» »

ASP ali SSI? Kaj je razlika, katerega je bolje uporabljati?

ASP ali SSI? Kaj je razlika, katerega je bolje uporabljati?

username ::

Se vnaprej opravičujem za nekoliko šibko znanje. Kar vem o SSI (Server Side Include) in ASP, sem izvedel iz dveh člankov na HTMLGoodies.com: o ASP in o SSI.

V obeh člankih je primer za zadevo, ki bi jo rabil jaz: na vsaki podstrani spletišča je element strani (teksti, hipelinki), ki je vedno enak. Rad bi imel možnost, da tisti del spreminjam hkrati za vse podstrani.

Rešitev pride v obliki SSI. Potem pa izvem , da je SSI en od primerov uporabe ASP ali kaj. Kul, ampak v članku o SSI piše da mora biti "included" stran označena s končnico .html, v članku o ASP pa seveda, da z .asp.

Kaj sedaj? Kolikor sem razumel, eni webhosting serverji (z Unix softwerom) podpirajo SSI, drugi (ki uporabljajo MS SW) pa ASP. Ali je na slednjih mogoče uporabljati SSI, opisan v zgoraj linkanem članku o SSI?

Kaj se mi bolj splača - izbrati webhost* z SSI ali z ASP? Ker če bo treba kdaj menjati gostitelja, bo verjetno moral nuditi isto, sicer bom moral popraviti vse strani. Ali je najbolj ziher kar SSI?

*Iščem pa poceni webhosting - vendar ne zastonjskega, če ta informacija kaj pomaga. Nekje v rangu do okoli 5 USD na mesec (največ 100 USD na leto).
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Mavrik ::

ASP je praktično cel jezik (tako kot tudi PHP) in seveda podpira include.

SSI pa kot si že omenil so 'server side includes', katere mora podpirati strežnik. To podpira recimo Apache (čeprav mora biti stvar vklopljena v config fajlu).

Zdaj tvoj problem lahko rešiš na različne načine, odvisno kaj maš na voljo:
- Če tvoj strežnik podpira SSI, potem to
- Če maš ASP podporo potem uporabi ASP include
- Če maš PHP podporo potem uporabi PHP include
- Če nimaš nič od tega, uporabi frame/iframe (s tem da je to najmanj elegantna možnost).
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eno pomoč pri oblikovanju strani prosim

Oddelek: Izdelava spletišč
131160 (976) pivmik
»

INCLUDE v statičnih spletnih straneh

Oddelek: Izdelava spletišč
6849 (699) alesrosina
»

Oblikovanje strani z SSI

Oddelek: Izdelava spletišč
8897 (777) Alec999
»

Rabim eno cgi skripto

Oddelek: Programiranje
121448 (1303) PRiMoZ-
»

Izdelava in programiranje WWW strani???

Oddelek: Programiranje
362784 (2192) McSpike

Več podobnih tem