» »

vzporedni študij FRI

vzporedni študij FRI

Zako ::

zamima me vzporedni študij na FRI. Trenutno sm v 2. letniku FU (javna uprava) in bi se rad vpisal na FRI vzporedno, se pravi, da bi šel istočasno v 3. letnik drugo leto.

Na referatu FRIja sem že vprašal, če je to možno pa mi je gospodična rekla, da je in da si moram zrihtat le soglasje matične fakultete. rekla mi je, da diferencialnih izpitov ni, ker grem vzporedno študirat.

Zanima me če je kdo od vas šel na vporedni študij in vaše izkušnje.

LP
Zako je zakon!!!

DavidJ ::

Vem za ljudi, ki vzporedno študirajo na FRI, vendar jim je osvnova FMF, tako da se jim ni treba 'mučit' z matematiko, ostale predmete pa že nekako opravijo. FU pa nima precej zveze z matematiko in naravoslovjem na splošno, tako da bo tebi treba bolj grizt.

Ne vem, kako je potem, ko si že vpisan, vendar za vzporedni vpis je afaik potrebno povprečje vsaj 8 na matični fakulteti.

Vso srečo. ;)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zako ::

saj nekaj osnov imam, vendar sem mislil, da bi se lahko vpisal na informatiko, kjer spet ni veliko matematike.
ne vem niti v katero smer bi lahko šel, še prej pa se itaq moram pozanimati na mojem faksu kako je s vzporednim študijem.

LP
Zako je zakon!!!

DavidJ ::

Neki matematike bo v vsakem primeru treba znat. Tukaj najdeš kurikulum FRI UNI.

Sicer pa se smeri ločijo šele v tretjem letniku, ampak tudi tam najdeš kakšne operacijske raziskave in tovrstne matematične predmete, ki so zaviti v drugo ime. Če se hočeš ukvarjat z računalništvom in ne nositi škatel, je treba poznat tudi nekaj matematike. Enim v jok, drugim v veselje.

;)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zako ::

tnx ti bom sporočil glede odločitve in vpisa.

LP
Zako je zakon!!!

Zako ::

Pravkar sm zvedel, da za soglasje moram poslati prošnjo na štidentsko komisijo.

btw. vpisal bi se na visokošolski program in ne na univerzitetni.

LP
Zako je zakon!!!

hunter01 ::

Na visokošolskem programu se opredeljuje že v drugem letniku!!!! Tak da ne vem v ker letnik se potem lahko vpišeš v drugega al tretjega, ker so samo 3 letniki!?? Dej sporoči kako bo šlo ker tudi mene zanima kako to gre. (sem pa v prvem letniku Fri VSP)

Lp Jerry

Zako ::

Sem zvedel vse potrebne informacije za vzporedni študij na FRI.

Vpišem se v prvi letnik FRI (VŠS RAI) priznajo mi določene izpite (angleščina,... ) Vse izpite katere mi priznajo se bom pa zmenil ob vpisu z profesorji.
Do konca mojega prvega študija (Javna uprava) je moj status na tej fakulteti, ko končam pa moram prinesti potrdilo o diplomiranju in imam status naprej na FRI.

Soglasje moje (matične) fakultete pa dobim brez problema, samo moram napisat prošnjo na komisijo za študentske zadeve, da rabim soglasje za vzporedni študij.

Med študijem lahko z enim izmed obeh preneham (se izpišem) in nadaljujem samo z drugim študijem. Ex.: se izpišem iz FU in končam samo FRI - vseeno bom raje oba probal dokončati.

To je to.

P.S. Mi je pa tam na FRIju rekla, da če bo preveč vpisanih za vzporedni študij bodo gledali srednjo oceno. Mi je pa rekla, da še do lani ni bilo peveč vpisanih in so sprejeli vse, kateri so se vzporedno vpisali na FRI.

LP

P.s. Jerry se vidimo!
Zako je zakon!!!

hunter01 ::

Me veseli da si uredil tako kot ti ustreza. Če boš kaj rabil me pa kontaktiraj na privat.

Lp Jerry


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na dve fakulteti

Oddelek: Šola
132666 (2318) eric_cartman
»

KAM na faks? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6814965 (12191) sandmat
»

Se lahko vpišem?

Oddelek: Šola
136707 (6362) deadzone
»

Vpis kar nekam zaradi statusa

Oddelek: Loža
249690 (8212) jeti51
»

Vzporedni študij

Oddelek: Šola
144721 (4260) Jimmy_

Več podobnih tem