» »

Linuxe pa Biose

Linuxe pa Biose

iso2000 ::

Zadnje čase opažam, da vedno več ljudi na tem forumu piše kako ima težave z nameščanjem Linuxov, pa kako ne zna nastaviti vsega v Biosih in podobne bedarije! Pa kaj si je tako težko zapomniti, da je LINUX pa BIOS? In ne neko spakedralo Linuxi in biosi?! Očitno je odraščanje ob windows-ih pustilo neke negativne posledice! Še dobro, da so časi Dosa že mimo, če ne bi imeli še Dose! ;((

dr.J ::

> dobro, da so časi Dosa že mimo, če ne bi imeli še Dose!

Saj imajo WindowsE! Od tu do BIOSov in linuxov ni daleč ... indukcija na enem primeru. :\

Jebiga, vpliv višjih bitij na nižja. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

Jebiveter ::

Se popolnoma strinjam z napisanim. Tudi mene to zelo zelo moti.

Mogoce ne bi bilo slabo, da bi bla ena skripta, ki ob postanju preveri ali je uporabljena pravilna oblika besede (oz. katere oblike so prepovedane/nepravilne) in ne pusti posta naprej dokler uporabnik tega ne popravi. Nekaj takega torej, kot se zgodi v primeru, ce pustis odprt html tag. Mislim, da bi en tak "spel lchecker" mocno pripomogu k pravilni uporabi strokovnih pojmov na S-T-ju.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

hruske ::

al pa switcher...

borchi ::

Očitno je odraščanje ob windows-ih

mislim, da je tut tole nepravilno. torej če narobe govorijo samo o windowsih je še OK, če pa še narobe o linuxih in biosih je pa že panika? čez tri leta ko bo mel že vsak linuxe se te nepravilnosti sploh ne bomo več zavedali, tako kot ne za windowse.

osebno mam rajš take, ki pač rečejo, da so mu linuxi ful kul, kot pa take, ki rečejo, da je linux nepotreben in da je windows edini pravi operacijski sistem.
l'jga

|SNap| ::

Sej a niso Linuxi neki podobnega kot DOS? :D

Jebiveter ::

@|SNap|: No comment:'(
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

borchi ::

Sej a niso Linuxi neki podobnega kot DOS?

ja, noben od teh dveh ne pozna BSoD.
l'jga

iso2000 ::

borchi: "windows-ih" sem napisal zanalašč in z ironijo v glasu:D! Pa vidim, da bi moral dodati kakšnega smejkota zraven.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iso2000 ()

borchi ::

pol bi mogla bit tema "Windowse, Linuxe pa Biose", ane?
l'jga

perci ::

ma ne mors to primerjat

windows je pac mnozina in je nekak v cloveski naravi, da da to potem v mnozino se v svojem jeziku

Linux je zaenkrat samo eden, prav tako BIOS, tko da to ne mores primerjat.

Sicer pa ne mislit, da dajem windowsom potuho, samo bolj logično se mi zdi, da se človek zmoti pri "winsih" kot pri "linuxih".

iso2000 ::

E, mislim, da je tukaj perci zadel zebljico na glavico! :))

borchi ::

torej, če si neumen in je neumnih zraven še par miljonov ljudi, je ok, če si pa unikatno neumen je pa sraje. bravo! ccc....
l'jga

perci ::

Heh, borchi, kaj pa tebe tako razganja.

Rekel sem, da je windows v množini - v angleščini torej - one window, two or more windows - stekas? Nisem govoril o stevilu uporabnikov operacijskih sistemov. Got it? ccc...

borchi ::

got it, now! prekleti pir, ccc...
l'jga

perci ::

Hoces rect, prekleti "piri" :D - kurc, ko smo glih pri mnozini >:D

PARTyZAN ::

Ej aveš mogoče kako se tist v Window inštalera? :D

You get the point>:D

Daedalus ::

Rabiš par hilti šravfov, okvir, kladivo, bormašino, majzl pa pur peno;> Pa lahko Window inštaleraš:>
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

borchi ::

Ej aveš mogoče kako se tist v Window inštalera?

nimam pojma kk bi to naredu, ker ne poznam nobenga operacijskega sistema, ki bi se imenoval Window. maš kak link?

You get the point

again, i don't get it! and i'm sober .... i think.
l'jga

SasoS ::

Hja....problem je ker tud pri "winsih" teorija ne drži. Microsoft Windows je samostalnik v ednini v angleščini. Evo...primer na M$ pagu:

"Windows XP Home Edition IS a smarter, simplified operating system."

Tako da ne vem...nimam pojma kako se to pravilno sklanja :D. Spomnim se recimo primera ko je prfoksa Hemingway sklanjala - Hemingway, Hemingwayja, Hemingweyju...kar se meni zdi neumnost, ker y že prebereš kot j. Prav tako Beatles sklanjaš kot Beatli, Beatlov...po tej logiki bi potem moralo it...Windows (in ne Window ker je osnova Windows v angleščini že v ednini...pozabi na prevod besede), Windowsa, Windowsu...Tako, zdaj grem pa naprej delat z Windowsom :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

hruske ::

Windows JE operacijski sistem.

Kaj je tu čudnega? Saj mi rečemo enako.

frenk ::

windows
windows-a
windows-u
windows
windows-u
windows-om

perci ::

Ja, v ednini je zato, ker je trademark, drugace je pa windows mnozina - sej to je pa menda vsakomur jasno.

perci ::

Hocem rect - Windows je lastno ime.

BigWhale ::

Vceraj sem si kupil _avte_, pa mi nekaj ne dela, sem med voznjo pogledal v prtljaznik, pa si mi rezervno kolo ne vrti?!?!?!

Kaj ko bi tole nabrcali v lozo? ;)

moj_nick ::

Kaj ko bi tole nabrcali v lozo? ;)


Bo preveč zagovornikov množine.


Drugače ima pa frenk kar prav in če se spominjam še mojih starih časov, sem jaz včasih tudi tako govoril.
110111001001010001010000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grammar nazi tema

Oddelek: Loža
283965 (3197) steev
»

izbira xp in linux težave

Oddelek: Operacijski sistemi
221491 (1124) bibip

Windows Vista ženski ali moški spol

Oddelek: Operacijski sistemi
171683 (1261) BigWhale
»

Debian Linux Komande

Oddelek: Operacijski sistemi
151348 (1056) Daedalus
»

Težave z Lindowsi

Oddelek: Operacijski sistemi
231343 (921) CaqKa

Več podobnih tem