» »

Jumbo frames na 1 Gbit EThernetu- a to komu dela ?

Jumbo frames na 1 Gbit EThernetu- a to komu dela ?

Brane2 ::

Že nekaj časa se mučim, da bi aktiviral možnost pošiljanja daljših frameov na 1 Gbit karticah in rezultati so zelo mešani. Imam tri mašine, povezane preko 1 Gbit kartic.

Vse tri so Opteroni. Server laufa Gentoo, drugi dve mašini sta pa Gentoo/Win2k-XP dual boot.

Na gentooju mi to sicer dela, vendar ne brez ročnega posega. Pro prehodu na "jumbo frames" (MTU 8192) moram tako na serverju kot na klientu-delvni postaji parkrat ifconfig-at kartico up/down, da stvari zalaufajo. Na Winsih pa mi to sploh ne laufa. Da se sicer ta parameter nastavit, vendar ne laufa.

A delam kje napako ? Kot sem jaz razumel te stvari, bi se mašini morali biti sposobni sami dogovoriti za sprejemjiv MTU, ne glede na mojo nastavitev...
On the journey of life, I chose the psycho path.
  • spremenil: Brane2 ()

Matri[X] ::

Ti switch podpira jumbo frame?

Brane2 ::

Naj bi. Gre za Linksysov 8-portni SD2008...

Poleg tega pa nista obe delvni postaji na switchu. Ena je priklopljena direkt na kartico serverja.

Svojčas sem imel tudi drugo priklopljeno direkt na server, pa so bili rezultati vedno isti.

če to kaj pomeni, vse kartice so na osnovi Broadcoma (IIRC 5704- "tigon 3" driver za kernel 2.6)
On the journey of life, I chose the psycho path.

Gandalfar ::

probi z non-free driverjem

Primoz ::

jumbo framee je običajno treba ročno vklopit tud na switchu. Če je pa preveč skopušna zadeva jih pa itak ne podpira.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Brane2 ::

Sem šel ravno gledat dokumentacijo za SD2008. Ni videt, da bi se dalo kaj kje konfigurirat.

Videt je, da se stavr opira na avtomatizme in se prilagaja korespondentom.

Sicer pa, imel sem natanko enake probleme, pa če sem staknil dve mašini neposretdno skupaj ali pa preko switcha, zato bi rekel,da najbrž ni problem v njem.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Meni zadeva na "manageable" level one switchu in linux masinami z dual port intel karticami z e1000 driverjem deluje odlicno, po tem ko sem te reci nastavil rocno.

Throughput se poveca za par %, pa interrupts grejo precej dol (cez 2Gbps trunk tecejo NFS, LMTP in POP3/IMAP).

Na dveh tigon3 karticah v trunku na eni dual opteron masini tudi dela super, vendar tam ni toliko obremenjeno, tako da se na nobenem grafu ne pozna.

Windows masine tam ni, tako da niti ne morem testirat.

Brane2 ::

O.K. Dej mi kake podatke o konfiguracijah, ki jih laufaš in ti delajo.

Kateri Linux, kateri kernel itd. ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Redhat 9 (ja, produkcije se ne upgrada prevec pogosto) na dual xeonu z dvema intel MT dual port karticama v (en port na internet, trije v trunku na storage network), dela bp.

SuSE 9.2 na dveh dual opteronih, obe masini imata po dve tigon3 kartici, dela normalno.

SuSE 9.2 na pentium 4 masini, dva gigabit porta onboard (obe intel e1000), tudi dela.

Povsod stock kernel, pri rh9 patchan z grsec in postripan vsega, cesar ne rabim (ker je box tudi na internetu).

Brane2 ::

Shit. Al sem jaz levak al pa nimam sreče. Prej mi ni 2.6tka delala to v redu niti pod razno, tako vanilla kot gentoo.

No, glede na vse druge probleme z njimi se niti ne bi čudil.

Ajmo, jovo na novo. Še enkrat probat z gentoo-sources 2.6.11-r7 :\ :\ :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

borchi ::

kaj pa če najprej probaš z redhat al pa suse kernelom? ker če ni v changelogu od gentoo-source-a kej na to temo pol verjento ne bo "kr delalo" na 2.6.11-r7?
l'jga

shadow7 ::

(da ne odpiram nove teme)

Kako gredo skupaj jumbo frame + "pocasen" LAN (10/100 mbps)?

Nekaj sem bral, da morajo kartice podpirati VLAN, pa me zanima, ce je dovolj, da to podpirajo samo kartice, ali tudi switch?

Predvidevam sicer, da na strani switcha podpora VLAN ni potrebna, ampak raje vprašam.

V mrezi nameravam imeti 3 rač. z intelovimi gigabitnimi karticami, ostale naprave bodo pa na 10(0) mbps. Switch bi bil SMC8508T, ki podpira jumbo frames. Prehod na gbit only ni mogoc (mrezni printer, wlan,...)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gigabitne mrežne kartice

Oddelek: Kaj kupiti
182619 (2239) PaJo
»

Lan in NFS souporaba - pretok podatkov

Oddelek: Operacijski sistemi
331461 (1161) KoKi
»

TYAN S2895 K8WE...

Oddelek: Strojna oprema
111417 (1150) Brane2
»

gigabit ethernet

Oddelek: Omrežja in internet
101400 (1208) Brane2
»

OpenBSD in gigabitna mreza

Oddelek: Operacijski sistemi
111784 (1652) lopov

Več podobnih tem