» »

Katera klima

Katera klima

««
32 / 120
»»

BlaY0 ::

@Okapi: Jaz imam od lani trojno zasteklitev in krpan zunanje žaluzije pa letos še ni prišlo čez 25. Izolacije je pa 25 centi (mansarda), tam kjer je pa stena so pa 5 centi kombi plošče (standard fasada izpred 25 let), s tem da je stena vzhod/zahod in na zahodu je 80% v bistvu oken in vrat. Se pa strinjam, če bi bilo dva tedna skupaj 40 in zjutraj 25, bi bilo pa treba nekaj narediti. Aja, kako bi pa lajtnge do hodnika pripeljal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

šernk ::

Ja glede kvadratov hlajenja se mi je dozdevalo, ko sem šel malce v podrobnejše specifikacije.

recimo ena klima z močjo hlajenja 2,5kW in pretokom 630 piše da hladi 80 kvadratnih metrov, druga klima z močjo hlajenja 3,3kW in 720(ne vem enot, tudi cifre si približno izmišljujem) pretoka pa piše da hladi do 52 kvadratnih metrov :))

sazik mi recimo izračuna 3,8kW hladilne moči, vendar ni nikjer omenjene izolacije, tako da nekje nad 3kW bi moralo biti za nas več kot dovolj.
http://www.vitanest.si/pomoc_pri_izbiri...

edit: šparova klima: http://www.spar.si/spar/aktualnozakupce...

poišči v katalogu, tam nekje okoli strani 10.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

XrobertoX ::

Ne komplicirajte preveč, noben podatek ni čisto brezveze vam pa samo pomaga pri odločitvi, jaz sem predlog dal in če ga upoštevaš ali pa ne. Vem pa da ne boš s tistim kar ti jaz predlagam nič zgrešil nekaj napotkov si dobil sedaj pa se sam odloči.
Tisti program za izračun je ničvreden ker premalo stvari upošteva, poleg tega je preveč omejen tako da je neuporaben, glej to kar sem ti že povedal ne rabi noben preveč komlicirat, ker bolj ko se poglabljaš bolj se boste utapljali v podatkih ki jih pa ni tako malo.

amigo_no1 je izjavil:

Jaz ti priporočam obisk pri učitelju pravopisa.

hamurabi je izjavil:

V bistvu je klima kar stara (po moje cca 10 let). Crknil je kondenzator (tako je rekel serviser) in se ne splača popravljati.

Hm,, je notri en gigantski super-duper eksotičen kondi, ki ga delajo na samo Marsu ob petkih ali pa je šlo v maloro še kaj drugega ?


Lahko kdo priporoči kakšen razvlaževalec zraka ?

Amigos daj prosim ne tukaj o pravopisu in si raje svoje preberi,in ti bo kmalu jasno.
Glede razvlaževalca je pa tako ima jo tudi klima. Domneval sem da bi to že lahko vedel. DA tudi klima ima lahko funkcijo razvlaževanja zraka.
Robi

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Klima že po sami definiciji razvlažuje zrak - ves kondenz ki se nabere in odteče je valda iz zraka.

XrobertoX ::

Ja itak ne vem zakaj bi imel to posebej sicer pa ima klima funkcije AUTO/HEAT/COOL/DRY torej poleti ko je vročina imaš itak večinoma na cool tam pa tam daš ko je kaka sparina na dry- razvlaževanje sicer pa je itak maš kar na cool..
Robi

MIHAc27 ::

A ima kdo kake izkušnje še z premičnimi klimami? V sobi imam podnevi 30C, čez noč odprem okno+ventilator dela ene 3-4 ure in spravim na vsega 28C.
Gledal sem tole: http://trgovina.vendo.si/klima-sobna-kl...
Ampak kot berem zadeva VLAŽI zrak in ne kot normalne klime ki sušijo. Tudi kake cevi za odvod toplote ni omenjene.
Rabim samo toliko, da se bo v sobi dalo normalno spat ponoči. Soba pa ima 20m2.

Vem da svi govorijo da so premične jajc in naj se naredi luknja za klasično/split ampak zaenkrat ne gre.

energetik ::

MIHAc27 je izjavil:

A ima kdo kake izkušnje še z premičnimi klimami? V sobi imam podnevi 30C, čez noč odprem okno+ventilator dela ene 3-4 ure in spravim na vsega 28C.
Gledal sem tole: http://trgovina.vendo.si/klima-sobna-kl...
Ampak kot berem zadeva VLAŽI zrak in ne kot normalne klime ki sušijo. Tudi kake cevi za odvod toplote ni omenjene.
Rabim samo toliko, da se bo v sobi dalo normalno spat ponoči. Soba pa ima 20m2.

Vem da svi govorijo da so premične jajc in naj se naredi luknja za klasično/split ampak zaenkrat ne gre.
Tole na linku NI klima, ampak navaden ventilator z vlaženjem zraka, kar je fail. Pogojno bi se lahko hladil v kakšnih predelih sveta, kjer je vlažnost zraka izredno nizka, tam take stvari dejansko delujejo. Pri nas pa si boš kvečjemu poslabšal stanje, saj večja vlažnost pomeni večji občutek vročine.

VSAKA prenosna klima, ki je uporabna za resno hlajenje, ima cev za odvod vročega zraka. Sicer si pa poglej malo poste za nazaj, smo že ogromno napisali o prenosnih klimah. Če ni druge možnosti, nabavi. Če je možnost, nabavi normalno split klimo. V Bauhausu imaš (če niso že vsega prodali) 2kW za 200€ ali 2,35kW za 260€. V Baumaxu sem tudi videl 2,1kW za 230€.

Brias ::

MIHAc27 je izjavil:

A ima kdo kake izkušnje še z premičnimi klimami? V sobi imam podnevi 30C, čez noč odprem okno+ventilator dela ene 3-4 ure in spravim na vsega 28C.
Gledal sem tole: http://trgovina.vendo.si/klima-sobna-kl...
Ampak kot berem zadeva VLAŽI zrak in ne kot normalne klime ki sušijo. Tudi kake cevi za odvod toplote ni omenjene.
Rabim samo toliko, da se bo v sobi dalo normalno spat ponoči. Soba pa ima 20m2.

Vem da svi govorijo da so premične jajc in naj se naredi luknja za klasično/split ampak zaenkrat ne gre.


je pa zanimivo kako lahko to prodajajo pod imenom klimatska naprava, namrec na skatli nikjer ne pise da je to klimatska naprava ...

BANDA :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

energetik ::

Brias je izjavil:

je pa zanimivo kako lahko to prodajajo pod imenom klimatska naprava, namrec na skatli nikjer ne pise da je to klimatska naprava ...

BANDA :)
Klimatska naprava ni nujno da hladi. Vsaka naprava, ki nekaj počne z zrakom je klimatska naprava. Ta ga na primer vlaži, meša in ionizira. :D
Problem je samo, da folk to nabavi in misli da bo mel 20°C v stanovanju v vročinskem valu.

XrobertoX ::

Ja samo v sanjah ;)
Robi

Anney ::

Pozna gdo ta model oz. firmo klime Coolwex COMFORT - Plazma CGS 9i 10(A, kako se kaj obnese, rabila se bo za cca prostor 30m2. Kot sem gledal ima dosti dodatnih funkcij, bi pa prosil za dodatne uporabniške informacije.

XrobertoX ::

Teh ne poznam toliko pazi le da bo dovolj močna za tvoj primer sicer pa zaradi mene lahko kupiš in potem čez par let poročaj o izkušnjah ;)
PS: Sicer pa en nasvet kupi tisto kar veš da je dobro in recimo že preizkušeno ni vse zlato kar se sveti in ni vse poceni nujno dobro pač bo treba malo bolj pogledat in se prepričat in sam boš spoznal kako in kaj izbrati. Stvar je samo v tem da se ČIMVEČ pozanimaj sicer pa sem že kar nekaj na to temo napisal in si preberi.
Robi

MIHAc27 ::

Energetik hvala, se mi je zdela zadeva malo preveč čudna

Pyr0Beast ::

XrobertoX je izjavil:

šernk je izjavil:

resno sprašujem, ker jutri se gre po 500€ vredno invertersko klimo, obiskalo se bo spar, merkur in 3 specializirane trgovine izbire ni velike in najbrž se bo izbralo, kdor ponudi boljše za isto ceno.

če bo špar zmagovalec bo zmagovalec...kolk njihov prodajalec ve, me pa prav nič ne briga, če imajo pogodbo z monterjem in ponudijo zmagovalno ceno...če bo cena pa povsod v razmaku 50€ (z montažo vred, kar verjetno tudi bo), se pa seveda odloči za preverjene za montažo.

Nič ne morem reči, zdravo pamet pa kmečko logiko v roke pa bo OK, malo se vprašaj kako je mogoče da ravno špar dobi toliko ceneje za neko klimo da jo lahko toliko ceneje proda kot nekdo ki jih proda bistveno več, mislim da bo vsakemu jasno brez da razlagam v nedogled skoraj nemogoče je da ti bo izdelovalec če se tako izrazim dal nekemu šparu toliko ceneje kot neki specializirani trgovini ENO ali dve klimi, tukaj še za količinski popust ne moreš trditi da ga dobijo tako da v izgubo sigurno ne bodo šli, verjemi ni vse tako kot izgleda.
PS: Samo primer čeprav nima veze s tem recimo olje ARAL vidiš na netu po 23, največ po 28 eur wau super potem pa v trgovinh kjer točno vedo kdo jim dostavlja to isto olje in je povsod po 53-57 eur le kako kaj? ja zakaj ker je to cenejše samo prečiščeno in nekaj novih aditivov dodanihin v isti embalaži je to za moje pojme samo original kopija ali pa še to ne. Glej to je samo primer pa verjemi da ni daleč od tega.
Pri cenah se vse konča zato pozornost ni odveč je pa vse mogoče danes, ravno zaradi tega vam pravim kje se kaj kupuje druga pa tak brezveze že govorit.



Nič je ne rabi dobiti ceneje. Samo špar ima namesto 200€ 100€ marže. Prodajo pa nekajkrat več kosov od lokalnih dilerčkov.

To z olji si pa odjadral v 3pm. Čudno da ne hodiš samo na servise olje kupavat. Tam maš po 20€ L.
Ali pa da si sploh upaš piti vodo iz lokalnega vodovoda.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

XrobertoX je izjavil:

Dodal bi samo še v bistvu bi bilo bolje da prebereš nekaj strani vsaj od 33,34 strani naprej,glej vedeti moraš nekaj stvari preden greš kupit klimo ne pa samo koliko stane, ker važno je tako na grobo ti povem koliko kvadratov imaš za hladiti recimo če je to 70kvadratnih metrov naj bo klima nekoliko močnejša, še posebej pa če je večinoma hiša ali stanovanje na sončni strani, potem ali se gre za mansardo in ali gre za izolirano/neizolirano hišo/stanovanje potem spet koliko oseb bo se povprečno gibalo v teh prostorih ,koliko toplotnih virov bo recimo štedilnik pa te zadeve za vse te reči se sešteva kw/.. recimo na vsako osebo vsaj 100 no v glavnem je pomembno da razumeš da vzameš vsaj nekoliko močnejšo glede na razmere ki sem ti opisal da veš da bo zihr delovala brez matranja tako po domače in da bo dohajala torej če maš 70 kvadratov za hladit in če imaš kar nekaj slabih razmer od zgoraj opisanega vzemi recimo vsaj klimo ki uspe ohladiti do 80 kvadratov, pa če je to bivalni prostor in prostori kjer spite in se stalno nahajate in bi celo prav prišlo občasno ogrevanje in tiho delovanje vzemi inverter, glej to sem ti čisto po domače povedal, in nazadnje se vprašaj koliko je cena, tako pač je...


Ja kaj pa boš računal no. Ne se zezat, kot da bi računal koliko kW štedilnik ali pa hladilnik rabiš ali kako široko zofo. Pa boh ne daj da si na morebitne goste pozabil ali pa na štedilnik dal 1.3L vode namesto 1.29L. JOJ !

Stanovanje ti bo enako ohladila 1kW ali pa 20kW klima, če je gretja samo 1kW. Overkill pa tule nič ne škodi. Pa še precej poceni je.
In z večjim overkillom bo pač kompresor manj delal. Namesto 5 ur vsak dan samo 2 uri. Pa za nekaj drobiža več dobiš zadevo ki dlje lavfa. S tem da bo še bolj tolerantna na morebitno zmanjšanje hladilne moči, kot pa tista ki je 'naračunana' na nož in ti bo ob kakem vročinskem valu 'odpovedala'.
Sploh pa ti bo overkill precej bolj pomagal pri gretju pozimi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

šernk je izjavil:

eno vprašanje še...sicer nakup danes iz časovnih razlogov prestavljen na jutri, sem pa pravkar dobil problem, ki bi znal biti VELIK problem.

zunanja enota je mišljena, da se jo montira na železno konstrukcijo, ampak nastane tu vprašanje vibracij. ta konstrukcija je namreč le postavljena na balkon in zvarjena z ograjo (na 3 mestih). koliko bi se znale vibracije prenašat na konstrukcijo?


Jah ograja ni narejena za kakršnokoli nosilno dejavnost. Naredi en dober nosilec pa je.
Vibracije pa se da lepo zadušiti. Jaz sem dal pod klimo 4 komade starih gum od avta ki niso ajma nič vredne pa blažijo več kakor 20€ vredni blažilci.

Čeprav - vibracij ne boš zadušil če na drugem koncu nimaš fiksnega vpetja - ala betonski zid. Zato ker ti začne vibrirat s tisto konstrukcijo.

hamurabi je izjavil:

V bistvu je klima kar stara (po moje cca 10 let). Crknil je kondenzator (tako je rekel serviser) in se ne splača popravljati.


?
Kondenzator za kompresor je ~20€ ali manj. Menjava je preprosta, samo izvijač pa kako uro cajta rabiš.

XrobertoX je izjavil:

tursca po mojem bo nekaj takega zate dovolj dobro lahko si pa tudi malo močnejšo umisliš
http://www.biro.si/si/klima-panasonic-c...

Klima Panasonic CS/CU-E7NKE-3


Tej pomiji ti rečeš 'močnejša' klima ?
Ne se ga fukat. 700€ za 2.5kW klimo.
Tista iz špara ima vsaj dvojno kapaciteto hlajenja pa še manj stane.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

XrobertoX ::

Pyr0Beast A bejž si mogoče z levo nogo vstal pa ti je razsodnost in pamet zapustila? po eni strani imaš prav po drugi pa spet nisi tolk brihtn kokr misliš da si.
Robi

šernk ::

Mi smo včeraj vzeli edini inverter v merkurju za 550€ od vivaxa, moč 3,5kW in bo kar bo (v merkurju je rekel, da ni problemov z njimi, na netu sem dobil pa edini problem, da je malce glasnejša in da se jih ne vrača, če se pokvari, ker so poceni...), zadeva bo skupaj z osnovno montažo stala nekje 700€, vse ostalo se začne pri 850€+. Pri privatnikih se čaka po 14 dni in lahko tudi več, večje firme pa vse obljubljajo v roku enega tedna montažo.

danes klicali firmo, ki jih montira in pridejo takoj v ponedeljek zmontirat za 150€ + če bo treba dodaten material, ker še vedno ne vemo kam dat klimo ali v kuhnjo da piha v hodnik, ali v dnevno sobo, najbrž bo kuhinja, ker bi tako hladilo osrednji hodnik in bi se praktično hlad brez težav spravilo do vseh prostorov in montaža zunanje enote potem zunaj direktno na zid.

kot pravim, bo kar bo kar imamo od vivaxa zaenkrat še ni bilo problemov.

edit: panasonici iz špara so bili pa v trenutku razgrabljeni
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

XrobertoX ::

To ti pa verjamem naj ti služi jaz pač pravim da je prav da ti služi pa ni važno kaj je.
Robi

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Okapi je izjavil:

Kako pa lahko človek ugotovi, oziroma kje lahko izračuna, koliko bi bilo dovolj? Recimo za dobro izolirano 75m2 veliko na vzhod obrnjeno stanovanje, kjer zdaj z nočnim zračenjem dosegam dT 5 stopinj med zunaj in notri (33/28 recimo) in bi rad dosegel recimo do 12 stopinj razlike (33/21 oziroma 40/28)?

O.


Pri višanju zunanje temperature mora notranja obvezno padat -> višji dT

Okapi je izjavil:

Ne bi imel 21, imel bi pa 28, ko bo zunaj 408-) Skratka, malo rezerve, tudi zato, ker bi verjetno moral imeti v predsobi, kjer bi bila notranja enota, 2-3 stopinji manj kot v dnevni sobi.

O.


Joj kok si skromen :)

hamurabi je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Jaz ti priporočam obisk pri učitelju pravopisa.

hamurabi je izjavil:

V bistvu je klima kar stara (po moje cca 10 let). Crknil je kondenzator (tako je rekel serviser) in se ne splača popravljati.

Hm,, je notri en gigantski super-duper eksotičen kondi, ki ga delajo na samo Marsu ob petkih ali pa je šlo v maloro še kaj drugega ?


Lahko kdo priporoči kakšen razvlaževalec zraka ?


Se opravičujem, ni crknil kondenzator, ampak kompresor. :)


In kako je to tipček pogruntal ? IQ serviserjev ni ravno visok.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

energetik je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Ima slučajno dvocevno varianto, da v prostor vleče tudi hladen zrak ? To sem videl samo parkrat, cena pa ohohoho (Toliko kolikor W ima tvoja :))

Ima mogoče celo funkcijo gretja ? Cena = 300€ ?

Slučajno čutiš vibracije v prostoru od te klime - kompresor je tam res bogi - še v izolacijsko volno/klobučevino so ga dali - če jo primeš spodaj boš čutil kako vroč je tisti pleh :)


To da so začeli kurit odpadni kondenzat je pri taki klimi skoraj nujno zaradi količine le tega. Slabost pa je - tak kondenzat bo sčasoma uničil in zapacal hladilna rebra

Naj ti služi še lep čas.

Še tole: Tisti odpadni zrak lahko sfuraš v kopalnico - topla kopalnica in mrzlo stanovanje, dobro s koristnim :)

Ne, enocevka je :) Dvocevne so drage ko žafran, je pa tisto že skoraj split klima.
Ja, tla okoli malce vibrirajo.
Ne vem zakaj bi kondenzat uničil rebra, razen če pobere svinjarijo iz posode in jo meče gor.
Ne bi fural v kopalnico, je že dosti vroča. Sploh pa - uhajal bi nazaj iz kopalnice, zaradi nadtlaka.



Aha. No, v spodnjem štuku so se te vibracije pri meni kar konkretno slišale :)
Rebra so iz bakra+aluminija - to dvoje pa pa naredi kar precej lep galvanski člen.
Pa kondenzat ni destilirana voda. Notri je praktično vse kar pobere iz zraka. Kisline, sol, žveplo ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brias ::

šernk je izjavil:

Mi smo včeraj vzeli edini inverter v merkurju za 550€ od vivaxa, moč 3,5kW in bo kar bo (v merkurju je rekel, da ni problemov z njimi, na netu sem dobil pa edini problem, da je malce glasnejša in da se jih ne vrača, če se pokvari, ker so poceni...), zadeva bo skupaj z osnovno montažo stala nekje 700€, vse ostalo se začne pri 850€+. Pri privatnikih se čaka po 14 dni in lahko tudi več, večje firme pa vse obljubljajo v roku enega tedna montažo.

danes klicali firmo, ki jih montira in pridejo takoj v ponedeljek zmontirat za 150€ + če bo treba dodaten material, ker še vedno ne vemo kam dat klimo ali v kuhnjo da piha v hodnik, ali v dnevno sobo, najbrž bo kuhinja, ker bi tako hladilo osrednji hodnik in bi se praktično hlad brez težav spravilo do vseh prostorov in montaža zunanje enote potem zunaj direktno na zid.

kot pravim, bo kar bo kar imamo od vivaxa zaenkrat še ni bilo problemov.

edit: panasonici iz špara so bili pa v trenutku razgrabljeni


ne vem kje gledate cene ampak ...

Mitsubishi MSZ-HC 25VA inverter 2,50 - 3,20kW z montazo in popustom na gotovino 720 EUR

Panasonic YE 9 MKX inverter 3,00 - 4,20kW z montazo in popustom na gotovino 680 EUR
PANASONIC YE 12 MKX INVERTER 3,90 - 5,00kW z montazo in popustom na gotovino 730 EUR

Daikin FTX 20JV inverter 2,00 - 2,50kW z montazo in popustom na gotovino 740 EUR



etc etc ... http://www.cool-line.si/cenik.htm glejte cene z montazo in odstejte 10% na gotovino ...

mgermo ::

10% drugače na njihovi strani ne vidim

šernk ::

In kaj naj grem 200km stran kupovat klimo? Ko bo najbrž če bo kaj narobe rabil cel teden da pride do mene?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

amigo_no1 ::

Saj poleti so itak zasedeni, tako da ne bo kake razlike.

Brias ::

mgermo je izjavil:

10% drugače na njihovi strani ne vidim


parim na slotechu ki so kupili pri njemu je dal 10% na gotovino, meni tudi ... z racunom ...

šernk je izjavil:

In kaj naj grem 200km stran kupovat klimo? Ko bo najbrž če bo kaj narobe rabil cel teden da pride do mene?


garancijo nosi uvoznik, ne on ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

easyrider3 ::

meni nikdar ni žal da sem dal za klimo nekaj več kot 700 Eur pa hladim zaenkrat samo svojo sobo,je_e se meni za tistih par Eurov važno da deluje kot sem pričakoval.
Vedno hočem stvar ki bo delovala vsaj toliko dolgo kakor bi morala in da ponuja vse tiste opcije kot si jih želim.

XrobertoX ::

Točno tako ni vse v denarju če hočeš nekaj imeti pač daš kak evro več če je treba.
Robi

aiko ::

Kakšne pa so kaj SHARP klime? Kaka mnenja, izkušnje?

XrobertoX ::

Sharp kot sharp saj veš da ti bom rekel SLABE itak da ti bom predlagal Panasonic ti se pa samo potem odloči razen če ti še kdo kaj povej o resničnih izkušnjami z njimi. Drugače pa si umisli kako panasonic inverter če ti ni problem če se ne zastopiš kaj dosti na podatke lahko vsaj pogledaš koliko Xm2 zmore hladiti tako boš vsaj približno vedel kako vzeti še najlažje za laike je za zihr da vzame vedno močnejšo recimo primer namesto 50m2 ki jih imaš vzameš za 60m2 to je tko bolj za laike ne pa za tele brihtne glavce ki skor diplomo obenem naredijo z nakladanjem vsega ker pač vidim da vsak ne zmor vseh teh podatkov upoštevsti ti pa zato takole na okvirno povem kako ti bo najlažje vedeti kot je že nekdo rekel da ta podatek nič ne pove naj povem da to ni res, še kako pomaga vsaj nekaterim preprostim ljudem.
Robi

Magic1 ::

Problem Panasonicovih(vsaj ene par serij, za zadnjo ne vem) je bil, da je imel v ku*** regulacijo, kar je sralo pri prehodnih obdobjih, ko si dogreval. So debilno naštimal, da klima odda določeno minimalno količino toplote, neglede na to ali je potrebno, ali ne. Naštimal klimo na 23°C, zunaj 15°C, šel od doma in po parih urah, ko sem prišel domov, je bilo v sobi 28°C....wtf. Govoril z uvoznikom in enim Panasonicovim inžinirjev v tujini in zvedel, da tako pač je.
Magic

XrobertoX ::

Aja zdej si ti prišel že kar na PAR serij??? bila je ena pa tudi te več ni na trgu. tako da cvetke.
pa še to Pnasonic so zelo v redu klime niso neke kao no name kot pa so made in china in ostale čeprav se vedno najdejo ljudje kaj jim pa manjka??? jah glej jaz nebi stikal po njih ;)
Robi

BlaY0 ::

@Magic1: In kako potem to rešiš oziroma kako si to ti rešil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Magic1 ::

XrobertoX je izjavil:

Aja zdej si ti prišel že kar na PAR serij??? bila je ena pa tudi te več ni na trgu. tako da cvetke.
pa še to Pnasonic so zelo v redu klime niso neke kao no name kot pa so made in china in ostale čeprav se vedno najdejo ljudje kaj jim pa manjka??? jah glej jaz nebi stikal po njih ;)

Super, potem mi je pa uvoznik lagal. Ker takrat ko sem se zajebaval s tem, je bil moj model že tri leta star in je uvozik rekel, da bo probal najnovejšo serijo, če ima iste simptome in je potrdil...

BlaY0 je izjavil:

@Magic1: In kako potem to rešiš oziroma kako si to ti rešil?

Ne rešiš, prižigaš po potrebi.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

XrobertoX ::

Ja ja seveda ti je lagal :)) ti si mi.
Robi

pumaxx ::

Kaj pa crkavanje kompresorjev pri gretju z Panasonicovimi klimami. Imel dve različni od treh ki sta podlegli. (različna modela in kupljeni v razmaku 2 let)

e-marko ::

Pozna kdo klime Waillant? Zna se namreč zgoditi, da se bom odločil za eno od te firme, ker sosed dela pri monterju teh klim in jih samo hvali.

Lp
...somebody, somewhere...

Magic1 ::

XrobertoX je izjavil:

Ja ja seveda ti je lagal :)) ti si mi.

Zakaj že? Imam dve Panasonic klimi doma, dalata čist v redu že mnogo let, povedal sem le kaj je njuna hiba. Ti pa kar nekaj nabijaš iz glave. Ena je stara 6 let in ima to hibo, pravtako 4 let stara, ki je noveši model. Za nasljednji model je pa uvoznik potrdil, da dela isto.
Ne vem, kaj bi imel od tega da bi se izmišljeval. Če jo sedaj nastavim na heat, bom imel v sobi 40°C v parih urah.(brez bi šla temp max na 28°C)

Raje kot da si ti pameten (nevem kakšne razloge imaš za tvoj bs), bi bilo bolje če kdo, ki ima nov model, se malo žrtvuje in jo nastavi na gretje za par ur, da vidimo, če so odpravili ta "feature".
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

PARTyZAN ::

Fantje, zakaj so klime, ki omogočajo priklop dveh notranjih enot tako epsko drage v primerjavi z ostalimi? Pod 2k z montažo se praktično ničesar ne dobi...

PARTyZAN ::

Edit: dvojni post.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

Magic1 ::

Manjša prodaja, manj povpraševanja, manjša proizvodnja, bolj fensi stranke == zelo višje cene.

Tako pač je, dokler se ne prodaja v tisočih, so cene mnogo dražje.
Magic

perofero ::



Majstra, ki sta mi montirala klimo, sta pozabila zmontirat gumi blažilce, ki so bili priloženi klimi. Zaradi tega se zdaj kar pošteno prenašajo vibracije. Na prejšnji strani je nekdo prilepil fotko blažilcev, ki jih je montiral in mi delujejo kar konkretni (1,5 - 2cm čez palec). Moji so samo 0,5cm višine. Bo teh 0,5cm imelo kaj efekta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: perofero ()

Magic1 ::

Če jih boš naknadno dodajal, le pojdi po konkretnejše.
Magic

XrobertoX ::

Magic1 je izjavil:

XrobertoX je izjavil:

Ja ja seveda ti je lagal :)) ti si mi.

Zakaj že? Imam dve Panasonic klimi doma, dalata čist v redu že mnogo let, povedal sem le kaj je njuna hiba. Ti pa kar nekaj nabijaš iz glave. Ena je stara 6 let in ima to hibo, pravtako 4 let stara, ki je noveši model. Za nasljednji model je pa uvoznik potrdil, da dela isto.
Ne vem, kaj bi imel od tega da bi se izmišljeval. Če jo sedaj nastavim na heat, bom imel v sobi 40°C v parih urah.(brez bi šla temp max na 28°C)

Raje kot da si ti pameten (nevem kakšne razloge imaš za tvoj bs), bi bilo bolje če kdo, ki ima nov model, se malo žrtvuje in jo nastavi na gretje za par ur, da vidimo, če so odpravili ta "feature".
Seveda če tebi nekaj crkne še ne pomeni da je cela serija fuč....................................................

Ali pa da jih kar obsodiš na nekaj ehh in da, ne nabijam na pamet.
Robi

Zgodovina sprememb…

Ashrack ::

Je ze kdo kupil sparovo panaosnic klimo, izkusnje?

Je ta cena z montazo?
....

Brias ::

Ashrack je izjavil:

Je ze kdo kupil sparovo panaosnic klimo, izkusnje?

Je ta cena z montazo?


cena je brez montaze, klima je solidno povprecna ....

Magic1 ::

XrobertoX je izjavil:

Magic1 je izjavil:

XrobertoX je izjavil:

Ja ja seveda ti je lagal :)) ti si mi.

Zakaj že? Imam dve Panasonic klimi doma, dalata čist v redu že mnogo let, povedal sem le kaj je njuna hiba. Ti pa kar nekaj nabijaš iz glave. Ena je stara 6 let in ima to hibo, pravtako 4 let stara, ki je noveši model. Za nasljednji model je pa uvoznik potrdil, da dela isto.
Ne vem, kaj bi imel od tega da bi se izmišljeval. Če jo sedaj nastavim na heat, bom imel v sobi 40°C v parih urah.(brez bi šla temp max na 28°C)

Raje kot da si ti pameten (nevem kakšne razloge imaš za tvoj bs), bi bilo bolje če kdo, ki ima nov model, se malo žrtvuje in jo nastavi na gretje za par ur, da vidimo, če so odpravili ta "feature".
Seveda če tebi nekaj crkne še ne pomeni da je cela serija fuč....................................................

Ali pa da jih kar obsodiš na nekaj ehh in da, ne nabijam na pamet.


Pa kaj je s tabo človek? Ne bi rad spemal teme, zato ker ti ne uspeš dojet poante(zgleda,da bo treba začet persone non grate ignoriat). Moja klima dela točno tako kot je bila zasnovana da dela. To da greje ko ni potreba, ni napaka, temveč ima regulacijo tako naštimana. Potrjeno od Panasonicovega inžinirja. A ti moram njegov mail prilimat?

@Brias: A lahko sprobaš, če tvoja tudi minimalno greje, če jo naštimaš zdaj na gretje(vskih pet minut, piha toplo kako minuto). Upam, da so po tolkih letih že ušimal to pomanjklivost.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Brias ::

Magic1 je izjavil:

XrobertoX je izjavil:

Magic1 je izjavil:

XrobertoX je izjavil:

Ja ja seveda ti je lagal :)) ti si mi.

Zakaj že? Imam dve Panasonic klimi doma, dalata čist v redu že mnogo let, povedal sem le kaj je njuna hiba. Ti pa kar nekaj nabijaš iz glave. Ena je stara 6 let in ima to hibo, pravtako 4 let stara, ki je noveši model. Za nasljednji model je pa uvoznik potrdil, da dela isto.
Ne vem, kaj bi imel od tega da bi se izmišljeval. Če jo sedaj nastavim na heat, bom imel v sobi 40°C v parih urah.(brez bi šla temp max na 28°C)

Raje kot da si ti pameten (nevem kakšne razloge imaš za tvoj bs), bi bilo bolje če kdo, ki ima nov model, se malo žrtvuje in jo nastavi na gretje za par ur, da vidimo, če so odpravili ta "feature".
Seveda če tebi nekaj crkne še ne pomeni da je cela serija fuč....................................................

Ali pa da jih kar obsodiš na nekaj ehh in da, ne nabijam na pamet.


Pa kaj je s tabo človek? Ne bi rad spemal teme, zato ker ti ne uspeš dojet poante. Moja klima dela točno tako kot je bila zasnovana da dela. To da greje ko ni potreba, ni napaka, temveč ima regulacijo tako naštimana. Potrjeno od Panasonicovega inžinirja. A ti moram njegov mail prilimat?

@Brias: A lahko sprobaš, če tvoja tudi minimalno greje, če jo naštimaš zdaj na gretje(vskih pet minut, piha toplo kako minuto). Upam, da so po tolkih letih že ušimal to pomanjklivost.



Panasonic je vzel znanec, bom rekel da proba ko ga vidim ...

Jaz imam MitsuShaban™ in greje ustaljeno ...

šernk ::

nam so jo montirali...no osebno bi jih nekam poslal, ampak kaj ko mene ni bilo zraven pri montaži, zunanja in notranja enota sta oddaljeni cca 15cm (kar je stene vmes, saj izgleda cool cevi sploh ni videt), ampak se posluša stalno ventilator, no na srečo je klima v kuhinji in se je razen ob kosilu ne posluša, se ga pa notri 3x bolj sliši kot zunaj, na zunanji strani je klima praktično neslišna. ima en kup funkcij, ki sploh ne vem če delujejo. senzorja za zunanjo temperaturo sem že pogruntal da ali ni ali ni priklopljen (funkcijo naj bi klima imela, ker se pojavi na zaslonu, vendar kaže kar nastavljeno temperaturo 2x) vse ostale funkcije pa tudi ne vem čemu služijo. sleep (naj bi bil nočni način delovanja), varčevanje z energijo, healt način itd... karkoli vključim imam občutek da ni nikakršne spremembe. edino kar dejansko se opazi spremembo je turbo način, navodila so pa tako:

funcija varčevanje z energijo: pritisnite gumb xx za vključit varčevanje z energijo, na zaslonu se prikaže SE, za izklop varčevanja z energijo pristisniti gumb ponovno.

funkcija healt in prezračevanja: pritisnite gumb xy za vklop načina healt, pritisnite še enkrat za vklop način prezračevanje, če 3x pritisnite gumb xy se vklučita oba načina, za izklop ponovno pritisnite gumb.

skratka navodila za se zjokat zraven, angleškega prevoda pa raje ne bi omenjal, ker sem obupal nad branjem po prvi strani :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Anney ::

Jutri pridejo montirat k meni Coolwexovo klimo, na kaj moram biti pozoren pri montaži, če se jim bo slučajno mudilo. :)
««
32 / 120
»»