» »

[Java] Dinamično povečevanje heap space-a

[Java] Dinamično povečevanje heap space-a

neoto ::

Je to sploh možno? Namreč določeno tabelo moram spraviti v ram, pa pride do napake OutOfMemoryErorr

CCfly ::

Ko zaženeš program dodaj parametre -Xms in -Xmx npr.:
java -Xms64m -Xmx128m ...
JVM si bo sam povečal heap, ko ga boš rabil, ne bo pa presegel velikosti določene z Xmx.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

neoto ::

Se da to dinamično narediti? Mislim v Runtime

Sergio ::

Dinamično se to že tako al tako dela, neka zgornja meja pa mora bit. No, in to nastaviš s flagom ob štartanju JVM.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

neoto ::

Sej razumem, da s spominom dinamično upravlja JVM, sam problem je, da bi rad šel čez to zgornjo mejo, brez da bi program poganju z dodatnimi parametri. Zato me zanima, če je možno med delovanjem programa še spremeniti to zgornjo mejo :\

Sergio ::

Mislim, da ne. Zal.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Nerdor ::

Nekje imaš napako v kodi. Namreč to se mi je tud že zgodilo, pa sem ugotovil, da sem po nepotrebnem pre-pre-prenapolnil array, tako da.. Poglej kodo, magar s debugerjem poglej, nekje po nepotrebnem oblino prenapolniš s podatki .. :\

neoto ::

hm, iz datoteke moram naložiti okoli 500.000 vrstic, za vsako vrstico pa v array shranit class, ki ima določene lastnosti in funkcije. Problem nastane nekje pri 450.000 zapisu, tako da me to še toliko bolj jezi...

Nerdor ::

Poizkusi tako, da trenutne podatke preko FileBufferja zapisuješ na disk, in jih potem spet prečitaš, ko jih potrebuješ. Ubistvu si popravi kodo tako, da boš imel okoli 100 ali 1000 zapisov, ostalo pa na disk. Veliko več bo za kodirat, samo ti ne bo javljalo tiste Out of memory napake :\ .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Java 2D polje in logično iskanje

Oddelek: Programiranje
5650 (528) Spura
»

Ena za MythBusters: določanje dolžin varchar polj

Oddelek: Programiranje
283663 (2748) Jst
»

Pri Facebooku napisali svoj PHP prevajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5315546 (13049) nodrim
»

[JAVA] rekurzivni izpis seznama z kazalci

Oddelek: Programiranje
151653 (1411) l0g1t3ch
»

Coding Style

Oddelek: Programiranje
433300 (2492) 64202

Več podobnih tem