» »

2 napajalnika

2 napajalnika

alien-w ::

Vezana imam 2 napajalnika (250 in 200W) tako, da se drugi (šibkejši) prižge ko vklopim ploščo (glej članek o tem na s-tu). Ko je prišel ta članek ven sem prebral nekje, da nobeden od napajalnikov ne sme biti brez porabnika, ker lahko crkne. Zanima me, če je to res, in če je, ali je dovolj, da nanj vežem en mini upor oziroma ledico ali kak majhen porabnik. TNX

TESKAn ::

Hm, dej na švohejšga ventilatorje prklopit, pa bo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

alien-w ::

Ja, sej imam, samo problem je v tem, da jest ventov ne laufam vedno, ker jih mam vezane na šalterje (oba stranska ter BlueOrba na grafični), tako da bi bil včasih brez porabnika...

Tjulenj ::

hm... kolikor jaz vem ti da tudi manjso napetost ce ni dovolj obremenjen. po tujih trgovinah sem zasledil uporcke s hladilnimi rebri, ki so namenjeni samo zato da obremenis napajalnik nekako na tisti nujni minimum... lahko zvezes na en napajalnik plato, na drugega pa diske, cdrom in vse ostalo. pomojem to ne bi smelo delati problemov, ali pac?

alien-w ::

ja, sej to je problem. sem naredil tako, kot si rekel. Samo problem je v tem, da se potem comp venomer nekaj resetira, javlja napake, se noče pravilno zagnati... Ne vem v čem je problem. Sedaj sem ugotovil, da tudi če so samo venti gor priklopljeni teži, tko da sem ga sedaj čist izključil. Moram prečekirati v čem je problem. Kaksna ideja?

TESKAn ::

Tle jo maš - pejt BTC pa si v eni avtoštacuni v hali A dobi neonko (majo modre pa rdeče, ena pride okol 3 ksit), pa jo poveži gor. Pa bo:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

alien-w ::

tiste 12V neonke so za en shit. Premal svetijo. Sej mam jest 220V neonko, k jo bom notr uturil... sam ne vem, kaj je zdej s tem mojim napajalnikom... hmmm...

frudi ::

priklopi disketnik pa cd-rom na tisti napajalnik pa je...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

alien-w ::

frudi: sem imel tudi tako pa je blo isto. tut ce sam vente gor prklopim mi dela probleme, tko da ne vem, v cem je finta!

jakinj ::

Oba napajalnika veži na isto ozemljitev.
Enožičko gor pricini pa na radiator ali kaj podobnega.
To live whitin the circle of life only one thing is asked in return. Everyone pays the ultimate price. Make every moment count.

MTB ::

Zakaj pa bi cinu na radiator, če pa ima že napajalni kabel računalnika preko 220V ozemljitev, ki bi morala biti ista?

RS

alien-w ::

hmmm...mogoce je pa res v ozemljitvi. Ker 2. napajalca nimam ozemljenega drugače kot tako, da je pritrjen na ohišje in ima z njim stik. Samo kakor jest vem, druge ozemljitve sploh ne potrebuje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

elektrika - na ohišju [:)]

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131122 (852) iMark
»

Vezave neonk

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222092 (1780) dela
»

Čemu služi rumena žica na ventilatorju?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292597 (2215) segi
»

KAKO PRIKLOPITI NEONKO V RAČUNALO??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
573868 (3288) segi
»

Conrad ventilators...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
321850 (1328) element

Več podobnih tem