» »

file request

file request

theTiny ::

Najprej vsem lep pozdrav ob mojem prvem postu.

Mogoce bi moral temo postaviti pod programiranje, vendar mislim, da bo tule tudi vredu.
Zanima me kako na najbolj enostaven nacin posljem zahtevo nekemu serverju preko
web strani. Server ki ga pisem bo odgovoril na zahtevo ter posredoval nazaj sliko. Pisem
v C ju na Linux platformi in delam s socketi. Zaenkrat znam sestaviti client/server sistem.
Clientu lepo posilja podatke, vendar mora biti zadeva narejena prek web interface-a.
Se pravi preko spletne strani. Scenarij bi bil priblizno tak:
Zahteva:
WebClient ---> WebServer ----> MojServer(pripravi podatke)
Poslji podatke:
MojServer ---> WebServer ----> WebClient

Se pravi ko client(clouk) naprimer klikne na dolocen link bi se moralo to kar sem zgoraj
opisal zgoditi. Kot sem ze rekel znam podatke prenasati med MojServer / Mojclient.
Rad pa bi seveda naredil zadevo tako da je dostopna vsakemu preko neke spletne strani.
Spletne strani na tem web serverju ze obstajajo. Moja opcija bo samo dodatek. Ce upostevam
to bi mogoce komunikacijo z webserverjem na zgornji sliki kar izpustil ter direktno kontaktiral
z mojim serverjem ali pac ne?

Ne vem kako naj se lotim zadeve saj na tej strani nimam prevec izkusenj.

Lp,
T.

DMouse ::

Če te prav razumem bi ti rad, da se tvoj program odzove na določene zahtevke na webserverju? To bi se verjetno dalo naresti preko kakih mod pluginov za Apache, ampak če nisi res izkušen programer, ti to odsvetujem. Veliko boljša varianta za kake take eksperimente bo kaka od že obstoječih tehnologij za server-side programiranje kot npr. java servlets, jsp, php, perl...

theTiny ::

Verjetno se bom lotil zadeve s CGI programckom, ki bo vzpostavil povezavo z mojim servejem ter prenesel podatke na clientovo stran.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Orodje za izdelavo informacijskega sistema

Oddelek: Programiranje
81362 (1069) Datadog
»

ASP.NET + C# vprašanje

Oddelek: Programiranje
342635 (1649) Morenov
»

[c#] Slika iz URL

Oddelek: Programiranje
162399 (1986) MrBrdo
»

parsanje podatkov iz strani

Oddelek: Programiranje
131852 (1647) commissar
»

C#; WebClient class; problem z uploadanjem

Oddelek: Programiranje
51359 (1318) 64202

Več podobnih tem