» »

java navodila ne delajo

java navodila ne delajo

Reso ::

Zdej sm spet najdu nekaj časa za učenje jave pa mi je že prvi programček začel delati probleme..
Programček sem prepisal iz knjige do velikih črk natančno samo mi pri compajlanju javi error:"TestGUI.java uses or overrides a deprecated API"

programček je pa naslednji:

import java.awt.*;

public class TestGUI extends Frame {

public TestGUI(String naslov) {
super(naslov);
pack();
resize(450,250);
show();
}

public void paint(Graphics g) {
g.drawString("Osnovni program z graficnim vmesnikom",100,100);
}

public boolean handleEvent(Event event) {
if (event.id==Event.WINDOW_DESTROY) {
System.exit(0);
return true;
} else
return false;
}
public static void main(String[] args) {
TestGUI test = new TestGUI("Test GUI");
}
}


A kdo ve zakaj to ne dela in zakaj ne dela primer ki je prepisan iz knjige kjer je tudi screenshot tega programcka ko ga poženeš:|

NotImportant ::

Če pogledaš v dokumentacijo [http://java.sun.com/j2se/1.3/docs/api/j... za java.awt.Component (java.awt.Frame je naslednik), boš videl naslednje pojasnilo:

handleEvent
public boolean handleEvent(Event evt)
Deprecated. As of JDK version 1.1 replaced by processEvent(AWTEvent).

Tvoja knjiga je že kar precej v letih, če priporoča handleEvent ;)

DLaj si dokumentacijo ali pa jo pregleduj na http://java.sun.com/j2se/1.3/docs/api/i..., poleg tega ti tudi tutorial ne bi škodil
http://java.sun.com/docs/books/tutorial...

Pa še to: kompajler ti pove, katere medote so deprecated, če ga poženeš s switchem -deprecated.
My name is Not Important. Not to friends. But you can call me Mr. Important.

Reso ::

thnx. Vem da je ta kniga mal čudna in precej v letih samo pač druge nimam... Pa še slovenska je. Enkrat sm že neki gledu dokumentacijo od jave pa se čist nič nism znajdu tko da bom probu še enkrat pregledat to dokumentacijo...

Kaj pa če bi probal dobit star compiler za javo a bi mi potem teli primeri delal? Kakor jzst razumem to programiranje bo po compajlanju delal v vseh sistemih..

NotImportant ::

Knjiga je sicer v letih, a za učenje začetek vseeno primerna. Po moje je še najbolje, če greš skozi Sunov on-line tutorial. Ta je bolj up to date. Lahko ga pretočiš tudi na disk in ga gledaš brez potrošnje impulzov ;).

Še ena stvar: čeprav bo kompajler jokal glede uporabe deprecated metod, bodo vseeno delale. No ja, vsaj še nekaj časa. Da za tvoj primer ne bi bilo opozoril o deprecated metodah, bi rabil kompajler za verzijo 1.0, česar pa ne bi priporočal. Raje si pretoči J2SE 1.3 ali celo 1.4 beta (dobiš na Sunovem web situ zastonj).
My name is Not Important. Not to friends. But you can call me Mr. Important.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[JAVA] zaustavitev niti (threadov)

Oddelek: Programiranje
223152 (3152) morbo
»

[java] datumi

Oddelek: Programiranje
151761 (1634) l0g1t3ch
»

[NALOGA][Java] Težave pri pisanju slikarja

Oddelek: Programiranje
202258 (1900) l0g1t3ch
»

[Java] Zmešnjava

Oddelek: Programiranje
462051 (1556) ]Fusion[
»

java in zapis v podatkovno bazo

Oddelek: Programiranje
72013 (1881) jogurtTM

Več podobnih tem