» »

Odletu RAID O polje

Odletu RAID O polje

vesel ::

Ziv!

Ali ima kdo kaksno idejo, kako zadevo postaviti nazaj. Diska sta uredu. Imam 2x 250GB diska vezana v stripe na Promisov kontroler. Vceraj ko sem prizgal PC je zaradi ne vem cesa en disk ostal brez stroma, tako da je kontroler ruknil preostali delujoc disk kot novo polje. Pogledal sem kable in nato sta delala oba, vendar nista bil dodeljena v isto polje?! En je ostal V Arrey 1, ki je pisalo da je nedelujoca, drugi pa v Arrey 2. Kaj naredit.

V Windowse sem sel z tretjim diskom, tako da se lahko igram. Easy Recovery mi sicer najde neke particije, samo niso tocnih velikosti. Zajebano.

A se dobijo kaksni tooli od promisa, da bi diska spet sparil skupi. K podatki so se gor, samo komunicirata cudno?

Pomoc? Hvala.

LP, Borut
-=VESEL=-

PI ::

Se mi je zgodilo podobno. Težavo sem odpravil tako, da sem zbrisal raid polje in ga ponovno kreiral.

Lp B

mohha53 ::

Tako je, samo pnovno kreiraj RAID polje in to je to. Ne se bati, podatki so se vedno na disku. Pasulj!

Myk
"Never touch a running system!"

vesel ::

Ja sej sem vidu da so gor podatki z EASY RECOVERY PRO, sam kako jih pa nazaj dobit. Cela drama. Ima kdo kaksen uporaben progy, da tole postavim nazaj.

Hvala.
-=VESEL=-

vesel ::

Ne vem tocno koliko je bila velikost particija? Na katerem sektorju se katera zacne itd. Hvala.
-=VESEL=-

PI ::

@vesel
Ne delaš pravilno. Logično da ti najde podatke na disku, ker pa si imel diska v raid polju 0 je del podatkov na enem , del pa na drugem disku !
Zato pa moraš ponovno kreirati raid polje 0, da boš prišel do podatkov.
Upam, da še nisi diska za j...o

Lp B

gabl136 ::

Vse lepo in prav, samo kakor jaz vem grejo pri kreiranju novega polja podatki rakom žvižgat!

Če se motim me prosim popravite!

podtalje ::

Sreča je na strani pogumnih :|

PI ::

Zato pa moraš ponovno kreirati raid polje 0

Lp B

mohha53 ::

Podatki ne gredo nikamor, ob startupu, preden se ti zacnejo nalagati Winsi imas ob pritisku na nekatere tipke razlicne moznosti. DEL npr za BIOS,... jaz mam TAB za RAID Setup. Daj preberi malo prirocnik, ki si ga dobil zraven matke! Potem pa samo tam izberi katera dva disk bi rad povezal in kako. To je pasulj!

Myk
"Never touch a running system!"

vesel ::

Sej to sem ze v startu naredil, da sem kreiral ponovno RAID polje z obema diskoma, samo podatkov ni vec gor. To je hec. ?!
-=VESEL=-

EjTi ::

Na www.storagereview.com so enkrat naredili test glede RAID0 in so ugotovili, da ne pomaga skoraj nič pri povprečnem uporabniku (igre, surfanje).

Če imaš dva diska, je fajn, da jih ne daš v ride in narediš na obeh še dokaj majhne (recimo 5GB) začetne particije in tja namečeš stvari, ki so konstantno v uporabi (windows na začetek enega, swap file na začetek drugega diska). Tko si potem lahko s kakšnim programom še backup delaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

raid 0 setup

Oddelek: Strojna oprema
362118 (1581) GrimReaper
»

RAID1, bistvena vprasanja

Oddelek: Strojna oprema
293621 (2380) element
»

[ Linux ] RAID problem ...

Oddelek: Operacijski sistemi
51429 (1355) kekz
»

RAID + disk = ???

Oddelek: Strojna oprema
221457 (1018) JustVi
»

RAID FAkju

Oddelek: Pomoč in nasveti
191936 (1640) Paramedic

Več podobnih tem