» »

Binary tree; kater zapis je pravilen?

Binary tree; kater zapis je pravilen?

Microsoft ::

Zanima me, ce sta oba zapisa na sliki pravilna?




by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

OwcA ::

Glede na to, da je seštevanje asociativna operacija, bi rekel, da sta.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Microsoft ::

Ja, to vsekakor. Samo tako, v obeh primerih je na vrhu +, vendar otorka pa v obeh primerih nista enaka. Enkrat je 1 in +, drugic pa + in 3.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

OwcA ::

Sem opazil. ;)
Če nimaš kakšnih posebnih zahtev za svoje drevo ali elemente (torej da sta si število in operator enakovredna), je vredu.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Microsoft ::

O zahtevih tezko kaj recem, ker edino kar poznam, je vaja11. Bom pa povprasal se asistenta.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

OwcA ::

Če ne veš, potem jih ni. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

OwcA ::

Se mi pa zdi, da je rešitev naloge z binarnim drevesom povsem nepotrebno kompliciranje (predvsem rotacije). Sklad bi bil precej bolj prikladen.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Myth ::

Verjetno je tole podobno.
Tukajle pa imaš mojo rešitev. Če te bo koda jezila , sprogramirano je v Linux Emacs-u.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

OwcA ::

@Mr|ce: ugibam, tole ni vsa koda, ali pa ti stvar brutalno ne dela. Četudi se vsa mankajoča koda skriva v implementaciji sklada, si preveč poenostavil branje postfiksne oblike. Mogoči so tudi izrazi kot je
abcd - * + e +

Sklad kar kliče po tem, da ga implementiraš objektno.
Če že pišeš C++ ga res piši, ne pa nekega skrupucala (namig: imenski prostori, prave knjižnice).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Myth ::

Se opravičujem, v naglici sem samo tisto našel. Ker mam vaje za programiranje 1 vse v eni mapi, ravno ne vem kaj skupaj paše. Saj vem, da zanemarjam samega sebe in svojo znanje s tem... pardon :8) Verjamem, da je tudi sklad nekje tam. Sicer pa, zakaj bi mu moral celo rešitev podati? Naj se sam loti naloge, kakor ste vi mene nagnali. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

OwcA ::

Meni je čisto vseeno kaj daš in česa ne. Ni pa napak, če je razvidno kako in kaj je s ponujenim.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Microsoft ::

Kot prvo, moja naloga je, da iz 1+2+3 naredim prefiksno (++123) in postfiksno (123++) obliko (mislim, da sem prav zapisal).

Samo jst hocem to naredit s strukturami (struct v C#). Imam dve strukturi; prva je element, ki predstavlja operacijo, druga pa je sam elemnt z vrednostjo. Vsak elemnt se ma potem neke dodatne informacije v sebi, da se lahko premikam gor pa dol po drevesu, ce to hocem.
Potem, ko bo struktura dokoncno izdelana, bom sel z rekurzijo cez in bral elemente. Vsaj tako je ideja, da potem dobis na lahek nacin dve obliki zapisa.
No, zaenkrat ze imam nareto za 1+2+3+... . Samo, je se dalec, da dodam se prioriteto (* in / pred - in +), potem pa se oklepaje.
Pa se ta hiba je, da bere samo enomestne stevilke.

Ce koga zanima, je exe kle, samo dela samo na Winsih, pa .NET 1.1.4332 je treba met nalozen.

Vaje s skladom pa sem ze naredil, tako da je tisto ze malo dolgcasno.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

|CyGNUS-x ::

Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za programerske teoretike

Oddelek: Programiranje
478522 (5324) Jerry000
»

Skripte (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
508329 (6192) Microsoft
»

kako nastaviti oddaljen dostop

Oddelek: Operacijski sistemi
211936 (1536) Microsoft
»

Obupal nad mrežo in ICS :(

Oddelek: Omrežja in internet
311787 (1263) alesp56
»

Microsoft Windows AntiSpyware Beta1

Oddelek: Operacijski sistemi
374655 (2604) Myth

Več podobnih tem