» »

VXD Error! (modr ekran, comp se resetira) help please...

VXD Error! (modr ekran, comp se resetira) help please...

AirPenny ::

Stvar je v tem, da se mi computer resetira skoraj na vsake pol ure! Predvsem se to dogaja ko igram spile ali gledam DVDje, zgodil se mi je tud enkrat ko sm su dol z neta...
Vglavnem zgodi se, da mi comp zamrzne - se mi pokaže modr ekran in pove napako (najveckrat VXD) ali se enostavno ustavi, zamrzne ali pa se mi kar sam resetira...
Kadar se pojav modr ekran mi pove tole:

Ce igram Diablo2:
Prišlo je do izjemne napake 0E pri 0028:c00071A1 v VXD VMM (01) + 000061A1. Klicano iz 0028:C0009c8F v VXD VMM (01) + 00008C8F.

Ko sm su z neta:
Na naslovu 0028:00000017 je prišlo do težke izjemne napake 05. Trenutni program se bo končal.

Skratka vsakic jav neko napako v VXDju. Kukr vem je ta VXD nekak povezan z driverji, zato sm su iskat vse najnovejse driverje za moje komponente....in nism mel sreče, kajti comp je se vedno javlu isto napako...VXD!
Tole je moj comp:
duron 700
Soltek SL-75KV-2 (z integriranim SB, katerega sm disablu v BIOSU)
GeForce 2 MX DDV
SB live 5.2
512 rama Cast2
...
trenutno uporablam Win98, probu sm tud ze Win98SE in pa ME...pa je blo povsod isto...napaka se vedno prisotna...

Sprva sm mislu, da prihaja do navzkrižnih problemov med SBlive 5.1 in pa tem Sbjem k je naplati...vendar sm tega na plati izklopu v biosu in tud nism instaliru driverjev zanga... tko da pomojem to ni razlog za napako...
Slisu sm pa tud da prhaja do problemov, zarad kombinacije VIA chipset in SBlive 5.1...kok je v tem resnice ne vem,
sam zna bit kej na tem k vsi neki govorijo...
Vglavnem ne vem kaj narest...? help me!

Res bi bil hvalezen vaše pomoči, saj je delanje z comp, ki zna sam zmrzvat res bedno...sploh pa ce igras spile al pa gledas DVDje...

AirPenny

JLP ::

Probej še najnovejši BIOS za svojo plato. Pa če še ni OK dej SB Live vn in če pol ne bo problemov, pol je skor zih Live kriv.
Live long and prosper!

Opkow ::

Kok mas temperaturo proca med spilanjem oz gledanjem DVDja?

kisser ::

JA, ja, to bo pregret procesor! Preveri hladilnike na procesorju!!! Dva dni nazaj sem imel isti problem kot ti...

krucymucy ::

A da se comp sesuje zaradi temp? Po moje bi ti mogu se znebit w9x in nalozit kake druge!!!
No pa tud temp. in pa problemi z via - live so mozni!!!

AirPenny ::

Killer: temperatura je max 48°C med spilanjem...zdele k sm na netu in proc ni obremenjen je pa 44°C, cudi me da skor ni spremembe v temp, sam 4°C!
Kisser: kako nej prevern hladilnike...moj je gor in dela v redu ma tm okol 5900 obratov...ne vem kako nej preverm ce ce dela vredu? pravs da si mel isto problem z VXD in kwa si naredu da si popravu error, a je bil kriv proc?
Krucymucy: sm mel tud winME pa je blo isto...napaka se vedno prisotna...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 98 - moder ekran z naslednjo vsebino...

Oddelek: Pomoč in nasveti
51585 (1464) Vajenc
»

98 se blue screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
5734 (681) delfinus
»

Scandisk

Oddelek: Pomoč in nasveti
81047 (829) |_CoBrA_|
»

Blue screen !!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
6753 (603) Gh0st
»

ABIT KT7 problems

Oddelek: Pomoč in nasveti
121908 (1755) GodStyler

Več podobnih tem