» »

VB

VB

maticm ::

Imam sledeč problem:

Imam dva txt polja v katera vnašam številke. V eni labeli imam prostor za prikaz. poleg tega še gumb za začetek samega računa!
Kam naj napišem enačbo po kateri naj iz podanih podatkov v txt polju in pogoju da kliknem gumb izračuna in rezultat prikaže v labelo?

AndrejS ::

V design view klikni 2 x na gumb za izračun in pokazalo ti bo kodo dogodka na ta gumb
in tu vpišeš kodo!

maticm ::

evo napisano takole: in seveda ne dela

Private Sub btnSTART_Click()
Function Log10(X)
Log10 = Log(X) / Log(10)
End Function
komentar:to je pač fkc ki jo je treba dodat sicer ne dela

EW = 10 ^ (0.66077 + 7.5 * T / (237.3 + T))
EW_RH = EW * RH / 100
lblrosisce.Caption = ((0.66077 - Log10(EW_RH)) * 237.3) / (Log10(EW_RH) - 8.16077)
End Function


komentar:
s T sem zamenjal ime txt polja1
z RHsem zamenjal ime txt polja2

da napiše v labelo sem pa napisal spodaj lblrosisce.Caption=...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

neoto ::

hm. Tole ti je nekam čudna VB koda. Če klikneš desno v seznamu Formov in izbereš View Code, ti bo pokazalo celotno kodo izbranega forma (obrazca).
VB avtomatsko povezuje dogodke med kliki na gradnike in njihove procedure. Torej, ko klikneš btnSTART, se izvede btnSTART_Click() procedura. Znotraj procedure pa ne moreš deklarirati novih funkcij (kot si ti naredil za Log10(x))
Le to moraš postaviti v splošni del forma (general)(declarations)! Pa če definiraš btnSTART_Click kot proceduro (sub) jo moraš tako tudi zaključiti (End Sub).

maticm ::

hvala!
Sicer sem stvar že rešil in prav ta napaka je bila! poleg tega pa še napačna funkcija Log


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Logaritemska enačba - ne dobim pravilne rešitve

Oddelek: Šola
112070 (1887) lebdim
»

Računanje z logaritmom

Oddelek: Šola
242042 (1715) Invictus
»

problem v visual basicu

Oddelek: Programiranje
51133 (1066) destiny
»

[VB6] Program Odštevalnik - verjetno preprosta rešitev ampak jest je ne najdem (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
515075 (4549) Nerdor
»

Ms access neke vrste auto number

Oddelek: Programiranje
171467 (1260) Fim

Več podobnih tem