» »

IP telefonija

IP telefonija

Shaman ::

Rad si bi nabavil IP telefon, pa me zanima ali je to mogoce preko ADSL z dinamicnim IP-jem.

CaqKa ::

v bistvu sploh nevem če v sloveniji že sploh imamo IP telefonijo... :)

perci ::

>v bistvu sploh nevem če v sloveniji že sploh imamo IP telefonijo... :)
Za pravne osebe jo mamo, afaik.

CaqKa ::

ok še dobro da sem to tako negotovo povedal. :8) :\

ricola78 ::

En moj kolega, ki dela pri Voljatel mi je rekel, da se ukvarja z IP telefonijo. Sicer ga nisem nč sprašval kako pa kaj, tko da žal nebi vedel več(zaenkrat). Se pa da na primer s Skype klicat na telefon, sam je treba ene kredite plačat. Mislm da je cca 4 cente($) na minuto, kar nanese okrog 8 SIT. Lahko pa kličeš prek skype na drug računalnik, podobno kot msn, le da so lahko do 4-je v konferenci(in malo bolje dela kot msn).

Edit: Sem mal pogooglov link.
It's nice to be important but it is more important to be ... cool or smth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ricola78 ()

Gandalfar ::

amis ponuja ip telefonijo

mile ::

zadeva je tudi uporabna za interno telefonijo firm ali pa klicne centre + h323 gateway

Puscavnik ::

IP tzelefonija v SLOVENIJI ze obstaja, da se klicati tudi z dinamicnim IPjem ni panike!

v sloveniji imamo od novembra ze ponudnika IP telefonije in ta zadeva dejansko deluje!
trenutno nas je v SLOVENIJI kaksnih 40 uporabnikov, to stevilo pa se bo mocno povecalo v kratkem!

Firma UBIFONE je zasnovana v Nevadi (USA), vse potrebo pa palcuje v SIngapurju ker so tam davki najmanjsi! Trenutno delujoca centrala je tudi v SIgapurju v kratkem pa naj bi jo oprli tudi v Nemciji,...
Ko se vklucis v ta sistem dobis:
1.svojo internet stran na kateri vodis svojo evidenco klicev, porabe in stanje tvojega racuna
2. dobis virtualni mobilni telefon UBISOFT FONE iz katerega lahko klices kamorkoli po svetu na racunalnik, dlancnik, mobitel, stacionarni telefon ali IP telefon! ce klices UBI uporabnika je to popolnoma ZASTONJ
3. Ubi fone je ze dala moznost nabave IPtelefona in pa kar je najbolj cudvito moznost nakupa imamo tudi ze WI-FI mobitela, kar pomeni, da se postavis v blizino VROCE tocke in klices ZASTONJ!
4. ob vkljucitvi dobis tudi 100$ inpulzev, ki jih lahko pokuris po svoji zelji kamor koli po svetu
5. dobis tudi svoj bancni racun v Singapurju, an katerega se po pritekal denar v primeru da bos vpelja v IP telefonijo se kaksnega prijatelja
6. UBIfonu ne more konkuretati nobena firma, vsaj za klice v tujino, samo za primer jaz klicem svojo sestro v kanado za njen mobitel iz svojega racunalnika za 0,0195$ na minutot to je cca. 4 tolarje na minuto!

Ce vas karkoli zanima na tem podrocju si lahko ogledate stran:
http://www.juremohar.ubifone.com/

ce pa vas bo se kar koli vec zanimalo pa me lahko kontakterate na mail:
v.mohar@siol.net

O tem sem razlozil le na kratko, o moznostih prevezav in moznostih dostopa do tega UBISOFT FONEa kjer koli oz. na keterek koli racunalniku, dlanckinu, mobitelu,.. nisem govoril do tega da lahko klices se ceneje tako da posles SMS centrali z zelejno stevilko in te v roku 2-10sek poveze z zelejno stevilko se po ugodnejsih cena,...


lep pozdrav,
jure


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

voip discount

Oddelek: Omrežja in internet
224716 (2590) madmitch
»

Bo skype nadomestil stacionarene telefone?

Oddelek: Loža
193080 (2473) Tear_DR0P
»

Zelo čuden pojav!!! Ko greš z modemom na internet, plačaš, kot da bi klical v cono 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
885226 (3846) sketch
»

VOIP oziroma IP telefon

Oddelek: Omrežja in internet
131109 (910) Reso

Več podobnih tem