» »

AthlonXP 2100+ Vs. Intel PentiumIV 2200.

AthlonXP 2100+ Vs. Intel PentiumIV 2200.

Active Hardware - Spopad najhitrejših, bi lahko rekli. V desnem kotu, 1733 MHz Athlon, podprt z 256MB DDR SDRAM PC2100 CAS 2 RAMa. V levem kotu, dirjajoč pri 2200 MHz, Intelov paradni konj, Pentium IV, ki mu je takisto pomagalo 256MB DDR SDRAM PC2100 RAMa. Kdo se je iz tega boja vrnil kot zmagovalec? Preberite si tukaj.

8 komentarjev

R0K ::



Mislim, ostaneš brez besed! 500mhz manj, pa ga useeno pretegne ...

tha_man ::

P4 nujno potrebuje 533 MHz vodilo, sicer bo v povprečju še kar vlekel kratko.

royt ::

rok:

bodi raje tiho --> ti samo staviš na sdram. kaj pa rambus? p4 ga prehiti, da je kar veselje

TheJack ::

Loki ::

in od kdaj velja hitrost v mhz za kakrsnokoli merilo hitrosti procesorja? (se posebej naproti konkurenci)

R0K ::

Roberto ne igra najbolj pomembne vloge, ampak če hočeš ti lohk poišček Test XPja 2000+ in P4 1.7 ... to je povsem konkurenčno, pa je na lahko na Intel na Rambusu, XP pa kar na SDramu pa ga bo stegnil ... pa še na skori 1let starem jedru deluje ...

dr.J ::

Zgleda, da bom moral sam en benchmark spustit na Northwood mlinčku. Sem že naredil primerjavo XP1600+ vs P4 1.8 Wilamette in slednji že toliko zaostaja, da mu tudi 512 kb cache ne bo pomagalo, se bojim. O rezultatih bom poročal.

AtaStrumf ::

Pred kratkim sem imel priložnost sprobat PC z P IV 2.2 GHz + DDR na original VIA plati seveda z VIInim P4X266 čipovjem (ki sem ga tudi sam sestavil:D ) in je stvar res letela, kot še nič kar sem do takrat videl (kar sploh ni malo>:D ). Karkoli sem odprl, vse se je zalavfalo v trenutku. Hudo vam povem! Sam najbrš Athlon 2100+ ni kaj dost slabši. Čakte da pridejo Thoroughbred-i (al kako se že napiše).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DDR oz. DDR2

Oddelek: Strojna oprema
162120 (1957) mtusar
»

koliko rama še lahko dokupim?

Oddelek: Strojna oprema
51167 (1103) Sami
»

kupujem nov comp in prosim za nasvet:

Oddelek: Kaj kupiti
311533 (1098) b4d
»

Bo RAM se drazji?

Oddelek: Kaj kupiti
241739 (1117) PhotoBlaz
»

now computer - very soon!

Oddelek: Kaj kupiti
191856 (1530) Daishi

Več podobnih tem