» »

firewall in DC++hub postavitev

firewall in DC++hub postavitev

nino ::

Kako bi na firewallu odpru porte da bi mi lafu dc++ hub??? Pa kero vrsto no-ip hosta moram izbrati. Te so ponujene: DNS Host (A)
DNS Host (Round Robin)
DNS Alias (CNAME)
Port 80 Redirect
Web Redirect

A je mogoče že kdo odporu temo kako postavit lastni hub???


LP

Bakunin ::

Beri

--------
http://www.broadbandreports.com/faq/dc
http://www.b.ali.btinternet.co.uk/DCPlusPlus/index.html
-------

Na kratko:

v DC programu si izberes TCP ter UDP vrata (X) in potem v usmerjevalniku preusmerjas TCP TER UDP promet (port forwarding) iz Internet strani na intranet.
Ce moras vpisovati IP v DC odjemalca, potem vpisi tvoj "pravi" IP (torej tisti, ki ga ima usmerjevalnik)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Bošty ::

a si uspel postaviti svoj hub.če si a lahko opišeš ker jaz tudi poskušam a mi nikakor ne uspe

Bakunin ::

odpri oz. posreduj tcp vrata 411 v oz. skozi svoj pozarni zid.

411/tcp so privzeta vrata (port) za DC. Ce ti tvoj ISP blokira, pa ga preseli nekje nad 1024.

simbad ::

če se ne motim, je to zgoraj od DNS utilitija in bi rad domeno usmeril na svojo kisto?
Ce je to to, samo fiksni IP vpisi in odpri port, kot ti je kolega zgoraj svetoval. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: simbad ()

djandy00 ::

pod DNS A record je zapisana IP številka, ki ti jo je dodelil isp (tista, ki jo ima tvoj router)

Ne poznam sicer tvojega klienta za DNS updatanje. Ampak nekje moraš vpisat username in password, ki ga uporablja za osvežitev ip naslova pod domeno, ki si si jo izbral.

v DC++ pa pod IP vpišeš ime domene (komplet, npr. host.no-ip.com), v port pa port, ki si si ga izbral in ga odprl na routerju (kot je prej povedal j).

Za hub pa za inbound promet (navznoter) odpreš porta 411 (default port za hub) ali pa enega po želji, le da je isti, kot je v hub settings, in port 2051 za dostop registratorja, da preveri tvoj hub (če ga hočeš registrirat pod public hubs).

Za hub ip/dns vpišeš kar ime domene, ki jo imaš, če pa uporabljaš drug port kot 411, vpišeš na koncu še :port (kjer je port tisti, ki si si ga izbral)
(jaz uporabljam yoshi, pa je zelo enostaven za konfigurirat)
Andy, pro-lab.net

There's no business like IT business...

djandy00 ::

aja, naslov huba: nuclear.ontheweb.nu
Andy, pro-lab.net

There's no business like IT business...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoc pri postavitvi postfix mail streznika

Oddelek: Izdelava spletišč
183526 (3303) srus
»

DC++

Oddelek: Omrežja in internet
132413 (1974) Markus55
»

ClarkConnect + IPv6

Oddelek: Omrežja in internet
51036 (945) Coupe
»

povezava linksys ruterjev med seboj

Oddelek: Kaj kupiti
7864 (831) VASkO
»

DC++ search ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
61112 (968) CaqKa

Več podobnih tem