» »

Anketa

Anketa

Slo-Tech - Naša prejšnja anketa je nakazala, da stopnja piratstva v Sloveniji pa ja ni tako huda, kot jo hočejo nekateri prikazati, saj je kar 49% vseh udeleženih uporabnikov odgovorilo, da je že kupilo legalni program. 37% tega smelega dejanja še niso uresničili, kar 13% pa sploh ne ve, kaj je to programska oprema. V anketi je sodelovalo 1139 ljudi.

16 komentarjev

R0K ::

hja, kolko so pa zej resnični podatki je pa drugo :)....

.....v novi anketi bi itaq zmagala nVidia...itaq da ze ima moj glas...

Binji ::

BTW: je razlika med tem, na kaj prisegas in kaj posedujes.

R0K ::

PRISEGAM in POSEDUJEM (geforce 2 mx) na nVidio

andrej ::

sergio: hehe, "ze kupilo program" je zelo dvoumno in nima kaj dosti zveze s pirastvom. Nekdo je pac lahko kupo nek program, to pa se ne pomeni, da je legalen. Samo ce pogledas malo po forumih in kaj se ljudje med seboj pogovarjajo kaj hitro vidis, da je stopnja piratstva v sloveniji zelo visoka...

Dami ::

Jst sn že kupu kak originaln program (8 špilov, encarta 96 pa neke cliparte), sam to so bli časi ko so bli še rekorderji redkost. Da tako iz ankete sklepate da je stopnja piratstva v SLO majhna je hecno. Mogl bi tako anketo dat: kako je razmerje original/pirat cd-jev, ki jih posedujete. Šele iz tega bi se kr fajn vidl prava stran. Moje razmerje je približno 15/200 (če ne štejem divxov:D)

Dami ::

Aja, glede nove ankete...3DFX forever!:D

Justy ::

Jah, se strinjam. Piratstvo je v Slo zelo veliko. Realnejse rezultate ankete bi dobili ce bi recimo postavilo a anketo odgovore da si kupil recimo 1 do 3 originalne programe, recimo potem od 3 do 10, potem pa kar je vec, oziroma mogle bi bit meje, ker en original je pa ze skor vsak ziher kdaj kupu, samo ce to primerjas s kolicino piratizirane robe, je tako kot so omenili pred mano. Jst bi se izrazu kr v razmerju zemljevidov

1 : 50.000:D

TESKAn ::

Heh, jaz mam čist in povsem moje legalne win95, za katere sem dal poštenih 15 jurjev. Pol mam pa še ene pet legalnih iger. O nelegalnih programih...pa ne bi govoru:).

Aja, še to - če nekdo reče, da je kupil legalen program, lahko, da ga je res - in lahko, da ma zraven še xyz piratskih...

Justy ::

Drugace pa kot pravi Dami: 3dfx forever, na nvido bodo prisegali predvsem mlajsi (v tej anketi;). Ker kdor je mel Voodoo-ja al pa dvojko v tistih letih je bil car, ker namrec tri milje okol noben se ni mel pospesevalca. Ja, to so bli lepi casi, ko so ti oci skor ven padle ko si gledal vse v pospesenem nacinu. Danes je to ze nekaj povsem umevnega in 3d pospesevalec ni vec nobena boginja in tudi z najmocnejsim nisi vec taki car kot nekoc z Voodoo-jem.

Jah, to je pa nostalgija:D. Ampak lepo se je spominjat tistih casov...

Klemenn ::

3dfx forever. ja jaz sem bil v tistih cajtih car sem mu v3 2000 je pršu k men en kolega, ki je mu 1 mb grafiko na 486stki pa je sm bulu, kak lepo mi je quake 1 tekla

minmax ::

piratstvo v slo se zmanjšuje ker je vedno več linux luserjev :)

pomagajmo BSA!
piratstvo res škoduje. boljš je met zastojn programe

minmax ::

btw kje je v anketi Matrox????
najboljše grafične karte kar sem jih kdaj vidu delajo že vrsto let. Ne niso narejene za igračkanje, ampak vseeno iber sekajo za vso 2d uporabo, slika jasna ko suza in multihead pa še kaj bi se našlo

attackiko ::

Stopnja piratstva se ne meri samo pri domacih uporabnikih. Bolj pomembna so podjetja, ki so pr nas vecalmanj legalna.

dex ::

tole ni lih fer, kakšnih 3/4 folka najbrž sploh ne ve, kaj se skriva za kratico STM. Vsaj to se da sklepat po tem, da bi več ljudi raje kot njihove produkte v svoje (najbrž AGP) vodilo šlo tlačit šiš-kebap. And now go and figure out...Pa da mi nebi več kdo karkol čez splošno razgledanost jenkijev reku>:D

dr.J ::

Živel Matrox!

Kar pa se tiče piratstva, poglejte po npr bolhi. Windows 9X,NT,2K,XP za par sto tolarjev. Kje je BSE, pardon, BSA?
Če se samo M$jevim programom prišteje še kake "demo" in "shareware" programe, ker gre ravno tako za kršenje licenc, je tistih 49% zgolj - "virtual reality".

andrej ::

minmax ima prav. Matrox je zakon, kar se tice kvalitete slike. nvidia mu ne seze niti do gleznjev. samo probaj kaksno Mx400 dat na 1200x1024 ali vec...|O

Ceprav pa moram rec da recimo GeForce Go na mojem prenosniku na 1600x1200 zelo dobro dela...:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sesalci - navade uporabnikov

Oddelek: Šola
201851 (1338) gruntfürmich
»

Prekomerna uporaba interneta

Oddelek: Šola
203010 (2200) WALSH
»

Anketa-Spletno piratstvo in gospodarska škoda

Oddelek: Šola
326171 (5611) St235
»

Zelo kratka anketa o asociacijah

Oddelek: Loža
71045 (813) tsh2
»

Prosnja za sodelovanje v resni anketi

Oddelek: Loža
221705 (1443) Lunik

Več podobnih tem