» »

PCI Express & co.!!

PCI Express & co.!!

guest #44 ::

Jaz ze cel vesel, kako bom drugi teden z novo maticno, procesorjem (3000XP) in novo ATI 9600XT nabijal najnovejse igre, pa se pojavi PCI-E in nova serija ATIjevih kartic (X300, X600, X800)! . Tako bom cez kaksen mesec spet imel eno kripo, kot do sedaj (Athlon 1000Mhz, GF1,...) ;(

V glavnem, kaj menite na prihajajoce novosti, kako bo potekal razvoj (kdaj bo AGP postal obsolete)?

Zheegec ::

AGP bo "zastarel" že z naslednjo serijo grafičnih (NV45, R450), ker Intel & Co načrtujejo hiter prehod na PCI-Express, samo performanse pa ne bodo ravno kaj boljše od AGP, problem bo samo ker novih grafičnih ne bo na AGP, bodo samo srednji in nižji razred. Drugače pa je tvoj R9600XT že bolj kot ne zastarel, se ga ne splača kupit po mojem :D
Aja, procesor - AXP 2500+ M >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

guest #44 ::

Hmm, bral sem da bo skoraj dvakrat hitrejsi PCI-E, tko da ne vem. Z kartico ne vem kaj bi naredu, kaj priporocas? Glede procesorja sem tko tudi nameraval itak pravijo da se ga komot navije na 3000XP in vec.

Kolko casa mislis, da mi bo tak PC se zdrzal (pri igrah nisem pretirano zahteven, vendar mam rad kaksen efekt vec na ON). Nekje na forumu sem prebral da se splaca se malo pocakat z nakupom novih komponent?!

Zheegec ::

Če si tak tip ki rad čaka, potem kar čakaj še kakšne 4 mesece (socket939, socketT, PCI-Express. DDR2 bo na začetku beda), drugače pa R9800PRO 128MB dobiš za 60K, 2500+M je cenejši kot 3000+,...
PCI-Express bo res 2x hitrejši, samo ne kartice, temveč samo hitrost povezave med grafično in sistemom, oziroma kar direktno med grafično in RAMom, kar pa ne vpliva veliko na končno hitrost, bo pa PCI-Express nadomestil sedanje PCI slote, kar je super. Kar poglej, AGP 8x ima veliko večjo prepustnost kot AGP 4x, pa je razlika zelo majhna, ker ni potrebe po takšni hitrosti na tem delu.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Caligula ::

Graqficne kartice na PCI ekspress se kaki dve leti ne bodo kaj hitrejse od navadnih. Ne v praksi. PCI samo omogoca visje meje, ki pa jih zaenkrat se ne dosegajo kartice na trgu.

Radeona 9800 PRO dobisbojda ze za 50.000 SIT v JAE-preveri. 9600 XT se pokaka proti temu.
Procesor kupi AMD Barton Mobile za cca 20.000 SIT in bo precej hitrejsi od tistega 3000 XP.
Sanja se mi ne zakaj bi sel kupovat 3000XP. To je metanje denarja cez okno.

MEDENA ::

maš ljudi, ki bi se radi samo šopirili...

guest #44 ::

Mega, cez dve leti mislim da si bom lahko privoscu kaksno posodobitev PC-ja! Kaj, prihajajoce plosce vrjetno ne bodo vec podpirale XP?

Za procesor sem ze reku da bom kupu bartona 2500, prav zaradi dobrega navijanja! Nekje sem prebral da ga lahko z zracnim hlajenjem navijes tam do 3200XP (2.500Mhz, al neki takega).

V JAE pravis, bom pogledal! TNX

Caligula ::

V JAE nimajo Powercolorja ocitno. Dobis pa na bolhi nove Sapphirje po 48.000 SIT.

Zheegec ::

3200+ ima 2.2GHz
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja sistem pomoč.

Oddelek: Strojna oprema
251637 (1279) scancarm
»

Grafične-dilema (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1598058 (5828) strictom
»

Kaj kupiti AGP ali PCI ???

Oddelek: Kaj kupiti
191558 (1457) DimmniBurek
»

Radeon 9800 Pro 128Mb > Geforce 6600 GT 128Mb

Oddelek: Kaj kupiti
442466 (1272) bozicek
»

Athlon 64 DA ali NE? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1317006 (4529) Jeronimo

Več podobnih tem