» »

"Sheranje"tisklanika med Win98 in Win2kPRO-HELP!

"Sheranje"tisklanika med Win98 in Win2kPRO-HELP!

Tom ::

Imam problem, ki ga ne znam resit, pa da ga jebes.OK torej: 2 PC v mrezi Net-beui( btw TCP/IP noce delat), vsak s svojim tiskalnikom.Na win 98 ni blema, delata oba, na win2k pa ne jebe-sorry spet preklinjam... vidi tiskalnik winsov98 pa tudi inst. ga lahko, le da mi ga da pod /lan/workp/...ipd, namesto LPT2 kot v winsih 98, tako, da dela samo v win2k programi, ne pa v Dos shellu, katerega najbolj oporabljam. Ok, do tu smo prisli, sedaj bo kaksna brihtna glava rekla instaliraj se en isti tiskalnik na win2k na LPT2 in ga "spoolaj", ja tako naj bi bilo v teoeriji, vendar mi napise,da ne more izvesti,... Help ?!?
Tom _tom_@email.si

Sergio ::

a ni neka opcija pri instaliranju mreznih tiskalnikov na način "allow DOS programs to use this printer"?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Tom ::

Ja, seveda je, samo ne na win2k, ampak v wins95-98,....


Tom _tom_@email.si

OrlyTM ::

Hja ... sm pogledov, v win2k res ni te opcije .... sicer pa ... win2k in stari dos ne sploh. Možno, da ta funkcija sploh ni mogoča. probi printer priklopt na eno win95/98 mašino in ga pol iz win2k pač uporablaš kot mrežni printer. Pol ti bo pa tut v dosu delov.

Lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

gaso ::

kaj pa ce v win2k ne izbereš opicije mrežni tiskalnik ampak gres kot bi bil tiskalnik prklopljen na tvoj racunalnik, nardis nova vrata like ne vem 'printerwin98' in na ta novo formirana vrata pokazes pot do printerja prek mreze (\\server\imeprinterja). Na ta nacin sem jz resu dost dos programov. Ker dos je mislu, da je printer direkt prklopljen pa to ni bilo res sploh.

lp gaso

miranpozar ::

Tom: probaj v Win2000 nastaviti dovoljenja za mrezno tiskanje na tiskalniku.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

Tom ::

Vse ze zdavnaj preizkuseno,....:(, problem je , da jaz vem pravo resitev, 2x instaliaras isti tisk. enkrat kot lpt2, enkrat pa kot omrezni/fizicno na Win98 ter potem naredis "enable printer pooling", kar pomeni da je vseeno katerega izberes printalo bo na prvi prost port....in ker je v DOS-u dosegljiv samo lpt2, bo pac printalo skozi tega, vendar mi tega noce narediti (izberem to in ko pritisnem OK, mi napise "Printer settings could not be saved.The specified port is unknown",,,,,,,,??!!!???!!!

Tom _tom_@email.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POS tiskalniki in v DOS okolju

Oddelek: Pomoč in nasveti
102481 (1865) Duhec
»

Ukaz v dosu za printanje.

Oddelek: Pomoč in nasveti
71475 (1283) Tomay
»

Tiskanje na usb iz dos

Oddelek: Strojna oprema
82097 (1979) Tomay
»

kako določit printer na LPT2 v W2K?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121438 (1326) ToniT
»

Problem z LPT porti

Oddelek: Pomoč in nasveti
61192 (1074) gumby

Več podobnih tem