» »

Kuhinjski Zmrzovalnik & Hlajenje Racunalnka

Kuhinjski Zmrzovalnik & Hlajenje Racunalnka

..::Wacky::.. ::

Elow!

Doma smo kupli nou hladilnik. Star se vedno deluje, pa me zanima ce ma kdo kako idejo kak bi se dalo to ponucat pri hlajenju racunalinka.. poletje se bliza;)

LP
DFI/A64/Redline/7800GTX/2x160GbStrip/X-Fi/Logitech5500/ViewSonic/OCZModstream520

Tomay ::

Kolega si je naredil iz 90W kompresorja od skrinje hlajanje za procesor.

Najprej si moraš naredit blok za procesor, potem pa najboljše da pokičeš serviserja, da ti vse skupaj zlota.

Nekaj podobnega temu samo, da je le nizkotlačna stran.
Voodoo 4Ever

tiborrr ::

Z VASkOm sva to naredila predlani poleti, ce se ne motim (Celerona 500 sva na neki no-name el-cheapo platki ohladila do -15°C (potem pa je kondenz naredil svoje). Uporabila sva klasicen popolnoma bakren vodni blok, PVC cevi in potopno pumpo Sacer 900L/h.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

..::Wacky::.. ::

ta hladilnik je sicer kr precej star (kompresor in ostali deli so ponekod ze mal rjavi:\ ), tak da sm razmislo, ce bi recmo s tem hladiu vodo vodnega hlajenja. Namest kilerja recmo:\
DFI/A64/Redline/7800GTX/2x160GbStrip/X-Fi/Logitech5500/ViewSonic/OCZModstream520

tiborrr ::

Precej neumna zadeva, ta waterchiller. Prvo ko prvo rabis pumpo, ki bo zdrzala tako nizke temperature in v celoti hardlotan bakren blok (da ne bo slucajno pleksi pokrov pocil), pa se cevi, ki bodo ohranile proznost.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

..::Wacky::.. ::

aha.. pa to more bit tok hladno (-nevemkolk) al je lahk recmo temp vode ene +10°C? je to se vedno kriticno? Haldil bi pa vsezivo.. od procesorjea, GPU, NB, diskov, mogoc clo ramou in mosfetov... Nimam glih predstave kuk mocno je tole..
DFI/A64/Redline/7800GTX/2x160GbStrip/X-Fi/Logitech5500/ViewSonic/OCZModstream520

seminal ::

mal si poglej to
http://www.joker.si/mn3njalnik/index.ph...
seminal=mat
to jaz delam in sem že pri koncu ohladi mi do -38 do -40 največ
sam bloke še moram nabavit te bom http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop....
potem pa bo zadeva letela pumpo imam 50w pa 1800l/h>:D

..::Wacky::.. ::

komponente ki so na raspolago:





Je se za kako rabo to?:\
DFI/A64/Redline/7800GTX/2x160GbStrip/X-Fi/Logitech5500/ViewSonic/OCZModstream520

seminal ::

ja si ga že sploh sprobal pa dela
pa ven ga moraš odšraufat pa naret posodo pa to
pa pogledat če še ima kaj plina
pa rabo boš sigurnno enih 40 jurjev da kupiš bloke pa pumpo pa cevi

..::Wacky::.. ::

ja nism se se nich loto, kr ne vem ce je to sploh varno delat s tak starim kompresorjem.. kak vam zgleda? mal je sicer rjav, bi ga posmirglu mal pa posprico, bo ko nou:D, glede ostalih komponent.. blokov, cevi pa tega bom ze nekak, poznam kr dost ludi ko se ukvarajo z bakrenimi stvarmi, pa majo oradje a to.. itaq si mislim nabavt vodno, tak da bi ta hladilnik meu samo v pomoc.
DFI/A64/Redline/7800GTX/2x160GbStrip/X-Fi/Logitech5500/ViewSonic/OCZModstream520

..::Wacky::.. ::

se nekaj..

80w torej..
DFI/A64/Redline/7800GTX/2x160GbStrip/X-Fi/Logitech5500/ViewSonic/OCZModstream520

seminal ::

malo malo je to :\
probaj saj se boš že znajdu jaz pa ga zdaj pičim v lekarno po čisti alkohol ap destilirannon vodo>:D

..::Wacky::.. ::

hm.. to nebi blo za stalno uporabo, ne?
DFI/A64/Redline/7800GTX/2x160GbStrip/X-Fi/Logitech5500/ViewSonic/OCZModstream520


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

phpmyadmin problem.

Oddelek: Izdelava spletišč
341412 (1134) Tody
»

Ne gre naviti A64 3000+ ? Pomoc ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
535154 (3968) Cranchi
»

Bluetooth

Oddelek: Programska oprema
51352 (1288) harvey
»

Težave z ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
181120 (838) jurre
»

athlon namesto sempron

Oddelek: Strojna oprema
151058 (726) droid

Več podobnih tem