» »

Kako pravilno narediti malo korekcijo v htm datoteki?

Kako pravilno narediti malo korekcijo v htm datoteki?

Microsoft ::

V eni drugi temi sem ze opisal en problem z Data Access Page. Sedaj sem ga vsaj delno resil. Problem, ki ga se nisem resil, pa je ta, da bi rad datoteko Database.mdb shranil tako, da ne bi bila dostopna preko http, SMB, FTP ali cesa podobnga. Edin nacin, kako dostopati do te datoteke, je preko DAP.htm.

No, resitev sem mogoce ze odkril, samo spremembo v datoteki htm ne znam pravilno izvesti.

V datoteki Common.asp, ki je del foruma, ki sem ga postavil tako za ucenje, je stvar resena, kot bi si zelel. V datoteki so stiri vrstice (mogoce se vec):
Dim strDbPathAndName 'Holds the path and name of the database
Dim strCon 'Holds the string to connect to the db
strDbPathAndName = "D:\Datoteka\Forum.mdb
strCon = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0; Data Source=" & strDbPathAndName

Jaz niti ne znam kaj programirat, samo kolikor razumem zgornjo kodo, sta prvi dve vrstici za to, da se deklarirata spremenljivki. V tretji vrstici se shrani pot do mdb datoteke v neko spremenljivko. Samo zanimivo je, da ta pot ni zapisana kot UNC. In prav to bi jaz rad. No, cetrta vrstica pa mi je ze dokaj poznana. Ista vrstica je zapisana v datoteki DAP.htm, kjer sem moral spremeniti zapis v UNC obliko, da sem lahko dostopal do podatkov tudi iz drugega racunalnika.

In zgornji primer vidim kot resitev mojega problema. Najprej shranis kar lokanlo pot do datoteke mdb v neko spremenljivko, potem pa 'reces', da je datoteka mdb ' v' tej spremenljivki.

Samo tu sedaj nastopi majhna tezavica. Jaz bi moral v datoteki DAP.htm deklarirati neko spremenljivko in ji nastaviti vrednost recimo D:\Datoteka\Database.mdb. Potem pa se spremeniti zapis Data Source = ???;. In tega ne znam.

Kako torej naj spremenim datoteko DAP.htm?

V tej datoteki imam med zapisoma a:ConnectionString in /a:ConnectionString zapisano kodo:
a:ConnectionString Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;User ID=Admin;Data Source=\\192.168.123.2\Database\Database.mdb;Mode=Share Deny None;Extended Properties="";Persist Security Info=False;Jet OLEDB:System database="";Jet OLEDB:Registry Path="";Jet OLEDB:Database Password="";Jet OLEDB:Engine Type=0;Jet OLEDB:Database Locking Mode=1;Jet OLEDB:Global Partial Bulk Ops=2;Jet OLEDB:Global Bulk Transactions=1;Jet OLEDB:New Database Password="";Jet OLEDB:Create System Database=False;Jet OLEDB:Encrypt Database=False;Jet OLEDB:Don't Copy Locale on Compact=False;Jet OLEDB:Compact Without Replica Repair=False;Jet OLEDB:SFP=False /a:ConnectionString

Tam, kjer je odebeljeno bi verjetno sedaj moral namesto UNC path napisati neko spremnljivko. Pred tem pa bi verejtno moral deklarirati spremenljivko, in ji nastaviti vrednost D:\Database\Database.mdb.

Upam, da nism prevec zakompliciral.:P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SQL problem

Oddelek: Programiranje
141654 (1272) win64
»

problem v C#

Oddelek: Programiranje
211954 (1669) dvojka
»

[VB2005PRO]Database

Oddelek: Programiranje
9992 (928) darkolord
»

OleDb in visual studio .net

Oddelek: Programiranje
162258 (2037) Kovalchuk
»

asp problem - noce updejtat baze

Oddelek: Izdelava spletišč
6904 (847) AglioAlio

Več podobnih tem