» »

Netscape 6.1

Netscape 6.1

Linux Today - Za vse tiste, ki jim Konqueror ne ugaja, Mozilla ni dovolj spolirana, Opera prehitra in Lynx prešpartanski (IE sploh ne šteje): izšel je Netscape 6.1. Glede na statistiko je stabilnejša od različice 4.7.

14 komentarjev

Tiger ::

minmax: V katerem od naštetih browserjev si pa ti napisal to novico?

minmax ::

Mozilla 0.9.2

matevzm ::

No, trenutno ni gor nic...

Dami ::

kak ni nic? tam pod 6.1_pr1 je. sam jst bom se kr na IE ostau, kr sn se ga prevec navadu (navadu preklinjat that is:D)

minmax ::

toughmotherfakersko... 1 uro nazaj je blo še vse gor ... treba najdt kak cache

JLP ::

Ja zej ga še ni. Bo pa kmal k je itak Mozilla 0.9.3 že par dni zunej, NS 6.1 pa je na tej verzij Mozille narjena.

ciki57 ::

Eh, men je IE najboljši in ne mislm preiti na brskalnik kjer moraš čakati pol ure, da se sploh zažene...
Pod linuxom pa raje uporabljam Mozillo.

hatch ::

To je bilo misljeno predvsem za linux.. (le kater idiot bi uporabljal netscape v winsih)

Ceprav osebno se mi zdi Konqueror se najbolj uporaben.. brez navlake pa dovolj hiter je. (ns in mozilla imata polno neke navlake.. ceprav mozilla je kar hitra)

Opere pa se nism stestiral...

simon ::

Glede na to, da pri netscapeju vzamejo zadnjo mozillo, odstranijo tiste najbolj uporabne nastavitve, kot je npr. prikaz slike s trenutnega serverja (adijo banerji he, he..), namalajo nekaj shop gumbov... se zadeve ne splaca vleci dol. :(
Po moje je Konqueror precej boljsi brkljalnik, skoda samo, da slabo prenasa taksne skazene strani kot je slo-tech in pa strani kjer se z java scriptom preverja ali je brskalnik explorer ali navigator. Bemti, se z lynxom si lahko taksno stran ogledas, preprecijo pa ti uporabo vseh novih brkljalnikov dokler ne izklopis java scripta.

matevzm ::

PR1 je Public Preview 1 (beta po domace).
Mislim, da je 6.1 baziran na Mozilli 0.9.1.
Meni je bolj vsec 0.9.2, 0.9.3 pa se mi rusi pri Save Image (traparija).
Kljub temu, da sem v Win, imam pol/pol IE 6b in Mozilla 0.9.3.

minmax ::

ciki... Tudi mozilla zdaj deluje na enak princip kot IE... nastelas si turbo opcijo in potem se bo ze ob zacetku nalozila in potem samo cakala da bos kliknu in se zatem 'u trenu oka' prikazala.. tako da je hitrost nalaganja ista, kokr mam izkusnje je pa tud pr pageih ist
Ne vem zakaj bi bil idiot da v windowsih uporabljam netscape?... what's your point? stvar se vsaj standardov drzi
Kar se pa tice odnosa netscape-mozilla... ja verjetno je netscape res mal bolj zamorjen...



Drugače pa sam uporabljam Galeon (ravno vcerej je izsla nova razlicica), ki je vsaj zame d best... aja za reklame odpravljat pa program junkbuster, ki je muchos bolj inteligenten od vsega ostalga... tud na slo-techu ni vidt nobenih reklam :)


Jeebs ::

Kaj pa razlike med Netscape 6.0 in 6.01??? Kdo kaj ve o tem? Mislm, ker zdej mam 6.0 pa se fula pocas nalaga. Upam, da so nardil kej v zvezi s tem.:))

minmax ::

jeba... uporabi turbo opcijo (vsaj v mozilla 0.9.2 in naprej)... da uporablja isti trik kot IE in je skoz naložen ... potem pa samo popup naredi...

alesh ::

Na strani od LinuxToday pise, da je NS potegnil dol file :|

NS 6.1 PR1 deluje blazno hitreje od 6.0. Strani se normalno hitro nalagajo, mail deluje normalno, itd.

Razlika je ocitna, ful.

Govorim o verziji za Linux seveda.