» »

Tequila, kako se pije

Tequila, kako se pije

keko ::

Mene zanima zakaj zraven tequile ti da natakar na krozniku sol pa rezino limone, predvsem me zanim,a kako se to zauzije in tehniko pitja?

Vikking ::

sol--->tequ--->limonca

perci ::

Ščepec soli si streseš na roko (zapestje, pri palcu) poližeš sol, rukneš šot tekile in ugrizneš v limono.

Z rumeno tekilo se namesto soli uporablja cimet ina pomaranča namesto limone.

Meni je precej ljubša varianta s cimetom.

Mr_Globus ::

tequila gold in cimet :D njami :P

Vikking ::

Z rumeno tekilo se namesto soli uporablja cimet ina pomaranča namesto limone.

mislim da je to tequila gold.

Matek ::

Perči je pravilno povedal, samo da rahlo obrazložim. Stvar je nekako nagonska. Ker je tekila ful močna, se moraš nekako prepričat, da jo spiješ. Zato si posoliš roko na zgornji strani (nekateri delajo to na notranji strani zapestja), prej je dobro mesto še polizati, da se sol bolj prime. Nato polizneš tisto sol dol z roke in v ustih imaš tak ogaben okus, ki ga nagonsko moraš poplakniti s tekilo. Ta pa je tako močna, da si z limono olajšaš okus.

Tekila mora biti RES močna. Ko jo spiješ, moraš dobit tak občutek, da bi si tisto limono najraje zarinil do grla (tako je na začetku, če pogosto piješ žgane pijače, se zadeve spremenijo, pa tudi po nekaj rundah se izgublja efekt). Če dobiš tako bolj razredčeno zadevo, potem najbrž šparajo, čisto brezveze pa je pit tekilo, če ti v njo vržejo led (se mi je že zgodilo :| ).

Kar pa se tiče limone, v originalu bi se naj uporabila limeta, ki pa je pri nas dosti dosti manj pogosta od limone, zato jo redkokje dobiš.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

bluefish ::

limeta ni ravno redka, je pa res, da je draga

keko ::

Uff tnx za obrazlozitev.
Jaz sem pa mislu da se dal sol na rob kozarca;(( ....ok kul zdej vem tehniko.:))

Vice ::

Zanimivo, nekje jo pijejo tako, da si z limono prvič "očistijo" kožo na roki (v časih radničke klase na plantažah), gor stresejo malo soli (po želji in okusu), ki se zaradi limone tudi prime (ni se ti treba predhodno zalizovati z roko kot pravi MadManMato) in tudi mešanica okusa soli in limone ni tako ogaben, potem pa še tekilo čez, katere okus ne kvariš več z raznimi limonami, saj je bistven okus prave tekile in ponosa pravega moškega :D ...
Meni osebno se zdi ta kombinacija bolj logična, ki se je po mojem mišlenju zaradi modernizacije in raznih ne pravih moških malo spremenila.

Ta isti Mehikčan mi je pravil, da limona pri coroni ni zaradi okusa temveč služi kot "razkužilo" flaške.

Vice ::

p.s. Še to kombinacije so zelo različne v določenih okoliših, v mehiki tekile nikoli ne mešajo v kombinaci z limonami temveč z limetami, ki imajo boljši okus, prav tako v določenih predelih ne delajo kombinacij s soljo, npr. v določenih delih pa po tekili ruknejo paradajzov sok ali Bloody Mary.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

STASI ::

Tekila mora biti RES močna


Kolk %? Ker men ni blo nič močno kar sem do zdej pil od tequil.
Najmočnejše je bil etanol na Finskem(oziroma njihov najmočnejši še legalni destilant).
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Matek ::

Jah ok ne tako grozno, okol 40% bi morala met. Mene je prvič, ko sem poskusil pravo, zažgala tako kot en ornk močan domač šnops. Ni glih neka hardcore varianta kot tole, kar omenjaš, je pa močnejše od raznih vodk, stockov, ITD.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Tomay ::

Če že je najbolj kul tista varianta, ko žensko poližeš in posoliš nekje v dekolteju, nato pa ji daš limono v usta, potem pa sol, teq, limona.

Osebno pijem tekilo čisto, to so samo neke finte za babe, da se ga lažje vlijejo. >:D

Podobna finta je limona v pivu (smile) baje, da v mehiki dajo limono v pivo zato, da odganja muhe in ne zaradi okusa.
Voodoo 4Ever

dela ::

Jaz sem pa mislu da se dal sol na rob kozarca


Na rob kozarca se da sol pri margariti (koktajl, ki vsebuje tekilo). Mogoče si zato tako mislil.

bzp ::

hardcore tequila je da sol posnifas, ruknes tequilo in si stisnes limono v oko ... bos ziher glavni! >:D

Damjan Jagar ::

And the winner is........ BZP!

Tvoj post sem prebral med žvečenjem pomaranče in komaj rešil laptopa, ko sem jo v smehu pljunil iz ust. :D
http://jagar.si

perci ::

limona v pivu ni ne zaradi razkužila ne zaradi odganjanja muh, ampak zato, da muha ne more notri pridt ;) - tut zvedu iz mehiških ust, bi se mi zdelo, da je bolj verjetno, ker limona baš ni nevemkako razkužilo ;)

Vice ::

Limona kot razkužilo v pravem pomenu besede sploh ne more biti. "razkužilo" pa je mišljeno bolj iz higijenskega vidika, saj zalizovanje z raznimi predeli telesa je zelo fukiš, še posebej oblizovanje flaške, ki ti lahko to dejanje ob napačnem razumevanju napačno zvezane osebe povzroči povišan očesni pritisk.

CWIZO ::

To je blo v enmu filmu k je model stamprle dal eni primerno obdarjeni bejbi med joske, in je pol samo z usti vzel stamprle izmed josk in nagnil nazaj glavo da je spil. Kje je mel pa limono pa sol se pa ne spomnim.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

JO_16 ::

še močnejše od tequile je stroh (štroh) ko zategneš šilček misliš da ti bo ražrlo požiralnik v ustih čutiš mravljince.Stroh ima približno 80-90% alkohola isto ko špirit smo probali stroh pa špirit pa se skoraj ni čutilo razlike 8-O .Enkrat smo šli z strohom 123 BUM od 10 komadov sta ostala 2 ki sta lahko pila pazi to po 5 rundi 123 bum 3-6 štamprlov lahko stegneš pa imaš dovolj za celo noč alkohola pol pa samo še sokeci & coca cola

STROH :
je več verzij stroha jaz sem opazil do zdaj samo tri vem pa da jih je več

STROH 38
ima 38% alkohola

STROH 60

stroh 60 malo večja slika ima 60% alkohola

STROH 80 (tega mi pijemo)

ima 80% alkohola

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JO_16 ()

Thomas ::

Gringo slabo pije tequilo. Nima kohonas.

keko ::

Uu hudooo to treba obvezno probat ,kok pride priblizno en stamprle stroha???'

perci ::

Stroh je zanič, če ga že piješ, ga pa obvezno prižgi in potem pojej mozart kuglo čez, da ublaži pekoč občutek.

Drugač, če se ga hočte na hitro ubit, je pa najbolj Absinth, za poplaknit pa Jack Daniels. Lahko pa uporabte še Laudanum, če hočte bit carji tko k Johnny Depp >:D.

CWIZO ::

A niso Absinth v eurotripu kao pil? Nej bi bil kao prepovedan al kako.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Vesoljc ::

u dont have to be in a movie to drink that :)


tequila je kul... 8-)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vesoljc ()

Marjan ::

>hardcore tequila je da sol posnifas, ruknes tequilo in si stisnes limono v oko ... bos ziher glavni!

lol

>STROH 80 (tega mi pijemo)

lol^2

Sem se kar pozdravil od smeha, ko to berem!

Gangster ::

tolk d si na tole na tole pljuč izpljunu:8)
glede snifanja je pa najbolj cedevita>:D
samo bol je d si zravn vode d si mal speres k kr mal prasketat zacne in obcutki pr tem niso glih ql:O

Dzonson ::

bzp: zanimivo je, da neves kaj je huje... sol v nosu al limona v oceh >:D

jRk0 ::

tequila pa se najboljse pije tako, da v velik kozarec zraven nje vlijes se juice, malo limoninega soka in lepo v krogu zalijes z grenadine sirupom. =) pa slamico not =)
You fuck up once, you loose two teeth.

jRk0 ::

aja, glede mocnosti, mas tudi dvojni domaci rum tu pr nas, 70% pa je tud fajn za koktejle, ker gori =)
You fuck up once, you loose two teeth.

bzp ::

za snifanje ga ni cez snickers, na pol prezvecen po moznosti ... te tisti pregriznjeni arasidi tko fletno zgeckajo po nosu ... sej veste, k je nekej smesnega, pa vsebina iz ustne votline hoce na hitro ven skozi nosnice ...

ps: Cyb3r, me veseli da si uspel resit laptop ... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bzp ()

Dzuro10 ::

ahahaaaahaaaaaahaaaaa:)) :))

ekma234 ::

8-O kao da res 80% pijete, sj niste normalni, bi pa rajš snickers posnifu

Jeebs ::

Hehe... Enkrat ko sm šel na piwo v bližnji lokalček srečam enga tipsona iz moje ulice in me seveda povabi k svoji druščini da kako rečemo... En model pa je bil fajn pribit in so ga hecal, da nej čez nos spije tequilo. No ja... Tipo si je v nos zatlaču en pošten kupček soli, tequilo ruknu v usta, z limono pa sploh ne vem, kam je mislu ciljat.:D Jst sm skor umru od smeha.>:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

direstrait ::


Ups, šele zdaj videl kako stara je tema :D

Zgodovina sprememb…

NeMeTko ::

Tomay je izjavil:

Osebno pijem tekilo čisto, to so samo neke finte za babe, da se ga lažje vlijejo. >:D

Podobna finta je limona v pivu (smile) baje, da v mehiki dajo limono v pivo zato, da odganja muhe in ne zaradi okusa.


Pred leti me je čistokrvni mehičan prepričal, da moram nujno probat tekilo (tist lokal je imel na polici neko sorto, za katero je trdil, da baje velja za najboljšo pri njih).

Zadevo sva pognala po grlu brez soli in limone. O kakšnem 'zažiganju' pa tudi ni bilo govora - se zadeva lahko skrije pred vsakim domačim sadjevcem.

Tako da.... ja - tudi jaz sem prepričan, da je to s soljo in limono neka fora, ki jo je folk pobral iz kakšnega filma in nima prav nobene veze s tem, kako zadevo pijejo tam, kjer jo varijo.

Sicer pa - a je že kdaj kdo v kakem starem westernu videl Amigota, ki bi neki z limoncamo mahiniral?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

JanK ::

Nic hudega. Sem se do solz narezal ob postu bzp-ja https://slo-tech.com/forum/t157543/p971...

[EDIT:] to leti na direstrait-sov post
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanK ()

Avenger ::

Nekdo je iz Mehike prinesel res kvalitetno tequilo in smo jo spili brez česarkoli. Lahko rečem, da je to čist nekaj drugega, kot to kar dobiš pri nas v trgovinah - res rabiš sol, limone ali pa cimet pa pomaranče...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BigWhale ::

A ste tolk pijani, da tud datumov ne vidite na postih? :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jägermeister z..?

Oddelek: Loža
377985 (6512) Unknown_001
»

Žgane pijače (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810276 (6701) gendale
»

Pijace (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8214858 (11677) šernk
»

Katera je vaša najljubša pijača? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13314995 (11943) Kaličopko
»

Making of Cocktails

Oddelek: Loža
163343 (3161) jRk0

Več podobnih tem