» »

Katera klima

Katera klima

««
82 / 119
»»

NejcSSD ::

11kw Micka Zubadan, ogrevanje cca 220m2 K+P+M, streha 40cm celuloze, fasada 7cm, okna jelovica lesena dvoslojna. Okolica Ljubljane.
21-22C
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

fireX88 ::

NejcSSD je izjavil:

11kw Micka Zubadan, ogrevanje cca 220m2 K+P+M, streha 40cm celuloze, fasada 7cm, okna jelovica lesena dvoslojna. Okolica Ljubljane.
21-22C


tnx :)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

kingsix ::

Kako tale 3D i-see termo senzor od Mitsubishija deluje v praksi? Je uporabno? Se splača dat nekaj več? Trenutno imam v mislih MSZ-AP, ki tega nima... FH ima tale senzor, ima pa tudi ta star plin. LN serija pa se mi zdi že kar veliko dražja..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Magic1 ::

Za ta 3D senzor sploh ne vem, da kaj dela :D Itak klimo daš tja, kjer ne bo neposredno pihala v ljudi. Mogoče v primeru, da nimaš izbire, še opravlja svojo funkcijo. Jaz sem vzel takrat ta model zaradi najboljšega izkoristka, ostalo je bolj kot ne za argunetiranje višje cene.
Magic

morosito ::

Ne vem za sensor od mitsubishi..samo prej sem imel klimo a+ ki mi je poleti zrla najmanj 40EUR elektrike ko je delala non stop na auto 25 stopinj. Zdaj ki imam tole a+++ luxury 4kw dela isto na auto 26 stopinj s tem da imam prizgano se tisto funkcijo da susi zrak...na zadnjih 2 poloznic imam porabo mesecno 20EUR.
Jaz bi vseno vzel klimo ki ima hlajenje/gretje a+++

Non stop pomeni da klimo sploh ne ugasam. Dela na auto...ona obcasno se sama ustavi ko doseze svoj cilj

Aja se to...klimo imam postavljeno na vhodu ki piha v open space cca 100 m2 in pol na koncu dol se 2 male sobici

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

cordoba ::

Zdravo. Kakšno mnenje o tej klimi?
https://www.merkur.si/klimatska-naprava...
Ohlajala in bila kot dodatno ogrevanje za cca 50 m2. Predvsem me zanima Vivax? Je to poznano pri klimah, predvsem zaradi servisa....
Moči ima dovolj, glede na kvadraturo?

fireX88 ::

Ne vem zakaj tako drago, ampak od daikina imas za 750€ z montazo (brez wifi modula-ce ti ta ni nujen)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

darkolord ::

Ampak Daikin za 750€ je osnovni model, tole je pa malo višji razred.

radmannsdorf ::

Poznam par ljudi ki imajo Vivax že leta, in so vsi zadovoljni. Pomoje ni slaba firma.

fireX88 ::

darkolord je izjavil:

Ampak Daikin za 750€ je osnovni model, tole je pa malo višji razred.



res je, po izgled vsekakor - nima led lučke
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

cordoba ::

Ok, hvala za odgovore. Gledam to, ker jo dobim ceneje, montažo pa že imam mojstra.

Ps. Wifi modul je pa ja super, iz službe vklopiš klimo, ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cordoba ()

BladE_ ::

radmannsdorf je izjavil:

Poznam par ljudi ki imajo Vivax že leta, in so vsi zadovoljni. Pomoje ni slaba firma.


Made in Croatia, že to me nekako odvrne od nakupa...

Sicer pa sem se sam odločil za "low budget" C&H, bomo videli po 5 letih kaj in kako...
Akcija - Reakcija

cordoba ::

Zanima me še, če ima tole kdo doma? Klima, ki ne rabi zunanje enote, v steno se samo zvrta dve luknji z zračniki...
https://www.merkur.si/klimatska-naprava...

Šmorn ::

Jaz imam Unico Inverter 3.1 kW. Žal sem lahko izbiral samo med tako in prenosno. Montirana včeraj, hladi. Več informacij dobite čez kak teden.

darkolord ::

cordoba je izjavil:

Zanima me še, če ima tole kdo doma? Klima, ki ne rabi zunanje enote, v steno se samo zvrta dve luknji z zračniki...
https://www.merkur.si/klimatska-naprava...
Deluje, je pa nekaj kompromisov:
- je glasnejša
- ima manjši pretok zraka (manj piha)
- ima manjšo moč in učinkovitost
- ni pozicionirana optimalno

Če ne moreš drugače, je OK. Sicer je navadna split za 400 eur precej boljša.

cordoba ::

Zraven je podatek, 53 db,kar je v rangu večina klim. Je to potem prešvoh za 50m2?

Šmorn, bi prosil za feedback :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cordoba ()

nsa_ag3nt ::

53 dB je hrupnost zunanje enote !
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

cordoba ::

Klima je BREZ zunanje enote!

NejcSSD ::

Notranja enota je tako glasna kot je ponavadi pri večini zunanja enota. To potem ni v istem rangu.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Okapi ::

Zunanje enote ropotajo z okoli 50 dB in se dobro slišijo. Če hočeš imeti tiho notranjo enoto, iščeš vrednosti pod 25 dB.

lonewolf_ ::

Jaz sem vzel Haier Nebula model z 3,5kW hladilne moči, pa si ohladim mansardno stanovanje (3sobe, kopalnica, dnevna in kuhinja ~90m^2) v dveh urah nekje. Res je, da je strop kar dobro izoliran pa okenj ni velikih, so pa stara... Sem kar zadovoljen, ker sem prišel skozi za 800€ skupaj z montažo. Klima je primerno tiha in primerno glasna. Če sem v dnevni in je nastavljena na najmanjšo hitrost jo v čisti tišini komaj slišim, če pa je nastavljena na hlajenje in power način, pa jo eno sobo stran od dnevne sobe malo slišim, ni pa moteče, niti ponoči. Lopatice za smer izpiha komaj kaj obrnejo, sicer ne vem kako je pri ostalih napravah, ampak meni se je šlo za to, da (ker piha direkt na hodnik) ima močan izpih in naj bo hladen zrak prišel do 20m daleč; pri meni je to enih 10-12m od klime in moram potrditi, da je dobra v ta namen.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

morosito ::

je kdo montiral na klimo mitsubishi napravo melcloud?
jaz sem ga kupil v akciji v mediaworld-u v ita (mediamarkt al kaj je ze)....za 49€.
priklop cisto enostaven....senzor sem montiral pod klimo....
zdaj sem igram kot mali otrok....aplikacija cisto ok....ima senzor za temp/vlago....povem kaj vec ko stestiram

NejcSSD ::

Meni jo dol meče iz omrežja, ko zmanjka elektrike se modem postavi nazaj, wifi modul od klime pa se ne poveže na zadnjo dostopno točko, torej modem.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

morosito ::

hmmm....verjetno je router kriv? ker meni dela in se povezuje...imam fritz!box na wps povezanega. lahko pa tudi ročno se podesi v aplikacijo

billy ::

zanimivo, jaz nimam podatka o vlagi, le temp. Je pa aplikacija zelo okorna, počasna in z malo funkcijami.

morosito ::

katero skatlico za melcloud imas? ker na moji pise da model MAC-567IF-E nadomesca staro MAC-557IF-E

billy ::

Verjetno staro ja, ker se je kupila takoj, ko je prišla na trg, še po ceni 110 eur.

Je še kakšna razlika, razen v vlagi?

misso ::

NejcSSD je izjavil:

Meni jo dol meče iz omrežja, ko zmanjka elektrike se modem postavi nazaj, wifi modul od klime pa se ne poveže na zadnjo dostopno točko, torej modem.


Pri dostopni točki poglej nastavitve DNS omrežja. Možno da te tukaj heca, saj mene je.

NejcSSD ::

Hofer škrnicl je za "modem". Bom pogledal
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

mikimišek300 ::

@ kingsix, 3D i-see termo senzor od Mitsubishija deluje perfektno, ker skenira prostor in ga optimalno segreje ali ohladi. Govorim iz prakse, če ga izklopiš, klima piha naravnost oz. v smeri, kot nastaviš lopute. S senzorjem lahko tudi kombiniraš "direct" ali "indirect" izpuh zraka. Evo mojstri, še en uporaben video za Mitsubishi FH verzijo, jaz se bom tega lotil pred zimo, ko zberem pogum ;). Lp

facepalm ::

Kam postaviti klimo za hlajenje in dogrevanje tega malega stanovanja?:



Notranja enota bo postavljena na visini 2.5m.
Pozicija 1: tam sem si sam zamislil, da bi jo postavil saj bi lahko pihala direktno v 2 sobi. Drawback: sumim, da bi cutil pretok zraka, ko bi sedel na kavcu. Ce imas lopute nastavljene naravnost, se cuti direktno pihanje, kadar si pod klimo do 0.7m stran?

Pozicija 2: tam mi je svetoval monter. Nisem pa preprican ce zaradi dejanskega efetka ali zaradi preprostejse montaze, ker bi bile zunanja in notranja enota zelo blizu.

Zato sprasujem po dodatnem mnenju.

edit: eno mogoce neumno vprasanje.. bi bilo smiselno postaviti zunanjo enoto v kurilnico kjer se nahaja pec in bojler?
Tisti prostor je pozimi topel, poleti pa hladen. Bi s tem kaj pridobil? Je to splog mogoce?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Okapi ::

Po mojem kakšne bistvene razlike med obema položajema notranje enote ne bo.

Vanadium ::

malo nižje od položaja 1 (piha še v spalnico pa ni nad glavo ti

juve91 ::

Interspar ima za 550 eur z montažo naslednjo klimo. Sicer je znamke vox, ki je osebno ne poznam dovolj dobro. Ima pa 5 let garancije. Je ta klima dobra? se splača ali boljše dati nekaj več eur za drugo klimo

BorutK-73 ::

Če bo samo za hlajenje, bo ok.

nsa_ag3nt ::

Za 600 eur je pri enaa cooper hunter 3.5 kW, isto 5 let garancije.
https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd...

harveynorman ponuja sinclair 3.5 kW za 546 z montažo
https://www.harveynorman.si/klimatska-n...


Merkur ponuja gree z r32 (nov plin) za nekje 600, poglej zadnji katalog.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

DePalmo ::

Malo se spogledujem s Cooper&Hunter Alpha CH-S12FTXE WiFi in imam eno vprašanje. Se da na klimo povezat tudi preko interneta ali samo preko wifija? Torej, bi lahko klimo nastavil preko telefona iz drugega konca Slovenije?

DePalmo ::

Sem našel odgovor: http://cooperandhunter.com/files/EWPE-S...
Gre tudi preko interneta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DePalmo ()

BladE_ ::

WiFi nekako pomeni, da se klima poveže v splet ti pa jo lahko potem iz kjerkoli na svetu kontroliraš. Uporabljam dnevno(cca 2-3 tedne) pri točno tej C&H klimi :)
Akcija - Reakcija

DePalmo ::

Ni nujno, lahko da je dosegljiva le na domačem omrežju, ko pa stopiš izven dometa domačega wifija se pa ne moreš več povezat na njo. Zato sem spraševal, ker sva ponavadi s punco za vikend pri njenih in preden se bi odpravila nazaj, bi preko telefona zalaufal klimo in prideva v ohlajeno / ogreto stanovanje.

BladE_ ::

To bi bilo totalno nesmiselno. Sicer pa ja, ta klima omogoča nadzor izven dometa WiFi.
Akcija - Reakcija

Gremio ::

DePalmo je izjavil:

Ni nujno, lahko da je dosegljiva le na domačem omrežju, ko pa stopiš izven dometa domačega wifija se pa ne moreš več povezat na njo. Zato sem spraševal, ker sva ponavadi s punco za vikend pri njenih in preden se bi odpravila nazaj, bi preko telefona zalaufal klimo in prideva v ohlajeno / ogreto stanovanje.

Ni res,dotično klimo zalaufam preko telefona na mobilni povezavi v službi oziroma kjerkoli..

darkolord ::

Gree/C&H ima obe opciji. Lokalno ali preko clouda.

ezzy ::

Torej odločili smo se za klimo, to kaj sem na hitro pogledal, sem se odločil za Mitsubishi MSZ-AP35VG(vidim da je modelno leto 2018), se priporoča kaj druga za budget 800-1100?

Bolj pa me zanimajo mnenja, kam postaviti klimo. Spodaj prilagam sliko tlorisa hiše(WC sever, vhod vzhod). Za 1x smo se odločili, da bi bila najboljša postavitev v dnevni sobi na vzhodni strani( pri stopnišču), saj bi lahko najlažje speljal odtočne cevi v žleb, vendar se poraja vprašanje ali ni predaleč in tako spalnica in otroška soba ne bi bile dovolj hlajene? Kakšna pa so mnenja s postavitvijo na hodniku?(slišal že dobre in slabe)

Hvala za pomoč!

 Tloris

Tloris

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ezzy ()

radmannsdorf ::

Jaz bi jo dal tako kot si sam pogruntal, v dnevno na steno kjer je zunanje stopnišče. Jaz jo imam prav tako v kotu stanovanja v dnevni sobi(tudi zaradi žleba na zunanji strani), če odprem vrata, gre hlad povsod.
Razlika je samo ta, da je treba mal počakat, da pride hladen zrak na drugo stran, nič takega, 10 min gor ali dol. :)

DePalmo ::

Gremio je izjavil:

DePalmo je izjavil:

Ni nujno, lahko da je dosegljiva le na domačem omrežju, ko pa stopiš izven dometa domačega wifija se pa ne moreš več povezat na njo. Zato sem spraševal, ker sva ponavadi s punco za vikend pri njenih in preden se bi odpravila nazaj, bi preko telefona zalaufal klimo in prideva v ohlajeno / ogreto stanovanje.

Ni res,dotično klimo zalaufam preko telefona na mobilni povezavi v službi oziroma kjerkoli..

Nisem pisal o tej specifično ampak na splošno. O tej sem že ugotovil iz navodil da omogoča oboje, torej preko lokalnega wifija ali preko "clouda" torej interneta.

Magic1 ::

ezzy je izjavil:

Torej odločili smo se za klimo, to kaj sem na hitro pogledal, sem se odločil za Mitsubishi MSZ-AP35VG(vidim da je modelno leto 2018), se priporoča kaj druga za budget 800-1100?

Bolj pa me zanimajo mnenja, kam postaviti klimo. Spodaj prilagam sliko tlorisa hiše(WC sever, vhod vzhod). Za 1x smo se odločili, da bi bila najboljša postavitev v dnevni sobi na vzhodni strani( pri stopnišču), saj bi lahko najlažje speljal odtočne cevi v žleb, vendar se poraja vprašanje ali ni predaleč in tako spalnica in otroška soba ne bi bile dovolj hlajene? Kakšna pa so mnenja s postavitvijo na hodniku?(slišal že dobre in slabe)

Hvala za pomoč!

 Tloris

Tloris


Definitivno mora bit nasproti vrat v dnevni. Sam upam, da ne bo kavč med klimo in vratmi.
Magic

radmannsdorf ::

Kaj pa ima kavč veze? Sej klima bo pri stropu. Kavč tudi če je, je na tleh(upam). Pa glede na načrt, ima spodnjo steno na zemljevidu polno balkonskih vrat in oken, tako da verjetno prostora za klimo tam ni.
Kakšne klime pa imate da jih vsaka ovira ustavi? Jaz bi jo dal v skrajni spodnji desni kot in gasa! :)

ezzy ::

Hvala za odgovore. Okej torej razdalja ni problem.

@Magic1 Žal nasproti vrat so balkonska vrata ter dve okni in ni prostora.

@radmannsdorf Kavč je trenutno med vrati in balkonskimi vrati, bo pa potem ko pride klima pri oknah, klimo bi pa dal mogoče malo bolj na sredino zida, tako da tudi če si na kavču ne piha po tebi(sicer pa saj gre lopute usmeriti navzgor?)

Bi z postavitvijo klime na hodniku kaj profitiral?(priprava za notranjo enoto ni problem, ker ravno poteka renovacija podstrešja)

Magic1 ::

Kavč ni problematičen zaradi oviranja pretoka, temveč zaradi neudobja na njem, ko klima hladi!
Magic
««
82 / 119
»»