiva, če pa si zraven še luciden je nepojimljivo 8-O

Matev ::

aha obstajajo različne tehnike za ustavitev lucidnosti v sanjah

če te zanima ti lahko kakšno zaupam

že iščem tekst... brb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Matev ::

Če želiš zapustiti lucidne sanje gre nekako takole: pozornost moraš usmeriti izven sanj.

To pomeni, da ne razmišljaš o sanjah ampak jih z mislimi zapustiš.
Kar pa lahko narediš s tem da v sanjah odideš spat.

Ironično ja, sanj se izogneš tako, da greš v sanjah spat (zapreš oči in potoneš v spanec).

depresija ::

Hm, samo pri meni je šlo malo drugače:

sem imela LS in sem se zaradi njihove neprijetnosti poskušala zbudit in mi ni uspelo. Ko sem si rekla, da bom poskušala sanje upravljat po svoju volji, sem se v trenutku zbudila.

Tudi nisem sanjala, ko sem bila prespana (kot piše zgoraj) ... ura je bila 3 in sem šla ravno spat, prejšnjo noč sem spala 3.5 ure.

Ziga Dolhar ::

In kakšni nagibi vodijo dekleta?
https://dolhar.si/

Matev ::

moj nasvet bi bil primeren za sanje iz katerih se ne bi mogla tako enostavno zbuditi

meni se je nekoč (še predno sem vedel za lucidne sanje) zgodilo da sem v lucidnih sanjah mislil da sem umrl ali pa da sem v komi

nikakor se nisem mogel prebuditi - ko sem se prebudil mi je pa bilo žal da nisem dlje ostal notri

lymph ::

je pa spalna paraliza pogosto odziv na velik stres v vsakodnevnem življenju.
"Belief is immune to counter example."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spalna paraliza (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9319012 (9685) Scorpia
»

Lucid Dreaming (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12621159 (17010) CleanPower
»

Igričarji sanjajo bolje

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4712090 (10455) Lonsarg
»

nočne more (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
627155 (6021) Keyser Soze
»

Astral Flight

Oddelek: Loža
91574 (1458) WarpedGone

Več podobnih tem