» »

[Turbo Pascal]fizični zapis nespremenljive dolžine

[Turbo Pascal]fizični zapis nespremenljive dolžine

Grey ::

Kako se to implementa v datoteko(ponavljanje celotnega zapisa in povezano s kazalci)?

Primer:
David DVDPlayer
David pomaranča
David čokolada
Marko LEGO
Marko čokolada
Nuša Barbie
Nuša MyLittlePony

Kako deklarirat ponavljajoči se del? Neki so mi rekl z zavitimi oklepaji, sam men to ni glih jasn kako, ker se vedno tisti tekst potem spremeni v sivga...

Gundolf ::

Nimam pojma o cem govoris. Daj realen primer -> kodo ali kaj podobnrga.

Grey ::

Ah..bom pejstu navodila za program pa en deu iz predavanj.

tip ime_tipa_zapisa =
(ime_pe1 : tip_1,
{ime_pe2 : tip_2},
ime_pe3 : tip_3)

iz tega sta potegnjeni dve puščici in sicer v:

tip FZ1 =
(ime_pe1 : tip_1,
K1 : kazalec,
ime_pe3 : tip_3)

in v:

tip FZ2 =
(ime_pe2 : tip_2,
K2 : kazalec)

Navodila za program, ki ima tole zadevo implementirano:
Izhodišče: Deklarirajte tip logičnega zapisa.
Prva implementacija
Fizična datoteka naj bo redka. Uporabite ponavljanje celotnih zapisov. Prazne zapise označite z zastavico (flag) znotraj posameznega zapisa. Za hitrejše dodajanje zapisov implementirajte veriženje prostih polj. Miklavževi zahtevani funkcionalnosti dodajte še možnost reorganizacije datoteke (če bo faktor izkoriščenosti datoteke manjši kot 70%). Zaradi optimalnejšega delovanja realizirajte uporabo fizičnih blokov velikost 2KB.

Sploh mi ni jasn, kako naj nardim te zadeve, ki jih zahteva naloga niti kako naj bi sploh zgledala deklaracija za ponavljanje dela zapisa.

OwcA ::

Na pradavanjih si bil, si poslušal?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Gundolf ::

Owca dam prav. Hkrati pa vem kako izgledajo predavanja o raznih podatkovnih strukturah itd. Ce ze prej ne ves zakaj se gre potem imas bolj slabe moznosti, da bos dojel kaj ti hoce predavatelj dopovedati.

Lahko ti pa le toliko pomagam - zaviti oklepaji v turbo pascalu oznacujejo so komentar.

Ocitno moras implementirat neko linked listo, kjer ima vsak element vsebino ter kazalec na naslednji element. Hkrati moras voditi evidenco vseh se nezasedenih elementov tako, da jih podobno povezes med sabo. Se pravi prvi prazen element kaze na drugega, ...

Svetujem ti da malo povprasas na vajah.

Grey ::

OwcA:
JA, biu sm na predavanju. In to predavanje je eno samo lapanje tja v tri dni. Nč mi ni jasn. Pascal znam solidno, ampak tega pa pač ne razumem.

Itq mamo naslednj tedn vaje pr drugmu profesorju tko, da bom unga vprašu(mi je dost bližji po načinu razlaganja).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrednost seat ibize l.2004

Oddelek: Na cesti
242494 (2073) Aston_11
»

Pomoč pri json datoteki

Oddelek: Programiranje
71244 (891) sasha991
»

excell razvrščanje

Oddelek: Programska oprema
214051 (3695) rferrari
»

C osnova

Oddelek: Programiranje
221528 (1043) RunoTheDog
»

Dinamične strukture

Oddelek: Programiranje
14993 (882) snow

Več podobnih tem