» »

NUJNO!!!! mrezna ali windows

NUJNO!!!! mrezna ali windows

overheat ::

pred nekaj dnevi mi je crknu router in da bi brata povezu na net dokler je router na servisu sem si kupu še eno mrežno in si jo ugradil v rač.Sepravi zdej mam dve mrežni v rač, in vse štima.In pol seveda kot sem navajen "napaka".Fucking windows xp!! Nikako se ne morem povezat na net z mrežno kartico ki je na osnovni plošči, lako se pa povežem z mrežno ki sem jo kupil.Vse zgleda da dela ampak problem ostaja.znova sem naložu drivere za to mrežno in nč.Isti k...!Če direktno povežem bratov rač na to mrežno k je na plošči s crossover kablom in se s kupljeno mrežno povežem na net,interne delujem! ampak samo meni.Brat me ne najde v worgroup in enako z moje strani.Vse sem sprobu sam nisem uspeu zrihtat tega.Ali je problem do mrežen ali do windowsov?? Windows-ov pa nebi reinštaliru!

"pa sem mislu da znam vse zrihtat" Yea wrigt.
Prosm za kakršno koli pomoč!!!
hello :)

misso ::

Maš naštimane(ročno) ip od računalnikov, ali lahko pingaš drugi računalnik.

zee ::

na mreznih karticah, ki s cross-kablom povezujeta tebe in brata, moraš nastaviti pravilne ip naslove. Pri bratu recimo 192.168.2.1, netmask 255.255.255.0 in najpomembnejše gateway: 192.168.2.1.

Pri tebi pa je dovolj, če na tisti mrežni nastaviš tvoj ip naslov na 192.168.2.1 in netmask na 255.255.255.0

Pa internet connection sharing moraš še vklopiti. za mrežno, ki gre v internet seveda. potem bi moralo delati. če ne, pa sporoči.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Vice ::

Pri bratu recimo 192.168.2.1
gateway: 192.168.2.1
tvoj ip naslov na 192.168.2.1

Imam občutek, da to ne bo delovalo. :\

mx440 ::

jes pa brt mava isto jest mam dve mrežne not on pa eno. naštimaš da dela tako da najprej omogočiš sheranje datotek. potem greš pod network connections (to na svojm compu nardis) pa new connecton wizard tm izbereš set up a home or small office network greš next dokler ne prideš select connection methode zbereš taprvo možnost in greš next tm izbereš povezavo npr siol next next naštimaš workgrup pol pa začne neki mlet in prideš do daš create network setup disc in pol nardi disketo za mrežo. jo daš v drug računalnik poženeš kar je na disketi pol neki inštalera in more delat :):D
tko prbližn
lol?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.10 SIOL IPTV in nastavitev dveh kartici

Oddelek: Pomoč in nasveti
103766 (3640) prastroj
»

vista in dve mrežni kartici - problem

Oddelek: Omrežja in internet
62348 (2174) sosko1
»

Belikn Wireless G Router

Oddelek: Strojna oprema
153095 (2935) MitkoVIP
»

Windows 2000 server

Oddelek: Operacijski sistemi
251557 (1156) _Dejan_
»

Problem z Ruterjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
141203 (1056) strle12

Več podobnih tem