» »

Zanimiva obremenitev proca3-ugotovitev zakaj

Zanimiva obremenitev proca3-ugotovitev zakaj

OZZY ::

Enkrat sem že pisal o tem, da mi kaže v winsihh stalno obremenitev proca okol 35-45 posto in včasih kar skoči na 100% in tam ostane. Ko pa recimo premikam miško pade obremenitev na 0-5%. Stvar sem preveru tud z drugimi programi in je bila res taka. Prvo, kar sem sumil je mogoče procesor in njegov nabor ukazov.

No sedaj pa sem pogruntal v čem je bila fora.
PROBLEM JE BIL V RAMU. Mel sem dva modula po 128mb. Prvi je bil pc 100 pqi (mislim) drugi pa micron pc 133 cas3. Dokler sta bila skupaj je bila obremenitev kot je navedeno zgoraj. Ko pa sem danes dobil še en isti ram micron je ta čudna obremenitev zginila. Ob ponovni vstavitvi pc 100 rama pa je zopet bilo po starem. Kaj lahko zaključim. najbolj je imeti dva enaka modula ali enega večjega.

Zdej pa tisti, ki se vam je dogajalo isto povejte ali imate različne rame notri. Predvsem kombinacij pc100 in pc133.
Go with the flow.

Cveto ::

A maš win ME?

Ker men se je tud to dogajalo
Pa ni bil kriv ram
Sem imel samo en 128MB PC133 modul

Ko pa sem instaliral Win 98, pa ni bilo več tega
Pa tud Colin2 je nehal trzati

Win ME so res zanič

OZZY ::

Ja mam winMe. Ampak pri meni so bili rami 100%. Zdej je obremenitev čist normalna v mirujočem stanju 1-2 procenta.
So pa po mojem mnenju win me slabši od w98.
Go with the flow.

Igor ::

hmm zanimivo ..
stvar je pri meni podobna, s tem da je obremenitev okol 70%, probov sm wme pa w98 pa je stvar povsod ista, naprej je zanimivo to, da se v igrah in benchih to ne pozna ampak dobim prave rezultate ..
mam pa 128 mega micron 133 pa 64 mega noname 100 (pomoje) bom vrgu ram ven pa bom pogledal zadevo ..

`DoC ::

OZZY da ni to ta ram ko si ga men poslal a?;((
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

ferjan ::

Men w odprtem wordu 2k kaže obremenitev 100%....če imam word v ospredju....če pa je v ozadju pa je vse normalno.

Kva je to??---pomoč!!

aja Duron800...en 128MB ram

OZZY ::

dark-Frodo: NE TO NI TISTI RAM ,ki sem ga tebi poslal. tebi sem poslal simensovega pc100 cas 2-2-2. Ta pa je drugi. Ram, ki sem ga tebi poslal deluje brez problemov in je delal na drugem računalniku. je tudi prvi 128 mb ram pc100, ki sem ga imel. Pol sem kupil še dva. En pc133 micron in en pc100 pqi (vsaj mislim, da je)), ki sta v mojem domačem compu. Kupljena sta bila v razmaku dveh dneh (pqi nov in micron rabljen), tako, da nisem opazil te obremenitosti že prej.
Zdej pa sem dobil še enga mikrona. Tako mam sedaj 2x micron in en pqi, ki ga bom tud prodal (prek oglasnika). Ta čudna obremenitev ne pomeni defektnost rama, saj če dam samo pqi pc100 ram notr dela normalno.
Da boš vedu. Nikol ne prodajem škrt robe.
Go with the flow.

crusader ::

Jaz imam 2 modula:en 128 noname cas3 133mhz,drugi tudi noname cas2 100 in mi kaže obremenitev vedno 0% če nimam nič odprtega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ABIT BH6 in ram

Oddelek: Pomoč in nasveti
121036 (867) Jst
»

Ram

Oddelek: Navijanje
101124 (989) PsiHO
»

vrste RAMa ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61377 (1289) asteroidk
»

CAS2 or CAS3

Oddelek: Pomoč in nasveti
81034 (930) JLP
»

Najcenejsi RAM v Slo

Oddelek: Kaj kupiti
182752 (2373) Marjan

Več podobnih tem