» »

MyDoom izbral Slovenijo

MyDoom izbral Slovenijo

Slo-Tech - Črv MyDoom oz. njegova prvotna izvedenka, MyDoom.A, naj bi danes sprožil serijo napadov na strežnike podjetja SCO. Že pred tem si je priboril laskavi naziv najhitreje prodirajočega virusa, kar so potrdile tudi številne izjave obiskovalcev Slo-Techa. Po statistiki znanega izdelovalca protivirusne zaščite sodeč, se je MyDoom.A najbolj razširil prav v deželi na sončni strani Alp, ki je v času pisanja novice posrkala več kot 5 odstotkov vseh okužb.

27 komentarjev

Road Runner ::

Countries most affected:
EL SALVADOR 4.55
SLOVAKIA 4.48
SLOVENIA 4.43
PORTUGAL 4.35
COSTA RICA 4.08

djmo fantje, po viruse, treba zmagat

rekunius ::

a mi kdo lahko pošlje okužen fajl, HOČEM POMAGAT

humanoid ::

Ja sej ni čudno. Slovenci bi na računalnikih lahko imeli nameščene vse antivirusnike posodboljene in naorožene do zob pa bi vseeno lahko staknili virus. Odkar imam računalnik, nisem imel niti enega virusa, vrejeli ali ne sploh nisem imel antivirusnika do včeraj, ko sem ga namestil in pregledal disk pred virusi, našel ni ničesar. Nekateri pa morajo odpriat vsak mail, vse bedarije. Tudi, če bi pisalo Ne odpiraj, dobil boš virus, bi se našlo tistih 80% ljudi, ki bi zadevo odprlo in si reklo, hja kaj mi pa more. Pol pa na forume spraševat: Ej zakaj mi računalnik ne dela, zakaj dobivam obvestila, da pošiljam viruse,...

freserovski ::

jp, zadevo bi bilo treba odpravljat pri izobraževanju, potem šele nameščat antiviruse. Sicer pa meni sploh ni uspelo ničesar odpret, ker mi je antivirus že naprej javil, da je okuženo8-)
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Blue22 ::

cobra a ti si celo probov odpret..LOL:D
kurc kne vem kaj bi napisu

DMouse ::

Sramota ;((

Potem pa slišimo po forumih, kolk so Američani butast narod :\

freserovski ::

ma sem hotel testirat antivirus >:D v imeniku pa ni bilo nikogar, pravzaprav je celotna priponka bila izbrisana...
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

vasquez ::

Tale lestvica se pa hitro spreminja. Zdaj nas ni več gor.

Roadkill ::

Ko je folk začel zaganjat paniko sem mislil, da bo tole še en msblast (mater mu *****).
Pol pa vidm da je en bedn črviček... Sploh ne bi opazil, da razsaja, če ne bi imel enega maila pri email.si :)
Kaj je tako hudega na tem virusu, da se tako razširja? Saj je attachment dejansko treba zagnati, da ga fašeš.. potem je treba imeti še poln address book itd... Sej takih virusov je bilo že polno... :\
Kaj folku ni jasn? :)

Lih razmišlam, da bi vsem, od katerih sem prejel okužene maile poslal ena hitra navodila za razkužbo... da ne omenjam od kakih ljudi prejemam maile... seveda 99,5% nepoznanih, s tem da sem jih že kar nekaj dobil iz @ff.uni-lj.si :D

Paramedic ::

SLOVAKIA 6.06
PORTUGAL 4.12
COSTA RICA 4.04
SWITZERLAND 3.79
VENEZUELA 3.62
Ni nas več gor, tak da lahk novico umaknete 0:)

A tisti, ki imate na email.si dobite kaj črvivih mailov, js še niti enega nism. Pa tud nočem...
End transmission.

DMouse ::

Lih razmišlam, da bi vsem, od katerih sem prejel okužene maile poslal ena hitra navodila za razkužbo... da ne omenjam od kakih ljudi prejemam maile... seveda 99,5% nepoznanih, s tem da sem jih že kar nekaj dobil iz @ff.uni-lj.si :D

Virus v From da vse druge, samo sebe ne, tako da boš več dobrega naredil, če navodila pošlješ prijateljem iz filozofske fakultete ;)

Road Runner ::

js mam email.si pa sm jih dubu že okol 50. H sreč se je program že nauču prepoznavat jih tko da letijo direkt u junk, pa mi ne piska da mam nov email :)

matter ::

Sej SIOL mejl ti itak sam odstrani datoteko pa doda sporočilo da je mejl okužen :)

Predator ::

zadnji čas, da dodajo opcijo, da ne dobivaš obvestil za maile iz katerih je bil brisan virus, nekako je nadležno pobirat po 50 mailov dol pa en pravi, ostalo pa virus traparije...
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

overman ::

Zadnjo leto nisem dobil niti enega virusa pa imam adsl (sem precej na internetu) ter NE uporabljam antivirusnih programov. Eni imajo en kup teh programov pa prave epidemije:\ Jaz se drzim pravila, da prej kot kliknem kaksen yes malo preberem stvar, ne pa en kup nepotrebnega sranja dol vlacit.

lep pozdrav

DSmidgy ::

zadevo bi bilo treba odpravljat pri izobraževanju

A ni tole lažje - za IE:
- pri inštalaciji WinXP je prevzeto onemogočeno zaganjanje ActiveX komponent, popupov, .exe in podobne lahko samo posnameš na disk - ti ne da opcije zagona datoteke (namesto open, save imaš samo save)
V Outlook Express:
- ne prikazuje IFRAME, ne prikazuje slik, ki imajo pa končnico vprašaj (recimo .jpg?tvoj_mail)
- prevzeto onemogoča snemanje in zaganjanje priponk kot so .exe, .bat, .com, .scr, .vbs, ... (seznam se lahko posodobi preko WindowsUpdate)
V sistemu:
- XP bi dodelil uporabnikom, ki jih ustvariš pri inštalaciji "limited user" pravico in bi dodal uporabnika Administrator z administratorskimi pravicami (da pa uporabniki nebi tega uporabljali konstantno, bi bil na desktopu napis (tako kot za Safe Mode") da je Administrator namenjen samo inštalaciji programov in nastavitvami - da je v tem načinu velika možnost, da fašeš virus)

A ni lažje, da to Microsoft naredi, kot pa da bi mogu imet izpit za Windows (kot je izpit za auto).

Gandalfar ::

DSmidgy: ne .. pol delo z racunalnikom ne bo vec tako 'lepo'

footprint ::

DSmidgy:

NE! Kdo bi pa pol sovražu MS, če bi začel sistem celo delovati? >:D

Sicer pa vsem Linux na mize pa se pejmo računalništvo!
K folk itak nima pojma zakaj se sploh gre, klikaš in gledaš kaj se bo zgodil?!?

10 let nazaj mi je bil računalnik največji izziv, potem hobi in kruh, danes pa ga bom kmalu zasovražil in to zaradi bedakov v svetu računalništva!

frenk ::

jest mam nod32 in brez skrbi klikam na vse maile...radovednost pač:D

Beat-O ::

Jest mam pa Maca in sem razočaran, da se vsi tisti exe fajli v mailih nočejo zagnati, mislim, da bom zahteval denar nazaj. Vsi tisti ki trdite, da v toliko letih niste imeli virusa kljub neuporabi AV programov vedite, da vsak kdaj nekaj nepremišljeno klikne in ne prebere do konca, ker misli, da ve kaj piše. Imate pač srečo.

freserovski ::

jp, tudi jaz vseh 5 let ko sem mel dial up nisem mel antivirusa, ko pa sem dobil hitrejšo pipico, pa ni trajalo mesec, seveda verjetno veste zaradi kakšnih rožic :| , zdaj pa sem raje naložil antivirs, bol komot :D
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

moj_nick ::

Ko sem bil še v winsih, sem mel antivirus zato, da sem mel eno lepo ikonco v taskbaru :)
110111001001010001010000

marS ::

>:D Kot poročajo naši sosedje so strežniki SCO sesuti, SCO:myDoom = 0:1

V torek pa je na vrsti M$ >:D >:D
...no more heroes...
https://ilbis.com/

SkIDiver ::

Groza. Od koga vse sem dobil mail z omenjenim virusom. NLB-ja, cobbisa, arnesa samega. To je nekaj največjih. Poleg tega pa še od nekaj ponudnikov spletnega gostovanja v slovenskem prostoru. Skratka grozovito.

bradek ::

Tisoc in prvic... "from" je spoofan!

footprint ::

Glede antivirusa lahko rečem, da ga uporabljam in redno nadgrajujem (doma 1x mesečno, v službi vsak dan). Virus sem dobil že večkrat okužil pa sem se redko tako da tega nisem načrtoval. Predvsem sem rad kdaj potestiral kako kaj deluje, in virus sharnil za razne teste mail-proxija.

Predvsem pa velja, da je za delo z virusi potrebna velika mera premišljenosti in varnostnih ukrepov. Tisti , ki pravite da ste testirali virus, naj vas vprašam samo; Pri vključenem računalniku v omrežju? Ne to se nikoli ne sme zgoditi, virus se analizira v karantenah v Lanu, ki nima povezave z drugimi omrežji!!!!

LP.

kunigas ::

Mimogrede ...
Pravkar je Slovenija spet na top-5 listi na strani Panda Software

In procent raste :)

PORTUGAL 4.91
HONDURAS 4.41
RUSSIAN FEDERATION 4.40
NICARAGUA 4.29
SLOVENIA 4.27


Ha!

Kunigas
Pax!

Quod scripsi, scripsi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik mi sam pošila VELIKO mailov - prosim pomagajte ;)

Oddelek: Pomoč in nasveti
91140 (838) jsmith
»

Reinkarnacija MyDoom spet straši

Oddelek: Novice / Varnost
92499 (2499) jsmith
»

Prve mutacije MyDooma

Oddelek: Novice / Varnost
152567 (2567) hruske
»

MyDoom napada ... SCO!

Oddelek: Novice / Varnost
322891 (2891) RejZoR

Več podobnih tem