» »

Katera klima

Katera klima

««
30 / 120
»»

Magic1 ::

@P4: Zakaj je ne postaviš nasproti vrat v ostala dva prostora, je meni uganka.. Idealna lokacija, če ne želiš da ti piha v kater prostor, se jo da usmerit drugam, če pa rabiš da ti vsaj nekaj ohladi pa rabiš direktno linijo. Zrak ne zavija, širi se pa bolj počasi. Ti boš rabil predprostor hladit na 22 stopinj, da bo kako efekt pri tvoji postavitvi.
Magic

Pyr0Beast ::

p4 je izjavil:

Morda sem nadležen, a vseeno še enkrat poizkusim. Na priloženi sliki je izrisana postavitev sob in klime. Prostor, kjer bo klima stala je predprostor. Učinek želim čutiti v sobah levo in desno zgoraj. Sam sem občutljiv na klime in nerad čutim kakšen prš v vrat ali kaj podobnega :) zato tudi klime v eni ali drugi sobi odpadejo. Zdaj pa me zanima, ali je bolje, da klimo postavim "višje" proti vratom sob, če klima ostane na tej steni. Kako daleč proti vratom naj jo postavim? Pol metra? Vem pa, da bi bila idealna varianta ta, da bi bila klima na spodnji steni, ampak se mi poraja vprašanje in skrb, da mi bo vseeno pihala v vrat v drugi sobi in pa da bo cev od zunanje enote do notranje več kot 10m, kar piše v navodilih da ne sme biti.

 Postavitev - slika

Postavitev - slika



Hvala vsem za nasvete!


Takle ti bom rekel:

Hladil ne boš 2h sob temveč 3 (pozabil si na predprostor), - za kaj takega rabiš že precej močno klimo. Enako kakor pozimi ne greješ cele bajte je tudi hladiti ne rabiš.

Klimo se ti splača postavit v termično najbolj obremenjeno sobo - tako da bodo ostale manj na udaru in mogoče druge tudi rabil ne boš.

Za dolžino ni problem. Zadeva je lavfala tudi po 30m šlavfa.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

p4 ::

Ok, ravno to je največji problem, ker v navodilih klime piše da cev ne sme biti daljša od 10m. Mislim, da bo ravno tam tam. Desna soba je široka 2 metra, potem pa po stenah z vijuganjem pridem pomoje ravno na 10m mogoče kak meter več...

Pyr0Beast ::

To je 10m v eno smer :)

Pa tudi. Tam cirka 0.5m cevi imaš že v sami notranji enoti, nekako se da pokompenzirat, čeprav 5m cevi gre res blazno hitro.

Da narediš lep lok. Po možnosti še spiralo ali kaj podobnega da se vibracije ne prenašajo - hitro gre.

Ene klime zahtevajo še oil-capture (Se ne spomnim točnega imena) - v glavnem gre za v U zavito cev da kompresor ne zalije ob štartu pri daljših ceveh
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

e-marko ::

Kakšne so kaj cene montaže? Recimo 5m cevi.
Zanima me še dovoljena višinska razlika med zunanjo in notranjo enoto. Predvsem koliko nižje je lahko zunanja enota napram notranji.

Hvala.

P.S.: Panasonic inverter UE12 za 486 eur plus montaža je ok ali ne?
...somebody, somewhere...

MadMax ::

e-marko je izjavil:

Zanima me še dovoljena višinska razlika med zunanjo in notranjo enoto. Predvsem koliko nižje je lahko zunanja enota napram notranji.

Podatek se (tako kot dovoljena dolžina in morebitno dofilavanje pri večjih dolžinah) razlikuje od klime do klime, je pa zapisan v navodilih za montažo. Slednja so običajno prosto dostopna tudi na netu, če le ne gre za preveč "levo" firmo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

XrobertoX ::

e-marko je izjavil:

Kakšne so kaj cene montaže? Recimo 5m cevi.
Zanima me še dovoljena višinska razlika med zunanjo in notranjo enoto. Predvsem koliko nižje je lahko zunanja enota napram notranji.

Hvala.

P.S.: Panasonic inverter UE12 za 486 eur plus montaža je ok ali ne?


A je to ta klima ki hladi do velikosti 60 m2, za hlajenje pa poskrbi z močjo 3,3 kW, v primeru ogrevanja pa le ta deluje z močjo 4 kW., če je kaj podobnega je tole z montažo vred nekam poceni drugače pa glej da glede kvadrature vseeno vzameš malo močnejšo, zdej recimo če imaš cca 50m2 je tale čisto dovolj in OK.

PS: Aja če je montaža posebej je vseeno dovolj poceni zdej čito točnega modela ne vem jaz sem imel sicer tole v mislih ne vem ali si tole mislil Panasonic CS/CU UE12JKE
Robi

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

Mater nekateri so pa bolj pametni kot sami inženerji pri proizvajalcev klim,ki že vrsto let delajo samo na tem področju.
Mislim reči,da so v Sloveniji kar precej brihtnih glav in škoda,da ni dobil še nobeden nobelove nagrade ali podobnega.
Dejte se že enkrat skulirat in v nobenem primeru ni v nobeni stvari boljša tista klima za 300 Eur ali tista za 700 Eur ali več.

XrobertoX ::

easyrider3 je izjavil:

Mater nekateri so pa bolj pametni kot sami inženerji pri proizvajalcev klim,ki že vrsto let delajo samo na tem področju.
Mislim reči,da so v Sloveniji kar precej brihtnih glav in škoda,da ni dobil še nobeden nobelove nagrade ali podobnega.
Dejte se že enkrat skulirat in v nobenem primeru ni v nobeni stvari boljša tista klima za 300 Eur ali tista za 700 Eur ali več.


Lahko jim še malo razložiš.
Robi

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

easyrider3 je izjavil:

Mater nekateri so pa bolj pametni kot sami inženerji pri proizvajalcev klim,ki že vrsto let delajo samo na tem področju.
Mislim reči,da so v Sloveniji kar precej brihtnih glav in škoda,da ni dobil še nobeden nobelove nagrade ali podobnega.
Dejte se že enkrat skulirat in v nobenem primeru ni v nobeni stvari boljša tista klima za 300 Eur ali tista za 700 Eur ali več.



Dokler detaljno ne argumentiraš zadev je vse to na bazi : " stara baba čula... stara baba rekla...."

MadMax ::

Tako kot je najcenejši vozikl na 4 kolesih enako dober kot avto višjega razreda.
No ja, saj pelje te že...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Okapi ::

Točno tako. In zdaj se vprašaj, kakšen avto bi hotel kupiti, če bi vedel, da ga boš uporabljal samo 2-3 tedne na leto. Najcenejšo kripo ali nekaj luksuznega?

O.

MadMax ::

Ko ga imaš, ga uporabljaš več kot 2÷3 tedne na leto, čeprav si ob nakupu predvidel celo le 1÷2 tedna, v tem je štos.
Sicer pa ni najbolj posrečena primerjava, rent-a-klima ter klimataxi mislim da še nista uslugi, dostopni vsakomur.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

easyrider3 ::

Strokovni odgovor na vprašanje kakšno klimo bi gdo kupil je ta,da ne SMEŠ gledat na ceno in vedno se posvetuj z strokovnjaki ki VEDO kaj kupit.
Tukaj na forumu je pa dosti bedakov ki samo blebetajo neke neumnosti itd...
Klima se kupuje na dolgoročni nakup razen če ima kdo ne vem koliko denarja in vsake par let novo kupi-a od tega nima nobene koristi edino denar stran vtže.
Pamet v glavo in raje strokovnjaka vprašajte kako in kaj

barakus ::

Kateri pa so tej strokovnjaki? Ker jaz nisem še nobenega našel, ki bi znal z argumenti predstavit zadeve :)

XrobertoX ::

Mislim da ga boste razumeli če vsi še enkrat preberete vsaj cca. od 33 strani naprej ;)
Tudi jaz sem že omenjal pa vendar je dstojs začel malo drugače ampak bistvo je isto.
opa dejte raj mal prebrat pa mislim da ne bo potrebno brezveze tukaj nabijat nekaj kar nima veze z temo.
PS: naslov teme je "Katera klima" ampak vsi tile ki so se že zanimali kolikor vem so jo že nabavili verjetno pa se bo še kdo našel ki bo želel kaj vprašati takrat pa dajte prej malo prebrat in potem vprašajte in podajte svoj primer da se da pač določene ideje.
Še vedno pa velja da se posvetujete pri pravih ljudeh to tukaj je samo pomoč da ljudje odtavajo iz "teme" beri (noč) :D
Robi

Zgodovina sprememb…

energetik ::

easyrider3 je izjavil:

Strokovni odgovor na vprašanje kakšno klimo bi gdo kupil je ta,da ne SMEŠ gledat na ceno in vedno se posvetuj z strokovnjaki ki VEDO kaj kupit.
Ja seveda, cena sploh ni pomembna ;((
Zakaj potem sploh prodajajo morje poceni modelov, ki lepo obratujejo leta in leta? Naj potem prodajajo samo inverterske Daikin za 1500€, pa je mir, a ne.

In kakor imam jaz izkušnje s "strokovnjaki", jih zelo malo zares razume vse detajle delovanja klime, toplotnih izgub bajte in podobno. Večinoma ti pa itak poskušajo prodati stvar, ki je ne potrebuješ.

easyrider3 ::

Evo Mitsubishi klima je zmontirana in sedaj se že hladim v sobi in obenem na polno špilam igrico Far Cry. Enkratno je vse to ko ti ni vroče pa sploh ni važno kaj ti vse gori in greje v sobi. Bomo vidli kako bo potem čez noč delovala klima itd....
Sedaj pa grem v hladilnik po eno mrzlo pivo in špilat naprej igrico.


Čao

superman25 ::

Pozdravljeni prijatelji!

En nasvet bi rabil glede nakupa inverterske klime, znamke PANASONIC.

Prodaja se v SPARu, cena je 479 evra...
Hlajenje: 3.3kw
Gretje 4.0kw
energ. razred: A
ostalo tukaj: http://www.sparslovenija.si/spar/2011/a...
http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/ogreval...

Zanima me:
- glede na ceno, a se splača kupiti to klimo? Kakšen nasvet dodatni?
klima se kupuje za sobe v 1. nad. hiše (skupaj nekje 50kvad. metr.)...

hvala za odgovor :)
Lp

energetik ::

easyrider3 je izjavil:

Evo Mitsubishi klima je zmontirana in sedaj se že hladim v sobi in obenem na polno špilam igrico Far Cry. Enkratno je vse to ko ti ni vroče pa sploh ni važno kaj ti vse gori in greje v sobi. Bomo vidli kako bo potem čez noč delovala klima itd....
Sedaj pa grem v hladilnik po eno mrzlo pivo in špilat naprej igrico.
Jaz pa nabavil prenosno (nimam druge možnosti) in izpuh speljal skozi okno, tako da namesto odprtega okenskega krila namestim vezano ploščo z luknjo. Ne morem verjet, ampak tudi 2,35kW prenosna se konkretno pozna v 70m^2 stanovanju. Sicer lahko o 23° in podobno le sanjam, ampak že 10% znižana vlaga in 1,5°C manjša temperatura se pozna ogromno, da se dihati.

Golden eye ::

Jaz mam tud ZELO POCENI prenosno klimo: :)
 DIY

DIY

Pyr0Beast ::

energetik je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Strokovni odgovor na vprašanje kakšno klimo bi gdo kupil je ta,da ne SMEŠ gledat na ceno in vedno se posvetuj z strokovnjaki ki VEDO kaj kupit.
Ja seveda, cena sploh ni pomembna ;((
Zakaj potem sploh prodajajo morje poceni modelov, ki lepo obratujejo leta in leta? Naj potem prodajajo samo inverterske Daikin za 1500€, pa je mir, a ne.

In kakor imam jaz izkušnje s "strokovnjaki", jih zelo malo zares razume vse detajle delovanja klime, toplotnih izgub bajte in podobno. Večinoma ti pa itak poskušajo prodati stvar, ki je ne potrebuješ.


Če bi bli prodajalci pošteni nebi nič prodali :)

Tako pa ...

energetik je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Evo Mitsubishi klima je zmontirana in sedaj se že hladim v sobi in obenem na polno špilam igrico Far Cry. Enkratno je vse to ko ti ni vroče pa sploh ni važno kaj ti vse gori in greje v sobi. Bomo vidli kako bo potem čez noč delovala klima itd....
Sedaj pa grem v hladilnik po eno mrzlo pivo in špilat naprej igrico.
Jaz pa nabavil prenosno (nimam druge možnosti) in izpuh speljal skozi okno, tako da namesto odprtega okenskega krila namestim vezano ploščo z luknjo. Ne morem verjet, ampak tudi 2,35kW prenosna se konkretno pozna v 70m^2 stanovanju. Sicer lahko o 23° in podobno le sanjam, ampak že 10% znižana vlaga in 1,5°C manjša temperatura se pozna ogromno, da se dihati.


Mjah, to imaš 800W kompresor ?

Škoda no ko nimaš možnosti zrihtati si prave klime. Jaz trenutno svojo lavfam na 20°C tak da je v sosednjem prostoru 24°C. Zunaj je bilo pa itak 40°C+

kako je kaj z ropotom ? Pa katero si nabavil - kako rabljeno ?

Je pa res - par stopinj manjša temperatura in kar nekaj manjša vlaga se pozna ogromno - je pa s to klimo tako da mora lavfati praktično tudi čez noč in vsaj zjutraj, da pokrije max. obremenitev v prosotoru. Drugače preprosto ne sfolga ker vse kar ti naredi je to da temperatura v prostoru neha naraščati :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Golden eye je izjavil:

Jaz mam tud ZELO POCENI prenosno klimo: :)
 DIY

DIY



Tudi za 1°C ti ne bo padla temperatura v sobi, sprobano :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

energetik ::

Pyr0Beast je izjavil:

Mjah, to imaš 800W kompresor ?

Škoda no ko nimaš možnosti zrihtati si prave klime. Jaz trenutno svojo lavfam na 20°C tak da je v sosednjem prostoru 24°C. Zunaj je bilo pa itak 40°C+

kako je kaj z ropotom ? Pa katero si nabavil - kako rabljeno ?

Je pa res - par stopinj manjša temperatura in kar nekaj manjša vlaga se pozna ogromno - je pa s to klimo tako da mora lavfati praktično tudi čez noč in vsaj zjutraj, da pokrije max. obremenitev v prosotoru. Drugače preprosto ne sfolga ker vse kar ti naredi je to da temperatura v prostoru neha naraščati :)
Kompresor pri 2,35kW hladilne nuca 890W. Torej COP=2,6. Jaz mislim, da je v COP že všteta izguba zaradi dovajanja zunanjega zraka v prostor.
Proklima, Bauhaus. 56dB naj bi bila, ampak jo imam itak na hodniku, kjer se ne zadržujem in me ne moti. Ja, tako je kot praviš. Termostat na klimi je neuporaben, ker itak laufa non-stop. Meni ustreza že to, da je manjša vlaga in da poreže temperaturne špice čez dan. Skratka, zadovoljen. Če bi imel možnost, itak da ne bi razmišljal ampak bi nabavil split.

Sem pa opazil, da ima zanimiv sistem - kondenzat s pumpico ves čas poliva po kondenzatorskih rebrih in na ta način nazaj pobere vsaj nekaj latentne toplote, hkrati pa je še izpuh malo manj vroč. Mora pa biti izpušni zrak peklenski. >:D

Pyr0Beast ::

Ajde, ~900W še ni tako hudo. Tistih 90W odpade na ventilatorje. Če boš meril boš videl da poraba niha ogromno glede na temperaturo izpuha. Ta je tam nad 45°C in bolj proti 50 - res veliko se pozna če to cev izoliraš ker greje ko svinja - pa da še poloviš s ductape-om tiste odprtine pri katerih piha vroč zrak mimo (tam kjer se cev pripne) - potem zadeva že rata precej 'split', ker ne žre tistega vročega zraka.
Če imaš voljo stran daš še eno mrežo pri ventilatorju ki je noter pred cevjo (zaščita prstov) - takrat mnogo močneje piha ergo lahko podaljšaš cev.

Ima slučajno dvocevno varianto, da v prostor vleče tudi hladen zrak ? To sem videl samo parkrat, cena pa ohohoho (Toliko kolikor W ima tvoja :))

Ima mogoče celo funkcijo gretja ? Cena = 300€ ?

Slučajno čutiš vibracije v prostoru od te klime - kompresor je tam res bogi - še v izolacijsko volno/klobučevino so ga dali - če jo primeš spodaj boš čutil kako vroč je tisti pleh :)


To da so začeli kurit odpadni kondenzat je pri taki klimi skoraj nujno zaradi količine le tega. Slabost pa je - tak kondenzat bo sčasoma uničil in zapacal hladilna rebra

Naj ti služi še lep čas.

Še tole: Tisti odpadni zrak lahko sfuraš v kopalnico - topla kopalnica in mrzlo stanovanje, dobro s koristnim :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Golden eye ::

Pyr0Beast je izjavil:

Golden eye je izjavil:

Jaz mam tud ZELO POCENI prenosno klimo: :)
 DIY

DIY



Tudi za 1°C ti ne bo padla temperatura v sobi, sprobano :D

Do zdej je padla vlažnost prostora iz 63% na 50%. Temperatura pa še za 0,5°C ni padla. Če je fajn vroče vsaj malo ublaži če piha mal bl hladno :P

energetik ::

Pyr0Beast je izjavil:

Ima slučajno dvocevno varianto, da v prostor vleče tudi hladen zrak ? To sem videl samo parkrat, cena pa ohohoho (Toliko kolikor W ima tvoja :))

Ima mogoče celo funkcijo gretja ? Cena = 300€ ?

Slučajno čutiš vibracije v prostoru od te klime - kompresor je tam res bogi - še v izolacijsko volno/klobučevino so ga dali - če jo primeš spodaj boš čutil kako vroč je tisti pleh :)


To da so začeli kurit odpadni kondenzat je pri taki klimi skoraj nujno zaradi količine le tega. Slabost pa je - tak kondenzat bo sčasoma uničil in zapacal hladilna rebra

Naj ti služi še lep čas.

Še tole: Tisti odpadni zrak lahko sfuraš v kopalnico - topla kopalnica in mrzlo stanovanje, dobro s koristnim :)

Ne, enocevka je :) Dvocevne so drage ko žafran, je pa tisto že skoraj split klima.
Ja, tla okoli malce vibrirajo.
Ne vem zakaj bi kondenzat uničil rebra, razen če pobere svinjarijo iz posode in jo meče gor.
Ne bi fural v kopalnico, je že dosti vroča. Sploh pa - uhajal bi nazaj iz kopalnice, zaradi nadtlaka.

Pyr0Beast ::

:DDDD

No dobr, sam če vlago polovi je že ok. Pa postavi nekam višje da ne piha samo v noge. Optimum je nekje 0.5m nad višino glave.

Una klima iz špara za 274€ zgleda zanimiva. Zunanja enota zgleda malce bolj škatlasta od moje. To je pa tudi vsa razlika.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Eto tak, sem še tisti watt-jajc-meter gor obesil za pol ure.
Max. moč ~800W
Dejanska moč = 699W
Poraba v 0.5h = 0.13kWh
Nastavljena temperatura = 20°C
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

energetik
Jaz sem dal 5 mm stiropor na izpušno cev - povil + ductape. Se veliko pozna, prej mi ni uspelo spravit na 2°C razlike, zdaj mi.

superman25 ::

Še enkrat...se splača kupiti inverter klimatsko napravo Panasonic pri sparu za 479 evrov???

Split klimatska naprava: Da
Elektronsko upravljanje: Da
Hlajenje prostora do: 53 m2
Moč hlajenja: 3.30 kW
[Največja poraba električne energije za hlajenje ] Poraba energije za hlajenje: 1.02 kWh
Moč gretja: 3.61 kW
[Največja poraba električne energije za gretje ] Poraba energije za gretje: 1.11 kWh
Pretok zraka: 750 m3/h
Daljinsko upravljanje: Da
[Invertersko delovanje omogoča delovanje kompresorja pri nižji moči, kadar je potrebno hladiti manj. Brez inverterja se vključi na 100 % nato izključi, pri inverterju se moč prilagaja.] Invertersko delovanje: Da
Razvlaževanje: 1.9 l/h
Število stopenj ventilatorja: 3
Dnevni timer: Da
Ena notranja enota: Da
Gretje pri najnižji zunanji temperaturi do: -5 °C
Največja razdalja med notranjim in zunanjim delom: 15 m
Največja višinska razlika med notranjim in zunanjim delom: 5 m
[Koeficient EER nam kaže učinkovitost naprave pri hlajenju in je podan kot razmerje med "močjo hlajenja" in "vloženo močjo" - porabljeno energijo za hlajenje. Večji kot je koeficient bolj učinkovita in varčna je klimatska naprava.] EER: 3.23
[Koeficient COP nam kaže učinkovitost naprave pri hlajenju in je podan kot razmerje med "močjo gretja" in "vloženo močjo" - porabljeno energijo za gretje. Večji kot je koeficient bolj učinkovita in varčna je klimatska naprava.] COP: 3.61
Energijski razred: A
Glasnost notranjega dela: 22 dB (re 1pW)
Glasnost zunanjega dela: 48 dB (re 1pW)

Okapi ::

Kaj pomeni splača? Hladila bo, zaslužil pa najbrž ne boš nič z njo (razen če delaš od doma in se ti bo povečala produktivnost;) ). Kaj dosti cenejšega/boljšega pri tej moči težko dobiš. Če si pristaš teorije, da za tiste 2-3 tedne na leto, ko je zunaj 30+ stopinj, klime z luksuznimi dodatki ne potrebuješ, je to to.

O.

easyrider3 ::

Za mojo sobo je tale klima čisto dovolj ker mi ima soba manj kot 25m2 in jo trenutno čez dan nastavim na 26-27 stopinj in sem prav zadovoljen z zrakom v sobi.Sploh mi ne pride ma misel da bi jo nastavil na 22 kot mi pravi brat ali še kdo drug,ker pač za mene je to kar super kar imam sedaj. Saj pravim,da bom danes videl čez noč kako bo za spati pri taki temperaturi 26 stopinj.

superman25 ::

kot splača sem mislil razmerje med ceno in karakteristikami (kaj dobiš za denar), če je cena primerna ali prenapihjena (in bi dobil keri drug model-boljši za isto ceno)... klima je zgolj za občasno hlajenje prostorov, ne rabim neki šnik šnak.

Pyr0Beast ::

Mjah, ko je treba v taki vročini spat, pa ne moreš, nato pa treba furat avto naslednji dan ali delat druga 'ogrožujoča' dela - zlata vredna zadeva.
Sicer pa vzami. Ni take hude razlike. 200€ manj je navadna - zraven v istem katalogu. 500€ za invertersko ni nek hud dnar

Okapi je izjavil:

Kaj pomeni splača? Hladila bo, zaslužil pa najbrž ne boš nič z njo (razen če delaš od doma in se ti bo povečala produktivnost;) ). Kaj dosti cenejšega/boljšega pri tej moči težko dobiš. Če si pristaš teorije, da za tiste 2-3 tedne na leto, ko je zunaj 30+ stopinj, klime z luksuznimi dodatki ne potrebuješ, je to to.

O.


Za krepnit od smeha :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

Nimam denarja pa tud kredit imam še tri leta pa se ne sekiram ker sem dal za klimo+montažo in zraven še dodatno zavarovat 5 let in to me je stalo nekaj čez 1.000 Eur.Ampak se sploh zaradi tega ne sekiram ker hočem imeti nekaj kar mi bo še nekaj časa delovalo in da bom lahko spal brez kakega brenčanja v sobi. Da bi šel še petkrat nabavljat klimo bi še vedno imel iste pomisleke,ker po domače povedano jeb_ se meni za tiste Eure ker sem klimo itak vzel na obroke. Imel sem tudi denar da bi lahko plačal z gotovino samo pač jaz ne bom in raje vsak mesec dam nekaj malega in tako imam še sedaj pri sebi denar za kaj drugega.
Ko bi imel pa tolk denarja kot nekateri potem bi pa plačal z gotovino in verjetno bi vzel še kako drugačno klimo ali model.
Denar je zato da se obrača drugače bo recesija.

Ne vem kje tisti model OKAPI vidi samo 2-3 tedne vročino na leto,pri nekaterih je lahko skoraj pol leta vroče,pri meni že. Od marca bi že rabil klimo saj v sobi sem zvečer že imel okrog ali čez 26 stopinj in sigurno bi tudi bilo v mesecu oktobru ali novembru ista taka temperatura. Pri meni se orenk greje od TV in računalnika in zaradi tega ne mislim imeti vse ugašnjeno pa naj klima laufa-jeba_ ga

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Ne se jebat ...

Na konc bo šu folk še zobne ščetke zavarvat al kaj ? Pa namesto da vzemeš na obroke pač vzameš cenejši model.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

Lahko bi vzel cenejši model samo jaz nočem tisto kar tiste klime ponujajo. To je isto kot bi mi kdo svetoval kupi ta avto ali ta televizor. Vsak ima svoje mnenje in potem počne kar hoče.
Jaz tud nočem NIKE superge pa če jih dobim za darilo jih nebi nosil isto kot za Mercedeza ne maram ga pa da je bog.
Imam tud doma Panasonic fax in lahko rečem da naj bi Panasonic bil med najboljšimi glede telemunikacije ampak sedaj sploh ne maram slišat za noben izdelk od Panasonica. Fax je mogoče petkrat sprintal in sedaj sploh ne potegne več papirja itd.. Zame šrot,šrot in šrot. Če hočem nekja in potem kupim naj bi potlej tudi delovalo. Ista sranja so mobiteli saj vsak deluje nekaj časa potem se pa že začnejo problemi.

Poprej si napisal PyrOBeast NE SE JEBAT
vendar lahko ti povem da bom jaz v kratkem glih šel se jebat z ženkico. Lep večer vsem skupaj in lahko noč

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Wtf... ljudje včasih skadijo nekaj močnega.
Magic

Pyr0Beast ::

Švoh mu klima dela pa mu je vročina v glavo vdarila
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

easyrider3 ::

Kajenje škoduje zdravju povrhu pa še smrdi vse okrog. Nekadilec za vedno,to je sama brez vezna navada.

barakus ::

Jaz se odločam med 550 eur za kitajca (gree) on/off ali jurja za mistubishi muz-ge35va (oboje z montažo). Nagibam se k dražji. Ker bo služila kot primarno gretje in se bojim, da kitajska ne bi dobro grela ali pa bi "pokleknila" ob večjem mrazu, bom pač dodal še 450eur pa profitiral še nekaj luksuza, ki ga ponuja inverter in morda kak procent prišparal na boljšem COPu. Čeprav nimam dovolj podatkov, da dražja bistveno bolje dela pozimi, na papirju in v imenu ima prednost. Za mitsubishi so vsaj obljube, da naj bi se dobro obnesla pozimi, pri kitajcu niti teh ni, niti nisem našel nobenih testov. Tako da bi rahlo zagemblal teh 450eur, ker je verjetnost, da bo bolje grelo in mi prišparan denar nič ne pomeni, če bom sredi zime zmrzoval.

Ma kdo kako pripombo?

Pyr0Beast ::

Mene sta znoj in kri pridnih kitajčkov grela tudi pri -18 in 26°C v sobi.
Več ma elektronike - več bo težav - moja tudi zunanjega senzorja temperature nima in ne bo odnehala pri -5°C kakor ostale.

Vzami inverter če imaš keš pa veš kaj hočeš. Če ga nimaš pač ne. Pa zrihtej si popust na delo. 200€ za montažo je hitro preveč če je nekaj čisto osnovnega
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Brias ::

barakus je izjavil:

Jaz se odločam med 550 eur za kitajca (gree) on/off ali jurja za mistubishi muz-ge35va (oboje z montažo). Nagibam se k dražji. Ker bo služila kot primarno gretje in se bojim, da kitajska ne bi dobro grela ali pa bi "pokleknila" ob večjem mrazu, bom pač dodal še 450eur pa profitiral še nekaj luksuza, ki ga ponuja inverter in morda kak procent prišparal na boljšem COPu. Čeprav nimam dovolj podatkov, da dražja bistveno bolje dela pozimi, na papirju in v imenu ima prednost. Za mitsubishi so vsaj obljube, da naj bi se dobro obnesla pozimi, pri kitajcu niti teh ni, niti nisem našel nobenih testov. Tako da bi rahlo zagemblal teh 450eur, ker je verjetnost, da bo bolje grelo in mi prišparan denar nič ne pomeni, če bom sredi zime zmrzoval.

Ma kdo kako pripombo?


Ne vem kaksno kvadraturo stanovanja imas, lego, sosede, izolacijo, okna ...

jaz sem predlansko leto, septembra 2010, zacel razmisljati o mitsubishi klimi, stanovanje 1978 letnik, bila je se stara fasada, original okna, vzhodna stran, 70m2 bivalne ...

imel sem v mislih:

MSZ-HC 25VA 2,50 - 3,20kW 799,00 eur z montazo ( da ti -10% na gotovino na to ceno )
MSZ-HC 35VA 3,15 - 3,60kW 899,00 eur z montazo ( da ti -10% na gotovino na to ceno )
MSZ-GE 25VA 2,50 - 3,20kW 975,40 eur z montazo ( da ti -10% na gotovino na to ceno )

http://www.cool-line.si/cenik.htm
( gledas cena z montažo in 8,5 % DDV fizične osebe )

In odlocil sem se za MSZ-GE 25VA, tiha je, BP hladi celo stanovanje, dejansko imam obcutek da tudi ce bi imel se eno sobo vec, tej klimi pri neslisnem delovanju ne bi bilo problema. Res pa je da so nam lansko leto menjali fasado. GE 25VA ima proti HC 25VA za dobro cetrtino boljsi izkoristek stroma v hlajenje, je neslisna, antivibracijski nosilec za zunanjo enoto mi je dal tok konkreten, da se ga kuzma ne bi branil pri gradnji svojih gramofonov ...

Dolzina od notranje do zunanje enote je bila 7m ( KONKRETNO izolirane bakrene cevi ), vse je v licnih parapetah, delal je na laser, preboj zelezobetona ob oknu ( je sam rekel da je bolje ker je menjava oken v bliznji prihodnosti neizogibna in bo ko bodo okna menjana, lahko samo sneta okna dol in nova gor, napeljava za klimo ne bo motila niti novega okna niti montaze ), tudi na balkonu je vse v parapetah vkljucno z odtokom za kondenz, za njimi nisem nic cistil... skratka 1A montaza, top cena ...
lansko leto je bila PPC GE25VA 25 eur nizja, tako da sem placal 854 eur ( 949 EUR -10% gotovina ), in za daljse cevi, preboj ob oknu ... nisem nic dodatno placal ...

HC 35VA pade pa pod B klasso in jo absolutno nima smisla kupovati ( raje 100 eur manj za HC25VA ali 75 eur vec za GE25VA )

Ze zunanja enota pri HC 25VA je igraca proti GE 25VA )

PDF HC serije http://www.vitanest.si/pdf/mitsubishi/M...
zunanja HC 25VA
540mm * 684mm * 255mm



PDF GE serije http://www.vitanest.si/pdf/mitsubishi/M...
zunanja GE 25VA
550mm * 800mm * 285mm




Tako da ti priporocam ali HC25VA ali GE25VA

XrobertoX ::

Pyr0Beast je izjavil:

:DDDD

No dobr, sam če vlago polovi je že ok. Pa postavi nekam višje da ne piha samo v noge. Optimum je nekje 0.5m nad višino glave.

Una klima iz špara za 274€ zgleda zanimiva. Zunanja enota zgleda malce bolj škatlasta od moje. To je pa tudi vsa razlika.

Jaz ponavadi v šparu- "beri trgovini z živili" kupujem živila,:D:D:D
Robi

šernk ::

ker je res razlika če kupiš isti izdelek ane...špar dobavlja klime brez zunanje enote ali kaj?

klima je klima, pa a je kupljena v specializirani trgovini ali pa v šparu je iz iste škatle.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

XrobertoX ::

Ja ja se razume pa še trgovca mal povprašal kaj o klimi LOL Upam da vsi razumete kam pes taco moli.

Sicer pa delajte kar čte nihče vam ne brani hehe,nč grem v trgovino raje po pivo čaw.
Robi

Zgodovina sprememb…

5er--> ::

Pa še trgovca mal povprašaj kaj o pivu LOL Upam da vsi razumete kam pes taco moli.

ToniT ::

Kupil sem klimo iz špara (inverter Panasonic) in sem zelo zadovoljen. Hotel sem, da hladi dve sobi v mansardi, vendar sem jo po nasvetu monterja namesti v predprostor na stopnišču (v mansardi) in zdaj hladi tudi pritličje brez problema. Je pa res, da je hiša izolirana (pol metra debeli zidovi + 12 cm stiropora - toplotna prevodnost 0,031 W/mK) in na mansardi 30 cm izolacije iz dveh delov - termotop + steklena volna.
Velikost hlajenih prostorov je cca 120 m2.
Seveda je treba prišteti še montažo, ki ni poceni. Ker imam cca 10m razdalje med zunanjo in notranjo enoto, me je samo material prišel 150 Eur + 80 Eur majstru, ki mi je vse priklopil - vse je premeril, vakuumiral klimo, dodal plin in stestiral. Kable in cevi sem polagal sam.
Se pravi skupna cena - 710 Eur: občutek v tem tednu - neprecenljivo.

šernk ::

tako kot naj vprašam trgovca v big bangu o TVju, v comshopu o računalnikih?

vsi trije bodo nakladali kar lahko sam preberem na embalaži in to je to. vse tri sem že dobil na popolnem nepoznavanju stvari, ki jih prodajajo, pa to ni edini primer.

ne vem pa kje je razlika, da greš v specializirano trgovino za klime in ti ponudijo to klimo za 400€, v šparu dobiš pa isto klimo za 280€?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
««
30 / 120
»»