» »

virus oz. ne gre odstranit dll

virus oz. ne gre odstranit dll

ficko1 ::

Napadel me je virus 8-O

Seveda je sledil postopek odkrivanja z antivirusnim programom. Na začetku sem probal z nortonom pa se mi zdi da je bolj tko tko in zato sem si naložil kaspersky... Kaspersky se je izkazal in našel nekaj problematičnih fajlov in jih uspešno brisnil ampak... ostal je en .dll ki se ne da ;( Ob vsakem zagonu se mi tako spremeni 'home page' na 'about:blank'... drugih motenj sicer ne zaznam ampak vseeno ni glih dobr ne...
Ob tem sem zagnal tudi adaware (tudi nekaj najde in briše) in spyboot (me ni ravno prepričal), pognal pa sem tudi regcleaner (nisem se preveč še ubadal s tem :) )

Tale .dll pa mi načenja živce... lokacija naj bi bila windows/system32 vendar ga tam ne najdem... najdem oz. vidim ga če ga poiščem prek regcleanerja... vendar ga ne morem izbrisati...

Sicer sem pregledoval forum ampak nisem našel kej podobnega...

Če ima kdo kakšno idejo... se priporočam...

Hvala

cityman ::

Probaj izbrisat v safe modu. Ob zagonu ponavadi tipka F8.

ficko1 ::

Sem tudi to probal pa ne gre... ker ga ne najdem !?!?

fajla namreč...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ficko1 ()

pomaranca ::

ce tocno ves kateri dll nagaja ga izbrisi s programckom KillBox. ni boljsega! 8-)

dobis ga TUKAJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pomaranca ()

pomaranca ::

poisces dll
gres na action --> delete on reboot --> add fille -->
od tam gres na action --> process and reboot

ficko1 ::

Kot sem ugotovu se ime .dll-ja spreminja... vedno je sicer na d...

Tko da ne vem... bom poizkusu s tem programom pa da vidmo...

zee ::

Poženi virus scan v safe modu.

Z Nortonom to pali.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ping ::

V safe modu zaženi explorer in potem Tools-Folder Options-View ter odkljukaj Show hidden files and folders. Zdaj bi se moral videti.

ficko1 ::

V safe modu se ne zgodi nič pretresljivega. Praktično sem poizkusil vse...

...pa še vedno ta hudič ne zgine... hacktool.win32.hidd... spremljal sem tudi teme po tujih forumih in noben ni prišel do rešitve...8-O

Tako da sem se odločil da enostavno sformatiram disk in sedaj je vse ok (zaenkrat)

Vsem hvala lepa za vaš trud in ideje, preizkusil sem skoraj vse ampak žal nobena ni delovala v tej meri da bi se računalo očistilo virusa...:\

Hvala še enkrat!

ping ::

Vsi, ki ti dajejo nasvete ti želijo pomagati, vendar nasveti niso vedno uporabni.
Drugič malo počakaj (in vmes poročaj) - se bo že javil kdo, ki pozna rešitev.
Jaz sem imel enkrat tudi problem, pa sem ga s pomočjo slo-techovcev rešil v dveh mesecih. Dolga doba, ampak se je izplačalo.Takrat nisem hotel formatirati diska in prav sem storil, saj to ne bi rešilo problema.
Formatiranje je skrajna rešitev, še posebej pri mojem compu kjer rabim 2 dni, da vse gor naložim in uštimam, da potem dela "kot bog zapove".
Potrpljenje torej - na tej strani se vse reši

zee ::

true true.

pohvala in zahvala vsem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Roych ::

LP!

No, jaz taksne problemcke resujem malo drugace. Ker vcasi explorer uporablja kaksne fajle jih ne gre zbrisat, zato izklopis explorer in potem probas izbrisat.
To naredis tako, da odpres task manegerja ctrl+alt+del in pod processes izklopis explorer. nato gres pod aplications kliknes New potem browse in poisces tisti tvoj dll in ga izbrises. Potem pa v v okence napises ekslorer in spet si doma :)

Upam, da bo pomagalo:D
Insanity is making me nutz!! ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Checker.exe ?

Oddelek: Operacijski sistemi
301683 (1168) Fukomuko
»

problem z virusi

Oddelek: Pomoč in nasveti
284673 (4378) solatko
»

Internet Explorer auto run on startup

Oddelek: Pomoč in nasveti
8979 (746) amigo_no1
»

Problem z odpiranjem spletnih strani, setup datotekami...

Oddelek: Pomoč in nasveti
253395 (3184) Tac20
»

Kako odstraniti Winload.exe...

Oddelek: Pomoč in nasveti
152463 (2203) vratar

Več podobnih tem