» »

P = U x I

P = U x I

IceIceBaby ::

Kokr jaz vem smo se pr fiziki učil da tale formula velja. Pol sem pa tuhtal zakaj hudiča bi en 156W peltier rabu 18A ali pa še več za polno moč.
Če vemo da rabi 15V od oka, pa je je moč 150W od oka. Pol je to 150W / 15V = 10 A.
Dejte mi povedat če je to res al če sem totalno zajebal vse skup :)

Administrator ::

Ja mi smo se tud pri elektrotehniki ucil to formulo.
Pa sm lik zanc kupu 156W peltier.Pa se mi je tud to cudn zdel zkaj tok toka rab.>:D

TESKAn ::

Hm, po moje je 156W tok energije, kolkr je lahko prečrpa...mogoče je pa zravn še mal pokur:). Mah ja, če češ dobit pravo vrednost, dej probat z enim ampermetrom, kok pelt potegne vn pr 15V.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

freejack ::

P=IxU , P=A/t , U=RxI=A/e -> ?

Torej, gospe in gospodje,.. neki zihr rabi sam,..delo,..

Čeprav,..men fizika ne gre briljantno, tko da,.. :(

Monster ::

sine glej formula maš prav P= U x I sm ko so pol še izgube poleg tega pa so potem še izgube, ki pa so pri ''temperaturnih'' elemetnih kr velike.. Mogoče pa so podane maximalne vrednosti
Ka zaboga...

cekr ::

Podano imaš končno moč-P2, ki jo lahko izkoristiš. Za porabo pa uporablja P1, ki pa ni podana in jo moraš izračunati iz izkoristka, za katerega pa ne vem, če je kje podan.

Bungee- ::

Mogoce je pa finta v tem, da so Peltiji zelo dinamicni in nepredvidljivi elementi, tako da ko kupis 156W lahko dobis tudi mocnejsega .... nevem samo predvidevanje. Aja kar se pa watow tice, mislim da je tu podana elektricna moc in ne koliko lahko precrpa. 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

MTB ::

He, he, he, to je bla pa verjetno osnovnošolska fizika. V praksi je malo drugače. Zadeve niso idealne in vsaka stvar ima svoje izgube.

RS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

peltier element

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352276 (1892) Eru
»

Vprasanje glede uporabe TECa (peltierja)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181329 (1139) TribesMan
»

Poraba Peltierja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161506 (1266) _WilL_
»

Peltier!!!

Oddelek: Navijanje
151385 (1166) metro
»

Kako peltier nafutrat

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131344 (1162) R@C@

Več podobnih tem