» »

FILM - Francoska komedija "o policajih"

FILM - Francoska komedija "o policajih"

ferdo ::

Ne vem kako je naslov "obstaja več delov" gre se o nekih polcajih, ko se podijo, smešno vglavnem, doskrat je blo po TV, ko sem bil še v osnovni šoli..>:D :\
Francoska različica policijske akademije,..
Filmski igralc, ni bil velke postave, smešen, mislm, da se bo kdo našel, ki ve, za kateri film sprašujem..

Damjan Jagar ::

http://jagar.si

ferdo ::

o, HVALA!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

jarre ::

Slovenski prevod je bil Žandar iz St. Tropeza. Drugače pa se da filme z Louisem de Funesom poiskati na International movie database.

Če so ti všeč filmi z Louisem de Funesom, ti bo mogoče všeč še kaj od Fernandela, ki je večkrat igral lik Don Camilla. Mogoče poišči še kak film v katerem je igral Toto. In ne pozabi (čeprav ti mogoče ne bo všeč, ker na komičen način obravnava geje, njihovo življenje,...) na La Cage aux folles. Američani so ta original zmaličili v The Birdcage (R. Williams, G. Hackman, N. Lane,..). Zanimivi so tudi filmi s Pierrom Richardom (npr.: Le Retour du grand blond). in še bi lahko dodal.

Mogoče boš v nekem trenutku ugotovil, da si večino zgodb že nekje videl oziroma, da so ti znane. Jasno. Večino odličnih francoskih komedij iz 70-tih in 80-tih so Američani brez sramu prekopirali, jih zbanalizirali v pop-corn neumnost, ki so jo poskušali do zadnje finančne kapljice izžeti.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jarre ()

Damjan Jagar ::

Lepo povedano, bi te pa samo popravil. Gre za The Internet (ne international) Movie Database.
http://jagar.si

jarre ::

Ups. Hvala! Vsak dan sem na njej in sem očitno malce raztresen :8) . "Lapsus calami."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komedije, da te kap!!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6751288 (47804) Ejsi_Disi
»

Predlagajte filme... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10621060 (18821) Alexius Heristalski
»

Poletni filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
232105 (1739) snow
»

Zbirka filmov

Oddelek: Programska oprema
241666 (1077) krho
»

Najbolj smešen film

Oddelek: Loža
234012 (3331) BigFoot

Več podobnih tem