» »

Katera klima

Katera klima

««
74 / 120
»»

Magic1 ::

Kaj jaz vem, če je taka talna izvedba kaj dosti boljša. Bi pričakoval, da ima lopute tako postavljene, da piha v prostor, vendar ima usmerjene proti stropu, z možnostjo manjšega naklona. Dizajn fail... Dvojna loputa za usmerjat, kot ima FH, bi močno izboljšala zadevo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Melanholija ::

luky ::

Melanholija je izjavil:

http://www.aircon.si/klima/talna/ to sem gledal...


Takšno talno klimo imam samo znamke GREE z inventerjem in noro greje. Piha spodaj in zgoraj topli zrak.

Sem zelo zadovoljen in je kul za prehodno obdobje ko še ni oring mraza.
luky!

energetik ::

Tomson je izjavil:

No. očitno nisem razumel tabele! ;(

Ja, skratka Butan plin v zemeljsko vgrajenem plinuhramu, dobra Buderus kondenzacijska peč ...

Opcija je torej investicija v kakšno dobro klimo (cca. tisočak) za ogrevanje glavnega prostora (preostanek hiše na butan) ali pa investicija cca. 2-3k, da mi do hiše potegnejo zemeljski plin pa je potem cela hiša na zemeljskem plinu, kakšna pa je primerjava zemeljski plin - klima?
Ja, takle imaš, neglede na kondenzacijsko peč se ogrevaš praktično z enako ceno, kot bi se direktno na štrom v visoki tarifi...
Sicer ne vem, koliko imaš izolirano bajto, ampak vprašanje če se ti ne splača namesto jurja za klimo dati malce več za TČ monoblok zrak/voda, plin pa imaš samo za bivalenco oz. za ekstremno mrzle dni.
Npr. kakšni LG/Panasonic monobloki se dobijo že za 2-3k€...

Melanholija ::

Kaj pa ir paneli?
@luky koliko ste pa dali za njo....pa koliko kvadratov greje.

energetik ::

Melanholija je izjavil:

Kaj pa ir paneli?
@luky koliko ste pa dali za njo....pa koliko kvadratov greje.
Lej, še tega ne vemo, ali gre za bajto ali stanovanje, kaj šele da bi vedeli za energetske potrebe... Kvadrati ne povedo nič.

IR paneli so pa fejl v vsakem primeru (zaradi cene!). Če se bi že šel čisto električno gretje, nabavi par komadov el. oljnih radiatorčkov, ki so tko ranga 5-10x cenejši kot IR paneli...

Okapi ::

A take so pa čisto izumrle? Včasih so bile hudo priljubljene.

darkolord ::

Večinoma so izumrle, ja. Velike, težke, zelo dolgo rabijo, da se segrejejo.

Klima je energetsko precej bolj učinkovita.

Melanholija ::

energetik je izjavil:

Melanholija je izjavil:

Kaj pa ir paneli?
@luky koliko ste pa dali za njo....pa koliko kvadratov greje.
Lej, še tega ne vemo, ali gre za bajto ali stanovanje, kaj šele da bi vedeli za energetske potrebe... Kvadrati ne povedo nič.

IR paneli so pa fejl v vsakem primeru (zaradi cene!). Če se bi že šel čisto električno gretje, nabavi par komadov el. oljnih radiatorčkov, ki so tko ranga 5-10x cenejši kot IR paneli...


Stanovanje je v pritličju, razmišljam o varčnih klima napravah. Vsaj A+

konspirator ::

Tej peči se reče električna šamotna ? Vem da je težka kot lokomotiva.
V nizki nočni tarifi vklopiš, ko je tok poceni in v dnevni izklopiš - v teoriji.
--

BorutK-73 ::

darkolord je izjavil:

Večinoma so izumrle, ja. Velike, težke, zelo dolgo rabijo, da se segrejejo.

Klima je energetsko precej bolj učinkovita.

Segreješ jo ponoči ko je poceni elektrika, greje pa čez dan. So pa res teške kot hudič.

Okapi ::

Reče se ji termoakumulacijska. Pred 40 ali nekaj takega leti so jih imeli vsepovsod, očitno je bila takrat elektrika relativno poceni.

luky ::

Melanholija je izjavil:

Kaj pa ir paneli?
@luky koliko ste pa dali za njo....pa koliko kvadratov greje.


Plačal sem 1040,00EUR in mi ogreva 60 m2 stanovanja da je res prijetno ko vstopiš.
Trenutno jo uporabljam zjutraj cca 3 in zvečer 3 ure, ampak sem zelo zadovoljen.

link: http://www.atlas-trading.si/gree-consol...
luky!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

lopov ::

Okapi je izjavil:

A take so pa čisto izumrle? Včasih so bile hudo priljubljene.



S podobno pozimi ogrevam 50m2 prostor. Polni se eno noč, nato pa oddaja toploto do 3 dni. Vgrajeni ventilator še dodatno izpihuje topel zrak, dobrodošlo v primeru, da je peč na zunaj že precej hladna, v notranjosti so pa še dovolj tople opeke.

Vsekakor je ne prenašaš v enem kosu, pač pa odpreš in odstraniš šamotno opeko :) Še bolje je imeti podstavek s kolesi, potem je fino odmaknjena od tal + premikanje je pis-a-kejk :)

Danes vsekakor čisto iz mode + mislim, da pokuri kar precej elektrike :/

energetik ::

Pokuri natančno toliko elektrike kot el. radiator ali IR panel. Prednost je samo ta, da je ta energija lahko cenejša, če koristiš NT.

fosil ::

Termoakumulacijske peči so iz mode zaradi cene. Nove so blazno drage, nad 1k eur.
Za tak denar danes raje vzameš klimo.
Je pa stvar tudi v tem, da je bila včasih večja razlika med visoko in nizko tarife elektrike in so se zato bolj splačale.
Če pa imaš kje kakšno staro se pa še vedno bolj splača kot kakšen radiator ali kalorifer, ker jo pač lahko napolniš pri nizki tarifi.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Magic1 ::

Čisto preprosto je zakaj je termoakumulacijska iz mode. Razmerje cen med VT in NT je manj kot 2:1. Pri klimi pa imaš izkoristek vsaj 2.5. Torej si pri -15°C in dragi tarifi še vedno v prednosti, ko pa ni tako mrzlo in v času NT pa se razlika samo še veča. Poleg tega je še dosti švohnejša od klime, sploh če jo furaš le v NT.

Drugače imam eno v kleti, čaka na odvoz na deponijo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

konspirator ::

fosil
Termoakumulacijske peči so iz mode zaradi cene. Nove so blazno drage, nad 1k eur.



Včeraj so bile še 3 v kategoriji podarim http://www.bolha.com/iskanje?q=termoaku...
Najdražja je 500 eur (optimist), ostale dvomestna številka.
--

rimljan ::

prosil bi lastnike Mitsubishijevih FH modelov, kako dejansko deluje ta "split" air flow? Npr. če bi bila klima montirana na hodnik, nasproti sobnih vrat, se da nastavit tako, da piha naravnost v sobo ter npr. levo ali desno na hodnik.....in s tem ogreva oba prostora?
rimljan

Magic1 ::

Imaš dve polovici in vsako lahko poljubno nastaviš kam piha. Samo ne računat na kakšne čudeže, da bo zrak na polno zavijal pod kotom 90°. Itak če pustiš klimo delat konstantno, se temperatura sama razporedi. Klima mora biti vedno nasproti vrat pomembnejšega prostora, če montiraš na hodnik.
Magic

rimljan ::

ok, tnx, nisem mislil na 90 stopinj' ;) Mislil sem samo na razporeditev pihanja in s tem ogrevanja....ker je verjetno bolje.... da se klima montira na hodnik ter piha na hodnik in v sobo...kot pa montaža v sobo, kjer piha samo v sobi in bo topel zrak verjetno težje prišel na celoten hodnik
rimljan

mikimišek300 ::

Lepo pozdravljeni. Kakšne imate kaj izkušnje z Mitsubishi MSZ-FH35VE(notranja) MUZ-FH35VE (zunanja do -15°C)? Živim na obali, s klimo bi se tudi ogreval. Mojster je na ogledu predlagal 2,5KW, ker bi naj bilo za 30 kvadratov dovolj. Sam bi raje vzel omenjeno klimo 3,5KW, da ima še nekaj rezerve. Zanima me tudi, če je temeljna razlika med omenjeno zunanjo enoto ali z enoto MUZ-FH35VEHZ, ki je zmožna ogrevati tudi pri -25°C? Dejansko na Obali nimamo hudih zim, a ne vem, če bi tudi v tem primeru moral vzeti zunanjo enoto za ogrevanje pri -25°C, saj veste, teorija je eno, praksa pa drugo.

Prosim za odgovor. Kje ste "klimaši" ?

Zgodovina sprememb…

Melanholija ::

Sem ravno dal vgraditi omenjeno klimo 900 eur z montažo. Mitsubishi MSZ-SF35VE3 do -15, izgleda super in je res izredno tiha, tako zunanja enota kot notranja. Kako bo pa grela dve sobe pa še nevem. Zanimivo pa je da je izdelana na Tajskem :D

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Ja pa še opozorilo za Mitsubishije MSZ- FH . Vse super, dokler se notranja enota ne zapaca. Ni teorije to na pameten način razdreti in dobiti notranji val ven. Mi je prišel serviser uraden, pa ni znal na zadnje pokleknil..... in probal nekaj z penzlčki pa penami, po posegu je bilo z led lučjo vido, da je noter ostalo vsaj 60% svinarije.

No na zadnje mi je majster z enega drugega foruma to res razdrl do konca in vse sčistil, nick name Telmos tisti, ki po več forumih skačete, da je pa nekaj narobe sem pa spoznal poleti, ko je bilo kak teden čez 28 st C podnevi in na maksimumu ni uspela shladiti na manj, kot 26, no po čiščenju je šlo jasno spet na 21 st C.

Tako, da ja imam jo sam je pa to VELIK minus, skratka, tudi napredni uporabniki je sami ne bodo očistili, ker je treba pol klime razmontirati, profič je 20 min podiral, potem 10 minut pral pa 25 min sestavljal. Pa ja so podobni njihovi modeli, kjer gre lepo vse narazen, pri tem modelu, pa nočna mora.

Ted ::

mikimišek300 je izjavil:

Lepo pozdravljeni. Kakšne imate kaj izkušnje z Mitsubishi MSZ-FH35VE(notranja) MUZ-FH35VE (zunanja do -15°C)? Živim na obali, s klimo bi se tudi ogreval. Mojster je na ogledu predlagal 2,5KW, ker bi naj bilo za 30 kvadratov dovolj. Sam bi raje vzel omenjeno klimo 3,5KW, da ima še nekaj rezerve. Zanima me tudi, če je temeljna razlika med omenjeno zunanjo enoto ali z enoto MUZ-FH35VEHZ, ki je zmožna ogrevati tudi pri -25°C? Dejansko na Obali nimamo hudih zim, a ne vem, če bi tudi v tem primeru moral vzeti zunanjo enoto za ogrevanje pri -25°C, saj veste, teorija je eno, praksa pa drugo.

Prosim za odgovor. Kje ste "klimaši" ?


Vzami 2,5kw verzijo, jaz z njo BP ogrevam 65 m2. Poglej še hitachi akebono in daikin rtxm, mogoče boš kaj ceneje prišel skozi. Klima je sicer top tako po glasnosti kot po toplotnem učinku, edino daljinec je iz 80ih :).
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

MadMax ::

mat xxl je izjavil:

Ja pa še opozorilo za Mitsubishije MSZ- FH . Vse super, dokler se notranja enota ne zapaca. Ni teorije to na pameten način razdreti in dobiti notranji val ven. Mi je prišel serviser uraden, pa ni znal na zadnje pokleknil..... in probal nekaj z penzlčki pa penami, po posegu je bilo z led lučjo vido, da je noter ostalo vsaj 60% svinarije.

No na zadnje mi je majster z enega drugega foruma to res razdrl do konca in vse sčistil, nick name Telmos tisti, ki po več forumih skačete, da je pa nekaj narobe sem pa spoznal poleti, ko je bilo kak teden čez 28 st C podnevi in na maksimumu ni uspela shladiti na manj, kot 26, no po čiščenju je šlo jasno spet na 21 st C.

Tako, da ja imam jo sam je pa to VELIK minus, skratka, tudi napredni uporabniki je sami ne bodo očistili, ker je treba pol klime razmontirati, profič je 20 min podiral, potem 10 minut pral pa 25 min sestavljal. Pa ja so podobni njihovi modeli, kjer gre lepo vse narazen, pri tem modelu, pa nočna mora.

Tu se samo skristalizirajo dejstva in ločijo mojstri od "mojstrov".
Da je "serviser uradnen" kaj bolj učen, pomeni točno 0.
Sem imel štorijo z direktnim iz ream-a, pa raje ne pišem kake osnove ni poznal...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Magic1 ::

Torej je tukaj vsaj upravičena cena 50€ za servis:D Četudi mi ni jasno, kako vam rata zapacat klimo na polno. Jaz sem dal staro servisirat po šestih letih in je bila komaj kaj zapacana. Uporabljam jo pa za hlajenje in ogrevanje. Pol leta dela!
Res pa skrbim za zdravo okolje v stanovanju. Ni pretirane vlage, poleti pred ugašanjem klime 5 minut zrak samo kroži.
Magic

MadMax ::

Ene klime so bolj podvržene plesni na valju ventilatorja, druge manj.
Edina "rešitev" je drugi del zadnjega stavka predhodnikovega prispevka (za vejico).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

BorutK-73 ::

Magic1 je izjavil:

poleti pred ugašanjem klime 5 minut zrak samo kroži.

Je pa pri tem problem da gre nekaj vlage iz klime nazaj v prostor.

darkolord ::

V teh nekaj minutah verjetno minimalno. Za bakterije je pa te vlage dovolj.

Nekatere (za Gree vem) imajo opcijo, da ti to počne avtomatsko.

konspirator ::

Gree ima opcijo x-fan, 1x vklopiš in ostane v spominu, dokler so v daljincu baterije - s tipko on/off se tako ac avtomatsko spravi fan program in po 15 min sama ugasne.
Pri midea ac moraš pritisniti dve tipki (vsako posebej set-ok, ne vem sedaj na pamet), da gre v "x-fan" opcijo, in sicer vsakič ko jo hočeš ugasniti iz programa hlajenja, takrat preklopi na fan program, vsake toliko bolj glasno zapiha in po 15 min se sama ugasne.


http://autoklima-webshop.hu/dynamic/dow...
stran 7


tudi pri sinclair ac kot kaže ta opcija obstaja:
http://www.sinclair-solutions.com/files...
stran 5
--

Zgodovina sprememb…

mikimišek300 ::

Hvala za mnenja. Sem naročil Mitsubishi FH35VE. Se pravi, po vaših komentarjih sodeč, je potrebno zadevo po vsaki uporabi vsaj za 5 minut "prepihat"?
Vklopiš razvlaževanje ali prosto prezračevanje oziroma? Ne vem, s klimo sem se soočal na dopustu v apartmajih ter hotelih itd., nimam pojma, prosim za svetovanje. Meni je jasno, da je potrebno vsako tehnično sredstvo vzdrževat in mi ni problem plačat 1 X letno servis, če je to resnično potrebno, sam bi pa tudi zadevo vzdrževal v mejah, ki jo uporabnik lahko.

radmannsdorf ::

Jaz imam C&H in ima tudi X-fan opcijo. Nastavljeno enkrat in deluje za zmeraj, dokler te funkcije ne izklopim. Naj kar bo. :)

schurda ::

mikimišek300 je izjavil:

Hvala za mnenja. Sem naročil Mitsubishi FH35VE. Se pravi, po vaših komentarjih sodeč, je potrebno zadevo po vsaki uporabi vsaj za 5 minut "prepihat"?
Vklopiš razvlaževanje ali prosto prezračevanje oziroma? Ne vem, s klimo sem se soočal na dopustu v apartmajih ter hotelih itd., nimam pojma, prosim za svetovanje. Meni je jasno, da je potrebno vsako tehnično sredstvo vzdrževat in mi ni problem plačat 1 X letno servis, če je to resnično potrebno, sam bi pa tudi zadevo vzdrževal v mejah, ki jo uporabnik lahko.


Vse, kar rabiš, je razkužilo. 1x ali 2x letno pošpricaš po rebrih (notranja) in je. :D
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Magic1 ::

mikimišek300 je izjavil:

Hvala za mnenja. Sem naročil Mitsubishi FH35VE. Se pravi, po vaših komentarjih sodeč, je potrebno zadevo po vsaki uporabi vsaj za 5 minut "prepihat"?
Vklopiš razvlaževanje ali prosto prezračevanje oziroma? Ne vem, s klimo sem se soočal na dopustu v apartmajih ter hotelih itd., nimam pojma, prosim za svetovanje. Meni je jasno, da je potrebno vsako tehnično sredstvo vzdrževat in mi ni problem plačat 1 X letno servis, če je to resnično potrebno, sam bi pa tudi zadevo vzdrževal v mejah, ki jo uporabnik lahko.

Poleti ko hladiš so hladilna rebra med delovanjem občutneje hladnejša od okolice. To povzroči, da se dela kondenz na njih. Dokler klima deluje, kondenz odteka in je hkrati še zelo mrzel. Torej ni dobrih pogojev za nastanek plesni. Če pa klimo vgasneš, se rebra segrejejo in to ob vlagi na njih povzroči pogoje za plesen. Če pa klima deluje v ventilatorkemu načinu pred ugašanjem, se rebra posušijo. Brez vlage ni plesni. Pri ogravanju seveda to ni potrebno, saj se kondenz dela na zunanji enoti.
Torej nasvet je, da pustiš klimo delat ene 15 minut v ventilatorkemu režimu pred ugašanjem hlajenja. Konec poletne sezone pa razkužiš klimo s sprejem. Pa ne pozabi čistit prašnih filtrov po parih mesecih obratovanja.
Magic

mikimišek300 ::

Hvala za pomoč. Bom upošteval vaše nasvete, predvsem Magic1, najlepša ti dala :)

Robert ::

Bom uporabil kar to temo. Imam eno zunanjo enoto in dve notranji (v različnih prostorih) enoti. Ker eno notranjo enoto uporabljam bolj kot drugo in vidim da že počasi "šepa", me zanima ali jih lahko v prostorih zamenjam, ker se ta druga veliko manj uporablja in deluje skoraj kot nova.

Magic1 ::

Notranja enota ima elektroniko, ventil in motorček za ventilator. Zamenjava te bo verjetno dražje stala, kot odprava napake. Seveda prvo preveri, da ni samo zasvinjana.
Magic

Rok Woot ::

Jaz premišljujem o tejle? Rabim samo za dodatno ogrevanje.

https://www.ceneje.si/Izdelek/3386218/h...

Me pa zanima zakaj pišejo povsod praktično neslišna. Pa ima 20 dBa in še to 1.5 metra stran. Praktično neslišna bi lahko rekel, če bi imela 0 dBa ... Mislim, če v zvočno izoliranem prostoru ne slišiš 10 dBa si že skoraj gluh.

Rok Woot ::

Kdo ve kje bi poiskal graf COP glede na zunanjo temperaturo?

darksamurai ::

Normalno dihanje povprečnega človeka je okoli 10dB. Ti pa bi imel klimo tišjo od tega?

V sobi nimaš nikoli pod 20dB (v povprečju okoli 30) in ravno zaradi tega boš zelo redko slišal klimo z 20dB.

S klimo bi se grel v prehodnem obdobju ali rabiš dodatno ogrevanje, ker ti primarno ogrevanje ne greje dovolj? V kolikor jo boš zelo malo uporabljal raje premisli o cenejših klimah(cooper and hunter in podobne zadeve), ker z razliko v porabi ne boš nikoli pokril razlike v ceni klime.

Zgodovina sprememb…

Rok Woot ::

Jaz imam pod 20 dBa (sploh odkar imam nova okna) in vedno slišim klimo z 20 dBa. Če pa govoriš o dB pa navedi še pri kateri frekvenci. Šivanka, ki pade na mizo ima 10 dBa, jaz jo komot slišim. Ta LUNOS ventilacija ima 16 dBa in mi gre pošteno na živce, zato jo imam dostikrat izklopljeno.

Klimo bi kupil, ker je tako ogrevanje cenejše, pa še malo mi zrak meša. Živim v neizolirani stari hiši z masivnimi zidovi. Pri starših dobro deluje, imam občutek da prišparajo nekaj denarja, je pa amortizacija vprašljiva.

Koliko gre sploh zaupati specifikacijam proizvajalca?


https://www.nrel.gov/docs/fy11osti/5217...

Katero klimo pa priporočaš ti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Rok Woot ::

Cenejše nisem našel tihe. Rad bi, da je čim tišja in ima dober izkoristek pri gretju, hladil ne bom nikoli, saj imam še poleti pri odprtih oknih 24 stopinj v stanovanju.

Rok Woot ::

Ima kdo klimatsko napravo COOPER&HUNTER? Kakšne so izkušnje?

Magic1 ::

Klima ni nobena popolnoma tiha. Ventilator na minimumu pri FH je že tako tih, da ga ventil preglasi(tisti ki spušča plin iz notranje enote v zunanjo). Samo to je še vedno 20dB. Če hočeš popolnoma neslišno stvar, boš rabil električni grelec kupit. Samo elektrike bo šlo 3-5 krat več.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

radmannsdorf ::

Rok Woot je izjavil:

Ima kdo klimatsko napravo COOPER&HUNTER? Kakšne so izkušnje?

Jaz. Super za ta denar. Ima vse. POleti me je super hladila, zdaj pa me že dober mesec greje.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Še nisem videl delujoče klime, ki bi imela probleme ohlajat. Pri -10°C se bo pokazalo, kako dobro deluje.
Magic

morosito ::

Pozna kdo haier klime ki imajo toplotno crpalko? Ker sem vidu akcijo za 2.7kw haier, zunanja enota ki ima toplotno crpalko, notranja, vse mozne neke senzorje, komanda. Vse komplet za 429€. Se splača?

darkolord ::

Rok Woot je izjavil:

Ima kdo klimatsko napravo COOPER&HUNTER? Kakšne so izkušnje?
Prima je, Cooper&Hunter Alpha je v bistvu Gree Lomo.

Rok Woot ::

Katero pa imaš? Alpha? Ali jo uporabljaš za gretje ali glajenje ali oboje?
««
74 / 120
»»