» »

Katera klima

Katera klima

««
26 / 120
»»

Pyr0Beast ::

Glede na to da tako hvališ invertersko tehnologijo: Mi lahko poveš v čem so take klime boljše ali vsaj drugačne od navadnih ?

Tudi najcenejše klime znajo biti tihe in omogočajo vse pozicije.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

energetik ::

Naša Panasonic 2,5kW je pri najnižji stopnji ventilatorja praktično neslišna. Ne, ni inverterska.
Temperaturo v sobi pa drži vsaj znotraj +/-0,5°C, sem meril.

easyrider3 ::

Malo morgen da so isto dobre potem ne bi bile tolikšne razlike v ceni.Sploh pa dva metra nad glavo jaz ne mislim neko poceni robo imet in pošlušat kako ventilator klepeče,pa izkoristek tudi ni isti,da se ne menmo o zanesljivosti. Kar je dobr je dobr.

Pyr0Beast ::

Saj ni sile. Skeširaj se 1k€+ samo za notranjo enoto.
Izbira je tvoja.

Še vedno čakam na tvojo razlago 'kvalitete'.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

easyrider3 ::

Moja razlaga je taka da kupi enkrat nekaj dobrega in ne boš imel problema in na vseh področjih je boljša stvar.
To je isto kot da bi šel kupovat gate za pol cene ceneje in kaj če mi take gate ki se bodo dvakrat oprale in jih bom lahko samo vrgel v smeti.
Nimajo nekatere klime zastonj večjo ceno kot pa tiste ki se prodajajo po trgovinah za 300 Eur isto kot pri televizorjih.Sem siguren da moja slika na Sony-u je velik boljš kot pa neka iks znamka.Že,če primerjam od kolega Philips in moja je velika razlika in čisto nič mi ni žal da sem dal par Eurov več kot pa če bi kupil kak drug televizor.
KAR JE DOBR JE DOBR IN SIGURNO POTEM TUD POCENI NI.
Jaz sem se že odločil da bom kupil MITSUBISHI in to najbrž že v petek.

antonija ::

Tole je malo sfaljena logika... potem so nase avtoceste tanajtaboljse ker kostajo u PM velik EUR. 8-O Nacelno bi drazje stavri resnicno lahko bile boljse (na vsaj enem podrocju), ampak na zalost se zadnje case velikokrat iskaze, da temu ni tako.

Ti pa kar kupi kar ti najbolj odgovoarja. Ce bos kupil najdrazje se bos lahko vsaj kolegom na obisku hvalil da je tvoj zrak ohlajen za 1k+ evrov, in da je to res ful boljse od zraka, ki je bil ohlajen samo za .5k EUR ali se celo manj. 8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Magic1 ::

Ahh, ti pa si zdaj poenostavil v pm. Kaj nabavit je odvisno od potreb. Ali samo za hlajenje, ali tudi za ogrevanje, glasnost, postavitev prostorov, izolacija. To so eni izmed glavnejših.

Po mojem mnenju se splača investirat v dobro klimo, le če se ta uporablja tudi za ogrevanje. Oziroma, da živite na obali v mansardi in rabite pol leta hladit. Drugače raje kupite najcenejšo z samomontažo. Če pa če morate plačati montažo pa le vzamite vsaj najosnovnejšo inverter(se dobi že za 400€), ker je brezveze plačevat za montažo isto kot za klimo.
Magic

Master_Yoda ::

Kako pogosto je treba klimo servisirati ? Sem jo dal cez "letni servis" pred dvema letoma, lani sem jo sam scistil (sem gledal eno leto prej kako so cistili ko so prisli servisirati - filtre scistili in z cistilom malo pospricali po notranji enoti).

- Bo kaj narobe ce letos tudi ne gre skozi letni servis ?
- Kolikor vem pri letnem servisu tudi dodajo plin ce je treba - je lahko kaj zelo narobe lahko ce je premalo plina ali enostavno ne hladi (in v tem primeru poklices za servis)?

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Če je vse v redu montirano in narejeno, se jo komot servisira na 4 leta(ne vem za poceni modele, kolk so te bolj potrebne servisa).
Edino filtre je treba redno pucat(parkrat na let).
Magic

novinec09 ::

Vidim, da se kar spoznate na klime tukaj.

Ima mogoče kdo kak predlog?
potrebujem namreč eno prenosno klimo, katera čim boljše hladi in je poceni!

Težava je vtem, da sem podnajemnik, lastnik pa ne dovoli, da bi vgradil klasično klimo - torej mi ostane le prenosna.
Sem pa trenutno malo na tesnem z Evriči, zato iščem dobro in poceni prenosno klimo.
Po možnosti, da jo je možno kupiti kje v MB ali okolici.

TNX

antonija ::

1. Zamenjaj lastnika
2. Ce #1 ne gre prepricaj lastnika da bo pustil vgraditi klimo
3. ???
4. Profit!!! 8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Master_Yoda ::

Magic1 je izjavil:

Če je vse v redu montirano in narejeno, se jo komot servisira na 4 leta(ne vem za poceni modele, kolk so te bolj potrebne servisa).
Edino filtre je treba redno pucat(parkrat na let).


Aha hvala ! Bom te prisparal kakih 50 eur :D.

novinec09 ::

antonija je izjavil:

1. Zamenjaj lastnika
2. Ce #1 ne gre prepricaj lastnika da bo pustil vgraditi klimo
3. ???
4. Profit!!! 8-)


Lepo reči, težje narediti.
Novo stanovanje z takšno ceno in predvsem takšno kvadraturo bom nemogoče dobil.

Torej - kakšen predlog glede klime?

antonija ::

Zgleda si v situaciji kjer lahko izbiras med tremi stvarmi:
1. kvadraturo
2. ceno
3. klimo
in pa lahko izberes dve od nastetih, tretje pa pac ne bo.

Prenosne klime so... sranje. Verjetno obstaja kaksna ki je malo manj zanic od ostalih, je pa se vedno poden proti klimi z locenima enotama (in zaprtimi okni).

EDIT: Pa vem da ti tale odgovor ne pomaga veliko, ampak stvar je taka kot je.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

Magic1 ::

Nič pametnega. Prenosne so en velik jajc.
Problemi:
- že to da se pol naprave greje, pol pa hladi, pomeni da je izkoristek bolj ubog.
-zagotovit moraš cevi za vroč zrak izhod iz stanovanja(točno ta cev postane radiator!)
Magic

novinec09 ::

Kar se okna tiče - odvod je urejen, ker imam v dnevni sobi "luknjo" - zračnik!
Tako, da za odvodno cev je poskrbljeno. Od klime do zračnika bi bilo cca 0,5m cevi.

Magic1 ::

Uredi da bo cev tem krajša ter jo izoliraj!
Magic

antonija ::

Probej pa porocaj kako se obnese!! 8-) Pa ce lahko "zadihtaj" ta vroce dele klime da ti bo cimmanj grelo prostor in bo res vecino toplote odpihnilo ven.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

novinec09 ::

Vse lepo in prav - ampak še vedno ne vem katero!?

Iščem nekaj čim ceneje, pa, da je čim boljše za ta denar.

Magic1 ::

Heh, napačne sprašuješ. Kot si lahko opazil, se vsi izogibamo prenosnih kot hudič križa.
Poglej kaj se da pri nas dobit, potem pa nalimaj linke tukaj, da primerjamo.
Magic

Pyr0Beast ::

Prenosne klime so jajca (Če že moraš - kupi rabljeno in se sam prepričaj, drugače muka - en kup vibracij imaš ekstra v prostoru + ropot, s tem da je tisto odlivanje vode nerodno in hitro kaj poliješ - računaj da moraš 2x na dan praznit)

Res. Tega si NE želiš imeti - skoraj bolje je biti brez.

Če pa res ni druge možnosti:
Split prenosna:
http://www.bolha.com/deljene/prenosna-k...
Nekaj v tem stilu

Ali taka ki ima topel+hladen zrak ki ga vleče iz zunaj.

Drugače, navadna, ki ima samo speljano cev ven - hladi z isto močjo kakor pokuri elektrike. Gor navedena je brez upoštevanja vlečenja toplega zraka nazaj v prostor.
Tako da 800W klima hladi s 800W (dejansko s kake 1200W-1500W, samo 600W+ povleče nazaj v prostor) ven pa zmeče ~1600W toplote.
Na 2600W ali kakšne podobne cifre hlajenja - pozabi.

Pa tudi nemogoče jo je rihtati - plovec ki izklopi kompresor ko se nabere preveč vode se zalima na dno. Nemogoče je očistiti rebra in poleg vsega je glasna ko hudir.

Če si v mansardi taka zadeva 'odpove' na celi črti.

Za druge prostore, kjer vleče hladen zrak iz kleti - ajde.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Ma dobr, tolk grozna pa spet ni. Že res, da vleče po vseh špranjah not zunanji, vroč zrak, ampak da bi imela pa moč hlajenja enaka električni moči pa spet ne drži. Ker so vroča rebra na sobni temeperaturi ima zaradi tega večji izkoristek, ki vsaj malo kompenzira vlečenje zunanjega zraka. Jaz sem jo imel v mansardi, odvod direktno čez steno in cev izolirano s 2cm peno. Tudi v najhujši vročini ~35°C sem sobo ohladil tam do 27°C, s tem da sem imel direktno sonce skozi strešno okno. Tako da je bilo v sobi povsem prijetno. No, razen ropota.
Če ni druge variante - vsekakor bolje kot biti brez. Vem, kako neznosno je lahko v mansardnem stanovanju brez klime, kljub toplotni izolaciji (ker ni toplotne vztrajnosti + strešna okna).
Torej najdi nekaj ponudb in jih prilimaj sem, pa ti bomo svetovali.

RejZoR ::

V Merkurju (pa verjetno še kje) dobiš prenosne klime, kjer je za izpuh prov namenska letev, ki jo daš v režo rolete, slednjo spustiš povsem dol in gor natakneš cev. Tko da se ne rabiš jebat s pripiranjem skozi okna in vrtanja zračnikov, edini pogoj je, da imaš na voljo eno okno. Edino odvod vode iz notranje enote je še vedno mal problem.

Se pa strinjam, split enote so precej boljše. Ne zavzema ti placa na tleh, tišje so. Slabost pa je cena, sploh skupaj z montažo. Razen če vzameš tako, ki ima zaprt loop s posebnimi ventili, tko da lahko sestaviš sam, ker je plin že not. Zibro ima take klime recimo, ki jo lahko kadarkoli tud odklopiš in odneseš, če se npr seliš oz karkoli podobnega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

KuntaKinte ::

jah,samo so okrog 500 eur,kar pa je že cena najcenejše klime in montaže

novinec09 ::

Sem malo preverjal in prebral po netu, ter videl, da z prenosno nebom dosegel skoraj ničesar, saj je mansardno stanovanje - cca 100m2! :(

Torej po tehtnem pogovoru z lastnikom sem se dogovoril, da vseeno lahko namestimo klasično klimo - torej zunanja enota + notranja enota.

Malo sem brskal po spletnih straneh za klime in povsod so astronomske cene zanje + okrog 200€ za montažo klime.
Odkrito povedano - zame je ta strošek kar nekaj prevelik.

Obstaja kakšna varianta cenejše in še vedno dobre klime, pa kakšen serviser v MB, kateri poceni uredi montažo?

TNX

KuntaKinte ::

ti so iz Celja,sem danes klical pa se ni nihče javil,samsung inverter z montažo 680 eur,najceneje samsung navadna klima 399 eur z montažo
http://www.bolha.com/deljene/inverter-k...

Magic1 ::

Če jo boš uporabljal samo za hlajenje, potem kupi eno najcenejšo z preprosto montažo(to pomeni da jo po navodilih sam namontiraš in ne rabiš nobenega posebnega orodja). Cca do 300EUR
Vendar, glede na to da imaš veliko kvadraturo, bi jaz kupil eno kvalitetno inverter ter tudi ogreval z njo pozimi. Strošek nabave bo 3x večji, cena za ogrevanje pa do 3x manjša.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Okapi ::

cena za ogrevanje pa do 3x manjša.
In kako veš, koliko sedaj plačuje za ogrevanje?

O.

Magic1 ::

Ziher ma đabe:D
Za take kot si ti sem v štaru napisal 'do', sam ne bereš dovolj pozorno.
Magic

Okapi ::

V resnici si za take, ki znajo pozorno brati, povedal natanko 0. Lahko je 3x ceneje, lahko je 5x dražje, lahko je vse vmes. Skratka, izjemno koristen podatek.;((

O.

Ales ::

Verjetno je novinec09 vseeno dovolj pameten, da se ne bo ujel na take iz rokava privlečene nasvete. Halo, ima 100m2 mansarde in Magic1 potem najprej govori o najcenejši možni klimi, katera je običajno primerna za max. enosobno stanovanje, potem pa preskoči na "kvaliteten inverter", kot da bo ta magično kaj bolj hladil samo zato, ker je inverter... In potem še kar napamet na gretje. Jao.

Mansardno stanovanje, veliko 100m2, ki ima verjetno kar nekaj kotov, vrat, itd., to je kar projekt za shladit (ali za ogret). Tako da je dobro za premislit, preden se človek loti. Kaj se bo hladilo, kaki so prostori (vrata, hodniki, kvadratura sob, izolacija, okna...)? Pa mogoče pride kak bolj konkreten nasvet od koga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Magic1 ::

Ahh, zdej si pa pameten kr nekam. Predvideval sem, da pač nima toplotne črpalke, kot vir ogrevanja ter gozda in peči na drva. Kar 99%+ podnajemnikov nima. Tako lahko kar z gotovostjo rečem, da bi bil prihranek 2-3x.
Magic

Magic1 ::

@Aleš: ja in? Bo pač vzel model svojim kvadratom primerno.
Če nima sedaj ob vročini 40+C stopinj notri, mu bo že srednje močna klima ohladila/razvlažila na sprejemljiv nivo. Ohlajevanje načeloma ni tak problem. Vsekakor bi bilo več podatkov zaželjenih.

Aja pa malo nazaj smo ga prepričevali, da naj ne vzame prenosne...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

energetik ::

novinec09 je izjavil:

Sem malo preverjal in prebral po netu, ter videl, da z prenosno nebom dosegel skoraj ničesar, saj je mansardno stanovanje - cca 100m2! :(

Torej po tehtnem pogovoru z lastnikom sem se dogovoril, da vseeno lahko namestimo klasično klimo - torej zunanja enota + notranja enota.

Malo sem brskal po spletnih straneh za klime in povsod so astronomske cene zanje + okrog 200€ za montažo klime.
Odkrito povedano - zame je ta strošek kar nekaj prevelik.

Obstaja kakšna varianta cenejše in še vedno dobre klime, pa kakšen serviser v MB, kateri poceni uredi montažo?

TNX
Pejt v Bauhaus in nabavi kakšno od klim v akciji, mislim da imajo tam ProKlima firmo. Ampak za 100m^2 bo najcenejša 2,6kW premalo, vzami vsaj 3,5kW. S tako klimo boš vsaj neprijetno vlago znižal na sprejemljivo raven, in za par stopinj ohladil. Ne moreš pa pričakovati, da boš pri zunanjih 35°C ohladil na 20°C. Preglej koliko imaš strešnih ali južnih oken in poskušaj namestiti čimveč zunanjih rolet.
Če hočeš imeti pa v nulo narejeno, boš moral pa podati tloris, izolacijo, število in tip oken, število oseb in naprav v prostoru itd.

novinec09 ::

Gretja ne potrebujem, ker ga imam že vštetega v najemnino, tako, da glede tega mi je popolnoma vseeno-pomembno mi je le in samo hlajenje.

Glede kvadrature - hladil bi samo dnevno sobo (velik skupen prostor z kuhinjo, jedilnico in dnevno sobo) in spalnico (iz dnevne se gre v spalnico) tako, da potrebujem za cca 50-60m2 oz. max 70m2.

Malo sem klikal po Bolhi in našel tole klimo:
http://www.bolha.com/dom-ostalo/klimats...

Je ta klima vredu, ali ne oz. se jo splača kupiti?

RejZoR ::

KuntaKinte je izjavil:

jah,samo so okrog 500 eur,kar pa je že cena najcenejše klime in montaže


Hja, s to razliko da ta na quick release sponke ni najcenejši krš... Tako da nakoncu ko potegneš črto imaš kvalitetno klimo katero lahko brez težav montiraš sam. Al pa kupiš najcenejšo, ker veš da boš za montažo dal še enkrat toliko...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

novinec09 ::

Magic1 je izjavil:

Če jo boš uporabljal samo za hlajenje, potem kupi eno najcenejšo z preprosto montažo(to pomeni da jo po navodilih sam namontiraš in ne rabiš nobenega posebnega orodja). Cca do 300EUR
Vendar, glede na to da imaš veliko kvadraturo, bi jaz kupil eno kvalitetno inverter ter tudi ogreval z njo pozimi. Strošek nabave bo 3x večji, cena za ogrevanje pa do 3x manjša.



In kje se kupi takšna klima za cca 300€? Če je vse potrebno za montažo priloženo, bom jo pa sam zmontiral - sploh ni panike.
Če je res takšna cena, potem sploh nimam kaj za razmišljat po moje. ;)

Okapi ::

Nekdo je že napisal, da ni tako zelo preprosto, kot se zdi na prvi pogled in kot bi kupce radi prepričali v reklamah. Moraš zvrtati luknjo skozi nosilno steno. A imaš orodje, pravi sveder? Potem moraš kupiti konzole za zunanjo enoto. Kupiti moraš še en manjši kup drobnega materiala (da ti cevi prosto ne visijo po steni, recimo) in vzeti si moraš en dan, da vse skupaj narediš. In če pri montaži kaj zajebeš, se zadeva takoj še dodatno podraži (če zajebe monter, je pa to njegov strošek). Poleg tega, če sam montiraš, je DDV za klimo 20%, če jo kupiš skupaj z montažo, je 8,5%. Skratka, dobro moraš premisliti, kaj boš profitiral, če se montaže lotiš sam.

O.

easyrider3 ::

200 Eur dol al pa gor,saj ti klima vedno pride prav tudi za ogrevanje vsaj za čase kot je jesen in spomlad,ko ti treba samo za jutro in mogoče za pred večer malo segreti prostor. Tiste klime ki pa ti samo hladijo pa jih lahko imaša samo za eno stvar,tako da sigurno je vedno dobrodošlo to,da ti lahko klima tudi malo ogreje prostor-moje mnenje.

Jaz bi tud rad imel ohlajen prostor kjer spim in kjer se vez dan otroci nahajajo vendar bi mi tudi jeseni in pozimi prav prišlA klima DA BI IMEL DOBER ZRAK V SOBI.....................

Poldi112 ::

Ja, ker je res problem občasno malo prezračiti stanovanje, ane :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

fosil ::

S klimo ne boš dobil dobrega zraka.
Klimatiziran zrak je slab.
Kot prvo je zelo suh, kar je slabo za kožo, oči in dihala.
Poleg tega je dobro prostor večkrat na dan prezračit, ne pa samo mešat kar naprej istega zraka.
Za otroke pa je klima še toliko slabša.
Pri nas ni nobene potrebe klimo imeti prižgano tudi ponoči, se dovolj ohladi, da lahko odpreš okno, zato se ponoči splača izkoristit priložnost in stanovanje temeljito prezračit ter se nadihat svežega zraka.
Tako je!

easyrider3 ::

Daj mi povej kako naj ponoči ohladim sobo,če je zunaj več kot 20 stopinj in v sobi okrog 28-29. V sobi 25m2 se od nadihanega zraka žene,mene in otrok soba sploh ne ohladi,sem včeraj imel celo noč malo odprta balkonska vrata in se ni nič kaj ohladilo,pa je zunaj sedaj čez noč kar prijetno.
Problem je tudi če bi hotel imeti čez noč vse odprto glede ropotanja po cesti in kdo bi potem pa spal.
Jaz že vem da se v moji sobi poleti nikakor ne da na večer ali čez noč ohladiti,ker od balkona beton tako tišči v sobo da se vi sploh ne morete misliti mogoče bo letos kaj drugače,ker imam balkon pozidan in ni direktnega sonca na njega.Pa če bi imel fasado na hiši in zunajne rolete potem bi tudi bilo bolje.
Do sedaj sem si pomagal z ventilatorji ampak zraka zvečer ne moreš nikakor ohladit ali prezračit in zamenjat z hladnejšim od zunaj-ni varijante.Povrhu tega pa se zjutraj še zbudim z zabitim nosom od tega blesevega ventilatorja zato je boljše da ga sploh ni.Sem lansko leto bil z družino na morju in je v apartmaju skoz delala klima in nobeden ni bil bolan,spali kot hrčki.
POLETI je moja soba zvečer kot peč in je nikakor ni za ohladit vse je razgreto in kar drži temperaturo in edino klima bi mi lahko zrak premešala pa bi bilo perfekto. Mislim da bi mi klima lahko vsaj zrak premešala na 26-27 stopinj in vlago pobrala ven in potem bi lahko normalno spali,ker pri 29 stopinjah in vlagi krepko čez 80% je težko spati,verjemte mi.Že sedaj ko se temperatura zdvigne do 27 stopinj in ko je vlaga ćez 70% je že zajebano.

Hočem v sobi imet vlažnost od 50%0-65% in temperaturo največ do 27%. No sedaj povejte mojstri kako-kako. Mislim da brez klime ni ŠANS

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

In kaj še čakaš? Pač si namontiraj klimo in mir.

O.

fosil ::

Trenutno temperatura ponoči pade do 15 stopinj, tako da če na stežaj odpreš (ne samo malo) bi se moralo brez težav ohladit.
Pomaga tudi če narediš malo prepiha.
Ropotanja na cesti se pa navadiš, meni vozi mimo vlak in se ne zbudim ob odprtem oknu.
Če imaš neugodno situacijo je poleti res težko preživet brez klime, ampak imet jo prižgano 24 ur na dan ni zdravo, vsaj ponoči se je dobro nadihat svežega zraka.
Tako je!

easyrider3 ::

Saj ne bi imel klime nažgane 24 ur,to sploh ne mislim. Čez dan je v sobi kar normalno za preživet in bi mogoče kdaj pa kdaj prižgal klimo da se zrak premeša.Vedno je potem problem zvečer ko se zunaj začne ohlajat pri meni pa glih obratno,notri čedalje bolj soparno. Ne vem zakaj mogoče,ker je gradnja hiše z siporexom. Zanimivo je to,da ko je zunaj vroče je v sobi super in potem obratno ko je zunaj hladnejše je pa notri bolj vroče.
Mislim da občasno prezračevanje z klimo bi mi kar dobro prišlo.

Opkow ::

Ce imas probleme s kondenzom, potem cez noc na stezaj odpri balkonska vrata. Hladen zrak bo povlekel kondenz iz stanovanja.

Matej4 ::

Si bom še jst malo sposodil temo:)...namen imam kupiti klimo pa nevem ali bi fiksno ali prenosno...imam stanovanje na mansardi hiše...zdej zadostovalo bi če bi biu ohlajen prostor v katerem spim..ker tm mi je najbol nujno da je ohlajeno. Gledau sm naslednjo:


http://www.bigbang.si/gospodinjski-apar...

Prosu bi za mnenje ali priporočate tako ali fiksno?
Aja pa rad bi da ima tudi ogravanje.

Lp.

Ales ::

Če bi prebral vsaj malo obstoječe teme, bi ti bil odgovor na priporočanje oz. nepriporočanje prenosne klime čisto jasen. ;)

Matej4 ::

Katero pa fiksno priporočate?

novinec09 ::

novinec09 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Če jo boš uporabljal samo za hlajenje, potem kupi eno najcenejšo z preprosto montažo(to pomeni da jo po navodilih sam namontiraš in ne rabiš nobenega posebnega orodja). Cca do 300EUR
Vendar, glede na to da imaš veliko kvadraturo, bi jaz kupil eno kvalitetno inverter ter tudi ogreval z njo pozimi. Strošek nabave bo 3x večji, cena za ogrevanje pa do 3x manjša.



In kje se kupi takšna klima za cca 300€? Če je vse potrebno za montažo priloženo, bom jo pa sam zmontiral - sploh ni panike.
Če je res takšna cena, potem sploh nimam kaj za razmišljat po moje. ;)



Torej - kje se dobi klima za takšno ceno ?
««
26 / 120
»»