» »

Kakšno frekvenco lohk disk prebav

Kakšno frekvenco lohk disk prebav

Ali-baba ::

Do kolk lohk navijem FSB pa, da bo disk še zmer prebavu zadevo. Navil sem AMD2000 na 210 fsb pa so mi začel win2000 prov lepo štekat poln enih erorje tko da sm mogu dat nov sistem (zdej mam winxp pro). Če ma kdo kkšne izkušnje s tem procem?

Lp Alio
To live is to die

BaToCarx ::

Vprašanje je do kolk lahko navijem FSB (ker dvignem s tem tudi ostale frekvence) da mi ne bo crknu kontroler od diska in mi pri tem skisal podatkov na disku.

Mr.B ::

ČE je bil prvotno fsb na 200MHz potem pa si navil na 210MHZ bi rekel da je prej kriv ram ali podobno. Ko se sistemu zabluzi pa začne pisati zardi napak vse povprek po disku, pa med drugim sistemske faile, itd , potem si v težavah. Nazadnje sem moral zaradi nekompatibilnega rama sistem povoziti z repair proceduro s ponovno inštalacijo, pa je delalo ok...

Moja procedura je ponavadi memtest, šele nato boot v windowse...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Ali-baba ::

Aha tko pol rami. Ja čist možn, no ne vem. Prvotno je blo fsb133 pol sm ga pa nažgal do 210:D . Kako pa preveriš ram da je vse ql, da ne bo sral ko prideš v win? mam pa Twinmos 2x 256 3200.
To live is to die

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ali-baba ()

Mr.B ::

Uf, kako pa si delilnike nastavil?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Ali-baba ::

Ne spomnm se. Sam vem da je ram šponal na 210Mhz. No pa sej je vredu pač ne bom več nažgal do te frekvence pa basta. Ajd thnx za pomoč.
To live is to die

SrBo ::

Ja sej to ni pa noben problem ti samo poženi memtest preden greš v winse in ga pusti na določeni frekvenci delovati nekaj časa in če vidiš da gre je skoraj 70% da bo ram delal vredu še za 2-3 fsbje višje potem pa samo spremeniš fsb eno na višje ali za 2 in preiskušaš do katerega najvišjega fsbja se ti winsi še zaženejo če te pri tem kaj ustavi je pa kriva verjetno cpu voltaža ali dramvoltaža (voltaža za rame)

Priporočam ti da si vzameš eno uro časa in se igraš in mislim da bo tvoj cilj kmalo tu (zajebat pa tko al tko nimaš kej če se pa kej zalomi pa resetiraš biose z jumperjem) :D :D :D
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

R33D3M33R ::

A ne crkne disk, če je PCI frekvenca previsoka :\ :8)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Mr.B ::

Da praviloma nekako zato, zato pa sem vprašal kako ima delilnike oziromamnožilnike nastavljene, da vemo na kakšnih frekvencah deluje ostalo....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

SavoS ::

Kaj pa če bi prvo povedal, kakšno ima sploh osnovno ploščo, oz. katero vezno čipovje.......ker je je to NF2 potem mu sploh skrbeti ni treba za previsoko PCI frekvenco, ker je v osnovi zaklenjena.........če pa imaš kakšno drugo čipovje, kjer ni zaklenjena frekvenca, pa imajo plošče avtomatsko nastavljene delilnike PCI 33MHz in sicer pri FSB: 66, 100, 133, 166, 200, ???.....po vsej verjetnosti, pa imaš probleme z premalo napetostjo na ramih, VDIMM daj na max možno napetost, lahko pa ti je samo napetost na 3V liniji preveč niha, posledično prešvoh napajalc.........
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

MitkoVIP ::

|GeNeRaToR| ma sploh nema veze proc z diskom.vsaj pri meni ni mel. Sem mel Intel Celerona 1.7Ghz pa sm ga spravu na 2.4Ghz pa je disk cist lepo delu brez tezav.moje mnenje je da je vse fora v plati kolko nese zadeva in kaksno stabilnost ponuja.

tiborrr ::

Previsoka PCI frekvenca ti vsekakor zgazi particijo.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

MitkoVIP ::

Ni nujno.Jz mam zj tega intela P4 3.0 pa lahk dam na turbo mode kjer se vodilo poti pri 220Mhz pa lahko recem da se pac proc in ram malcek vec grejeta disk pa ostaja na istem,s tem da sistem cisto lepo deluje.

tiborrr ::

Ja, ampak ti imas AGP/PCI lock.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

MitkoVIP ::

Ma nimam jz noben lock.lahko ga tut poljubno stelam kolkor mi pase sam da ne skurm proca pa mi bo delal

MitkoVIP ::

Sicer pa ka sploh navija ce mu ocitno ne nese zadeva tega dobro.mogoce mu pa hardware ne klapa skup tolk da bi ga nevemkaj naviju.

Mr.B ::

Če imaš intlovo plato, imaš po defoltu AGP/PCI lock, zato pa so bile kar nekaj časa platforme na P4 zaželene za navijati, ker NV ni imel zakljenjenega PCI/AGP vodila....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Ali-baba ::

Ok! Hvala vam za nasvete in pojasnila. Hardver je pa sledeč, samsung 80gb 7200 8 cache, amd2000, 2x256 twinmos 3200 dual chanel, NF-7 ver2, mx440 64mb. PCI frekvenca je pr tej plati itak zaklenjena to sem vedel ampak sem nekje prebral, da eni diski vseen ne prebavjo dobr fsb-ja nad 200mhz. Torej, če sem prav razumel moram dat več štroma ramu, da lahko sledi frekvenci. To temo sem odprl, da ne bom ponovil iste napake, zato sem se obrnil na vas, ki imate veliko izkušenj.
To live is to die


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946009 (4208) Veron
»

Kako daleč OC z amd sempron 2600+ socket A

Oddelek: Navijanje
331995 (1509) BladE_
»

VIA KT400 2 problema

Oddelek: Navijanje
151199 (1039) AndrewSmith
»

navijanje p4 2.4 GHz

Oddelek: Navijanje
121397 (1100) DjVirus
»

ko navijem, zvok ne dela

Oddelek: Navijanje
371441 (1150) _Dejan_

Več podobnih tem